28.5.2022 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

POLITIKA: Velká výzva hnutí Duha?

Takový to byl krásný den. Slunce svítí, přispal jsem si, dobře naladěn se vydal do práce... A pak narazil na propagační plakát Melounů (navrch zelení, uvnitř rudí), kde se "Nečas roku 2030" omlouvá, že "nesnížil závislost na ropě".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Hudzieczek 16.2.2012 23:08

Bohužel se v těchto polemikách

prosazují jako naschvál lidé s radikálním pohledem na věc. Jak z jedné nebo druhé strany.Pro rozumné slovo, kompromis, uvážlivost, respekt k nositeli opačného názoru, jakoby v takových diskuzích nebylo místo. Důsledkem jsou výše uvedené unáhlené věty.

Velmi rád si budu ve svém domě přitápět sluncem, velmi ochotně budu používat elektřinu z fotovoltaických článků. To první lze, to druhé je odvislé od milosti ČEZ, která si uzurpovala v této zemi monopol na připojení k elektrické síti a fotovoltaické články mohou být zapojeny jen na základě smlouvy o výkupu elektřiny touto monopolní (= totalitní) společností.

Nemíchejte pane autore hrušky s jabkama, obnovitelné zdroje jsou velmi výhodné jako doplňkový zdroj energie pro maloodběratele a souhlasím s Vámi, že průmyslová výroba musí zásobována stabilními zdroji energie; osobně v našich podmínkách preferuji jaderné elektrárny. Naopak aktivisté hnutí Duha by měli pochopit, že opustit zcela tradiční energetické zdroje, je za současné technologické úrovně utopie.

Nepochybuji o tom, že podpora OZE v maloodběratelském sektoru přispěje časem k takovým nápadům, které vyřeší současný problém neskladovatelnosti elektrické energie.

J. Václavíková 16.2.2012 19:55

To je ale hovadina!

P. Rada 16.2.2012 20:03

Re: To je ale hovadina!

Tak tak. To by ale navadilo, pokud by to byl pohled jedince s okraje společnosti.  Na NP to ale někdo nezviditelnil a ukazuje se, že i zde má takový pohled na svět své zanícené obdivovatele. Takže jde i o obrázek rozvrácenosti naší společnosti a to už je věc smutnější..

J. Václavíková 16.2.2012 20:07

Re: To je ale hovadina!

Máte pravdu, je skutečně pozoruhodné, jak často je zde popřán sluch nejrůznějším obskurním věrozvěstům.

M. Prokop 16.2.2012 22:07

Re: To je ale hovadina!

Míníte-li sebe či pana Radu, pak je to popřávání sluchu spíše popřáváním si legrace.

P. Rada 16.2.2012 22:17

Re: To je ale hovadina!

Pane Prokop bez legrace - prosím o věcnost. Urážek, vulgárnosti a spochybnování jsem dnes už od Vás četl dost. Dorou náladu a legraci ale budou naši následníci zřejmě velice potřebovat. Dal jsem i odkazy na čerstvé názory - tak je zopakuji a zkuste třeba na tom Bursíkovi najít věcné chyby - já s ním taky ve všem nesouhlasím.: http://www.energie21.cz/archiv-novinek/Budou-konkurenceschopne-i-bez-podpory__s303x59065.html

M. Šejna 16.2.2012 12:07

Autor napsal agitku

O co lepší je tento extrémistický autor, než militantní ekologové. Stejně jako oni lže a přehání. Asi zapomněl, že ti "hnusní ekologové" dokázali v minulosti prosadit zákaz freonů, zavedení katalyzátorů, odsíření elektráren, budování čističek odpadních vod apod.

Nic není černobílé. A tak zatímco boj ekologů proti CO2 považuji za hovadinu, tak jejich boj za omezení spotřeby ropy je správný a já ho budu podporovat. Ropa je totiž strategická surovina. Pokud ji nahradíme jinou energií (elektřinou), přestaneme být závislí na zločinných arabských režimech. Tohle není o ekologii. To je o vnitřní bezpečnosti naší země.

M. Prokop 16.2.2012 12:36

Re: Autor napsal agitku

Tento "extrémistický" autor mi nic nenutí. Ta zelená pakáž zato zdražuje enegie, nutí jezdit okreskou místo dálnice a provozuje zelený rackettering. Žárovky, OZE, srračky do paliv .......

Jděte do prde|e i s těmi melouny.

P. Rada 16.2.2012 12:55

Re: Autor napsal agitku

Pan Prokop vi kdo je "pakáž" a zdražuje energie - a přidrzle to navíc konkretizuje jen "zelenou pakáží". S hlediska řady vyhynulých druhů ale pakáží asi jsme. Z hlediska vzpomínek na výsledky naší vnitrodruhové agresivity rovněž. Pan Prokop má výrazivo přisprostlé ale myšlení zřejmě přitroublé - postavené asi na ideálu neomezených možností. Alternativy neuvádí. Zřejmě mu uniklo, že planeta má už 7 miliard lidí a ti rozvojoví se přitom chtějí mít jak on, přičemž zdrojů na kterých je ten blahobyt postaven ubývá. Všichni půjdem do "pr...." pokud budem dál žít v iluzi o naší nadřazenosti, neomezených možnostech a přitom biologicky vývojově zůstanem tam kde se před 100tis lety zrodila expanze druhu Homo S.S. Tedy u pojetí egoistického a agresivního dobývání bohatství světa s pozitě těch co právě prozřeli k vyššímu vědomí - tedy také schopnosti strategicky uvažovat ale často už bez sebereflexe.

M. Prokop 16.2.2012 13:10

Re: Autor napsal agitku

Pan Prokop prostě nerad samozvané spasitele, mastící si kapsu na šíření apokalyptických vizí.

Že je ta pakáž nejen rudá, černá, hnědá, ale i zelená, to je holt "vydobytek" moderní doby.

P. Rada 16.2.2012 13:19

Re: Autor napsal agitku

Právě ale pan Prokop se sám staví do role spasitele, když tvrdí, že náhrada za předcházející bude zas jen lepší. To, že to dělá zároven s nálepkováním jiných přídomky "pakáž" nic nemění na faktu, že sám neví co s problémem.

R. Langer 16.2.2012 13:27

Re: Autor napsal agitku

A koho chce pan Prokop spasit?

P. Rada 16.2.2012 13:53

Re: Autor napsal agitku

Chce spasit svět přes stále rostoucí ekonomiku. To vypadá pěkně - jen kdyby to tak bylo možné. Napsal to sám jednoznačněji jinde: ...."Pro ekonomiku stačí růst. Kdyby růst nebyl...... po savaně".

Já proti tomu mám tu námitku, že nejsou zohledněny limity růstu, není specifikováno zda extenzivní či intenzivní atd. Právě v tom mají "zelení" rozumu více. Snaží se totiž dívat na delší období a respektují limity růstu - hledají proto alespon obnovitelné zdoje...

M. Prokop 16.2.2012 14:46

Re: Autor napsal agitku

Já nechci spasit svět, to ponechávám jurodivým všech barev. Já konstatuji skutečnosti. Jedna z nich je, že růst Růstu je přiblblé úsloví člověka, který  chrlil absurdity kudy chodil či jezdil vozidlem ne zrovna úsporným. Nicméně že růst probíhá na Zemi od počátku života na na ní.

Limity onoho růstu není možné zodpovědně a pro všechny určit ani společensky ani přírodovědně. Takže nic proti zelenému "rozumu", pokud si ho ponechají jako vodítko pro své konání v jejich limitech. I ty obnovitelné zdroje ať si využívají zcela dle svého gusta. Ale ať se to nepokouší předepisovat mně.To už zkoušeli ( s podobným výsledkem) ti rudí i navrch.

R. Tesařík 16.2.2012 15:24

Re: Autor napsal agitku

poslechněte, nejste vy , Kapku, blbej?

V. Kusý 16.2.2012 18:09

Re: Autor napsal agitku

Není, na to máte copyright Vy.

P. Rada 16.2.2012 19:38

Re: Autor napsal agitku

Opravdu nejsem "Kapek" :-)

M. Prokop 16.2.2012 22:08

Re: Autor napsal agitku

Kapek možná ne, ale to druhé slovo ......

P. Čížek 16.2.2012 20:56

Pane Rado, my všichni víme kdo je ta pakáž a kvůli čemu

ale s tím teď už nic nenaděláme, jenom vás už víckrát nebudeme volit.

R. Langer 16.2.2012 13:26

Re: Autor napsal agitku

Jo, stejně jako dokázali prosadit plošný zákaz používání DDT na celé zemi a způsobili tak několikamiliónovou genocidu africké populace malárií. To je také dobré si připomenout, pane Šejno. Nicméně vzhledem programu zelených to možná také brali jako dvojnásobný úspěch - zákaz DDT a snižování zalidnění Země.

P. Rada 16.2.2012 13:41

Re: Autor napsal agitku

Pane Langer třeba se s postupem oteplení dočkáme, že ji i k nám něco nárazově zavleče a pak se možná dovíte zdali za tím je nedostatek DDT ve Vašem organismu či v okolních tůnkách.

Tu vlastní malárii přeci nezpůsobuje DDT ale biologická vlastnost organismů a fakt, že se dřív proti komárům neumělo jinak zasahovat je jiný problém.

Nevím navíc ani o tom, že by tento zákaz měli v programu zelení. Ten vyšel s poznatků a v době kdy ještě takové strany skoro neexistovaly. http://cs.wikipedia.org/wiki/DDT

V. Novák 16.2.2012 16:36

Toho blbce hrajete nebo není potřeba hrát?

DDT je spolehlivý a bezpečný prostředek pro likvidaci hmyzu, tedy pro přerušení životního cyklu plasmodií, způsobujících malárii. Není to antibiotikum ani lék, který bychom potřebovali mít v těle.

DDT je spolehlivý a bezpečný i při "africké" aplikaci - tedy rozhazování rukama nebo pomocí ručních rozmetačů. Neexistuje (nebo v době zákazu neeistoval) žádný tak účinný a přitom pro člověka nejedovatý prostředek. Jeho zákaz způsobil v zemích 3. světa, zejména v Africe, větší holokaust, než se Eichmannovi vůbec zdálo.

U nás použijeme jiné látky, i takové, které by při popsaném způsobu spolehlivě zabily aplikátora i okolí. Tady to jde - v Africe ne.

Ta hysterka s Tichým jarem je větší masový i hromadný vrah, než všichni od Čingischána po Pol Pota dohromady.

P. Rada 16.2.2012 19:56

Re: Toho blbce hrajete nebo není potřeba hrát?

Máte možná kousek pravdy. Odborník na jedovatost... toho či onoho tolik nejsem - držím se údajů ve  wiki a dalším - viz odkaz. Že by to ale v afrických zemích vedlo k poklesu lidnatosti jsem si nevšiml. Toto se naopak hordám Vámi zmíněných hromadných vrahounů dařilo.

Zato jsem si ale všiml, že Česko je rovněž "odhmyzeno" a může za to nejen DDT ale podobný plošný přístup.. Důsledek je úbytek i obyčejných vrabců, sýkorek.... To DDT mimo jiné totiž hubí co vím prakticky veškerý hmyz - tedy i ten užitečný a také o to jde.

Sám tedy stojíte na pozici jakéhosi "Čingischána a po Pol Pota dohromady" - tedy na úrovni onoho hmyzu doporučujete likvidovat bezhlavě. Demokracie... totiž platí jen pro náš druh - že?.

J. Kadeřábek 16.2.2012 14:59

Re: Autor napsal agitku

Jestlipak víte pane Švejna, že letos Rakousko a Japonsko vyrábělo elektřinu spalováním ropných produktů. Rakousko proto, že Rusku došel dech a omezili dodávky plynu o 30%. Japonsko proto, že po pravidelných odstávkách JE se nenašel žádný místní politik, který by se podepsal pod souhlasem ke spuštění. Ropa je strategická surovina a pokud militantní ekologové vyhrotí situaci tak jak se jim to daří dopadne to i takto. M.j. ve svatém boji za snížení CO2 by stačilo neuvést do provozu uhelné elektrárny, které se v Německu právě staví.

M. Šejna 16.2.2012 15:24

pane Kadeřábku

probouráváte se do otevřených dveří. Vždyť já píšu o ropě to samé co Vy. Stejně tak považuji boj proti CO2 za blbost. Tak co jste mi vlastně chtěl napsat?

Připomínáte mi člověka, kterému řeknu, že nebe je modré, a on se mě zeptá, jestlipak vím, že nebe je modré.

M. Prokop 16.2.2012 16:43

Re: pane Kadeřábku

"A tak zatímco boj ekologů proti CO2 považuji za hovadinu, tak jejich boj za omezení spotřeby ropy je správný a já ho budu podporovat. "

Nepíšte to samé, nýbrž podporujete boj pomatenců.

P. Rada 16.2.2012 19:34

Re: pane Kadeřábku

A nemají to naopak pomotané jak pan Prokop tak i autor? Vždyt CO2 sice při provozu motorových vozidel vzniká, jeho míra klima sice ovlivnuje a já jsem také pro mírný nárůst jeho koncentrace. Tady u té zminované akce Duhy jde ale o snížení závislosti na dovážených pohoných hmotách. Tedy o efekt větší soběstačnosti a to je snad dobře - ne?.

 

M. Prokop 16.2.2012 22:10

Re: pane Kadeřábku

Ne. Protože metoda je pochybná, ač cíl relativně správný.

J. Václavíková 16.2.2012 19:46

Re: pane Kadeřábku

Vy máte nasazeny ideologické brýle, takže už neumíte rozlišovat fakta. Jste naprosto stejný, jako ti, co je tak vehementně kritizujete, jen jste zrcadlově obrácen.