28.5.2022 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Penzista 76 25.7.2009 17:19

Sliby - chyby

Souhlasím s autorem, že jde o předvolební trik, který nemá oporu v  možnostech české ekonomiky. Penzisté nemají na rozhazování a jsou jedinou skupinou obyvatelstva, která musí trvale šetřit. Ale není důstojné chovat se nezodpovědně a volit populismus, který velkou měrou produkuje ČSSD.

Smějící se 24.7.2009 20:37

Cha, cha ...

... tak podle autora "peněz  chtiví důchodci". A on ten autor Krejčí je kdo? On není peněz chtivý? A úpně zapomněl, že slavná ODS ve Smlouvě s občany slibovala v roce 2006 každému důchodci 1000 Kč, aby jim pak dala co? Čeština má proto přiléhavější výraz než je cizí "exkrement"!

Mgr. Milda 23.7.2009 23:18

Není důchod, jako důchod

nebo si opravdu myslíte, žě soudruh Jakeš nebo soudružka Broschová- Polednová živoří s 6000 Kč měsíčně? Náš problém je spíše v tom, že jsme dosud nedokázali potrestat komunistické zločince zavedením důchodového základu pro lidi, kteří se v minulosti provinili členstvím v KSČ nebo jejích odnožích.

Jiřík 23.7.2009 20:32

Milý starostlivý pisálku

Proč nemáte obavy,kdýž stát odpouští DPH na automobily pro mlaskající část společnosti?Chápu,pár stovek pro důchodce žijící na hranici bídy je" nezodpovědné"odpustit DPH na terenní BMW je "národohospodářský počin".Dát ale šrotovné pár tisíc na obměnu vozového parku občanů je opět populistické.Jste demagogická sebranka.(upozorňuji,že mám nové auto a nehájím sebe)

dulcibelka 23.7.2009 20:49

Re: Milý starostlivý pisálku

Správně! Mlaskající část společnosti je velmi vhodně zvolena - jistě jste vzpomněl též přítele hoteliéra Dvořáka (proslulého zejména pořádáním svatebních obřadů), který získal o trochu  víc než mizerné DPH na fáro...o odpuštění hezkých 26 melounků se jednalo...a klaplo to. Kupodivu!

Rad 23.7.2009 21:33

Re: Milý starostlivý pisálku

těma mlaskalama myslíte ty, kteří vás živí? nebo kdo vás živí? úředníci? policajti? politici? no?

Vážný 23.7.2009 18:10

Důchodci

Máme v širší rodině dvě skupiny důchodců:

Manžele, muž inženýr na dráze, žena středoškolačka, ale díky pádu podniků v 90.letech se dostala jako účetní do špičkové společnosti. Výsledkem je, že mají cca stejný důchod, manžel nic moc, ale dohromady přes 20 tisíc Kč, stihli ještě před důchodem zprivatizovat družstevní byt, jsou vcelku v pohodě. Přesto jsou jasně v Paroubkově elektorátu, protože příjem se jim už těžko zvedne, státní dluhy je už moc nezajímají (těžko by navíc nechala EU zkrachovat jednu ze svých provincií) a vadí jim každé zdražení.

Druhá je žena, učitelka, středoškolačka, rozvedená, která učila dost speciální obor na soukromé škole, majitel ji tak měl naprosto v hrsti a platil ji hodně špatně. Výsledkem je 8000 důchodu a to ji sotva stačí na nájem malého bytu (se všemi platbami kolem 7000 Kč). Snaží se ještě přivydělávat, ale je to strašně těžké a víceméně jen v manuálních oborech a na to už moc nemá. Dostává kolem 1500 Kč sociálních dávek. Ale zřejmě bude slyšet velmi dobře na návrh KSČM o minimálním desetitisícovém důchodu singl důchodců. Tahle kategorie je totiž na tom opravdu velmi špatně - myslím hlavně rozvedené ženy v důchodu. Přitom paní nějaký čas paní dělala v středo-pravicové politice ... Ale neuměla se postarat o sebe sama...

Takže chápu důchodce. Řešením podle mne je posílit diferenciaci sociálního pojištění u lidí s dětmi a bez dětí a zvýšeným pojistným kompenzovat vyšší důchodové výdaje...

Vodička- sapér. 23.7.2009 18:39

Re: Důchodci

 Velmi rozumný příspěvek , plně vystihující rozdílnou situaci důchodců. Jsme dva důchodci . s důchody okolo průměru, nestěžuji si , nemáme se zle. ale z okolí vím , že se vše rychle změní, třeba není na činži,  když, je to život člověk zůstane ve stáří sám, hlavně ve městě. Autor, pan  Krejčí, pětasemdesátiletý emeritní počítačový expert se sníženou pohyblivostí, jistě dobrý člověk, zde vyslovil také svůj názor, nic proti němu,  ale na rozdíl  od Vás, je mi líto, mne nepřesvědčil, hlavně s tím jeho průměrováním

Rad 23.7.2009 21:49

Re: Důchodci

takže kdo se choval zodpovědně a ušetřil si na byt, aby ho pak nemusel ve stáří draze platit, a všechno neprokouřil a neprochlastal a neprodovoloval a podobně, tak za to má být potrestán tím, že dostane v důchodu míň peněz?

Sid 24.7.2009 0:09

Re: Důchodci

Ja vidim jisty problem v tom, ze je rozvedena. Proste - pokud si nekdo nedokaze udrzet manzelstvi, je to jeho osud...

Minutus 23.7.2009 17:47

Chamtiví modří ptáci

To bude ten problém. Jen abych nepřišel o pár kaček. Zjistil jsem, že u mnoha lidí chamtivost roste s příjmy. Nejsem samozřejmě pro úplné rovnostářství, ovšem pokud je někdo schopen si dobře vydělat, sluší mu více velkorysost. Kolik lidí se díky své malosti a nedostatku velkorysosti ducha připravuje o mnohem vyšší příjmy, než chamtivostí ušetří! No, každému dle jeho gusta! Klidně si kvůli pár korunám nechte hýbat žlučí. Důchodci obecně u nás přepláceni nejsou. A je na nás mladších, zda v důchodě budeme alespoň tak, jako oni. Jistotu nemáme nikdo.

Martin 23.7.2009 18:00

Re: Chamtiví modří ptáci

Je zajímavé,že mnoha lidem je trnem v oku něčí důchod,ale téměř nikomu z "novinářů"nevadí statisícové odměny manažerům,které rozhodně neodpovídají jejich skutečně odvedené práci. Zapomíná se na to,že dnešní důchodce celý život platil ovody,tak,jako ti dnešní mladí platí to samé.Ovšem pravicová politika jim důchod ale vůbec nezaručuje.

Rad 23.7.2009 23:15

Re: Chamtiví modří ptáci

vidíte, a já myslel že jim to nezaručuje levicová politika (prožrat dnes, to co máme prožrat zítra)

dulcibelka 23.7.2009 18:01

Re: Chamtiví modří ptáci

Vám se nezdá velkorysý, že už teď lidi s vyššími příjmy platí vyšší daně? Co by se vám tak líbilo - aby dobrovolně každý měsíc odevzdávali půl platu potřebným? Jako třeba blahoslavený DRath?;-D

Minutus 23.7.2009 21:18

Re: Chamtiví modří ptáci

Ne. Všechno má své meze. Spokojil bych se s tím, aby to tak zůstalo. A už jsem tu řekl. Já platím vyšší daně Ve srovnání s průměrem spíše vícenásobné. Rath je silně svérázný, ale ne všechny jeho myšlenky jsou špatné, je i vysoce inteligentní, to je marné. Nesoudím myšlenky podle toho, kdo je vyprodukuje. A pochybuji, že socani po volbách zruší všechny poplatky. Pokud je tedy vůbec vyhrají, mediální tlak ODS je teď opravdu nevídaně masivní a řekl bych i úspěšný.

dulcibelka 23.7.2009 21:56

Re: Chamtiví modří ptáci

Prokrista, vždyť vy nejste úplný blb - CO vám ta Drátova inteligence dala?!

 Mimochodem, na mediální tlak se úspěšně vymlouvají všichni neúspěšní...;-) Bude Kubice remake?

Petr 23.7.2009 18:55

Re: Chamtiví modří ptáci

Ano, velkorysost samozrejme slusi tem, kteri si to mohou dovolit. Ovsem chapejte, ze kdyz ze svych dani zivite nekolik duchodcu/nezamestnanych/apod. (dosadte si podle svych preferenci), je apel na "par korun" opravdu uz neprijemny...

Pojem "vynucena solidarita" je oxymoron...

Minutus 23.7.2009 21:21

Re: Chamtiví modří ptáci

S důchodci a invalidy nemám problém. Nevím, nakolik stačí na podpory v nezaměstnanosti onen fond, co si platíme tuším 1% z platu. Ale tam bych byl přísný a požadoval veřejné práce, i kdyby to nakonec vyšlo nákladově šul nul. Jde i o morální zdraví společnosti.

Honza 23.7.2009 16:59

Vypadá to....

hezky,pane Krejčí,jen mě mrzí,že vám vadí jen ty důchody a nevadí vám vyplácení horentních ročních odměn "manažerům" ve státních i polostátních firmách - tam se totiž nejedná o stokoruny,ale o statisíce.

Witch 23.7.2009 18:26

Re: Vypadá to....

Třeba o tom bude jiný článek? Všechno najednou probrat nemůže.

Jerome 23.7.2009 16:58

Znám

nemálo takových, kteří by za ČSSD a p.Paroubka dali nejen ruku do ohně, ale šli by i na smrt, i kdyby nůž na krk dal sám Velký JP. Symptom báťušky je nevykořenitelný. Jenom nevím kolik Vstalo nových bojovníků..

Gregor 23.7.2009 16:57

Ti peněz chtiví důchodci.....

Předně je třeba říci, že důchodci odvádí do státního rozpočtu navíc 4 % DPH, když daň zvedl Kalousek z 5 na 9 %. Jde o dosti zásadní položky jako potraviny, energie, voda, bydlení, léky. Přitom důchody se vyplácí ze sociálního a ještě ho vydrancovali snížením odvodů o 1,5 % ve prospěch podnikatelů, navíc chtějí v rámci proti krizových opatření nadále snížit odvody do tohoto fondu.

Důchodci si celý život na důchod platili a ne málo a nyní se najdou takoví "ODS mladíci", kteří by je nejraději viděli v hrobě. Mimořádný důchod 2 500 Kč jednorázově je samozřejmě nezachrání, když na poplatky, doplatky za léky vydají mnohonásobně více. Přece jen je to jakási pozornost, čehož by se od koalice a ODS, TOP 09 asi nikdo nedočkal.

Martin 23.7.2009 17:14

Re: Ti peněz chtiví důchodci.....

R^R^!!

dulcibelka 23.7.2009 17:56

Re: Ti peněz chtiví důchodci.....

Vidíte - ani bych byla neřekla, že důchodci u nás jako jediní jedí (bydlí, svítí...). A pak že se mají zle.

Minutus 23.7.2009 21:12

Re: Ti peněz chtiví důchodci.....

A kdo tady řekl, že jako jediní? Faktem je, že díky souběhu zvýšení DPH a cen obillí po začátku roku 2007 zahájila ODS vládu 7% inflací a to ještě nebylo po krizi ani vidu. Jistě, drtivá většina důchodců žije u nás v rámci možností důstojně a ne každý si zaslouží vysoký důchod. Já sám bych pro reformu důchodového systému byl, ale ne systémem zlodějského soukromého důchodového pojištění, které je navíc (z daní! Proč nikdo nekřičí?) podporováno státem.

Rad 23.7.2009 23:30

Re: Ti peněz chtiví důchodci.....

rohlík za socana s 5 procentní DPH stál 2,50, kolik pak stojí teď? a mlíko? a máslo? důchodci neodvádí nic, ti jen dostávají, podobně jako policajti, úředníci, politici, soudci a další, kteří podle mého slušnému člověku život spíše komplikují a ještě si je musí platit. výjimkou z těchto jsou snad jen učitelé, kteří, pokud to nejsou psychologičtí sadisti (a těch je dost, díky nim bych podpořil monitorování výuky), naopak slušným lidem pomáhají. důchodcům jejich rentu samozřejmě přeji, pokud to nebyli komunističtí papaláši s nezaslouženým platem a z toho odvozeným nezaslouženým důchodem. jen bych se rád také nějakého důchodu dočkal. to s těma doplatkama je jinak než píšete, někdo platí víc, někdo míň, ale pro nikoho to není likvidační a už se konečně nemusí omezovat léčba. že něco říká jyrka, to ještě neznamená, že to tak skutečně je (spíš to znamená, že není).

Klokocka Bohumil 23.7.2009 16:35

Sliby jsou chyby.....

Jsem 70ti lety duchodce s mesicnim duchodem 5300 Kc. Ziji v pohranici na Sumave, najem za bunku kterou obyvam je 750Kc. Topim drevem ktere si nasbiram v lese, nekourim a nepiji, sbiram lesni plody. Z duchodu jeste usetrim na pravidelnou dovolenou v Recku a pobyt na horach v zime.  I svou starsi S-100 obcas projedu na navstevu pribuznych o pouti na Sv. Vaclava. Ziju si jinak spokojene i s duchodem pod 6000Kc. No reknete damy a panove..."Kdo z vas to ma"....

Hadí oči 23.7.2009 19:05

Re: Sliby jsou chyby.....

No když si představím, že bezdomovci nemají ani tolik důchodu, tak jste se moc skromě neukázal. Sqaoteři žijí ze vzduchu.

Možná by to chtělo nejen platit za buňku, ale založit buňku z více takových magorů, co blahořečí státu za pět litrů měsíčně.

Ovšem jestli jste byl dvacet let např. na Mírově, odpovídá to.

Klokocka Bohumil 24.7.2009 0:58

Re: Sliby jsou chyby.....

Hadi oko:

Na Mirove jsem nebyl, byl jsem kopacem u Pozemnich Staveb Ceske Budejovice, Nositele Radu Prace. Kopal jsem prelozku plynu na pristavbe nove budovy Narodniho divadla a podarilo se mi prokopnout potrubni postu. Pokud KSCM mi zaruci plosny duchod 10.000Kc budu volit KSCM abych mel vic.... damy a panove.... nakonec i kdyz jsem byl kopacem, za komunistu tak zle nebylo, to  stal obed v zavodni jidelne 3.60 Kc a knedliku mi dali kolik jsem chtel.....>-

Hernajs 23.7.2009 16:28

Tak ti nevím?

Teď jsem četl,že chce Paroubek stavět stadion za miliardu.Milý Jardo,zbyde mu pak na ty důchody?