27.4.2024 | Svátek má Jaroslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
memosk 28.1.2008 11:05

Re: Re: Re: Qui bono?

Taky vsecky ruske spolecnosti nejsou ruske, Kasparov nemuze mit ruskou spolecnost?  A taky muze pucit 10 bilboardu . A pak je skandal... Trapnyy... Dest preci nic neudela kdyz je 80 procent proti ....

memosk 28.1.2008 11:07

Re: Re: Re: Re: Qui bono?

Taky hitler si zapalil risky snem .... >-

VladaPing 28.1.2008 11:14

Re: hitler si zapalil risky snem

Nepovídejte, doopravdy ?

Já jsem žil v přesvědčení, že to byl nějaký pomatený Nizozemec.. Van der Lubbe....

memosk 28.1.2008 11:20

Re: Re: hitler si zapalil risky snem

Tedle komunisti udelaj si z Riskeho snemu ohynek.... ;-D;-D;-D;-D Taky usama si sebral ponauceni a funguje to.... ;-D

StandaT 28.1.2008 10:46

Ne základnám je umělá záležitost

Běžně to funguje tak, že cosi rozvíří veřejné mínění a následně pak se lidi sdruží do nějakého sdružení nebo organizace, která proti tomu bojuje. Tady to je naopak - u nás vzniklo Ne základnám, které formulovalo veřejné mínění proti radaru - do té doby nikdo o radaru nevěděl. Noviny o tom nepsaly, lidi se to nezajímali, opoziční politici si nebrousili ostrovtip. Tedy úplně opačná geneze.

Ne základnám je konglomerát skupinek, které spolu nemají nic společného, a tedy žádný přirozený argument, ideu, která by je sblížila natolik, aby vytvořili - samy o sobě a ze své vůle - takovouto organizaci. Prakticky ze dne na den tu máme vytvořenou strukturu která přes rozdíly a osobní animozity vůdců pevně drží po hromadě, ačkoli jsme každou chvíli konfrontovánï s rozpady mnohem a mnohem homogenějších struktur.

Nepotřebuji znát zákulisí financování. Nepřirozenost tohoto seskupení mi stačí na to, abych ho neakceptoval jako autentického/přirozeného hlasatele odporu proti radaru - je to umělý, neautentický a tedy falešný konstrukt.

Jara London 28.1.2008 10:56

Re: Ne základnám je umělá záležitost

Stanislave, obvykle se tomu říká "občanská iniciativa", je to naprosto legitimní součást politického prostředí, svědčí to o objektivně existující demokracii v zemi. Právě ta podle Vás "nepřirozenost" ukazuje na to, že skopiny vznikly živelně, z různých popudů a byly zorganizovány různými lidmi za jediným cílem - zabránit podle nich špatné věci. Proto je také jen velmi malá pravděpodobnost nějaké "organizovanosti" jejich vzniku. Považujete sdružování lidí za určitým cílem za špatné? Tak co třeba myslivci, rybáři, včelaři a podobně. Tohle jsou nepřirozená uskupení, některá z nich mají dokonce činnost upravenu zvláštním zákonem (o myslivosti).

StandaT 28.1.2008 11:24

Re: Re: Ne základnám je umělá záležitost

Nemám nic proti občanským iniciativám, pokud reagují na nějaký podnět. Tedy normální kauzalita. Ne základnám ale nevznikla jako reakce, ale jako nástroj, jak tuto reakci ve společnosti vyvolat.

nup 28.1.2008 13:27

Re: Re: Re: Ne základnám je umělá záležitost

Stando, Vy jednak slušně řečeno popíráte pravdu (Ne základnám vznikla skutečně jako reakce především na vládní mlžení), jednak mimoděk přiznáváte, že "se o tom předtím moc nepsalo" - čili mělo to proběhnout pokud možno v tichosti a tajnosti. Ono se o tom psalo, ale ne v oficiálních médiích. Britské listy zmiňovaly americkou snahu už v roce 2005, nicméně tehdy nebyla publicita žádoucí, volby se blížily, a tak i zde se zmínky o radaru angažovaně odbývaly jako "komunistické báchorky". S barvou ven pak vyšli až po volbách, zapírat už nešlo a radarčíci přešli na jinou písničku: Bude tady, no a co, a kdo je proti, tomu dáme nálepku Rus nebo komunista (nebo obojí).

Jara London 28.1.2008 10:44

Bylo by asi stejně zajímavé

podrobněji rozebrat, kdo a jak financuje hnutí "Ne raketám". Je to otázka, která by měla zajímat nejen občany ČR, ale zejména jejich politickou reprezentaci nejen z bezpečnostního hlediska. Zatímco otázka financování hnutí "Ne základnám" je spíše věcí zpravodajských služeb, financování aktivity "Ne raketám" může být věcí vyšetřování korupce ve státní správě a závažné hospodářské kriminality. Pane Pacnere, co vzít tuto myšlenku jako námět budoucího článku? Vzhledem k tomu, že základna není v zájmu Ruska, má tato země stejné "právo" bojovat všemy dostupnými prostředky proti jejímu vybudování, jako USA mají "právo" bojovat včemi dostupnými prostředky za její prosazení. Otázka zní, jaká je vlastně pozice ČR v tomto "boji" a co z toho budeme jako její občané mít kromě rizika, že uprostřed mapy ČR bude jednoho dne zakreslena obrovská plocha vysoce radioaktivního území přibližně kruhového tvaru v mýstech bývalých Brd.

Jara London 28.1.2008 10:45

Re: Bylo by asi stejně zajímavé

.... sakra, "v místech"!

espena 28.1.2008 10:46

Re: Bylo by asi stejně zajímavé

Naprostej souhlas:):)

kvark t 28.1.2008 12:23

Re: Bylo by asi stejně zajímavé

Aha, zase jeden předpřipodělaný.(Y)

Jara London 28.1.2008 12:27

Re: Re: Bylo by asi stejně zajímavé

Á, statečný praporečník s minimem IQ, minimem znalostí, ale s maximem papírové statečnosti. Gratuluji, takoví lidé jako Vy jsou solí země.

espena 28.1.2008 9:55

AMI

Mě by dost zajímalo jak je to s firmou AMI Communications a s její propagací radarové základny u nás. Velice zajímavé je že mezi její klienty patří i Lockheed Martin??????

kapitán 28.1.2008 10:03

Re: AMI

Tak si to zjistěte a pořád to tu nevykřikujte.

espena 28.1.2008 10:18

Re: Re: AMI

:):):):):)

espena 28.1.2008 10:18

Re: Re: AMI

Já vím ne moc nahlas:)

espena 28.1.2008 10:20

Re: Re: AMI

No po tobě jsem chtěl abys to právě zjistil:)

František I. 28.1.2008 10:27

Re: Re: Re: AMI

Chytrý si zjistí, blbec tápe...

espena 28.1.2008 10:33

Re: Re: Re: Re: AMI

Já už to mám zjištěný:):)zjistil jsem, že firma která zajištuje pro vládu propagaci radar.základny u nás má na svém kontě zákazníků kromě firmy Algidy a Chiquity  také Lockheed Martin. Věřím ale že Vám se to podivné zdát nebude:):)

memosk 28.1.2008 10:35

Re: Re: Re: Re: Re: AMI

A to je legalni kdyz si vlada kupuje volice ? ;-D

memosk 28.1.2008 10:35

Re: Re: Re: Re: Re: Re: AMI

Za jejich penizky ?

memosk 28.1.2008 10:36

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AMI

Nemelo by to byt navopak ?;-(>- 

espena 28.1.2008 10:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: AMI

Já myslel když si vláda kupuje poslance:)

memosk 28.1.2008 10:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AMI

Prve poslance ( to nebyla jeste vlada) , pak volice, a pak radaratko....;-D

espena 28.1.2008 10:43

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AMI

:):):)

memosk 28.1.2008 10:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AMI

Prej pak Cechy . Ale to jej jenom mezi nama. Potichu .... ;-D

icik. 28.1.2008 11:04

ad.espena

Vykuku ! Jste se díval včera na  stína Zaorálka,co?

Jura Jurax 28.1.2008 9:52

Pro Moskvu bylo vždy výhodnější

a hlavně levnější vybudit užitečné idioty než dělat technická protiopatření, tak proč by se toho nedržela ... a někteří ti idioti jsou docela samobudící ...