18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

POLITIKA: Vládní krize

aneb Co řekli paní Peake a pánové Nečas, Schwarzenberg a Gazdík poté, co paní Peake byla odvolána z funkce ministra obrany, a co z jejich vyjádření plyne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Němec 28.12.2012 14:53

Nejlepší vláda

Nakonec to dopadne jako v tom filmu s Burianem: Nejlepší člověk.

L. David 28.12.2012 13:10

Myslím, že nám ta kačenka předvede ještě mnoho zajímavého!

B. Hamal 28.12.2012 12:25

Řekněte to lidem

Nečasova by měla jasně říct lidem, jestli je tu ještě chce, jestli nemají raději jít k čertu, jestli si myslí, že se tu zuby nechty nedrží jen aby se mohli přiživovat na státním rozpočtu...

Promiňte, nechtěl jsem urazit, dnes už se prý píše LIDEM...

P. Maleček 28.12.2012 5:40

Zdánlivý blázinec kryjící rozkrádání státu

Ten zdánlivý blázinec stane se logickým ve chvíli kdy do něj vložíte konstantu, že se jedná o standardní maskovací projevy rvačky o co nejvýhodnější, tj. nejvýnosnější pozici při vědomém rozkrádání daňových výnosů státu. A tečka - jak říká Nečas.

M. Krátký 28.12.2012 7:38

Re: Zdánlivý blázinec kryjící rozkrádání státu

Moje vnučka, když ji táhlo na dva roky a já jí domlouval stran její výchovy tak použila termín : tečka cz. a šli jsme do kolen - hezké ráno

T. Kohout 28.12.2012 4:44

těžký chléb politikářův

Jo, těžký chleba českého politika. Nejméně důvěryhodný post na světě.

P. Pavlovský 28.12.2012 2:44

Věc zdaleka není tak jednoduchá.

Petr Nečas je stadardní macchiavelista, v dobrém i ve zlém (jak pro koho). Toto oprávněné označení přirozeně předpokládá  lhaní, podraznictví, změny i zdánlivě principiálních názorů podle potřeby, prostě univerzální obmyslnost.

Začít můžeme už u jeho působení ve vládě M. Topolánka, v jejíchž posledních dnech zvedl také ruku pro nákup letadel CASA. (Proto se později připojil ke Kalouskovu jekotu proti vydání tehdejší ministraně obrany V. Parkanové k trestnímu stíhání a bez jakýchkoli důkazů obvinil "policejní plukovníky", že chtějí sestavovat vládu.) V téže vládě též hlasoval pro Bursíkem navržené usnesení vlády o dodržování lidských práv v Číně - ohledně Mongolska. Načež poměrně nedávno protestoval v Brně v duchu V. Klause proti "Dalajlámismu".

Ve své nynější vládě vyměnil už úplně všechny ministry až na poslední tři (za TOP 09 -  kultura je StaN). Na některých ministerstvech i dvakrát. Výměna ministra je standardní macchiavelistický taktický manévr, snadný zvláště jde-li o ministra vlastní strany. Za ODS byli vyměněni všichni, někdy i velice nestandardně, nezdůvodněně. Tak vyměnil úspěšného ministra zemědělství Fuksu za "všehoschopného"  kladenského podržtašku Bendla  - v rámci boje o ovládnutí středočeské ODS. Pak zase ministra Pospíšila - dodnes nevíme proč. Toho bleskově nahradil brněnským akvokátem Blažkem, mužem s velice nedobrou pověstí, který pak trapně zdržoval jmenování L. Bradáčové.

 Stranou ponmechávám výměnu na postu ministra průmyslu, která de facto vyhnala nesmírně schopného poslance Doktora z ODS.

Nemůže  být sporu o tom, že sebrat LIDEM dopravu, vnutit jí obranu a pak chtít, aby se tam K. Peake  podřizovala gen. PIckovi, je podraz non plus ultra. Uzavírám: nikdo z účastníků této šarády není "blbec". Naopak, jsou to lidé chytří, někteří přímo vychytralí. P. Nečas to ale nejspíš přechytračil. Ne každý je Pospíšil, aby na sobě nechal štípat dříví.

M. Krátký 28.12.2012 7:35

Re: Věc zdaleka není tak jednoduchá.

Nádhera, jako když se smontuje 15ti stupňová převodovka se třemi zpátečkami a pěti neutrály - ajeto

V. Kain 28.12.2012 14:27

Re: Věc zdaleka není tak jednoduchá.

Petr Nečas není dobrým předsedou a ODS pod jeho vedením je zdeklasovaná.Dneska se už od ODS odtahují i ti kteří ji vždycky volili.Po těch kotrmelcích které předvádí je naprosto jasné,že je to diletant.Hraje si na velikého předsedu ale je to s prominutím velký pitomec.

V. Václav 28.12.2012 16:31

Re: Věc zdaleka není tak jednoduchá.

Nečas je produkt déle trvajícího kvašení ODS, která je autorem změny kursu od demokracie ke gaunerkracii. ODS jako první založila nárůst státního dluhu, i když zpočátku ryze opticky nerostl tak rychle, protože dluhy částečně zaplácly prodeje čehokoli a "privatizace". Co to je za stranu, když si přijmou na kratičkou chvilku, pouze pro splnění povinnosti přidání jednoho hlasu, kriminálníka a okamžitě po jej opět předají zpět soudům, když podvodník, jako je Marek Benda kritizuje a odvrhuje podvodníka,jako je Pekárek,  když vezmou zpět  tak zkorumpované individuum, jako je Bém. Z toho jasně vyplývá, co si "politici" dělají a jak si váží svých voličů. Neneseme na tom jako voliči náhodou také svou vinu?