30.6.2022 | Svátek má Šárka


Diskuse k článku

POLITIKA: Vzkaz světaznalým přátelům

Píšu tohle Poslední slovo v neděli odpoledne, téma, co jsem nechával zrát přes týden, nechám někdy na příště, protože těžko můžu myslet na něco jiného než na ten výbuch. Fyzický i politický.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 20.4.2021 22:31

P. Neffe, jako spisovatele si vás vážím. ALE CNN dnes. Největší lži historie č.8 Zájem USA: Zlikvidovat Saddáma + získat kontrolu nad StřVýchodní ropou + vyšachovat ruské koncese na těžbu v Iráku. AKCE: Kuvajt + zloduch Saddám. VŠE byly lži. Od začátku do konce. Perfektní režie, od IAmnesty po OSN ( falešní svědci ) ČR - Zájem USA: Rýpat do Ruska + Temelín pro Westinghaus za každou cenu. .......... a hlupáčci zase všemu věří !!!;-O

I. Dvořák 21.4.2021 2:06

Tak Brecíku, Rusáci ve Vrběticích výbuch, zahynou tam dva lidé a když se Česko ozve, je to podle Vás "rýpání". Je pravdou, že Rusáci díky hradnímu Mildovi nedotknutelní. Osvobodili nás to ano, ovšem oni to chápali a dodnes chápou, že jsme jejich válečná kořist. Směli jsme dělat jen to, co nám Rusák dovolil. A tak jsme se díky jim rozvíjeli, až jsme se stali rozvojovým státem. USA , ostatně jako každá společnost má své chyby. Když ale hledat partnera, tak Rusák to v žádném případě nebude.

A. Šír 20.4.2021 22:03

Ano, podobně šílené jsou výkřiky "netahejte do očkování politiku a ideologii, vždyť je to čistě medicinská záležitost, dejte sem ten Sputnik!" - v reakci na to, že všichni na světě dostávají pod značkou Sputnik V jakousi spatlaninu, která nemá nic společného s tou skvělou vakcinou, kterou představili špičkoví ruští vědci v časopisu Lancet.

P. Brich 20.4.2021 17:09

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Jeden-Pat-a-Mat-na-celou-Evropu-Profesor-Krejci-a-Vrbetice-Je-to-na-popravu-661296

L. Novák 20.4.2021 18:26

S Prof. Krejčím nelze než souhlasit ... ;-) [>-]

A. Šír 20.4.2021 21:52

Ano, je to výjimečně důvěryhodná osoba. Však proto s ním Parlamentní listy spolupracují.

Prof. Oskar Krejčí: je evidován v seznamu spolupracovníků Státní bezpečnosti v celé řadě kategorií pod krycími jmény Oskar a Kaláb od roku 1975. Krejčí spolupracoval s 11. oddělením II. správy StB (zaměřena na mládež, vědu, školství a kulturu) a s X. správou StB (zaměřena na boj proti vnitřnímu nepříteli) jakožto důvěrník, agent a jako rezident, tedy zvláště spolehlivý a prověřený tajný spolupracovník, jenž organizoval práci dalších agentů, kteří mu byli svěřeni, a předával výsledky jejich činnosti.

Do KSČ vstoupil už koncem 60. let a zůstal zde i v době tzv. normalizace.

Takže komouš, spolehlivý estébák.

V. Bok 21.4.2021 0:11

No, anylýzy má skvělé a dost přesné. Holt zkušený člověk, umí to. ˇ|Cetl jste ho vůbec? Nebo stačí pokyn a hned nasedáte na válečného oře... obrazně, že... jezdit na koni už umí jen málokdo. Já si čtu analýzy ze všech stran, jak jsem byl vždy zvyklý. A tahle ne možná nejlepší. Možná i zatím jediná.

Mimochodem, slepé hýkání s rudým (nebo bílým, černým)hadrem přes oči nečtu. Situace se za pár dní trochu uklidní a z nadšení to přejde do střízlivosti. Pak se začne situace opravdu anylyzovat...

A. Šír 20.4.2021 21:45

Desinformační hnojomet Parlamentní listy...

A. Šír 20.4.2021 22:05

Napsal jsem sem podrobný výpis, že prof. Krejčí byl zasloužilý člen STB (rezident...) a člen KSČ - a Babiš to, ejhle briskně vymazal.

A. Šír 20.4.2021 22:06

Pardon, Babiši, nevymazal, nějak jsem to přehlídl.

D. Černá 20.4.2021 16:37

kdo umí číst?

www.bellingcat.com/news/2021/04/20/senior-gru-leader-directly-involved-with-czech-arms-depot-explosion/

V. Petr 20.4.2021 16:29

Milý pane, JENŽE Západ už není to, co byl před třiceti lety. Dnes nám odtud může přijít jen New Green Deal nebo migranti...

P. Pavel 20.4.2021 17:29

Migranti přišli z východu, mimo jiné díky rusácké účasti na asadově masovém vyvražďování syrských civilistů. V mínění místních volksrusáků Západ nikdy nebyl to co by si představovali, tedy totalitní režim, kterému by mohli poklonkovat a sbírat po něm odpadky. Avšak na rozdíl o russovětska a toho co předvádí puťka je Západ životaschopný.

P. Černý 20.4.2021 18:09

Nebýt ruského zásahu v Sýrii, mohli mít teroristé v Evropě mnohem lepší organizaci, vybavení a výcvik. Vztah Evropanů k islámu a k příchozím muslimům by dnes byl mnohem kultivovanější.

P. Pavel 20.4.2021 18:52

"Nebýt ruského zásahu v Sýrii", mohla spousta nevinných lidí žít. Islamistů se to moc nedotklo. S těmi se byli nuceni vypořádat Kurdové s americkou podporou.

P. Černý 20.4.2021 19:17

Před ruským zásahem islamisté ovládali většinu území ( snad 80 procent) území Sýrie. Skutečný boj s islamisty začal až po zásahu Ruska a Íránu. Samozřejmě Kurdové nedli velkou tíhu bojů. Ale i jejich vyzbrojování a podpora ze strany USA doopravdy zacala, až když Isil utrpěl první porážky. Pokud by Asad padl, nikdo jiný než islamisté nebyl pro ovládnutí Sýrie k mání. Vzpomínám, že to byla hodně zoufalá situace. Mimo jiné kvůli neoficialnimu vlivu Turecka a dalších zemí.

P. Pavel 20.4.2021 23:15

Rusácké bombardování civilistů a iránské ostřelování Izrale nezměnilo co se týče IS naprosto nic. Masový vrah asad a rusáci islamisty obcházeli širokým obloukem. Skutečný boj s islamisty vedli jen a pouze Kurdové a USA. Kdyby masový vrah asad padl, nestane se naprosto nic. IS by bylo poraženo naprosto stejným způsobem jakým poraženo bylo, jen Syřané by mohli žít bez rizika, že jim rusáci na hlavu nevysypou bomby.

J. Herink 20.4.2021 20:04

Milý pane, kde jste vůbec přišel na to, že většinu imigrantů představují Syřané? Ve skutečnosti jsou to Afgánci, Pakistánci a běženci ze subsaharské Afriky.

J. Jurax 20.4.2021 21:15

Detaily, natož fakty se nezatěžuje, ale lajnu drží, to je třeba ocenit ;-)

P. Pavel 20.4.2021 23:19

Takovou míru sebekritiky, bych od tebe, lajno, nečekal.

P. Pavel 20.4.2021 23:21

Další co nezná význam slov a svoje fantasmagorie projektuje do okolí. O "většině" tady blábolíš akorát ty.

J. Jurax 20.4.2021 21:14

Ano.

Zatímco Západ podporoval protiasádovskou "umírněnou" opozici, z níž se vyklubali islamisté nejhrubšího zrna včetně IS.

P. Pavel 20.4.2021 23:17

A to sis vycucal z kterýho prstu, že Kurdové, které Západ podporoval mají něco společného s islamisty. Islamisté nejhrubšího zrna, například hizballáh jsou podporováni iránem a rusáky.

J. Jurax 21.4.2021 1:03

Dobrý muži, západ zdaleka nepodporoval jen Kurdy.

Na počátku konfliktu podporoval - celkem pochopitelně, neboť podporoval tzv. arabské jaro - protiasádovskou opozici zbraněmi i instruktory.

A situace byla a je v Sýrii celkem spletitá. Celkem pochybuji, že byste se v ní orientoval ... ;-D

A. Sekanina 20.4.2021 16:19

Spousta lidí nevěří, že Zeman dělá rusákům užitečného idiiota jen tak, zcela zdarma.

Š. Minařík 20.4.2021 15:49

Jen s pomocí Slovanských národů lze ublížit Rusku nejvíce. Ve vzduchu je další provokace, taková, která musí zahrát na emoce a vyvolat chuť jít do války. Akce pod falešnou vlajkou jsou běžná praxe vojenské strategie. Neustále obkličování Ruska paktem NATO co nejvíce k hranicím, vojenské manévry a hrotit napětí. Z toho dříve či později musí eskalovat střet.

Válka mezi Ruskem a paktem NATO je nastartovaná a téměř nevyhnutelná. Sankce nebudou nikdy zru-šeny a celá válečná mašinérie se jen tak nezastaví. Zadržování Ruska znamená, navézt co nejvíce těžkých zbraní k jeho hranicím, dobudovat odpalovací základny kolem celého území Ruské federace. Samotná simulace války Rusů proti Evropě a USA překonává silou zbraní a následků peklo vynásobené tisíci. Opět další vlastenecká válka za přežití nebo smrt. Motivace dobít, proti odhodlané obraně své země?

Válka vzejde na hranicích Ruska a Pobaltské státy pro tento účel budou obětovány i s divizemi NATO. Důležité je pro mocenské elity - přímo nezasahovat a ponechat zážeh boje na armádě. Počátek války s Ruskem vzejde rychle, ale nejdříve proběhne strategický klid před bouří. Jako blesk zasáhne informační pole zásadní sdělení pro občany ze zemí paktu NATO. Rusko porušilo provokacemi světový mír na více místech, jsme ve válce. Lavinu křiku zajistí média za doprovodu Hollywoodských katastrofických záběrů o ruské agresi.

Bude to největší a poslední divadlo, které sehrají super elity s jejich politickými pěšáky.

P. Černý 20.4.2021 16:01

Zbytečná námaha něco vysílat po vypuknutí takové války. A pokud něco zbude, podělí se o to Indie a Cina. Toto naštěstí není strategie, která by převládala.

Doba se ale mění. Už ani Rusko si nebude chtít nechat něco líbit. Byť by šlo o maličkosti. Jen aby si to Západ uvědomil včas před tím, než definitivně šlápne do...

D. Černá 20.4.2021 15:31

,,TOHLE" má na Hradě na starosti politiku vůči Rusku. Jmenoval ho Zeman.

To je stejné, jako kdyby Josefa Mengeleho udělali po válce vrchním pediatrem.

Rudolf Jindrák vyrůstal v rodině prominentního komunisty, gymnázium ukončil v roce 1982 a jako člen SSM byl navržen na kandidáta KSČ

Po gymnáziu pokračoval ve studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde se věnoval mezinárodnímu právu a diplomacii, v tomto období byl také přijat za člena KSČ.

Na Ministerstvo zahraničních věcí ČSSR nastoupil v srpnu 1986 (ministr Bohuslav Chňoupek), podle Evidence zájmových osob (EZO) byl v hledáčku StB Rudolf Jindrák už od roku 1986. Vázací akt spolupracovníka Zpravodajské služby Generálního štábu podepsal R. Jindrák po několika proběhlých schůzkách v létě 1989. ̈

Služebně-politická charakteristika vojáka popisuje Jindráka jako zapáleného komunistu: „Osvědčil se v politické práci, ve které dovedl zdařile využít svou dobrou teoretickou průpravu z marxismu-leninismu.“ A Jindrákův nadřízený z Vojenské akademie Antonína Zápotockého v Brně v hodnocení jeho působení v armádě pokračuje:

„Konkrétní politickou prací, charakteristickou individuálním přístupem k funkcionářskému aktivu, prokázal již v mladém věku politickou vyzrálost se smyslem pro nové. Zásady proletářského a socialistického internacionalismu jsou mu vlastní, má vřelý vztah k sovětskému lidu.“

L. Novák 20.4.2021 15:51

Jo. To je klasická úřední řeč komunistického totalitního režimu. Takové slovní s*ačky psali všichni, co se chtěli dostat na střední nebo vysokou školu, případně na lepší umístění v socialistickém podniku. Bez nich to nešlo... :-P

D. Černá 20.4.2021 15:54

Ahoj modrý pomatenče, tohle jsou fakta.

Rozumíš tomu, fakta.

Přece bys za Jindráka měl být rád, ne?