18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

POLITIKA: Vládní krize

aneb Co řekli paní Peake a pánové Nečas, Schwarzenberg a Gazdík poté, co paní Peake byla odvolána z funkce ministra obrany, a co z jejich vyjádření plyne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Václav 28.12.2012 16:31

Re: Věc zdaleka není tak jednoduchá.

Nečas je produkt déle trvajícího kvašení ODS, která je autorem změny kursu od demokracie ke gaunerkracii. ODS jako první založila nárůst státního dluhu, i když zpočátku ryze opticky nerostl tak rychle, protože dluhy částečně zaplácly prodeje čehokoli a "privatizace". Co to je za stranu, když si přijmou na kratičkou chvilku, pouze pro splnění povinnosti přidání jednoho hlasu, kriminálníka a okamžitě po jej opět předají zpět soudům, když podvodník, jako je Marek Benda kritizuje a odvrhuje podvodníka,jako je Pekárek,  když vezmou zpět  tak zkorumpované individuum, jako je Bém. Z toho jasně vyplývá, co si "politici" dělají a jak si váží svých voličů. Neneseme na tom jako voliči náhodou také svou vinu?

V. Němec 28.12.2012 14:53

Nejlepší vláda

Nakonec to dopadne jako v tom filmu s Burianem: Nejlepší člověk.

V. Kain 28.12.2012 14:27

Re: Věc zdaleka není tak jednoduchá.

Petr Nečas není dobrým předsedou a ODS pod jeho vedením je zdeklasovaná.Dneska se už od ODS odtahují i ti kteří ji vždycky volili.Po těch kotrmelcích které předvádí je naprosto jasné,že je to diletant.Hraje si na velikého předsedu ale je to s prominutím velký pitomec.

L. David 28.12.2012 13:10

Myslím, že nám ta kačenka předvede ještě mnoho zajímavého!

B. Hamal 28.12.2012 12:25

Řekněte to lidem

Nečasova by měla jasně říct lidem, jestli je tu ještě chce, jestli nemají raději jít k čertu, jestli si myslí, že se tu zuby nechty nedrží jen aby se mohli přiživovat na státním rozpočtu...

Promiňte, nechtěl jsem urazit, dnes už se prý píše LIDEM...

M. Krátký 28.12.2012 7:38

Re: Zdánlivý blázinec kryjící rozkrádání státu

Moje vnučka, když ji táhlo na dva roky a já jí domlouval stran její výchovy tak použila termín : tečka cz. a šli jsme do kolen - hezké ráno

M. Krátký 28.12.2012 7:35

Re: Věc zdaleka není tak jednoduchá.

Nádhera, jako když se smontuje 15ti stupňová převodovka se třemi zpátečkami a pěti neutrály - ajeto

P. Maleček 28.12.2012 5:40

Zdánlivý blázinec kryjící rozkrádání státu

Ten zdánlivý blázinec stane se logickým ve chvíli kdy do něj vložíte konstantu, že se jedná o standardní maskovací projevy rvačky o co nejvýhodnější, tj. nejvýnosnější pozici při vědomém rozkrádání daňových výnosů státu. A tečka - jak říká Nečas.

T. Kohout 28.12.2012 4:44

těžký chléb politikářův

Jo, těžký chleba českého politika. Nejméně důvěryhodný post na světě.

P. Pavlovský 28.12.2012 2:44

Věc zdaleka není tak jednoduchá.

Petr Nečas je stadardní macchiavelista, v dobrém i ve zlém (jak pro koho). Toto oprávněné označení přirozeně předpokládá  lhaní, podraznictví, změny i zdánlivě principiálních názorů podle potřeby, prostě univerzální obmyslnost.

Začít můžeme už u jeho působení ve vládě M. Topolánka, v jejíchž posledních dnech zvedl také ruku pro nákup letadel CASA. (Proto se později připojil ke Kalouskovu jekotu proti vydání tehdejší ministraně obrany V. Parkanové k trestnímu stíhání a bez jakýchkoli důkazů obvinil "policejní plukovníky", že chtějí sestavovat vládu.) V téže vládě též hlasoval pro Bursíkem navržené usnesení vlády o dodržování lidských práv v Číně - ohledně Mongolska. Načež poměrně nedávno protestoval v Brně v duchu V. Klause proti "Dalajlámismu".

Ve své nynější vládě vyměnil už úplně všechny ministry až na poslední tři (za TOP 09 -  kultura je StaN). Na některých ministerstvech i dvakrát. Výměna ministra je standardní macchiavelistický taktický manévr, snadný zvláště jde-li o ministra vlastní strany. Za ODS byli vyměněni všichni, někdy i velice nestandardně, nezdůvodněně. Tak vyměnil úspěšného ministra zemědělství Fuksu za "všehoschopného"  kladenského podržtašku Bendla  - v rámci boje o ovládnutí středočeské ODS. Pak zase ministra Pospíšila - dodnes nevíme proč. Toho bleskově nahradil brněnským akvokátem Blažkem, mužem s velice nedobrou pověstí, který pak trapně zdržoval jmenování L. Bradáčové.

 Stranou ponmechávám výměnu na postu ministra průmyslu, která de facto vyhnala nesmírně schopného poslance Doktora z ODS.

Nemůže  být sporu o tom, že sebrat LIDEM dopravu, vnutit jí obranu a pak chtít, aby se tam K. Peake  podřizovala gen. PIckovi, je podraz non plus ultra. Uzavírám: nikdo z účastníků této šarády není "blbec". Naopak, jsou to lidé chytří, někteří přímo vychytralí. P. Nečas to ale nejspíš přechytračil. Ne každý je Pospíšil, aby na sobě nechal štípat dříví.