3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

PRÁVO: Spáchal Andrej Babiš trestný čin?

Ministerstvo financí má sice prověřit, zda neúspěšný kandidát na hlavu státu a poslanec Andrej Babiš neporušil svým tweetem zákon o propagaci hazardu, ale o trestný čin tu nejde. Tedy policie, která přijala několik oznámení, přes všechny výkřiky některých uživatelů sociálních sítí žádné usnesení o zahájení trestního stíhání v tomto případě nevydá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 4.2.2023 22:25

Představte si, že se má hrát fotbalový zápas Brazílie - San Marino. Kurz na výhru San Marina bude 1:12 a trenér tohoto týmu řekne, vsaďte si na naší výhru, protože vyhrajeme.

Ale v San Marinu nejsou Piráti, ani Forum24 ani Wagner, takže málokterý sázkař by poslechl řadu trenéra. ;-)

A pokud by si vsadil, neobviňoval by trenéra .

L. Novák 5.2.2023 2:02

Určitě by se pár fanoušků našlo. Ale ten kurz na San Marino by byl ne 12, ale nejspíš 50. A kurz na výhru Brazílie by sázkovka vůbec nevypsala, museli by sázet na jiné příležitosti (rohové kopy, počet branek, žluté karty, držení míče apod.).

Ve druhém kole voleb bylo jasné, že pokud se něco nepředvídatelného nestane, Petr Pavel volby vyhraje. No a tak se ještě Marek Prchal pokusil o poslední možnost, jak ve prospěch Babiše získat pár tisíc voličů. A že to zabralo, ale nestačilo na Pavlův náskok, jsme viděli i na reakcích bookmakerů, kteří snížili kurz na výhru Babiše a zvýšili kurz na Pavla. :-) Těch řádově deset tisíc nešťastníků prostě bylo málo na to, aby vyrovnali téměř milionový náskok Petra Pavla v počtu hlasujících. Možná to taky byl jenom takový testík profíka, co všechno si může k voličům ještě dovolit a jestli to zabere. Třeba nám to někdy Marek Prchal (s odstupem času) řekne...

L. Novák 7.2.2023 3:04

Místo politiků odchází z ANO marketéři. Strana jako firma se zadrhla

Po deseti letech končí v hnutí ANO většina marketingových expertů. Co nového přinesli do české politiky a je možné mít politickou stranu bez politického obsahu?

https://a2larm.cz/2023/02/misto-politiku-odchazi-z-ano-marketeri-strana-jako-firma-se-zadrhla/

Co Babišovi prohrálo volby? Agresivní kampaň a kolaps jejích vlastních mechanismů

Způsobem vedení kampaně odradil Andrej Babiš i část svého voličstva. Babišova technika zahlcování v kombinaci s přílišným marketingovým hrocením v boji o Hrad selhala.

https://a2larm.cz/2023/01/co-babisovi-prohralo-volby-agresivni-kampan-a-kolaps-jejich-vlastnich-mechanismu/

J. Sládeček 4.2.2023 22:02

Samozřejmě nespáchal. Kdo to je Richterová?

M. Šejna 4.2.2023 22:09

Richterová je členka sekty idiotů, která netuší, co to je pravděpodobnost 1:12.

L. Novák 4.2.2023 23:40

A ty to tušíš, Šejno? :-)

H. Paculová 5.2.2023 7:06

Možná to bude tím, že doma nemá žádná jetelová semínka.;-)

L. Novák 5.2.2023 7:52

;-D Nebuďte na Šejnu zlá... :-P

M. Šejna 5.2.2023 9:24

Spíš to bude tím, že nemám doma Paculovou, která sází pod nickem 314chachacha = Pí čačača

J. Novak 5.2.2023 8:53

Tak, tak

J. Novak 5.2.2023 8:53

Tak, tak

P. Brich 5.2.2023 14:21

Není to ta z toho hanbatého videa?

J. Kouk 4.2.2023 21:15

Když by řekl Babiš, že jsme ve válce, obávám se, že už by šlo udání do Haagu k mezinárodnímu soudu. .. on někdy někdo ručí za sázku když prohraje někdo koho vyzývá aby si vsadil? Babiš je výjimka ..ten může i že není sníh, protože jeho podnik zpracovává maso a krávy prdí..

K. Křivan 4.2.2023 22:17

Kdo dodává válčicí straně tanky a bitevní vrtulníky je tím automaticky ve válce s druhou válčící stranou.

L. Novák 5.2.2023 18:30

Takže Írán je ve válce s Ukrajinou? :-)

L. Novák 4.2.2023 20:03

Piráti sbírají výpovědi Babišem napálených sázkařů. Ti ale nechtějí veřejně mluvit

...

„Podle vyjádření ředitele společnosti Fortuna po výzvě k sázení stoupl počet lidí o tisíce, a to zejména ve věkové skupině 40+. Podle jeho vyjádření to byla za dlouhé roky zcela výjimečná situace,“ objasnila Richterová, podle které je tudíž základní otázka, zda mohl Babišův příspěvek na sítích nějak ovlivnit rozhodnutí, zodpovězena.

Výzvu k účasti na hazardu učiněná politikem a prezidentským kandidátem, který se zaštiťuje slovy o pomoci lidem, považuje za neuvěřitelnou. „Je to výsměch lidem, a z úst některých poslanců ANO navíc slyšíme, že si za to tito lidé mohou sami a že jsou hlupáci,“ řekla a poukázala na to, že sám Babiš navíc uvedl, že předpokládal vlastní prohru. Přesto lidi vidinou snadného zisku motivoval k nevýhodné sázce. ...

https://www.forum24.cz/pirati-sbiraji-vypovedi-babisem-napalenych-sazkaru-ti-ale-nechteji-verejne-mluvit/

K. Křivan 4.2.2023 20:21

Když jsou sázkaři blbci, tak je to jen jejich problém.

L. Novák 4.2.2023 20:47

Pomalé vedení? 8-o Nešlo o sázkaře, ale o Babišovi věřící voliče, kteří se kvůli jeho doporučení museli nově zaregistrovat u sázkových společností, aby si mohli na Babiše vsadit. :-)

P.S.: To měkké i ve slově Babišovi je správně, kdyby mě chtěl nějaký idiot učit pravopis.

V. Novák 4.2.2023 21:44

Jen idiot by napsal, že šlo o Babyšovi voliče. Správně je pochopitelně že šlo o Babišovy voliče. To snad víte, přece nejste idiot.

M. Šejna 4.2.2023 22:07

I to měkké i je dobře. Záleží na pádu, který pouzijete. Tedy buďto někoho věřící, nebo někomu věřící.

V. Novák 4.2.2023 22:20

O jaký pád šlo je snad jasné, ne? Šlo o 4. pád "koho, co", tedy o TY Babišovy voliče, takže na konci ypsilon a nijak jinak.

M. Šejna 4.2.2023 22:27

Šlo nikoli o voliče, ale o věřící. Tak lze použít "komu čemu"

V. Novák 4.2.2023 22:38

Zeptejte se vnoučat až budou vzhůru. I kdyby šlo o věřící Pastafariány, stále je to 4. pád! Když tohle nechápete, nemá smysl na vás reagovat.

L. Novák 4.2.2023 23:50

... voliče věřící Babišovi ... lze napsat i v obráceném slovosledu ... Babišovi věřící voliče. Tedy nikoliv ... Babišovy věřící voliče. Jemný významový rozdíl. ;-)

Věděl jsem, že se toho hned někdo chytí... Ale že to bude i po varování, to by mě nenapadlo. :-P

Nezbývá, než vám blahopřát k úspěchu. ;-D

V. Novák 5.2.2023 0:00

Co je to ... voliče věřící Babišovi ...? Snad voliči!

To by muselo být napsáno "Babišovi věřící voliči", a ne "Babišovi věřící voliče", protože pak je to 4. pád.

Neumíte dost dobře pravopis, nebo nemáte jen češtinu načtenou, tak vám to uniká.

L. Novák 5.2.2023 1:09

Ne. Vy jste bohužel nepochopil jemný významový rozdíl psaného textu v napsaném souvětí, a tím i odlišnost psaní i/y. Tak se na to vnoučat zkuste zeptat. Třeba budou úspěšnější. ;-)

V. Novák 5.2.2023 1:27

To nemá smysl. Přečtěte si ten váš příspěvek, kde se oháníte idioty aniž byste byl k tomu kvalifikován, a dejte ho přečíst nějakému ČEŠTINÁŘI!

L. Novák 5.2.2023 1:31

Máte zablokované myšlení ve vašem stereotypu. Až se vyspíte a ráno probudíte, s čistou hlavou si ten můj první příspěvek přečtěte znovu a zapřemýšlejte nad tím, co jsme se vám marně snažili vysvětlit. ;-)

M. Šejna 4.2.2023 22:00

Kurz byl 1:12 !!!!!!

Každý sázkař ví, co ten kurz znamená a jakou představuje šanci na výhru..

Neví to jen debil, Piráti a L.Novák.

Pokud někdo netuší, co je to kurz 1:12, nemá nárok na jakoukoli soudní či policejní ochranu.

L. Novák 5.2.2023 1:02

Mýlíš se, milý Šejno. Chválím tě, že jsi se nechytil na na malý slovní chyták na "Babišovi věřící voliče"... ;-D

No a k tomu kurzu. Je naprosto běžné, že bookmakeři vypisují kurzy podle dat, která jsou jim dostupná, z nichž orientačně vypočítají pravděpodobnost výsledku. Nicméně tato metoda je nespolehlivá, protože je pravděpodobnost počítána ze starých údajů, které v době aktuální události (např. sportovního zápasu) už neplatí, kondice týmu i jednotlivých hráčů a složení se v čase často rychle mění, včetně motivací hráčů i celého týmu vyhrát. Ale to je jenom jedna část kurzu. Podstatný je zájem sázkové společnosti vydělat (výška marže odečtená z kurzu) a ochrana před vyplacením enormně vysokých výher, které by mohly narušit finanční stabilitu společnosti. Proto záměrně snižují kurzy na "papírové favority". Je zřejmé, že takové kurzy už s pravděpodobností nemají mnoho společného. Takže kurzy sázkových společností jsou jen obchodní nabídkou sázejícím, kteří se musí sami rozhodnout, jestli na nabízený kurz má smysl vůbec vsadit peníze.

Každý den mnoho příležitostí/utkáni dopadne přesně naopak, než by odpovídalo vypsaným kurzům. Ti chytřejší sázkaři proto hledají chyby bookmakerů a sází na vybrané vysoké kurzy v "rizikových" zápasech, kde je na první pohled jasné, že kurz na favorita 1,1 je nesmysl, na který je hloupostí sázet peníze.

Tak si to přeber a dej občas vědět, na co sázíš. ;-)