Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Spáchal Andrej Babiš trestný čin?

Ministerstvo financí má sice prověřit, zda neúspěšný kandidát na hlavu státu a poslanec Andrej Babiš neporušil svým tweetem zákon o propagaci hazardu, ale o trestný čin tu nejde. Tedy policie, která přijala několik oznámení, přes všechny výkřiky některých uživatelů sociálních sítí žádné usnesení o zahájení trestního stíhání v tomto případě nevydá.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Nevím, zda Babiš spáchal trestný čin, ale zákon porušil docela určitě. Tím, že označil jménem konkrétní sázkovku, se jeho výrok stal reklamou. A zákon o reklamě na hazard obsahuje mimo jiné i tato ustanovení:

- Reklama na hazardní hru podněcující k účasti na hazardní hře nesmí obsahovat sdělení, z něhož lze nabýt dojmu, že účast na hazardní hře může být zdrojem finančních prostředků obdobným získávání příjmů ze závislé, samostatné nebo jiné obdobné činnosti.

- Reklama na hazardní hru musí obsahovat ... zřetelné varování tohoto znění: „Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!“.

Obě tato ustanovení Babiš nade vší pochybnost porušil.

0 0
možnosti
Foto

Už jste podal trestní oznámení?

Nebo tu jen pindáte?

0 0
možnosti
JP

Když pomineme trestný čin pana Babiše, který soud nedokázal, zůstává jeho nemorálnost: třeba při sázkách na jeho vítězství nebo při kauze Čapí hnízdo (nemorálnost potvrdil i nestranný soud). Je opravdu několikerá veřejně známá nemorálnost zárukou, že byl za kandidáta na presidenta vybrán opravdu ten nejlepší z nejlepších?

0 0
možnosti
FK

Ona se morálka v podnikatelských kruzích moc nenosí. To by totiž brzy skončil. Jiná věc ovšem je, zda je možné takové chování kriminalizovat. A k funkci presidenta. Také si myslím, že podnikatel se do funkce hlavy státu moc nehodí. Jeho myšlení je nastaveno jinak. Mohli jsme to vidět i Trumpa. To se mohla liberálně orientovaná veřejnost zbláznit. Tím ovšem netvrdím, že do této funkce patří bývalý voják, také s pochybnou minulostí, a nejen tou v totalitě. Člověk zastávající vysokou a vojenskou funkci v NATO zcela jistě uvažuje jinak než běžný civilně orientovaný občan. Jenže co s tím, nějak to dopadlo. Jsme v situaci, kdy se matematicky řečeno nastavují podmínky, které se ovšem zásadně projeví až za několik let. A jak? To nikdo neví, to může znamenat destrukci nebo i obnovu společnosti. Je to jak v teorii "chaosu".

0 0
možnosti
FK

Babiš je veleúspěšný člověk. Ze socialistického molochu vybudoval velkou a prosperující firmu, podniká v zahraničí a je aktivní nejen v oblasti potravinového řetězce. Z rozvalin vybudoval za stovky milionů areál, který využívají i běžní lidé ze širokého okolí. To jsou fakta. V politice je také úspěšný. Jeho hnutí zamávalo českou politikou nejvíc od dob vzniku ODS a na politickou scénu přišla řada osobností. Jeho vláda, sečteno podtrženo, byla úspěšná. V české kotlině, ale i jinde se ovšem úspěchy neodpouští. Jeho velkou chybou, byl vstup do presidentských voleb. Poškodil sebe, znehodnotil názorový střet kandidátů a hlavně poškodil svou ANO. Nedivím se, že je řada členů naštvaná. Bylo by však hodně neprozíravé, udělat to, co by si jeho protivníci přáli, aby se ANO začalo rozkládat zevnitř. ANO je totiž momentálně jedinou vážnou opoziční silou a pokud ji zvolíte, deklarujete jasně, co chcete, ať už s vámi někdo souhlasí nebo vám spílá. Volíte-li pětikoalici, pak nevím, co tím vlastně sledujete, tedy kromě nabubřelých frází a podivných aktivistických idejí. Chcete více křesťanských ideálů nebo více aktivistického levičáctví, či pofiderní liberalizmus, a to vše je svázáno jakousi stuhou, na které je napsáno něco o pravicovosti a konzervatizmu. Není to všechno tak troch blbost?

0 0
možnosti
JV

Parametry, dle kterých soudíte pana Babiše, se dají stejně dobře použít pro šéfy různých mafií. Ti také poskytují potřebné služby, hodně lidí má kvůli nim dobrý příjem, práci a navíc, svoji firmu často asi vybudovali z ničeho, ne jako pan Babiš, a stejně jako pan Babiš musí neustále čelit státnímu aparátu. Akorát nezakládají - jako šéf té či oné mafie, politická hnutí a nemají ambice se stát prezidentem státu.

0 0
možnosti
RM

autore nespáchal. každý rozumný člověk to bral jako vtip a nadsázku--těch co to nepochopili je mi upřímně líto. blahoslavení chudí duchem, neboť jejich jest království nebeské, že? -- doufám, že mezi ně nepatříte. 8-o

0 0
možnosti
JV

Toto už fakt postrádá grády. Článek musí nutně být o ničem, a to jsem ho ani moc nečetl. Pokud nebude v ČR vyjasněno, co dělá trestný čin trestný činem, budou články o něm jen bláboly. Už bychom si měli najít někoho jiného namísto pana Babiše.

Možná že pan prezident Miloš Zeman podá žalobu/obžalobu za pomluvu na zatím jen pana Petra Pavla, ještě než se on stane prezidentem. Čas na to má. To by bylo více legrační než jmenovat nového předsedu Ústavního soudu.

0 0
možnosti
Foto

Čím více se autor Wagner rýpe ve vlastních myšlenkách, tím více jeho myšlenky smrdí po hovnech.

Byly doby, kdy jsem články od pana Wagnera četl rád . To se ale věnoval vědě a nikoli politickému aktivismu.

0 0
možnosti
Foto

Autor lže. Prokázáno. Neff rád lži proti Babišovi zveřejní.

0 0
možnosti
Foto

Kdyby to trestný čin byl, tak všichni tipeři na nesprávné tipy, by museli do lochu. Ale to bychom museli postavit několik nových lochů. Jinak článek o ničem.

0 0
možnosti
VH

Andrej Babiš spáchal trestný čin už jen tím, že se narodil. Takové individuum by mělo býti separováno od lidské společnosti. Je to moje psychoterapie, že to mohu napsat. Čau, lidi.;-D;-D;-D

0 0
možnosti
JM

Ná toš, když jede sedlák ze žebřiňákem aš po gréfy naloženým stokráť přemlácenů, práznů slámů důle kopcem, toš mosí pro sichr ten žebřiňák aj trochu přišlajfovat. Nemože to přeca pustit a to brzďéní nechat enom na koňoch. Šak ich bude brzo potřebovat na orání a na zvážaní dřeva, toš proč by si ich huntovál, no né?

0 0
možnosti
MM

Obsáhlý článek a přitom stačil pouze poslední odstavec.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz