30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: Proč chtějí vzít batolatům pohlaví?

Mysleli jste si, že svět dosáhnul vrcholu svého blouznění, když přišel se 64 pohlavími? Tak to jste měli slaboučkou fantazii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Gutvirth 7.10.2019 10:33

Jedná se o tzv.TRNSDEBITACI více článek v archivu casopisu Vesmír. Jde o poruch, kzerou trpěl Fr. JOSEF nebo Matka Tereza. Ale ta příměs zapšklosti je dobtý nápad. Díky

J. Fridrich 7.10.2019 10:11

Skvěle paní Šichtařová, těch lidí, co chtějí přirozené věci v našich životech obrátit směrem k rozvratu naší civilizace by nám mohlo být líto - pokud by ale nebyli tak velmi nebezpeční... K nim se přidává ten nyní hojně rozšířený STÁDNÍ ČLOVĚK...

A. Alda 7.10.2019 10:50

Ano. Jsou velice nebezpeční.

J. Chaloupka 7.10.2019 10:06

Pokud si něco pamatuji, tak maso bylo příčinou, že opicím rostl mozek a vznikl třeba Homo Sapiens.

I. Širůček 7.10.2019 14:00

Opice kdysi vládly lidem, alespoň na Sibiři, jak o tom svědčí jistý ruský dokument. Tam byl vládcem Hannuman, ne v Indii, jak se nás snaží obloudit propaganda!

A. Pakosta 7.10.2019 14:06

Ano, to máte pravdu. Nízký obsah energie v rostlinné stravě způsobuje, že býložravci vlastně tráví veškerý bdělý čas na pastvě, a zároveň snadná dostupnost zelené píce naprosto nestimuluje rozvoj inteligence. Proto jsou inteligentní tvorové vždy predátoři - musejí umět vypátrat kořist, přelstít ji a ulovit. A inteligence rodu Homo se rozvíjela tím více, čím nehostinnější biotopy lidé obývali. V evropském a asijském mírném a subarktickém pásu se museli lidé naučit přežít zimu, a to znamená plánovat svou spotřebu, ukáznit se a nežít jen ze dne na den, jak to třeba umožňuje život v tropech.

M. Němcová 7.10.2019 17:48

třeba sloni nejsou predátoři, shánět potravu musejí ustavičně a přes to patří k nejinteligentnějším tvorům, nedovila bych se, kdyby průměrný slon předčil průměrného člověka.

A. Pakosta 8.10.2019 11:52

No vidíte, a přesto se sloni nestali vládci planety, i když mají TAK velkou hlavu. Oni prostě nemají čas na nic jiného než na pastvu. Myslím, že si je tak trochu idealizujete. Ale může to klidně být ta výjimka, která potvrzuje mnou zmíněné pravidlo.

M. Němcová 9.10.2019 5:17

ani my jsme se nestali vládci planety, jen si to myslíme.

A. Pakosta 9.10.2019 21:46

Já jsem ale NEPSAL o tom, kdo se STAL vládcem planety. Napsal jsem jen, že slonům jejich inteligence k ovládnutí planety nestačila.

M. Němcová 10.10.2019 6:17

no a já vám odpověděla, že nám taky ne, ba v našem případě naopak.

J. Jirka 7.10.2019 14:58

https://www.novinky.cz/zena/zdravi/clanek/veganska-strava-tehotnych-muze-snizovat-iq-budouci-generace-varuje-odbornice-40298951

J. Horský 7.10.2019 9:09

Příčinu vidím v obludné nadprodukci nepraktických vysokoškoláků. Vychodí nějakou humanitní žvanírnu, mající bůhví proč statut vysoké školy, a zamíří do praxe. Kromě civilizovaného života nic užitečného neumějí a pracovní trh o ně nestojí. Vyhýbají se oborům exaktním, kde by se přišlo na jejich rozumovou nedostatečnost. Věnují se tedy "společenským tématům" a pokud jsou již obsazená předchozími parazity, vymyslí si témata nová, třeba tu batolecí genderovou rovnost.

Je pouze jediná cesta ven: Ukončit financování nadpoloviční většiny studijních míst na humanitních oborech. Talentovaná menšina se přesune na obory exaktní, slaboduchá většina jistě najde uplatnění třeba u pokladny v Lidlu.

P. Dvořák 7.10.2019 9:57

Nejen " . . . v nadprodukci nepraktických vysokoškoláků."

Mnohem horší je, že i " . . . v nadprodukci nic nepraktikujících vysokoškoláků."

Schovají se za úřad, za moc a za razítko. Mezi lidmi by dostali přes držku.

T. Hraj 7.10.2019 10:02

V Lidlu chtějí rychlost a kompetentnost. Viděl bych to spíš na Tesco.

A. Alda 7.10.2019 10:53

Zaměňujete příčinu a důsledek.

J. Horský 7.10.2019 11:34

Domnívám se, že nezaměňuji.

Frustrovaní humanitní paraziti si cucají z prstu nesmyslná témata, aby si navodili iluzi potřebnosti.

Proti tomu dosud "nevycucaná" témata nemohou ani nepřímo podněcovat množení humanitních parazitů. Neexistující příčina nemůže mít následek.

J. Kanioková 7.10.2019 18:26

1*

L. Kubeš 7.10.2019 13:43

Souhlas s panem Horským, ta záplava neužitečných vysokoškolsky graduovaných je naprosto neúnosná. Proč stát utrácí nemalé prostředky za zcela zbytečné školy?

A. Forman 7.10.2019 15:02

tak, tak, .....Vysoká škola kreativní komunikace.... ta už má tu žvanírnu v názvu...

T. Hraj 7.10.2019 9:03

Proč to dělají? To je velmi hluboká otázka. Před 8 lety zde nějaký pan Tejkl napsal na toto téma brilantní text (Cesta do hlubin radikálovy duše), ke kterému se často vracím. Dovolím si ho citovat:

"Boj o vlastní duši, o své lepší já, svádí (více či méně úspěšně) každý člověk. Radikál však tento boj přenese navenek a z cílů, o které se běžný člověk snaží v intimitě vlastního svědomí tj. být lepším člověkem, být soucitný k druhým atd., učiní politický program. Protože není schopen rozlišit mezi vnějším a vnitřním světem (všimněme si, že většina radikálních ideologií, kategorii "vnitřní duchovní svět" vůbec neuznává), nikdy nepochopí, že to,co se snaží "napravit" radikální změnou světa k lepšímu, je třeba "napravit" uvnitř jeho samotného. K tomuto boji, který je právem považován za jeden z nejtěžších, však nemá dost odvahy. Proto také nenávidí víru, náboženství, rodinu, morálku, individuální svobodu atd., protože všechny tyto hodnoty znamenají neustálé vnitřní usilování, kterého ovšem radikál, obracený zcela navenek k politickým heslům a proklamacím, není a nebude nikdy schopen."

M. Prokop 7.10.2019 9:10

Pan Tejkl je moudrý muž (alespoň v tomhle vyjádření).

I. Širůček 7.10.2019 14:05

Nezdá se mi - já bych v tom spíše viděl zlý úmysl, prosadit se takto, když na víc nemám...

P. Macejko 7.10.2019 10:50

R^

A. Alda 7.10.2019 10:58

Vy to v podstatě zužuje na vnitřní vrozenou či v ranném věku získanou mentální a duševní indisposici aktérů. Jako by vůbec neměli svobodnou vůli. Tedy asi ne Vy, ale podle Vaší citace pan Hraj.

B. Lukáš 7.10.2019 11:00

Máme moudré osobnosti, bohužel není o nich moc slyšet. Pan Tejkl mezi ně patří , dávám mu dík a uznání. :-)

M. Malovec 7.10.2019 9:02

Kdo chce normálnost, musí zajistit účinnější výchovu v rodině. večer napravit co škola ráno zmrvila.

A. Alda 7.10.2019 11:00

Jo. Takhle jsme to dělali s našimi dětmi a takhle to dělali i mí rodiče se mnou. Zejména můj tatínek a moje babička se o to velice snažili, a úspěšně. A myslím, že to tehdy bylo velmi rozšířené, standardní. Rodiče prostě mají za své děti zodpovědnost.

Z. Lapil 7.10.2019 14:10

Ve SVÉ rodině. Na mou rodinu mi nesahejte.

M. Valenta 7.10.2019 8:55

S těmi autíčky i pro holčičky na tom přeci jenom něco je, protože bez nich budou z žen zase tak maximálně ( až na výjimky) nafintěné ekonomky. So geht das.