Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Udávám, udáváš, udáváme

Boj proti korupci se stal nejpoužívanější zástěrkou činnosti mnoha lidí i organizací. Dobře se na tom vyhrávají volby, dobře se na tom živí různé neziskovky, je to dobrý důvod pro zavádění tvrdých opatření.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JD

17. 8. 2016 19:21
volby

A lidem nevadí, že volí tato" prasata" ?!

0 0
možnosti
MP

17. 8. 2016 21:06
Re: volby

Lidi je nevolí. Volí je prasata. Je jich bohužel hodně.

0 0
možnosti
MV

17. 8. 2016 18:35
:-)

Všimli jste si , jak budoucí práskači tady obhajuj udavačství tím, že se musí dodržovat zákony.

Soudruzi za socíku to měli taky naštelované podobně, na rozvracení republiky byl přeci zákon ...

0 0
možnosti
JP

17. 8. 2016 18:08
Potrefená husa se ozvala

a ječí něco o udavačích. Kdo platí daně, ten se nemusí bát. Kdo si přikrádá, pak má obavy že to na něj praskne.

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

17. 8. 2016 18:52
Re: Potrefená husa se ozvala

No jo, to je stejná logika jako u odposlechů a šmírování občanů StB: "Kdo se chová slušně a podle zákona, nemá se čeho obávat, ikdyž na něj máme v záloze spoustu informací pro případ, že by se jeho loajalita změnila..."

Babiš to má profesionálně zmáknuté.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

17. 8. 2016 17:44
No jo, soudruzi

udávat se nemá, ale hlásit se to musí ...

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

17. 8. 2016 17:43
Nějak ty keťase a šmelináře přece Sobotka s Babišem

vyhubit musí, jinak socializmus v této zemi nezvítězí!

Skoro si říkám: "Zlatí komunisti!" - a samozřejmě to nemyslím vážně. Současná vláda komunistická je.

0 0
možnosti
ZF

Z. Frys

17. 8. 2016 18:31
Re: Nějak ty keťase a šmelináře přece Sobotka s Babišem

Za komunistů bylo líp! Tenkrát ještě bylo kam zdrhnout... :-)

0 0
možnosti
ZF

Z. Frys

17. 8. 2016 15:17
Našeptávač, donašeč, udavač, anonym

Pro všechny etatisty polopatě: stát konfiskuje (krade, vyvlastňuje) soukromý majetek. Tyto nakradené prostředky přerozděluje a při rozhodování o rozdělování vzniká to, čemu se říká korupční prostředí. Původcem korupce je tedy nám známý zločinec - stát. A aby stát zabránil zločinu, pro který sám připravil půdu, začne odměňovat donašeče - bonzáky. Což je symptomatické pro každou totalitní společnost, podobně jako jiné šmírovací metody typu kontrolního hlášení DPH, EET, kamerové systémy a radary na silnicích, registry účtů atd. Ale jak je vidět z diskuze, dotačně-korporátní socfašisté všech barev (rudí, hnědí, oranžoví aj.) se nemohou dočkat a těší se na donášku jak Šlachta na schůzkovou činnost s Burešem.

Etatisté celého světa, chcípněte.

0 0
možnosti
JJ

J. Jurax

17. 8. 2016 17:56
Re: Našeptávač, donašeč, udavač, anonym

No jo, máte recht.

Ale - mají se dodržovat zákony? Mají, jistě souhlasíte. Je opovrženíhodné zákony nedodržovat a mít z toho prospěch? Nepochybně nemůžete nesouhlasit.

No a popatříte-li na protizákonné jednání, co učiníte? Protože mnohdy je to akorát jednání takové, že formálně svobodná matka pobírá všechny socdávky jí příslušející, přičemž žije v jednom bytě na hromádce s přítelem, co je formálně přihlášený někde jinde, tvoří spolu zcela funkční "slušnou" rodinu vychovávající jedno či víc dětí, akorát de fakto ty dávky kradou, protože mladý pán jakoby nebyl; kdyby jeho příjem byl do příjmu rodiny započten, dávek by nebylo. Sociálka nic nevidí, protože nechce a nemá na to lidi, že. Má se to udat nebo ne?

0 0
možnosti
AA

A. Alda

17. 8. 2016 13:31
Udavač je prostě udavač.

Ať už se mu říká oznamovatel, podatel podnětu, informátor, důvěrník, whistleblower... prostě udavadač.

0 0
možnosti
JP

17. 8. 2016 16:57
Re: Udavač je prostě udavač.

Když někdo "práskne" vraha, že někoho zabil, je to taky sprostý udavač? Podle vás asi ano.

0 0
možnosti
JK

17. 8. 2016 13:23
Zvěrstvvo.

Děkuji za článek, naprostý souhlas.

Na udavače a represívní složky si budou muset podnikatelé a živnostníci vydělat. Z příspěvdů zdejších diskuterů, kteří nemají o problematice podnikání, kontrol a byrokracii žádné ponětí (podnikatel přeci jen hrabe miliony na chodníku !!!) už se hlásí fízlové a stbáčkové a "obhajují" rychle své špatné svědomí. Jakým zázrakem ale Hrabiš získal své miliardy a přihrává si další ? Podařilo se mu z České republiky udělat skanzen strachu ze zločinnosti a korupce. To zabralo. Ale je to nečistá, nečestná, emotivní a ostudná hra nenávisti až likvidace - "registrační mafie" - boj proti minoritní skupině živnostníků.

0 0
možnosti
KV
Re: Zvěrstvvo.

Ano, je to prů..., krást se v Česku asi pro mnohé nevyplatí. Zbývá paní Kyselková přestat nadávat a platit daně. Jako každý poctivý poplatník. Pak se ten skanzen strachu lehce rozplyne.

0 0
možnosti

17. 8. 2016 13:06
Tady se to zase moralisty jen hemží...

To je samé: "Kdo okrádá stát, má být udán, vláčen tiskem, perzekuován až do třetího kolene a posléze oběšen!".

Nic takového, drazí... Ten, kdo v tomto punktu jediný okrádá, je tento přebujelý stát, který těm skutečně produktivním krade téměř 50% toho, co ti okrádaní vytvoří. Přitom je úplně lhostejné, jak zloděj svou "prácičku" nazývá (v tomto případě "daně", správněji tedy "berně" - protože to pochází od slova "brát"). A, jak jistě i všichni moralisté uznají, bránit se proti krádeži je spravedlivým právem každého, dokonce i těch jinak zcela zavrženíhodných hostinských, zedníka od vedle, kamaráda automechanika a tak dále, a tak dále...

A to ani nemluvím o tom, že tento náš laskavý stát takto ukradené prostředky jednak nesmyslně rozháže na projekty diskutabilní až žádné účelnosti, a druhak, prostřednictvím svých slouhů, sekundárně rozkrade.

Takže všichni ti, kteří tu volají po více donašečích a udavačích, tím jen a pouze podporují toho největšího zloděje a usnadňují mu jeho odsouzeníhodnou činnost. Protože výběr takto nestydatých berní, je principielně úplně stejný, jako okradení sedmdesátileté babičky či vozíčkáře pětadvacetiletým "atletem" - je to zločin spáchaný na oběti, která nemá možnost účinné obrany.

Ale možná jim to celé jenom nedochází...?

0 0
možnosti
KV
Re: Tady se to zase moralisty jen hemží...

Co kdybyste to vaše rozhořčení obrátil na ty co nepřiznávají příjem ke zdanění a vyrovnal to volání po donašečích a udavačích? Když nebude těch co podvádějí a ti se dají na poctivé podnikání, včetně správného danění jako musí každý zaměstnanec, vyrazíte těm odporným udavačům zbraň z rukou. Nebudou mít šanci, že? Tak pane Švejnochu jak to s vámi bude, vadí vám udavači a nevadí ti co okrádají?

0 0
možnosti
MP

17. 8. 2016 11:30
Radomil Bábek udal sám sebe z nekompetentnosti

Jak s takovým gulášem v hlavě může Radomil Bábek vykonávat funkci předsedy Asociace podnikatelů a manažerů?

Netušil jsem, že je to až tak špatné mezi českými podnikateli.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz