21.4.2021 | Svátek má Alexandra


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
pertak 1.4.2006 21:10

Re: Re: VOLÍMVOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

Tvoje chyba,že nevolíš zelené!
janoryna 31.3.2006 21:45

ono to platí o všech stranách

Kdy už konečně přestaneme bojovat minulé bitvy a začneme pojmenovávat dnešní rizika (i politické strany) jejich pravými jmény?  a tak jak je to s ODS. má některé pravicové mimikry, ale když čtu přípěvky, tak co to připomíná - kuturní úderky, akční výbory, boj proti pochybovačům atd.. 
greenhorn 31.3.2006 20:56

Re: Ten článek je tak pitomý, že mi to nedalo - 1

Milý obarvovači, ad2): Pokud jste, zcela správně, shledal rozdíl textů programů s uvedenými názvy jako zásadní, zasáhl jste zelené do brňavky docela dobře. Za a) SZ má platný, sjezdem SZ přijatý, nezavržený POLITICKÝ program s názvem "Vize ekologické demokracie". Za b) SZ má platný, republikovou radou SZ přijatý, dílčím způsobem v jednotlivostech průběžně účelově upravovaný, VOLEBNÍ program s názvem "Kvalita života". Udělal byste líp, kdybyste si víc všímal zásadních rozporů mezi oběma PLATNÝMI programy. A to ještě nezmiňuji program použitý ve volbách do EP s názvem "Evropa: Jeden z našich domovů". POLITICKÝ program by mohl "zavrhnout" pouze sjezd SZ, na kterém nebyl učiněn ani pokus, aby se tak stalo. Ověřte si co říkám a potom teprve tvořte neukvapené závěry. Ten, kdo "všechno ví nejlíp" sedí na e-adrese: uhl@seznam.cz , tak se neostýchejte zeptat.
Michal Petřík 31.3.2006 18:19

R E A K C E A U T O R A

Má reakce na Vaše  připomínky je na:
Děkuji za názory,
M. Petřík
 
Válečný štváč 31.3.2006 10:11

Re: JDE JEN O KORYTA

Váš názor mi připomíná prastarý vtip o budování socialismu: ten nastane až všichni všechno rozkradem a budem si to navzájem půjčovat. O to Vám opravdu jde? Má podle Vás opravdu nárok na moc každý kdo si o ni řekne? Nebo si jen neumíte vybrat? Pak pánbu s Vámi (a bohužel i snámi).
Loki_F 31.3.2006 5:43

Re: a co Archimeděnko?

Dobré...! Platí tento Archimeděnkův zákon jenom na soudruhy.... nebo i na 'přátele' a 'přítelkyně'?
iveta 30.3.2006 23:16

Re: POLITIKA: Zelení jsou novou levicí

ty máš asi modrého ptáka?
Ladislav 30.3.2006 23:14

Re: Re: Jediná kvalifikace zeleného Daniel-Cohn Bendita

To,jaký je dnes JF skvělý pupík bež vysvětlit tomu invalidnímu policistovi, kterého tento napravený grázl zmrzačil na celý život.
Marek 30.3.2006 21:36

POLITIKA: Zelení jsou novou levicí

Bursík  a  zelení  na  prdelce  červení.  Třešně  mají  za  uchem,  srp  a  kladivo za  břuchem.
hugo 30.3.2006 21:34

Re: VOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

ano změna bude spočívat ve vydávání zákazů co občané nesmí např. topit uhlím. Pak je budou asi ekologisté špiclovat jestli zákazy neporušují. Dalším růstem daňí, zdražováním všeho možného.... Děkuji, nechci.
Ccecil 30.3.2006 20:41

Re: NENENEVOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

Strč si palec do svěráku a utáhni. Změna bude a nás to bude stát míň peněz.
vládík 30.3.2006 20:34

Re: Jediná kvalifikace zeleného Daniel-Cohn Bendita

Pár denunciantů již také na minulost J.F poukázalo. Rozumní lidé ho soudili a soudí podle současných činů.
Ale můžeš psát třeba i o jiném (několikanásobném)  "přeběhlíkovi" - siru Winstonovi.  Oni se lidé (teda někteří) vyvíjí.  Popírají to ti, kteří bezmyšlenkovitě třímají jen jeden prapor (ta bezmyšlenkovitost je důležitá - jedná se totiž jen o bezmeznou víru; pro úplně natvrdlé: ti kdo opravdu vědí nechť ten prapor třímají).
vládík 30.3.2006 20:26

Co J. Fischer ?

Budeme muset strašit také před všemi "květinovými dětmi", které v 60. letech představovaly značnou revoltu proti konvencím.  Dnes jsou ovšem řádnými občany, a často i "tatíky". Ovšem oni neohrožují strany  zavedené v Parlamentu ČR, tak je nepomlouváme. Nemluvím o německých revolucionářích ze zhruba stejného období, kteří jsou dnes běžnou součástí německých vlád.  Nejsem zelený, některé jejich akce neschvaluji ale nutno vzít na vědomi, že tzv. nátlakové akce (jak je nazývají naši pseudopolitici) jsou běžnou součástí života demokratických zemí. Všichni, kdo používají nátlaku jsou přesvědčeni, že prosazují správnou věc (pokud to nejsou např. fotbaloví  hooligans) - a z pohledu druhých nemusí mít pravdu. Jde vždy o střet názorů.    Co vám vadí (věřím že férově odpovíte) :
to že je naděje (pomáhám vám - říkám jen "naděje") rozbít koalici levých s extrémě levými, nebo
to, že se sníží počet křesel (a prebend) pro ty nejsprávnější pravé a případně středopravé, či
to, že možná bude i příště koalice v parlamentu vhodná ke zvolení Klauze  (taky nejsem příliš nadšen).
Ničím jiným, než snahou dehonestikovat jednu, nepohodlnou strany váš článek není. Znovu říkám, že nejsem jejím fandou. Ale na články tohoto typu jsem alergický. Za čtyřicet let jich bylo ažaž.
tygr007 30.3.2006 20:01

chci zmenu k lepsimu, proto zelene nevolim.

tygr007 30.3.2006 19:52

A znate tu o rybach?

Kdyby byly v Bruseli ryby, nebyly by rybniky.
verč 30.3.2006 19:48

VOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

CHCI KONEČNĚ ZMĚNU
Jája 30.3.2006 18:04

JDE JEN O KORYTA

Z koryta už žrali modří, růžoví, černí, žlutí, všelijakbarevní atd. Zelení se ještě ke korytu nedostali, tak snad teď mají taky nárok, stejně jako rudí. Teprve až se u koryta vystřídají všichni, tak si už snad konečně přestanou závidět.
diey 30.3.2006 17:53

ještě poznámka

Nemám zelené nijak v lásce. A domnívám se, že kdyby si pan Petřík našel čas přečíst si jejich značně přihlouplý program, měl by dostatek materiálu k denunciaci a nemusel by vymýšlet takovéhle zhůvěřilosti. Ale na to asi nemá kapacitu – časovou nebo mozkovou.
diey 30.3.2006 17:52

Ten článek je tak pitomý, že mi to nedalo - 2

  3) Tentýž odstavec (tedy – i kdyby byl pravdivý -) představuje ale také typický příklad „argumentace ad hominem“ (proti člověku) – SZ je špatná, protože je tam Patočka, Beránek a Uhl. (pomíjím fakt, že ve skutečnosti tvoří 99 % členů SZ zcela neškodní „broučkaři“ – nejde mi o věcný obsah, ale o prasecké pojetí článku).   Ještě lepší příklad téhož je v následujícím odstavci (portréty Mao Ce Tunga, Trockého, V. I. Lenina a Karla Marxe)
 
4) Poslední 2 odstavce říkají: SZ si navléká šat politické korektnosti - je tedy stejná jako komunisti, kteří slibovali podporu živnostníků. TO je prostě kravina, ale – abychom se drželi formy – lze to také označit jako „Falešný závěr použitím předsudku“.
 
V textu množství dalších logických chyb. Celý článek tak spíše působí jako studijní materiál k semináři z logiky, než jako vážně míněný text. Nechápu jen 2 věci: že to nějaké noviny otiskly a jakým způsobem si pan prezident vybírá poradce.  
diey 30.3.2006 17:51

Ten článek je tak pitomý, že mi to nedalo - 1

Článek představuje tak skvělou ukázku chybných (přesněji řečeno falešných) argumentací, až se skoro nechce věřit, že byl myšlen vážně. Jen tak pro zábavu se pokusím shrnout nejpovedenější kousky:
 
1) Strana zelených se jmenuje Strana zelených (doslova „strany, které si zvolily toto jméno“) = SZ má pochybné cíle jako „zájem planety země“, „trvale udržitelný rozvoj“ apod. = závěr: SZ používá nátlakové akce a odmítá dialog. Tomu se říká „falešný závěr použitím kvapné generalizace“ a chyba je doufám zjevná
 
2) Cit.: „... to že si strana Patočků, Uhlů a Beránků dnes nasadila uhlazenější tvář bývalého ministra Bursíka, říká sice mnoho o jejích mocenských ambicích, nemění však nic na její radikálně levicové podstatě. Strana zelených dnes nemá jiné členy, jiný program, cíle či priority než tomu bylo před třemi, pěti, deseti či patnácti lety.“ To dokonce není ani pokus o argumentaci, ale jednoduše lež. Jakub Patočka není členem SZ., Beránek byl Bursíkem vcelku brutálně sesazen. Tedy: rozhodně SZ není stranou Beránků a Patočků, kteří si nasadili tvář Bursíka. Dále: SZ naopak MÁ jiný program, cíle a priority než před několika měsíci. Původní program „Vize ekologické demokracie“ byl zavržen a nahrazen novým „Kvalita života“. Rozdíl obou textů je zásadní.
pařez 30.3.2006 17:40

Re: Pozor na zelených

jestli je to myšleno vážně, tak je mi tě fakt líto
Loki_F 30.3.2006 17:29

Re: RenataD a dalším podobně uvažujícím (voličům(?))

a proto veřejně deklarujet svoji podporu a ochotu volit turistu po českýc (a česko-slovenských) stranách, větrného tuneláře a zeleného lumíka Bursíka?
Je to Vaše rozhodnutí a Vaše volba. Z toho jak chápete tuto diskusi, je zřejmé, že z Vašeho hlediska je to volba správná...
Zefram 30.3.2006 17:19

Re: Článek hodný Rudého práva

Fakt, ze jsou Zeleni mnohem levejsi nez CSSD lze vycist pohodlne z jejich programu. Samozrejme se nesmite nechat zmast tim, co se rika. Popremyslejte vsak na zpusob,k terym mohou sve sliby realne provadet. Budou to jedine restrikce, dotace a zkorumpovane kontrolni komise. Abych se priznal, hrozim se SZ predevsim proto, ze zablokuji posuv socdem smerem k modernejsi strane, ktera od nekterych veci upusti. CSSD, pokud se SZ prida, nepochopi potrebu zmeny...protoze SZ jsou dalsi KSCM bez Marxe.
diey 30.3.2006 17:12

Re: Re: Re: Re: VOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

no, obávám se, že zrovna kuchtová ani není naivní, ani to s námi nemyslí dobře ...
Šnek 30.3.2006 17:10

Jediná kvalifikace zeleného Daniel-Cohn Bendita

je jeho židovsko-francouzsko-německý původ. Jinak je to povaleč, který výjma plácání hubou od roku 1968 neudělal nic. Kromě toho je to zločinec, který podporoval a léta pomáhal ukrývat jednoho mezinárodně pro vraždu hledaného teroristu. Ten, německý bývalý terorista Joschka Fischer (býv. min. zahraničí) a býwalý komunista a ministr živ. prostředí v Německu Juergen Tritin přispěchají hned po volbách aby těm našim předali teroristické zkušenosti. Počkejte trochu s mým odsouzením, dočkáte se.
Tom 30.3.2006 17:08

Re: Re: Re: VOLÍM ZELENÉ A BURSÍKA!

Proč psychiatra?Panimáma se říkalo ženám které byli najivní a mysleli to se všemi "dobře!Ale zapoměl jste na Uhla ten Vám nevadí?
Retaliator 30.3.2006 17:05

Pozor na zelených

Pozor na Zelených, naklikol som sa na ich stránku a prečítal som si ich program a som veľmi rád, že stranu s podobným programom u nás nemáme. Ich program to je napr. podpora prisťahovalectva do ČR a celej EU, podpora ďalšej centralizácie EU a premeny EU na socialistický multikultúrny superštát, útoky proti jedinej ako tak zmysluplnej organizácii (na rozdiel od EU) NATO, podpora multikultúrnej spoločnosti, podpora cigáňov, podpora homosexuálov, podpora všetkých možných aj nemožných menšín.
Renata D. 30.3.2006 17:00

Re: To: RadekH a dalším podobně uvažujícím (voličům(?))

A co to je ta "osobní zodpovědnost jednotlivých politiků"?  Zvláště v období vlády jedné strany, kdy si vládní garnitura obsadí soudy svými lidmi (včetně ústavního - jako nyní Klaus), veřejnoprávní TV se stane hlásnou troubou stranické politiky (jako se o to Klaus a Zeman pokusili v dobách krize ČT) , parlamentní strany (tedy potom jen ta jedna) si ze státního rozpočtu udělají dobrý zdroj příjmů (jako se to již děje) a poslanci si zavhovají rozsáhlé imunity (jako že je již mají). V čem potom bude ta osobní odpovědnost? hahaha  
diey 30.3.2006 16:57

michal petřík

je smutnou ukázkou toho, kam vede extrémní patolízalství kombinované s nedostatkem intelektu. přejme mu, aby mu za ten blábol aspoň pan šéf přidal na prémiích.
Samael 30.3.2006 16:47

Re: Re: Pojem "levice" a "pravice" je matoucí

naivita tvůrce oné webovské stránky je až zarážející... to mě má hřát pocit, že když půjdu volit, tak si pak můžu stěžovat? vzhledem k tomu, že se politici nemusejí zodpovídat ze svých politických rozhodnutí, tak nechápu, jaký je rozdíl mezi jejich volbou, či nevolbou. vyjde to stejně, nemohu totiž ovlivnit jejich rozhodování. za všechny strany totiž kandidují stejné typy: vychytralí, mocichtiví nedovzdělanci (to poslední soudím podle kvality zákonů). žádná strana, kromě stalinistů (haha) volební sliby neplní/neplnila. ty totiž nejsou k tomuto účelu, nýbrž jde pouze o vějičky - Paroubek mi slibuje jistoty, Tlustý tučnou peněženku, Bursík zelenou energii et cetera, ad infintum ad nauseamque. tyhle hry nehraju.