10.12.2022 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

POLITIKA: Právnická sebevražda ministryně spravedlnosti

Obrovským zklamáním je první větší televizní vystoupení (Události, komentáře, ČT24, 12. 2. 2014) nové ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Předcházela ji totiž pověst racionálně uvažující právničky. Leč učí se zřejmě rychle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kusý 16.2.2014 9:49

Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

prohlásila cosi ve smyslu (nečiním si nárok na přesnost !), že žádná politická strana volby nevyhrála.Vždy to byla prohra té poražené.A s tím lze jen souhlasit.ODS si svoji prohru připravovala a také zasloužila tím, že nebyla schopná a ochotná se očistit od špíny, která na ní spočinula. Ať už jsou kroky pana Ištvána motivovány libovolnou jeho úvahou, ten klacek do ruky mu byl přímo vnucen.A teď  ten bitý hystericky vykřikuje.Označovat za magory měl pan Štěpánek někoho úplně jiného, nežli Ištvána a Šlachtu.Možná by mu i pohled do zrcadla mohl jednoho ukázat.

M. Kosejk 16.2.2014 10:28

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Prostě patříte k té většině lidí, kteří nedokážou pochopit rozdíl mezi trestní odpovědností a politickou odpovědností. Můžete si napříkad povšimnout, že autor článku nenadává voličům, že dali ve volbách ODS výprask, jaký dali. (A třeba já - volič Martin Kosejk - ten výprask ODS považuji až za nespravedlivý.)  Každopádně - zde je pouze řeč o nesmyslném trestním stíhání Nečase a spol.

Politika byla vždy o prosazování a vyvažování zájmů a o dosazování lidí na různé posty - s ohledem na politický cíl. Na tom principu není nic špatného - a je na voličích, aby posoudili, zda-li  konkrétní  politické nástroje vedly k pozitivnímu cíli - a zda-li  jsou pro voliče akceptovatelné. Toto hodnocení není na prokurátorech, pokud by tomu tak bylo, tak jsme v policejním státě.

A nevím, jak chápat Vaši větu, že Ištvanovi byl vnucen nějaký klacek do ruky. Myslíte to tak, že trestní orgány mají konat v souladu s hlasem ulice? Tak na to bacha! Tohle vždy vedlo k teroru.

V. Kusý 16.2.2014 13:03

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Pane Kosejku, vím, že již dříve jste si moji osobu zaškatulkoval, nedomníváte se, ale VÍTE k jaké většině lidí patřím, co dokážu a co nedokážu pochopit, nechápete mé věty, takže se naskýtá otázka, proč na mé příspěvky vůbec reagujete.

M. Kosejk 16.2.2014 13:35

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Promiňte, ale já netuším, kdo jste. A tento fakt mi velmi brání tomu, aby si vás mohl někam zaškatulkovat.

A k tomu chápání Vašeho textu: Otázka je, jestli není chyba ve vašem textu. Protože mně opravdu logiku nedává (obzvláště ta pasáž o vnuceném klacku pro Ištvana). Jen mám dojem, že mixujete dohromady trestní právo a politickou odpovědnost voličů a jejich volených zástupců.

V. Kusý 16.2.2014 13:39

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Aniž bych chtěl být osobní, nedostatek logiky může v textu být stejně, jako u čtenáře neschopnost logiku, pokud tam je, pochopit. :-)

V. Kusý 16.2.2014 13:45

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Abych otupil ostří, nemusí jít o neschopnost, někdy je horší nedostatek vůle.

M. Kosejk 16.2.2014 14:03

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Tak projevte vůli. A vysvětlete mi, jak chápete politickou a trestní odpovědnost. Jak opakověně píšu, myslím, že to nerozlišujete.

M. Prokop 16.2.2014 16:59

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Štěpánek nepsal o zasloužené či nezasloužené prohře ODS, ale o zneužití policie a SZ k řešení politické záležitosti.

Jste schopen porozumět psanému textu?

J. Jílek 16.2.2014 21:41

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

magoři jsou ti i ti...jen každý trochu jinak

B. Rybák 17.2.2014 16:13

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Ještě kdyby jste nám vysvětlil, proč pan Ištvan tak přehlíží nepřehlédnutelné klacky, které mu nabízí pánové Gross, Palas, Tvrdík, Kavan, Pilip, guv. Tošovský, Fischer..., kteří všichni jsou určitě jenom náhodou EU-hujeři!