27.11.2021 | Svátek má Xenie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pozorovatel 5.10.2007 13:46

Re: Goebelsovské kampaně

Zatím co přijímaní rad od Ruska /podobně jako po 68 od SSSR/ jak nám to před nedávno doporučovali socialisté vč.Jyrky suverenitu nenarušuje /nevím proč jsme v NATO a ne ve VS/.

pozorovatel 5.10.2007 13:41

Re: tak ona tu druhou svetovou valku vlastne vyhrala amerika co?

Máte úplnou pravdu ,přesně tak se učilo do roku 1989 v předmětech jako Marx-Leninská filozofie , na vojně PŠM atd.Navíc to psalo i Rudé právo. SSSR vlastně sám vyhrál tuto válku  , ostatní byli jen do počtu.

Emersonskej 4.10.2007 9:25

Re: tak ona tu druhou svetovou valku vlastne vyhrala amerika co?

Musím uznat, že podobné bláboly mě vždycky dojmou a většinou neodolám, abych nezareagoval - takže : Co se Amerických dodávek do Ruska týče, byly jednoznačně životně důležité a bez nich by prostě Rusové Němce nezastavili !!!!!!!!!!!!! Namátkou lze vyjmenovat třebas 427000 nákladních aut, 13 miliónů párů zimních bot, 5 miliónů tun potravin, 2000 lokomotiv, 11000 vagónů, 540000 tun kolejnic, atd. Prostě a jednoduše nebýt US dodávek, Rusko by se položilo !!!!!!!!! Že to byl pro Ameriku po čertech dobrý kšeft je celkem pochopitelné - 2.světová nakopla její ekonomiku takovým způsobem, že se na jejím konci mohly Spojené státy směle považovat za nejbohatší stát světa s ekonomikou, jež se téměř rovnala produktivitě zbytku světa dohromady. 

Pokud jde o Americké vlastenectví, tomu se těžko můžeme divit - Je to přece nejmocnější velmoc světa, demokratická Evropa jí vděčí za záchranu hned několikrát a její občané tudíž mohou a mají být na co hrdí. Fakt, že je vám a jiným podobným chudákům z toho zle, je sice pochopitelný ( ona závist je sviňa, že ;-D ), ale to na věci nic moc nezmění :-P.

franta 4.10.2007 2:01

tak ona tu druhou svetovou valku vlastne vyhrala amerika co?

tak se zajmem ctu jak nejaci zde cesti vojevudcove zjistili ze vlastne tu druhou svetovou valku vyhrali americani protoze davali rusakum kukurici, a taky par shermanu ktery pak v ty rusky zime nestartovaly. To co tito kasparove - jeden recenej "emrsonskej" debilicek extraordinaire zde vyzbleptli by udivilo i Bushovy poradce kteri jsou skoleni v chucpe ve svate zemi Izraelitu, tito poradci davno prekonali i zvasty stareho Goebelse, ktery prohlasil ze: stokrat opakovana lez se stava pravdou. no stalo se to tenkrat v nemecku, a ted se to stava diky Bushovi a jeho ovladacum i v americe, ovsem jak nemci tak i amici maji jednu vec spolecnou.. bezmeznou a i otrockou uctu k presidentovi a vlajce. Ukaz amikovi "the old glory" a uvidis zachvat vlastenectvi, ze by ses z toho podelal.

No nemci na ten patriotizmuz dojeli, a amici zacinaji dojizdet, ovsem je to velka zeme, a nez jim to dojde co s nimi Bush dela, tak uz bude Bush uz od valu, a cely cirkus zacne znova. tohle ale by u nas nemelo byt, protoze cesi, narod po staleti okopavany ze vsech stran (neverici si laskave prectou dejiny) by mel byt proti manipulaci odolny. Je fakt, ze vetsina z nas nema rusy nijak rada, ale abych ja treba nenavidel rusaky tak abych jim uprel fakt ze to byli jen oni kdo porazili nemce tak sprosty nejsem.

Pri navsteve prahy jsem si koupil spoustu knih od nemeckych vojaku kteri valcili v rusku, a je skutecne zajimave, ze uz ledna 1942 nemecka generalita vedela ze valku na vychode vyhrat nemohou, uz z toho duvodu ze ruska prumyslova produkce v te dobe predcila prumyslovou produkci nemecka a jim okupovane evropy.. To ze jim Americane poslali pomoc je pravda, ale ono to nebylo ani tak z lasky, ale z kseftu, jiste aspon nekteri inteligentejsi z vas ze rusove museli americanu vse do posledniho centu zaplatit ve zlate.

totiz , americanu slo o to, aby vzajemne nemci a rusove vykrvaceli, a az teprve potom americka armada vlitne do evropy zachranit evropu ne od nemcu ale od bolseviku.

Emersonskej 3.10.2007 11:10

Re: Goebelsovské kampaně

Tak znovu ;-)  : Pokud by došlo ke globální jaderné válce, bylo by relativně jedno, jestli tu ten radar máme, nebo ne, protože bychom nejspíš stejně zařvali všíchni.  Fakt, že 10 antiraket proti stovkám útočících střel nemá už z matematického hlediska naději je prostě neodiskutovastelný. (navíc jsou tyto antirakety proti nejnovějším ruským Topolům neúčinné) Mimochodem teze, že tyto antirakety budou ničit nějaké zbývající ruské rakety je ukázkou hrubé neznalosti - pokud by jedna strana zahájila masívní jaderný uder , druhá jej díky družicím zaregistruje a ihned provede protiúder - neboli odvetný úder by byl odpálen ještě před dopadem útočících střel !!!!!

A nakonec co se referenda týče - neumím si představit, jak by mohlo laické obyvatelstvo kvalifikovaně rozhodovat o něčem tak zásadním. O vstupu do EU, či NATO za nás také rozhodla vláda. Nechť rozhodne i o radaru !!!

Emersonskej 3.10.2007 10:47

Re: Re: Re: Poslyšte, hoši strategicky školený, zdělaný.

Rudá armáda by to bez dodávek zbraní, surovin, dopravních prostředků a potravin z USA nemohla nikdy zvládnout !!!!! Kdo tvrdí opak, je blázen, nebo hlář !!!!!!!!

čtenář 3.10.2007 7:06

Re: Re: Re: Re: Pokud se dopustím toho hříchu, že v Americké nabídce nebudu prvotně vidět "ruku satanovu"

O těch rezervách si raději přečti víc ty, Áčko..

501km 3.10.2007 2:24

Goebelsovské kampaně

Tak znovu: nejde jen o nějaký radar, ale o zahájení nového kola horečného zbrojení. Z toho minulého jsme vyvázli životem jen díky mimořádně štastné shodě okolností. Takovou kliku podruhé mít nemusíme, mimo jiné i proto, že útok na stanoviště strategických zbraní byl každou armádou kalkulován vždy jako jaderný a totálně zničující.

Ve všech médiích jsme svědky každodenní goebelsovské kampaně, snažící se obyvatelstvo zmanipulovat slizkou lží, že jde výhradně o obranný systém, sloužící obraně Evropy. Není tomu tak! Jde o součást  strategického systému ochrany východního pobřeží USA proti zbývajícím ruským raketám, vystřeleným jako odveta po primárním jaderném útoku USA. Nesmyslné pohádky o tom, že jde o obranný systém proti korejským apod. střelám, byl již vyvrácen mnohokrát. A tak: vzpomeňte si, co jsme tiskli na stěny v metru před 20-ti lety v reakci na umístění ruských atomových střel na našem území, totiž  "Žádná raketa není mírová!"

Protože záležitost rozmístění strategických zbraní cizího státu na našem území je porušením suverenity a územní celistvosti České republiky a časový horizont takového kroku daleko přesahuje mandát jedné vlády,  je uspořádání celonárodního referenda, jak ostatně uvádí Ústava České republiky, naprostou nezbytností. Naopak, porušení tohoto principu a jednání politiků ve prospěch cizí mocnosti a proti zájmu většiny obyvatel tohoto státu je trestným činem.  Nezapomeňte, že v této přípravě USA na novou evropskou válku bychom byli obětováni jako první.

68 2.10.2007 23:32

Re: Re: Poslyšte, hoši strategicky školený, zdělaný.

Vím, že to "řešili" i jiní (tedy fantazírovali i jiní), ale Vy tedy opravdu nevěříte v sílu ruského mužika, plného, někdy v čase nouze i jen poloplného, vodky, s ostřelovačem za zády? V takovém dvojím ohni by vlastní krvi nepřítele doslova utopili!

STK 2.10.2007 23:16

Re: Cesi

No to by, priaťel moj, nebolo možné. Lebo my nemáme Tatry.

STK 2.10.2007 23:12

Re: Poslyšte, hoši strategicky školený, zdělaný.

To už řešili jiní - jsou o tom celé knihy. No nic tak strašného by, milí "Genossen" nebylo, mluvili bychom všichni německy a za Uralem by začínala  "Říše středu". 8-o

68 2.10.2007 22:24

Re: Re: Poslyšte, hoši strategicky školený, zdělaný.

No jo, když ale Rudá armáda by je přece dozajista porazila.

Emersonskej 2.10.2007 20:28

Re: Rusové měli plán obětovat Čechy

R^R^R^>-

Emersonskej 2.10.2007 20:25

Re: Poslyšte, hoši strategicky školený, zdělaný.

Takovéto a jiné podobné fantazie jsou pro pravověrné antiamerikanisty doslova kacířské. Není na ně totiž žádná ( pro ně ) alespoň trochu přijatelná odpověď a tudíž se jim vyhýbají, kako čert kříži !! Ono totiž kdybychom podobné úvahy rozvedli do hloubky, nezbylo by, než konstatovat, že bez USA by se ten SSSR nehroutil ještě dnes, protože už by dávno neexistoval ... a my s ním !!!!!!!!!

68 2.10.2007 19:49

Poslyšte, hoši strategicky školený, zdělaný.

Pokuste se zafantazírovat si ještě dál a představte si, jak by se asi ten SSSR  „hroutil“ (ještě dnes!), kdyby tomu hroucení napomáhali jen bojovníci Kohl, čs. Disidenti, Valesa, Gorbi atd. v situaci, že by se dodnes po severoamerických prériích proháněli jen Vinetou a jeho domorodci. Kdyby prostě USA neexistovaly. Myslíte, že byste dnes seděli v Čechách u laptopů a diskutovali koho na Hrad, koho do Brusele a vůbec měli podobné starosti? Tož, dejte fantazii volný průběh.

Franta 2.10.2007 19:23

Cesi

Cesi vy jste tak chytri, vzdelani vsechno vite ta Vas stat to musi byt raj na zemi.

skybird 2.10.2007 19:18

Re: Re: Topolánek má do Kohla hodně daleko,

Asi bude odsouhlaseno, ale každopádně až následně a jako z nouze ctnost.

skybird 2.10.2007 19:16

Re: Nezlob se na mne, ale po zkušenostech s minulými staletími

Jsme ale v 21. století a svět vypadá úplně jinak než před 50-ti léty. Sorry.

XLOG 2.10.2007 18:47

Daniel Kaiser - posel oficiálních verzí skutečnosti

Pershingy přispěly k pádu totality? Kdo na tuhle skutečnost přišel a kdo ji zařadil do přihrádek oficiality? Byli to snad němečtí mystikové a filosofové, kteří odhalili tuto skutečnost? Nebo to bylo jen přání politických lídrů a jejich novinářských poskoků? Úlohou každé vlády je lhát. Úkolem novinářů je toto lhaní zabalit do sofistikovanější formy. Kdyby politici začali lidem říkat celou pravdu, nikdo by je už příště nezvolil. Kdyby novináři nepsali v duchu momentální propagandy, už by je nikdo nezaměstnal.

A 2.10.2007 17:52

Re: Re: Re: Pokud se dopustím toho hříchu, že v Americké nabídce nebudu prvotně vidět "ruku satanovu"

Jenže ono ji to zlotřilé Rusko a dneska ani Irán nechce prodávat za dolárky ale za Eura. Proto ten poprask v Emerice. Zatím jim stačilo jen tisknout zelené papírky. Kurs dolaru se řítí dolů, jen Číně dluží USA víc než 1,3 bilionu USD a Rusko i další velmoci se zbavují státních rezerv v dolarech a nahrazují je Eury. Rusko dokonce zvažuje zavedení konvertibilního Rublu. V tom je dneska hlavní problém USA. Víc čtěte, čtenáři.

honzak 2.10.2007 17:38

Re: Svatá prostoto.

synku, euroatlantická společnost rusáky UZBROJILA - vyčerpala jejich omezený průmyslový potenciál. To  o místních vládcích Asijských republik je ale pravda.

čtenář 2.10.2007 16:11

Re: Re: Re: Re: Re: Radar v Kocourkově nebude

Možná, že nejvíce lidi irituje to neustálé uzavřené společenství, které se přelévá z funkcí a postů do dalších funkcí a postů bez ohledu na to, že k tomu nemají vůbec žádné předpoklady. Jak jinak si vysvětlit tu nepřestajnou neschonost vytvořit funkční zákony (které se nemusejí novelizovat 14 dnů po jejich odmávání PS), vytvořit fungující struktury státu. Je to "kouslé" a nemá to žádnou perspektivu. Tohle je ten moment, který povede k zániku čechstánského státu na všeobecnou žádost okolí. nepčestaneli tato "cochcárna", tak je to nezvratný proces a nikdo v světě širém ani slzu neuroní. Jisté precedensy tu již byly. Rok 89 byl poslední šancí.

čtenář 2.10.2007 16:02

Re: Re: Re: Re: Re: Svatá prostoto.

Čistě za sebe. Přihlížím k tomu, kdy se začaly uplatňovat organizované celky se schopností vytvářet kontiunální ekonomické, právní a politické doktriny, bez ohledu na určité "přelévání" center moci.

Konzerva 2.10.2007 15:12

Re: Re: Re: Re: Radar v Kocourkově nebude

Nehledě na to, že to je článek psáný českou dopisovatelkou, takže stále zevnitř, není to pohled zvenčí, který bysme potřebovali. proto ta hloupá paralela se Švejkem. Nicméně článek se snaží být objektivní (i když s roztomilými jazykovými chybami:-)), ale přesto si neodpustí vykreslení odpůrců jako nevábných mániček, které vrhají vajíčka po kultivovaném Klvaňovi.;-D Prostě odpůrci režimu vypadají za všech režimů stejně.

ps 2.10.2007 15:10

Re: Re: Re: Re: Svatá prostoto.

To je nesmysl, tzv. říše středu vznikla ve 2. století před naším letopočtem sjednocením sedmi království. Ve 3. tisíciletí př.n.l. samozřejmě v oblasti Číny již nějaké osídlení existovalo a pravděpodobně také první státní útvary. Ale je nesmysl tvrdit, že je to stále jeden státní útvar. To bychom mohli rovněž tvrdit, že Irák existuje 5000 let, protože na jeho území vznikly Sumerské městské státy.  

Psí vrah Čumil 2.10.2007 14:55

Re: Re: Re: Radar v Kocourkově nebude

Ano, například toho Lišku tam citují doslova, nikoli tak, jak to pan Petr H "překládá" ;-D

Mr. Liska said that he knew how much the Czech people owed to the United States but added that that did not mean they had to obey. “It doesn’t make us uncritical,” he said. “It doesn’t make us blind.”

Pavel 2.10.2007 14:47

Re: Běž domů Ivane, čeká tě Natáša.

Jo tak jsme zpívali v  roce 1968 - tehdy jsme totiž nevěděli, že přijde jiný Ivan a bude nám tvrdit,  že se už Rusko rozpadá :-):-):-). Asi jsi ještě mladý a  pamatuješ jen to cinkání klíči. Tvoje prohlášení totiž jen opakuje komunistickou propagandu, že by se stejně Rusko rozpadlo samo a dalo nám pak svobodu. "Nam nužno takych durakov" zřejmě pořád ještě platí . . .

Kovanda 2.10.2007 14:34

Rusové měli plán obětovat Čechy

jakožto t zv. "nukleární příkop". Nebezpečí tedy bylo už tehdy, dokonce od našich "přátel".  Máme na vybranou: stát se zase pomalu ruskou gubernií nebo si svou svobodu  udržet spojenectvím s nepřáteli Rusů. Poslouchat ty, co kupodivu drželi huby, když u nás Rusové postavili raketové základny, je jako pomáhat katovi, když vám nasazuje smyčku. Pravda, o těch ruských základnách nebyla žádná veřejná diskuze, kolaboranti to podepsali tajně . . .

čtenář 2.10.2007 14:08

Re: Re: Re: Svatá prostoto.

Reformuje. Stačí ? Říše Středu tu je nepřetržitě nějakých 5000 let. To je unikát. Nejspíš proto ji nejsme schopni chápat.

oakman 2.10.2007 14:05

Ivane, ty jsi vůl jak anděl!!!

Tohle mi připomíná argumentaci z 80. let. Mohu tě ujistit, že rozum, který ptromlouvá z tvých příspěvků, tě do žádné armády nepřipustí - berou tam sice kdejaké hovado, ale jsi příliš velký kalibr i na Varšavskou smlouvu. Na takových lidech jako ty žila i zemřela!!!

:-D:-D:-D:-D Chce se mi se ti smát!!!