8.12.2021 | Svátek má Květoslava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
čtenář 2.10.2007 12:03

Re: Odkdy je posice Německa posicí EU??

Kájícně jsem se vrátil k "Jaltě". Jak se říká - bližší košile než kabát.  ;-D :-)

čtenář 2.10.2007 11:59

Re: V tomto ohledu tu není mezi stranami rozdílu - všechny zastupují své voliče

P.S.: ke studiu zájemcům doporučuji povídku "Ten, který měl být zavřen" z knihy Ivana Vyskočila - Kosti.

:-) :-) :-)

čtenář 2.10.2007 11:57

Re: V tomto ohledu tu není mezi stranami rozdílu - všechny zastupují své voliče

P.S.: na té "Říši" bych neviděl nic tak strašného (jsem konzervativní imperialista), ale ona ta EU není, co to bývalo.  :-)  Lepší bude nová "Jalta". Jak vidno, lehce jsem rezignoval na "festung Europa".  :-)  ;-D

BuBu 2.10.2007 11:56

Re: Re: Re: Musíte ale vycházet z logiky věcí a z reality !

A tou logikou a realitou je, že Sev. Korea, Írán . . . a další. . . . , že usilují o jaderné zbraně a nosiče . . . a že jsou reálným nebezpečím pro svět ! Dne 11 září 2001 byla vyhlášena válka celé křesťanské civilizaci - tedy i nám !

Další realitou je . . . že jsme "pidi země", která nemá na to, aby se bránila sama ! Na naši - a potažmo evropskou ochranu -  nemá ani EU !

No a já - po velmi špatných zkušenostech s imperiálním CCCP (či Ruskem - jak chcete) . . . tak já si radši vyberu USA ! Ty nám vždy pomohly - a nikdy neublížily !!!

čtenář 2.10.2007 11:54

Re: V tomto ohledu tu není mezi stranami rozdílu - všechny zastupují své voliče

Tady hned se vynoří myšlenka o pocitu nesamozřejmosti českého státu v myslích jeho obyvatelstva. Ne nadarmo patří Češi k ukrajinské větvi Slovanstva. Je tu mnoho hluku, plamenných výzev, bití se v prsa a vésledkem je naprosto nefunkční stát. Nebo snad už je v Čechistánu vše zařízeno tak, že u tvorby věcí jsou lidé schopní místo všehoschopných ? Možná jsem to přehlédl. Třeba jsem roztržitý člověk. :-) 

John 2.10.2007 11:49

Re: Re: Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak !!

Tak to je na vtip dne :-D:-D:-D

John 2.10.2007 11:48

Re: Topolánek má do Kohla hodně daleko,

Krásný omyl. Rakety v Německu vždy byli pod velením USA a ne NATO. A pokud vím tak umístění PRO bude NATO odsouhlaseno na jarním jednání v Bukurešti.

Alan02 2.10.2007 11:45

Re: Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak !!

upřímně nemám strach s rusu ale z ameriky a z jejich raket, před 20lety kdyby někdo řekl že tu bude americká základna tak se vám každý vysměje ale dnes? a co bude za dalších 20let? co když se USA rozpadne pokud si myslíte že to není možné tak se mylíte.

oakman 2.10.2007 11:45

Odkdy je posice Německa posicí EU??

Do jaké míry je potom v zájmu EU, aby Němci a Rusové vybudovali monopolní přivaděč ropy a plynu a vypnuli zbytek systému?? Jaký je soulad Schroedera a 80 milionů obyvatel "Nové Evropy"????

Jaký je soulad Německo - Francouzské ksindlpolitiky a faktu, že obě tyto země "nám přinášejí" 6 milionů musimů "do rodiny"??

Eu není svatá kráva, je to jen mizerný kompromis několika podvyživených megalomanů, kteří nemají na samostatnou politiku proti supervelmocím, tak se snaží si zprivatizovat vládu nad územím, které nikdy nebyli schopni dobít a udržet. To platí pro Němce i Frantíky. Nevšiml jsem si takto hysterické reakce z Řecka, Skandinávie, Británie, Španělska. Nejvíc řou ti, které zatím Mohamed ušetřil - vše do času!!

oakman 2.10.2007 11:38

V tomto ohledu tu není mezi stranami rozdílu - všechny zastupují své voliče

Co chcete obhajovat před lidmi, kteří pro karieru podepíší i vlastizradu - viz 69!

Ona je totiž otázka ,zda se náhodou český populus nechová tak, že transparentě ukazuje, že si svůj stát nehlídá, nezaslouží a tudíž mu ho zase vezmeme. Při pohledu na naši politiku se tato myšlenka Němcům i Rakousům přímo nabízí.

Historicky je naše státnost truchlohra již od Přemyslovců, mocnáři, které nejvíce zmiňujeme, byli kulturně cizinci, nabízí se otázka, jestli tenhle Folk je vůbec schopen se na něčem domluvit, nebo zda opět nevyužít toho antagonismu pro zájmy Říše - tedy EU. Pokud bude federalizace pokračovat tímto tempem, budeme jejími prvními obětmi.

Pamětník I. 2.10.2007 11:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: "asi jsem blbej"....

Racku, neříkal vám to už před válkou váš informační guru Oskar Krejčí?

čtenář 2.10.2007 11:25

Re: Re: Re: Re: Re: Re: "asi jsem blbej"....

Ale, no táááák..............

čtenář 2.10.2007 11:23

Re: Re: Pár vzkazů pro oba kotle

"Dubisko", rád jsem si to přečetl.  R^

čtenář 2.10.2007 11:20

Re: Nezlob se na mne, ale po zkušenostech s minulými staletími

Pokud se dohodneme na tom, že RF není členem EU, pak nemá cenu splácávat dohromady RF a Německo v argumentaci. RF a USA jsou spolu v jiném vztahu, než EU - RF a EU- USA.

BuBu 2.10.2007 11:17

Re: Re: Re: Re: Pán ráčí být také bolševik . . .

. . . že tak vehemëntně obhajuje známé bolševiky ?!?!

Ale jinak - s tím věšením níže - máte pravdu . . . . . . a proto běžte velmi rychle políbit (Y) Václavu Veškrnovi Havlovi a Petru Dvojdomku Pithartovi . . . za to, že slyšeli tehdá trávu růst . . . . a Vy tu teď můžete plácat ty své post-bolševické úchylárny.

V opačném případě by jste už měl od havranů vyklované oči ! RvRvRv

www racek 2.10.2007 11:16

Re: Re: Re: Re: Re: "asi jsem blbej"....

já nelžu, bratře. tohle je totiž docela dost známá věc.

čtenář 2.10.2007 11:16

Re: Pokud se dopustím toho hříchu, že v Americké nabídce nebudu prvotně vidět "ruku satanovu"

"Dále se asi měla jasně vysvětlit situace ve veřejném mínění. Oni by Američané jistě vyvrátili ty nejhorší lži, které cloumají veřejným míněním lépe než Vlasta a Mirek."  -  no, snad se už blýská na lepší časy. Samozřejmě, že příslušníci obyvatelstva, které nevystřelilo ani jednou na obranu celistvosti svého státu, sotva mohou být přesvědčivými obhájci ve věcech obrany i před oním vlastním obyvatelstvem. Chce to bedlivě naslouchat a ne jenom pořád vyskakovat jako čertíci z krabičky. 

oakman 2.10.2007 11:11

Nezlob se na mne, ale po zkušenostech s minulými staletími

bych názor Francie, Rakouska i Maďarska bral jako varování - před nimi.

To, že nemáme definovaného soupeře,, je naprostá hovadina - náš soupeř se na obrazovce Al Džazíry definoval sám. To, že nemáme muslimskou menšinu, přestane platit již za dva měsíce. Češi nechápou, že od Nového Roku NESMÍ ZABRÁNIT žádnému z mudžahedínů s EU pasem, aby se tu usadili, požádali o práci, otevřeli si kuskuserii a vzadu zřídili sklad. Semtex nakoupí od těch strýčků, kteří ho leta prodávali strejdovi Muhammarovi a Jássirovi za blahých časů IRA a intifády. Jako vždy, bude po posvícení s.ačka, protože se toho domácí dokápnou až tehdy, když vystrčí hlavu z písku a zjistí, že je pozdě.

Nic není podezřelé, podezřelé je naopak to, že některé členské země NATO historicky hrají roli "nezávislých" - Francie svou nekompetenci v zahraniční politice demonstrovala tolikrát (Versailles, Malá Dohoda, ČSR, Libanon, Jugoslávie, Vietnam, Alžírsko, SAR - to jsou jen ty "nejlepší kousky") - jiné se náhle začínají hospodářsky i politicky orientovat na nečlenské Rusko (Německo) a vpodstatě jediné, co tenhle eurospolek drží pohromadě, je oposice vůči USA. Zatímco lze pochopit mindrák Rusů a Němců, Francie s jediným Disneylandem a nejhustší sítí McDonalds v Evropě je jako "historický otec americké demokracie a zároveň chovanec, který již dvakrát volal strýčka Sama o pomoc stejně prázdná a falešná jako Topolánek.

Hanyz01 2.10.2007 11:06

Re: Re: Re: Re: "asi jsem blbej"....

Tak takovouhle snůšku lží jsem dlouho nečetl

Jaderné zbraně neměla ČSLA ve správě NIKDY!!! Vše bylo pod přímou kontrolou Sovětů v jimi obývaných prostorech a ani nejvyšší velení ČSLA nevědělo, co přesně tam mají. Kromě jaderných hlavic tam podle nepřímých důkazů byly i chemické a snad i biologické zbraně - viz kniha Československá lidová armáda na Rýnu.

Takže přestaňte konečně lhát vy ubožáku.

Dr. Ban 2.10.2007 11:02

Re: Re: Re: Možná mi to www racku . . .

jdi tu vopici radeji vyspat. sice se tu uz dlouho projevujes jako mentalne retardovany, avsak mam za to ze ty nejhorsi pripady drzi pod zamkem ;-D

Dr. Ban 2.10.2007 11:00

Re: Už aby tady konečně ten radar stál . . .

sam jsi prave predvedl skvely priklad bolsevickeho mysleni. skoda ze revoluce v roce 89 byla sametova, nepochybuju ze by ses houpal na kandelabru mezi prvnimi ;-)R^

kapitan m/rdalek 2.10.2007 10:59

Re: Re: nejsem zadny soudruh

opet zadny argument jenom urazky a dalsi urazky - muzete mi karle rict co je na mych recich komousskeho? - to je nejjednodussi nalepka kterou jste se rozhodli dat vsem odpurcum jednostranne smlouvy se spojenymi staty - bude-li radar soucasti bezpecnostni struktury nato jehoz jsme clenem tak at tu je at na nem slouzi cesti vojaci - ale to vy asi nikdy nepochopite a jenom urazite vsechny kdo si dovoli zpochybnit jednostrannost uzavreneho kontraktu - karle jako oponenta si vas nevazim!

Dr. Ban 2.10.2007 10:55

Re: Re: Pár detailů díky kterým to srovnání nesedí

radioktivita je pochopitelne v tomto pripade vedlejsim a nezadoucim jevem, to ovsem neznamena ze na nasledky tohoto zareni neumiraji tisice civilistu. myslim ze byste na uzemi plnem techto vybuchlych mirovych strel asi zit nechtel. i kdyz jisty si tim byt nemohu, neb uz se prihlasilo hodne pitomcu, kteri tvrdi ze jim radar na zahumenku nijak uskodit nemuze ;-D

oakman 2.10.2007 10:52

Pokud se dopustím toho hříchu, že v Americké nabídce nebudu prvotně vidět "ruku satanovu"

Tak ODS asi měla:

1) Místo častušek Parkanové vytáhnout přd kameru Generální Štáb, aby jeho pánové generálové převzali zodpovědnost za posouzení technické a vojenské stránky věci - kdo jiný má právo kvalifikovaně říci ano či ne než naše vlastní armáda, že. Máme jí snad k tomu.

Dále se asi měla jasně vysvětlit situace ve veřejném mínění. Oni by Američané jistě vyvrátili ty nejhorší lži, které cloumají veřejným míněním lépe než Vlasta a Mirek. Rozhodně jejvětším tragédem je Klvaňa - měl to dělat od začátku Šwarc, ten mluví jazykem, kterému rozumí lidé, kterých se tenhle problém týká bytostně - okolní vesničané.

Za třetí, je hrubkou celé vlády, že tuhle diskusi nevytáhla do Brusele - ono se totiž eurosozanům hůře lže Američanům do očí než když kvákají své nesmysly na rautu v Mockbě. Tím by se i vyhla tomu nechutnému paktování opozice s euronácky a Rakušany, což považuji za naprosto nechutné - tento postimperiální náckovský NEUTRÁLNÍ hnus by měl pocítit, že neutralita trvá jen tak dlouho, než někdo konstatuje, že jí Rakousko žvaněním do věcí, do kterých jim nic není (mohli být členy, nejsou, nechtějí, tak ať drží pec jako Švýcaři a schánějí vodu a proud na umělé zasněžení, jinak nebudou tou prosperující "zimní pláží" Evropy.

Paroubek je prostě čuně - paktovat se s chamradí, která nám dává zabrat kvůli JETE, a navíc nás do toho zatáhl soukmenovec Zeman a Grérg - no tady si ručičky neumeje zase Prasopes.

Skybird 2.10.2007 10:47

Topolánek má do Kohla hodně daleko,

asi jako já do mistra světa v maratonu. Ten jej udělá těsně nad dvě hodiny - já také, ale na kole.

Radar vláda chápe a vysvětluje jako záležitost ryze technickou  přitom se jedná v prvé řadě o záležitost politicko-strategickou.

Kohl řešil rozmístění pershingů jako člen NATO a v rámci NATO. My sice jsme členy NATO a EU, ale na své smluvní partnery jsme se "vybodli" a začali jsme radar řešit na bázi dvoustranných jednání. To považuji za ohromnou chybu, neboť tímto postupem vlastně naše spojenecké svazky oslabujeme.

Kohl měl jasně a přesně definovaného nepřítele - Varšavskou smlouvu s jejich SS20 atd. To jaksi Topolánek nemá a pokud ano, tak to tutlá. To potom nahrává nejrůznějším spekulacím a spolu s publikovanými stanovisky některých našich partnerů ( Rakousko, Francie, Slovensko, Maďarsko, ...) to celou záležitost staví do velmi podezřelého světla.

Prostě vláda se chová poněkud amatérsky a dělá z občanů trouby.Topolánek by se měl konečně pochlapit (koule na to snad má) a kápout božskou !

Dr. Ban 2.10.2007 10:46

Re: ..A co tagle,...

a proc by se mel, mily sukale, stehovat do ruska? on tu na rozdil od tebe kuratelu velkeho bratra nechce, ty pitomce ;-)

amiZ .M 2.10.2007 10:43

Řekl bych spíše,

že to rozhodnutí závody ve zbrojení tlumilo, čímž možná dokonce komunismus prodloužilo, a to za cenu snížení rizika.

Proti raketám krátkého a středního doletu neměli obě strany žádnou obranu kromě preventivního útoku a to bylo to přídavné nebezpečí (rozlišit útok od omylu).

Historik 2.10.2007 10:43

Re: pozívací list

Vy jste ten zvací list viděl??? S konkrétními jmény se až do konce roku 1989 NIKDE oficiálně neobjevil, pak se jaksi začalo mluvit že to podepsal ten či onen kolaborant.

Právní hodnota takovéhoto dokumentu byla nicméně nulová. Právní hodnota rozhodnutí parlamentu je něco jiného. Tuším však, že NEEXISTOVALO žádné rozhodnutí parlamentu, které by posvětilo srpnovou okupaci, Národní shromáždění pouze upravilo podmínky přítomnosti armády, která sem vpadla nelegálně.

BuBu 2.10.2007 10:33

Re: S USA na věčné časy a nikdy jinak !!

Udělejte si zemljanku - to zvládne i průměrný bolševik ! A dejte si tam pořádně velkou láhev vodky - to je proti chemickým zbraním to nejlepší : Všechno prospíte ! :-D

Stredocech 2.10.2007 10:31

Re: Zapomeňte ten článek,

A hlavně to rozhodnutí o instalaci raket zapříčinilo konec komunismu ve střední a východní Evropě, na to jste "zapomněl."

Gorbačov po letech přiznal: "Teď už to můžu říct, my jsme na ta jednání přistoupili proto, že jsme proti Pershingům neměli žádnou obranu."