16.4.2021 | Svátek má Irena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tom 30.3.2006 17:08

Re: Re: Re: VOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

Proč psychiatra?Panimáma se říkalo ženám které byli najivní a mysleli to se všemi "dobře!Ale zapoměl jste na Uhla ten Vám nevadí?
diey 30.3.2006 17:12

Re: Re: Re: Re: VOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

no, obávám se, že zrovna kuchtová ani není naivní, ani to s námi nemyslí dobře ...
Stredocech 30.3.2006 16:19

Re: VOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

Volíte Pol Pota !! Venkovské komuny najdete u Kellera, např. A jak může vypadat "dobrovolná skromnost" ví každý, kdo pamatuje komunismus.
Loki_F 30.3.2006 15:55

Samozřejmě, že k tomu aby se něco změnilo,

by se musel zgruntu změnit volební systém. Hodit do stoupy metodiku volení stran.
Poslance, zastupitelstva atd. volit přímo, vyloučení možnosti, že by straničtí funkcionáři mohli zastávat paralelně funkce ve vládě, na ministerstvech, dozorčích orgánech apod.
Žádná práce se nedá dělat pořádně, když se sedí na dvou nebo dokonce na skupině židlí.
Nic není víc motivujícího, než když za neschopnost může být viník zašit do pytle a svržen do Vltavy... zvláště za vyššího stavu průtoku! };D)
 Ale to je samozřejmě na dlouhé povídání, ne na komentář. Snad to bylo dosti srozumitelné...? };-)
lida.krystof 30.3.2006 15:49

jo,jo

naprostý souhlas-radek, já taky
Loki_F 30.3.2006 15:35

To: RadekH a dalším podobně uvažujícím (voličům(?))

V tom je právě ta vrcholná naivita a nezkušenost. Představ, že čím více bude zastoupeno v PS ČR politických stran, tím kvalitnější bude i naše demokracie. Opak je pravdou.
Od roku 1989 nebyla v této zemi jediná vláda, kterou by sestavila pouze jedna strana,, která by také za svá rozhodnutí nesla plnou zodpovědnost až na úroveň osobní zodpovědnosti jednotlivých politiků. Nejenom jakousi efeérní politickou zodpovědnost, resp. jak ukazuje praxe - nezodpovědnost.
Vždy to byla jakási uplácaná koalice, zpočátku dokonce s absolutní převahou lidí, kteří v tom lítali jak hadr na holi za prudkého větru, bez jakýchkoli nejen zkušeností, ale také bez znalostí.
Strana zelených lumíků je krokem zpátky do bezbřehého politického laborování a objevování již objeveného, obhajování již zavrženého a dojení státního rozpočtu, již notně podojeného....!
Jack High 30.3.2006 15:39

Re: To: RadekH a dalším podobně uvažujícím (voličům(?))

Viz má reakce níže. Přestaňme už konečně s tím strašením!
cca3 30.3.2006 15:47

Re: To: RadekH a dalším podobně uvažujícím (voličům(?))

kolik bylo za první republiky stran v parlamentě? a dodnes je tato doba dávana za vzor.
Loki_F 30.3.2006 16:07

Re: cca3: Vzory, je možno opakovaně používat

na tapety, na výšivky, na cibulák...
Jistě se najdou lidé, kteří jsou dodnes (a budou nadosmrti) z hloubi duše přesvědčení, že Sovětský Svaz byl a je následováníhodný vzor státního zřízení a budou jej dávat za vzorový příklad (dtto Tisíciletá třetí říše, Svatá říše římská, Perská říše ....). Takže takto snad ne?
Stredocech 30.3.2006 16:33

Sám víte, že srovnáváte nesrovnatelné

SSSR i Třetí říše byly od začátku do konce zločinné režimy ve srovnání s tím co bylo předtím, potom a co bylo vedle. Perská říše či Svatá říše Římská by se ná dnes asi nelíbily (mimochodem, musel byste pro posouzení udat také dobu), kdyby byl ale někdo postaven do tehdejšího světa, často by si je zvolil za místo, kde chce žít.
 
Loki_F 30.3.2006 16:45

Re: Středočechu, vím, že srovnávám nesrovnatelné

kopete do otevřených dveří. Poukazem na extrémy jsem chtěl jen zdůraznit co si myslím o "vzrech" a že na jejichvzorovosti  může být velmi rozdílný náhled, případ od případu.
Ona ta prvorepubliková demokracie (na niž jsem v příspěvku reagoval) měla k vzorovosti hodně daleko.
Renata D. 30.3.2006 17:00

Re: To: RadekH a dalším podobně uvažujícím (voličům(?))

A co to je ta "osobní zodpovědnost jednotlivých politiků"?  Zvláště v období vlády jedné strany, kdy si vládní garnitura obsadí soudy svými lidmi (včetně ústavního - jako nyní Klaus), veřejnoprávní TV se stane hlásnou troubou stranické politiky (jako se o to Klaus a Zeman pokusili v dobách krize ČT) , parlamentní strany (tedy potom jen ta jedna) si ze státního rozpočtu udělají dobrý zdroj příjmů (jako se to již děje) a poslanci si zavhovají rozsáhlé imunity (jako že je již mají). V čem potom bude ta osobní odpovědnost? hahaha  
Loki_F 30.3.2006 17:29

Re: RenataD a dalším podobně uvažujícím (voličům(?))

a proto veřejně deklarujet svoji podporu a ochotu volit turistu po českýc (a česko-slovenských) stranách, větrného tuneláře a zeleného lumíka Bursíka?
Je to Vaše rozhodnutí a Vaše volba. Z toho jak chápete tuto diskusi, je zřejmé, že z Vašeho hlediska je to volba správná...
mig 30.3.2006 15:34

A zpátky na své

Až Bursík vypustí z klubovny do mediálního světa zbylé členy svého klubu, spadnou Zeleným preference znovu pod bájných 5 procnet. Frustrované levičáky, kteří touží po změně, naštve Pencova Czechtekovská tvář, frustrované pravičáky trockista Uhl. 
Kantor 30.3.2006 15:59

Re: A zpátky na své

Kéž by.Mediální manipulanti dokážou dneska divy.
diey 30.3.2006 16:42

Re: A zpátky na své

dost těžko. třeba kuchtová už v televizi byla (regionální OVM za jihočeský kraj) a  preference jim rostou.
RadekH 30.3.2006 15:16

Je to až beuvěřitelné,

jak většina přispěvatelů reaguje na tenhle blábol a hádá se zda je někdo levicovější nebo pravicovější.  Jako by se ODS dala odlišit od Soc Dem. dle jakýchsi levopravých kritérií.  Proboha, vždyť ODS je strana, která se z devadesátých let nejvíce pyšní nízkou nezaměstnaností, dnes s lidovci prohlasovala v parlamentu zákon o přídavcích na děti přesahující sedm tisíc a zítra slibuje nulovou daň na potraviny.  Ne že by SOc. Dem. byla lepší.
 
Ale hlavně, je to jedno.  Nejde totiž ani tak o to, koho do parlamentu zvolíme, bez ohledu na strany to budou vesměs stejní vyžírkové, ale jde o to, těm co v tom parlamentu již patnáct let sedí ukázat, že tam nemusí být do důchodu, ale že jim hrozí skutečná práce.  To je jediný mechanismus, který politiky nutí sem tam udělat něco užitečného.  A z toho hlediska vítám, že konečně se tento mechanismus spouští i u nás, protože ten náš parlament hnil již nepřijatelně. A zelené budu zcela jistě volit stejně jako bych volil Evropské Demokraty či Nezávislé, či Balbínovu Poetickou Stranu kdyby měli šanci se do parlamentu dostat.
honzak 30.3.2006 15:26

Re: Je to až beuvěřitelné,

existuje možnost zaškrtnout nevolitelná místa - pak ti matadoři utřou hubu a nastoupí nová krev. Ta ale nemá nakradeno a tak se de facto nic nezmění. Jen ODS nebo socani nebudou zakazovat topit uhlím a nepolezou do brusele Vatikánu.
Jack High 30.3.2006 15:37

Re: Re: Je to až beuvěřitelné,

Zaškrtnutím nevolitelných míst se při současném volebním systému nic nevyřeší - v novodobé historii ČR se jen málokomu z kandidátů podařilo získat tolik preferenčních hlasů, aby dokázali přeskočit kandidáty na prvních místech. Proto souhlasím s tím, že i u nás konečně voliči přestali dávat přes 10 let zahnívajícím dinosaurům v Parlamentu další a další šance a třebas pomocí Strany zelených je chtějí dostat z teplých místeček zpátky do tvrdé reality. :-) V Polsku takhle zametli s Walesovou AWS a pomohli k moci levici a Kwasniewskemu, nedávno zase pravicovým PiS a OP a bratrům Kaczynským.. Je zkrátka třeba, aby se voliči přestali bát strašení nestabilitou a donutili politiky aktivněji pracovat.
lida.krystof 30.3.2006 15:46

Re: Je to až beuvěřitelné,

naprostý souhlas, já také.
Tom 30.3.2006 16:01

Re: Je to až beuvěřitelné,

To co plácáš je neuvěřitelné,mám kamaráda který kandiduje je dobrý podnikatel a peněz má určitě více než bude mít v parlamentu a podle tebe je vyžírka!A jít volit a tvrdit že je jedno koho hlavně někoho jiného, tak to je blábol největší,protože už vidím ty hádky a nesmysli co někteří z malých stran předkládají.A čím jich bude víc tak se nedohodnou na ničem.Program pro který je lidé volí určitě neuskuteční!
míša mýval 30.3.2006 15:04

zelená je i plíseň

Uvědomme si, že zelená barva není automaticky jistotou pro zdravé životní prostředí. Když probírám přístup stran k životnímu prostředí (my mývalové si na čistou vodu potrpíme), vychází mi, že jediný, kdo k tomu přistupuje rozumně, jsou NZ. Přečtěte si http://proatom.luksoft.cz/index.php 
Loki_F 30.3.2006 14:50

Mnozí politologové a novináři

se pokoušejí označovat Bursíkovy samozvané zelené spasitele Země a přilehlého vesmíru za "jazýček" na váhách povolebního politického uspořádání. Jejich posouvání vlevo nebo vpravo je nesmyslné, tito ideologičtí avanturisté nejsou schopni držet věrohodný politický kurs.
Také hodnotit je podle deklarovaného programu (určeného pouze k volbám)  je zásadní omyl, na který pozivitvně reagují političtí naivkové, totalitaristé všech barev a zkušení manipulátoři.
Zelení lumíci mohou být v nejlepším případě, sice často používaným 'jazýčkem', nikoli však na vahách, ale v účelovém registrovaném partnerství právě s tou stranou, která vyhraje volby, jako utilitární vylizovači prů..rů. Už nyní, jejich ze zahraničí placená, mediální kampaň silně připomíná onu TV reklamu ke všemu ochotných dívek na telefonu, jen místo: "Zavolej, zavolej!!!", broukají: "Vol mě, zvol!"
Stejně jako u těch dívek budou všichni, kdo se nechají nalákat, zhloubi svých peněženek žasnout nad výší konečného účtu, zatímco uspokojení bude diskutabilní. Nepříjemné je, že žasnout budou i ti kdo se zlákat nenechají.
Na konci volebního období pak zelení šibalové dopadnou, těsně před rozvodem svého registrovaného partnerství, jako ona příslovečná housátka, která tak miloval Gargantua, s tím rozdílem, že si o ně navíc otřou špičky bot i voliči... };-D)
 
Pokud jde o předvolební výzkumy preferencí vnucuje se pocit, že bez nich by politologové neměli nad čím malovat své rozumprdovské kruhy.
Jenže, ne každý, kdo maluje kruhy je hned Archimedes! };-D)
Lumíci naštěstí podle včeho nezískají více než 3,5% hlasů, jsem přesvědčen, že tento národ ještě úplně neztratil soudnost.
Tom 30.3.2006 14:55

Ne šibalové, ale čiperové

Termín "šibalové" už si propachtoval Paroubek pro některé své problematické ovečky, takže dejme tomu "zelení čiperové".
Frankfr 30.3.2006 14:57

Re: Mnozí politologové a novináři

Díky za hodnotný příspěvek. Obávám se, že se poze poněkud mýlíte v odhadu inteligence česko-moravsko-slezských voličů.Ti zřejmě budou volit z naprosté neznalosti "zelené" a později mnozí z nich s hrůzou zjistí, co to provedli.
Z vlastní rodiny mám zkušenost, že mladí vysokoškoláci minule zkusili / z nevědomosti / volit ČSSD a dosti brzy zjistili, že se zachovali jako nevzdělaní hlupáci.
míša mýval 30.3.2006 15:08

a co Archimeděnko?

Ten sice maloval hvězdy, ale jeho Archimeděnkův zákon: Váha váženého soudruha se rovná váze všech soudruhů jím vytlačených stále  platí: např. Paroubek  = Zeman + Špidla + Gross nebo Bursík  = Beránek + Patočka
Loki_F 31.3.2006 5:43

Re: a co Archimeděnko?

Dobré...! Platí tento Archimeděnkův zákon jenom na soudruhy.... nebo i na 'přátele' a 'přítelkyně'?
ach jo 30.3.2006 14:44

Uměl by někdo charakterizovat co to je "levice" ???

.
jirka 30.3.2006 14:54

Re: Uměl by někdo charakterizovat co to je "levice" ???

Nejsem ekonom ani filosof tak to napíšu jak to vidím já. Pravice chce co nejméně státu a více svobody rozhodování a odpovědnosti pro jednotlivce a levice chce to samé ale v opačném pořadí. A to se nebavím o vztahu k vlastnictví, kde si levice myslí , že vydělávání peněz pro osobní potřebu je nemorální a něco vlastnit ( více než má soused) je také špatné. A u pravice je to zase ( doufám ) opačně
cca4 30.3.2006 15:48

Re: Re: Uměl by někdo charakterizovat co to je "levice" ???

ááá PŠM začalo!