19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

PREZIDENT: Důchodová reforma

TL/DR – systém vyplácení důchodů je „letadlo“, je to Ponziho schéma, které sází na ustálený růst nebo alespoň udržitelnost hospodářství a populace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 21.3.2023 21:21

"Solidarita" je jen synonymem pro sprostou KRÁDEŽ!

M. Těhanová 21.3.2023 23:09

Máme průběžný důchodový systém. Peníze se vyberou a hned se z nich vyplácí důchody stávajícím důchodcům. Sociální odvodu nejsou spoření na důchod. Inteligentní člověk by to měl vědět. Výše důchodu se vypočítává z výše platu a ne z výše odvodů z doby, kdy člověk pracoval

V. Kučer 22.3.2023 13:58

Pokud máte nízký důchod vyhovuje vám solidarita. Já mám důchod slušný a proto na to mám stejný názor jako pan Petr v příspěvku nad vámi.

M. Těhanová 22.3.2023 15:11

Já mám důchod průměrný, takže za sebe si nestěžuji. Vadí mě, že lidé, kteří odcházejí do důchodu nyní, mají nesrovnatelně vyšší platy za stejnou práci, jako třeba lidé před 15 lety. Nepřibyl výkon, množství práce, jen se zvedly mzdy. Proto neuznávám nějakou zásluhovost tam kde není.

S. Ševeček 21.3.2023 19:24

R^

S. Ševeček 21.3.2023 19:29

Bohatí, úspěšní a snaživí, o majitelech státu nemluvě, si zajisté na stáří našetřili. U mnohých je vysoká výše starobního důchodu stěží vysvětlitelná enormním pracovním výkonem.

/jsem pro rovný důchod. zásluhový netřeba.

L. Novák 21.3.2023 12:20

Čistý zisk ČEZ loni stoupl na rekordních 80,7 md Kč, meziročně přes osminásobek4

... Navíc odvede státu, který prostřednictvím ministerstva financí drží zhruba 70 procent akcií, nově zavedenou daň z neočekávaných zisků a odvod z nadměrných tržeb z výroby v celkové výši 30 až 40 miliard korun a dále 26 až 30 miliard korun z titulu běžné daně z příjmů. Celkem tedy ČEZ letos odvede státu více než 100 miliard korun, shrnul Beneš. ...

https://oenergetice.cz/spolecnosti/cisty-zisk-cez-loni-stoupl-na-rekordnich-807-md-kc-mezirocne-pres-osminasobek

P. Brich 21.3.2023 12:23

A bude na tanky, letadla a ponorky pro Volodymyra!![UA]V

V. Petr 21.3.2023 12:34

A hlavně na fotovoltaiku a "dotace nevýroby v zemědělství!"

V. Kučer 21.3.2023 13:45

Tanky a letadla potřebujeme, s tím nic nenaděláte. Co nepotřebujeme jsou ponorky a Green Deal.

P. Brich 21.3.2023 15:05

Máme tu potřebnější:-P!![UA]

D. Rakous 22.3.2023 11:18

Tanky, letadla, munici potřebujeme, abychom ji mohli darovat a podpořit obnovu Chazarie?

Český důchodce, invalida, matky s dětmi to jistě pochopí!

V. Kučer 22.3.2023 13:50

Na zbrojení nedáváme ani požadované 2%. Více se dává do grýndýlu a proto začal Putin válčit.

D. Rakous 22.3.2023 16:34

Místo na zbytečné zbraně a tím podpory US a Israel ekonomiky, dávejme o to více na vzdělání, vědu a výzkum a buďme neutrální!

Kdo nás ohrožuje? A kdo nás může/chce zatáhnout do války? Netěžká odpověď, ale v ČT ji neuslyšíte.

Montovny a sklady nechme jiným, třeba US, Ukraině neb Israeli.

D. Rakous 22.3.2023 11:23

Z toho (letošního výnosu ČEZu) by se lehce vykoupilo těch 15% vlivných minoritních akcionářů kolem FEDu, kterých se Fiala tak hrozně bojí!

A ČR[>-] (MF) by mělo volnou ruku v cenotvorbě[>-]

P. Brich 21.3.2023 12:15

"To je nejen asociální, je to chyba – taková sociální nespravedlnost bere vládě legitimitu a v dalších volbách jí to voliči spočítají."

Nespočítají - to zajistí korespondenční volby!!;-O

L. Novák 21.3.2023 12:07

To, co předvádí Fialova vláda a lidovecký blb traktorista Jurečka, je "reforma" z úleku, že nebudou mít peníze na rozhazování kamarádíčkům ze zeleného byznysu. Obyčejná zlodějna. Nic jiného.Rv!!

J. Veselý 21.3.2023 12:12

A nejlepší na tom je, že tu "reformu" na příštích 30-50 let budou dělat ti, kteří ještě v prosinci nevěděli, že v lednu bude nějaká inflace :-P

V. Novak 21.3.2023 12:13

R^

P. Brich 21.3.2023 12:17

No přece zastropovali cenu elektřiny a byli si jisti, že tím pádem bude inflace blíz9ká nule;-D

K. Křivan 21.3.2023 11:41

Důchodová reforma je jen jiné slovo pro krácení důchodů. Když vláda bere důchodcům, a sama sobě a té své smečce k jejím sttisícovým platům hojně přidává, .... tak není důvěryhodná a musí pryč. Když to nepůjde demograticky, půjde to fyzikálně.

K. Křivan 21.3.2023 11:50

1) Není důvod aby politici nemohli vyjít s platem středoškolského učitele. Stejně by byli i tak přeplacení. Takže zastropit platy presidenta, členů vlády, poslanců, státních úředníků, soudců, platem učitele třeba zeměpisu.

2) Není důvod živit půl milionu ukrajinců, když je může živit multimiliardář Zelensky. Tak Zelenský, naval každý měsíc 17 miliard korun, nebo dostaneš ukroše šupem zpátky !

H. Lukešová 21.3.2023 11:57

Co to je živení půl milionu Ukrajinců proti živení zhruba 3 milionů palestinských Arabů z Gazy a Judeje a Samaří? Palestinští Arabové jsou největšími příjemci mezinárodní pomoci na obyvatele na světě. A jestli si mám vybrat mezi tzv. Palestincem a Ukrajincem, tak rozhodně raději Ukrajince.

L. Novák 21.3.2023 12:02

A naivní sionistka zase naskočí na největšího rusáckého K;-OKOTA Křiváka... Rv

K. Křivan 21.3.2023 12:12

Já nechci živit ani ty, ani ty. Ukroše ať živí Zelenský a jeho oligarchové, pro paloše jsou příslušní ostatní arabáči. Je jich kolem Israele jako s....k. Mnozí z nich mají i zlaté hajzldekly.

P. Brich 21.3.2023 12:22

Na rozdíl od Ukrajinců u nás, Palestince živí a vyzbrojuje mezinárodní pomoc včetně EU, tedy i nás:-/

D. Rakous 22.3.2023 11:53

Vaše volba výběru, ale nevnucujte ji ostatním. Nemusím ani jedno! [>-]

Jestli se nemýlím, tak my velkoryse živíme cca půl milionů Ukrainců na úkor Čechů. Kolik Čechů s tím doopravdy souhlasí ? Proto musela být instalována 5Kolka?

No a tak je pro UA štědrá a přitom zadlužená, před fin. krachem stojící ČR, jakýmsi východním Švýcarskem

Mezinárodní pomoc organizují tzv.globalisté/neocons (eufemistické termíny pro vlivové organizace FEDu).

V. Mokrý 21.3.2023 14:09

Ještě je nutné podívat se na důchody, příspěvky na kde co u nepřizpůsobivé menšiny a všech jejích zastánců v neziskovkách !

P. Hák 21.3.2023 20:16

Faktická poznámka: plat učitele nezáleží na tom, jaký předmět vyučuje.

Ale chápu, že v příspěvku o to nejde, to jen na okraj.

On by ty lidi možná i bral, měl by brance.

V. Petr 21.3.2023 11:29

Stačí zrušit grýndýl a na důchody bude dost! Vláda se chová jako gambler, který polovinu peněz prosází v automatecch a přitom si žádá o dávky hmotné nouze...