24.10.2020 | Svátek má Nina


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Štípek 20.9.2020 22:25

Pane Stejskale, Vaši manželku vám závidím. Vy celou neděli sedíte u počítače, mrskáte články o ničem, dokonce vyšťouráte kde podepsal nějaký nezajímavý čutálista (pozoruhodný pouze tím, že je Žid), jako obvykle zahlcujete blog idnes nudným balastem (ovšem pozor, mezi bláboly nemám chlapa chci chlapa, hate-zieglerovskou paranoiou či náboženským třeštěním hodných bláznů lze najít i poklad - Schrödingerova kočka! Věčně živá, pokud se nechceme dozvědět, že je po ní) a zřejmě se vůbec nezabýváte tím, že vaše paní vaří, myje nádobí, utírá prach, luxuje, vynáší smetí, pere, suší, žehlí, smýčí, myje podlahu...Takovou chci!

V. Čermák 20.9.2020 12:04

Ještě k Zemanovi. Jistě, je žvanivý a rád se poslouchá. Ale jeho názory, které dokáže v pravou chvíli sdělit, jsou většinou správné. Kdyby byl místo něj zvolen Schwarzenberg, již bychom poklonkovali Sudetským Němcům a neúspěšně integrovali davy připrchlíků za lepším...

P. Milan 20.9.2020 14:40

Jediný jeho správný názor, na Palestince, devalvuje idiotským podáním.

Na sudeťaky ani připrchlíky nemá vliv ani Zeman, neměl by ho ani Schwarzenberg.

Dokonce nemají vliv ani na vaši potřebu někomu poklonkovat, Svědku Burešův.

A. Renjascu 20.9.2020 15:42

Máte pravdu pouze částečně, protože při jednání hlav EU nás zastupuje prezident - který tuto pravomoc může podstoupit premierovi - a při tomto jednání má právo veta. Samozřejmě, pokud to chce EU obejít a svolá místo toho jednání ministrů, tak tam to nelze a rozhoduje kvalifikovaná většina. Dále, mimo jiné, sjednává a ratifikuje mezinárodní smlouvy a to rozhodně není malá pravomoc. I když díky Klausovi, který se nesnášel s Havlem byly prezidentské pravomoci okleštěny, tak stále je náš systém do určité míry poloprezidentský a prazident zde má mimořádné pravomoci. To je, ale dědictví po TGM.

P. Milan 20.9.2020 18:04

Tak dobrá, co vrchní čučkař skutečně udělal, místo šplechtů z Lán?

A. Renjascu 20.9.2020 19:13

Asi jste chtěl reagovat na jiný příspěvek. Neřešil jsem co udělal či dělá, ale jaké má možnosti.

P. Pavel 20.9.2020 21:33

Možnost, kterou hradní čučkař bezesporu má je změnit názor. Přičemž je znám tím, že jej mění častěji než své podělané prádlo. Na rovinu, věřit hradnímu čučkařovi, že dodrží předvolební slib, může jen idiot.

A. Renjascu 20.9.2020 22:01

V příspěvku se řešilo jaký vliv má prezident a na to jsem reagoval. Vypadá to, že jste nečetl vlákno a nebo nerozumíte psanému textu. Urážením druhých lidí rozhodně lepší společnost nevybudujete, maximálně se vám podaří vyměnit jednu hladovou partu za jinou, která bude morálně odpovídat vašemu verbálnímu a psanému projevu. Pokud nechcete čučkaře, podělané prádlo a idioty, tak se vy sám musíte nejprve naučit slušnému a morálnímu jednání a projevu a to vždy a ne jen, když fandíte svému týmu. Morállka a slušné chování jsou totiž ošidné, protože buď jsou a to vždy a nebo chybí, nic mezi tím, neexistuje žádná částečná morálka pro spřátelené objekty. Dříve se tomu říkalo jedna váha a jedna míra všem včetně toho, kdo váží...

P. Pavel 20.9.2020 22:55

Takovou míru sebekritiky bych od vás tedy nečekal. Máte pravdu, měl jste si přečíst celé vlákno, pak byste věděl, že to vlákno je o názorech hradního čučkaře a nikoli o vašich z prstu vycucaných dojmech na téma budování lepší společnosti. Ale pokud trváte na tomto zcela mimomísním tématu, tak lepší společnost nelze vybudovat hlavně tehdy, pokud vysoké ústavní funkce zastávají prolhaní a podělaní hajzIové typu hradního čučkaře, kteří se navíc obklopují bandami vyložených zločinců jako třeba kancléř bez prověrky.

A. Renjascu 20.9.2020 23:09

Pokud byste opravdu uměl číst, tak jste mohl pochopit, že jsem původně reagoval na tuto poznámku:

Na sudeťaky ani připrchlíky nemá vliv ani Zeman, neměl by ho ani Schwarzenberg.

Snad to příště bude lepší. Samozřejmě to o tom chování a morálce platí dál. O eurofederalistovi a salonním levičákovi, který je toho času prezident ČR jsem toho v minulosti napsal již dost a ani jsem jej kvůli tomu nepotřeboval urážet. Na sdělení nesouhlasných názorů mi stačí normální slovník, protože si na tom nepotřebuji žehlit nějaké mindráky.

P. Čech 20.9.2020 7:33

Ano, " začněme se racionálně zabývat tím, co dává smysl".Smysl rozhodně nedává politika "chytré" horákyně, kdy prezident, ministerstvo zahraničí a premiér cestu na Tchaj-wan nedoporučují a senát ji uskuteční. To ukazuje na jediné. V ČR je neskutecný chaos a zmatek. Racionalita žádná. Každý si dělá co chce a cizina se může smíchy počůrat. Nikde jinde ve světě totiž taková anarchie v řízení státu neexistuje. Ona ta chytrá horákyně opravdu není vždycky chytrá, ale neskutečně hloupá. Bohužel, takovýto přitroublý systém pramení ze špatné ústavy a to zejména z toho, že tato obsahuje čl.5 a čl.18, odst.1. Pokud takovéto zásady existují, nemůže efektivně fungovat žádný systém. Důkazem pro toto tvrzení je politický systém České republiky, který zahrnuje zásady reálného socialismu a mnoho prvků klasické anarchie.

M. Frank 20.9.2020 10:13

Soudruhu Čechu, prvotní je že president kašle na ústavu, kašle na soudy a lže. Od toho se vše odvíjí a viníkem je každý, kdo toho starého ožralu volil do funkce. Stát nemůže být skvělý s dementním starcem a STBákem v čele, to je nemožné.

V. Čermák 20.9.2020 11:40

Žádný stát není skvělý, naopak ČR si pod současnou vládou a prezidentem dost polepšila. Ovšem kdejaký hlupák od Hřiba, Novotného, Koláře až po Vystrčila má ruce volné. A Vy na svůj menšinový názor máte také právo. ;-DRv

P. Čech 20.9.2020 12:09

A hlavně z důvodů frustrace z toho, že je jeho názor menšinový, všem kolem sebe s názorem jiným nadává do soudruhů.

P. Pavel 20.9.2020 21:43

Jiným slovy, frustrátovi čechovi nedochází, že na jeho názor každý z vysoka chčlje, protože tady nejde o názory ale o fakta. Přičemž faktem je, že nikoli Senát ale hradní čučkař je ten, kdo mnohokrát porušil doporučení vlády co do zahraniční politiky (o jeho hradních ošetřovatelích nemluvě) a také porušil mnohokrát Ústavu.

P. Čech 20.9.2020 12:06

Pane Franku, nevím, proč mi nadáváte. Já Vás také neoslovuji soudruhem. Ono jde totiž o to, že mám-li na věci jiný názor než Vy, zásadně to neznamená že bych byl socanem a nebo dokonce komunistou.

A. Renjascu 20.9.2020 14:45

Viníkem není každý, kdo volil toho starého (nevím proč máte problémy se starými lidmi) "vožralu" (předpokládám, že máte na mysli Zemana a ne Havla, on si u těch ožralů člověk není jistej), ale politické strany, které za pět let dokázaly vyprodukovat pouze něco tak zoufalého jako je loutka Drahoš. To pak těm co volit chtějí většinou nic jiného nezbývalo.

P. Milan 20.9.2020 14:48

Problém není obecně se starými lidmi ale jedním konkrétním starým ožralou, vrchním čučkařem.

I politické strany (i ten starý ožran je jejich produktem) mohou generovat jen z toho, co jim je k dispozici a navíc, nerozhodují ony, ale voliči v prvním kole presidentských voleb.

A. Renjascu 20.9.2020 14:53

Vždyť o tom píšu, že nelze vinit voliče, pokud není smysluplná nabídka. Spousta stran jen plká, ale není schopná nabídnout ani důvěryhodné lídry ani program s nějakou vizí. Pak to dopadne, jak to dopadlo.

P. Čech 20.9.2020 18:59

Ano, voliči rozhodují. Ovšem jen z toho, koho jim politické strany předloží jako kandidáty. Předloží-li jim takové zoufalce, jako je Drahoš, potom se není co divit, že volby vyhraje Miloš Zeman. Každopádně od 18.prosince 1935 je s výjimkou Václava Havla Miloš Zeman zatím nejúspěšnější prezident.

P. Pavel 20.9.2020 21:44

.. pravil zoufalec s palicí zaraženou ve vytaheném zadku hradního čučkaře.

Z. Lapil 20.9.2020 11:03

Nebo to lze vykládat, že předseda senátu není podřízeným prezidenta, natož oudem vlády, neřku-li ministerstva zahraničí.

Aktuálním výsledkem je osobní kontakt "zlobivé části Číny" s českým vysokým činitelem a zároveň možnost říct "to není nic vážného, rozhodně to není oficiální politika". Takový pokusný balónek, řekl bych. Ve vztahu s (oficiální) Čínou, vůči které máme jako svobodná země docela dost výhrad, mi to přijde jako dobrý výsledek průběžný výsledek.

V. Čermák 20.9.2020 11:42

Dost výhrad k Číně, to je v pořádku. To máme jistě i k USA a EU...

Z. Lapil 20.9.2020 12:53

Přesně tak. Jedině že USA si nedovolují otevřené výhružky o nesení následků; ze slušnosti, ne že by případně neměly (spojené státy) patřičnou sílu. EU je tak na půl cesty, ale ta k tomu má zase smluvní/právní důvody, i když se suverenitou zaklíná nejvíc.

P. Čech 20.9.2020 12:14

Svým způsobem máte pravdu Předseda senátu sice není podřízeným prezidenta, ale měl by se chovat podle oficiálního náoru České republiky. Senát totiž oficiální názor ČR nepředstavuje. Ten je vyjádřen názorem vlády, premiéra, prezidenta a poslanecké sněmovny. Senát s jeho ústavními pravomocemi se jeví jen jako odkladiště jinak neúspěšných politiků s několika málo vyjímkami (Okamura, Čunek a pod).

P. Milan 20.9.2020 14:41

"Nikde jinde ve světě totiž taková anarchie v řízení státu neexistuje."

Pouhá vaše neznalost poměrů jinde.

V. Čermák 19.9.2020 17:18

Když prezident Zeman v rámci svojí celoživotní ekonomické diplomacie navštívil několikrát Čínu, měl pan autor Stejskal z toho osypky. A když se Čína na jeho snahu ekonomicky vykašlala, měl z toho ohromnou radost. Teď ovšem Vystrčilovu truc cestu velice chválí, zejména pak doufá v její ekonomické efekty. A již dopředu Vystrčila chválí, i kdyby jeho cesta také žádné ekonomické efekty nepřinesla. Neříká se tomu Dvojí metr? Doufejme ale, že ekonomický efekt přinese. Pak by to ovšem byla facka Číně, která by si to v tomto případě zasloužila. Zemana pak za snahu, byť neúspěšnou, lze i přesto jenom pochválit.

P. Milan 19.9.2020 20:31

Pokud by nelezl Číňanům do prdele, tak snad jo. Ale lézt a stejně nic nepřivést, to je na pochvalu před nastartovaným otéčkem.

P. Han 19.9.2020 20:44

Poslední, za co bych ho pochválil, je ten článek v Téčku, ale to už je drahně let.

K. Pavlik 20.9.2020 4:30

Za to ze odmitl pozvat Vystrčila by jste ho nepochvalil.

Tady je konstatovani meho pritele: Zemana jsem nevolil a nikdy ho volit nebudu. Musim bohuzel konstatovat za ma casto velice rozumne napady.