1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

POLITIKA: Právnická sebevražda ministryně spravedlnosti

Obrovským zklamáním je první větší televizní vystoupení (Události, komentáře, ČT24, 12. 2. 2014) nové ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Předcházela ji totiž pověst racionálně uvažující právničky. Leč učí se zřejmě rychle.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jílek 16.2.2014 21:39

každý tu asi ví, jak silně kritický jsem ke Šlachtovi a spol

nicméně Štěpánek píše jako psychopat...zcela kontraproduktivní

B. Rybák 17.2.2014 11:44

Re: každý tu asi ví, jak silně kritický jsem ke Šlachtovi a spol

Psychopatické myšlení projevuje zcela určitě pan Ištvan. Pravdou ovšem je, že vzhledem k tomu že jednání "Ištvanovi smečky" je útokem na demokratický ústavní řád (soudcokracie), realizovaný výběrově vůči politikům hájícím naše občanské svobody a naši suverenitu a toto jednání je tedy vlastizradou, je pan Štěpánek ve svém postoji příliš mírný!

Psychopatie stručně: "Chorobná touha po parazitním životním stylu, uspokojovaná v mezilidských vztazích manipulací a ovládáním druhých. Ve společenských vztazích uspokojovaná prostřednictvím moci. Doménou psychopatů je moc. Absence empatie, svědomí, výčitek. Diagnózu může stanovit pouze odborník, a to na základě hodnocení 25-ti (USA) nebo 30-ti (Evropa) aspektů - znaků."

J. Kuka 16.2.2014 12:17

Tak...

Bohuzel v jedne casti ma stepanek naprostou pravdu . Ve VSECH demokratickych zemich sveta se nejvice ceni pruhlednost a jednoznacnost pravniho systemu a vsechny zeme smeruji k tomuto zadani . A kdyz nase ministryne spavedlnosti verejne obhajuje nejodnoznacnou hranici v pravu , tak je to na okamzity vahazov . Neco neskutecneho co predvedla .

V. Kusý 16.2.2014 9:49

Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

prohlásila cosi ve smyslu (nečiním si nárok na přesnost !), že žádná politická strana volby nevyhrála.Vždy to byla prohra té poražené.A s tím lze jen souhlasit.ODS si svoji prohru připravovala a také zasloužila tím, že nebyla schopná a ochotná se očistit od špíny, která na ní spočinula. Ať už jsou kroky pana Ištvána motivovány libovolnou jeho úvahou, ten klacek do ruky mu byl přímo vnucen.A teď  ten bitý hystericky vykřikuje.Označovat za magory měl pan Štěpánek někoho úplně jiného, nežli Ištvána a Šlachtu.Možná by mu i pohled do zrcadla mohl jednoho ukázat.

M. Kosejk 16.2.2014 10:28

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Prostě patříte k té většině lidí, kteří nedokážou pochopit rozdíl mezi trestní odpovědností a politickou odpovědností. Můžete si napříkad povšimnout, že autor článku nenadává voličům, že dali ve volbách ODS výprask, jaký dali. (A třeba já - volič Martin Kosejk - ten výprask ODS považuji až za nespravedlivý.)  Každopádně - zde je pouze řeč o nesmyslném trestním stíhání Nečase a spol.

Politika byla vždy o prosazování a vyvažování zájmů a o dosazování lidí na různé posty - s ohledem na politický cíl. Na tom principu není nic špatného - a je na voličích, aby posoudili, zda-li  konkrétní  politické nástroje vedly k pozitivnímu cíli - a zda-li  jsou pro voliče akceptovatelné. Toto hodnocení není na prokurátorech, pokud by tomu tak bylo, tak jsme v policejním státě.

A nevím, jak chápat Vaši větu, že Ištvanovi byl vnucen nějaký klacek do ruky. Myslíte to tak, že trestní orgány mají konat v souladu s hlasem ulice? Tak na to bacha! Tohle vždy vedlo k teroru.

V. Kusý 16.2.2014 13:03

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Pane Kosejku, vím, že již dříve jste si moji osobu zaškatulkoval, nedomníváte se, ale VÍTE k jaké většině lidí patřím, co dokážu a co nedokážu pochopit, nechápete mé věty, takže se naskýtá otázka, proč na mé příspěvky vůbec reagujete.

M. Kosejk 16.2.2014 13:35

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Promiňte, ale já netuším, kdo jste. A tento fakt mi velmi brání tomu, aby si vás mohl někam zaškatulkovat.

A k tomu chápání Vašeho textu: Otázka je, jestli není chyba ve vašem textu. Protože mně opravdu logiku nedává (obzvláště ta pasáž o vnuceném klacku pro Ištvana). Jen mám dojem, že mixujete dohromady trestní právo a politickou odpovědnost voličů a jejich volených zástupců.

V. Kusý 16.2.2014 13:39

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Aniž bych chtěl být osobní, nedostatek logiky může v textu být stejně, jako u čtenáře neschopnost logiku, pokud tam je, pochopit. :-)

V. Kusý 16.2.2014 13:45

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Abych otupil ostří, nemusí jít o neschopnost, někdy je horší nedostatek vůle.

M. Kosejk 16.2.2014 14:03

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Tak projevte vůli. A vysvětlete mi, jak chápete politickou a trestní odpovědnost. Jak opakověně píšu, myslím, že to nerozlišujete.

M. Prokop 16.2.2014 16:59

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Štěpánek nepsal o zasloužené či nezasloužené prohře ODS, ale o zneužití policie a SZ k řešení politické záležitosti.

Jste schopen porozumět psanému textu?

J. Jílek 16.2.2014 21:41

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

magoři jsou ti i ti...jen každý trochu jinak

B. Rybák 17.2.2014 16:13

Re: Klausova ikona, baronka Thatcherová, kdysi

Ještě kdyby jste nám vysvětlil, proč pan Ištvan tak přehlíží nepřehlédnutelné klacky, které mu nabízí pánové Gross, Palas, Tvrdík, Kavan, Pilip, guv. Tošovský, Fischer..., kteří všichni jsou určitě jenom náhodou EU-hujeři!

J. Šejnoha 15.2.2014 23:47

už je pozdě

Už to nezachráníte.

Zkuste TOPku nebo ANO.

P. Han 16.2.2014 10:32

Re: už je pozdě

A co s nimi má zkoušet? TOPka je odepsaná taky. Vstanou noví Ištvánové, tentokrát přímo z řad ANO. A bude vymalováno.

B. Hudzieczek 15.2.2014 23:12

Pane Štěpánku,

Každý, kdo má v hlavě oči, uši a hlavně mozek, dnes již samozřejmě ví, že Ivo Ištvan se pokouší o palácový puč justičními prostředky. Někdo - nevíme zatím kdo - má zájem na odstranění beztvaré politické garnitury, která se zde pod heslem "pravdy a lásky", "demokracie", "neviditelné ruky trhu" e. t. c., etablovala po "jogurtobanánovém" převratu v režii StB v roce 1989. Živnou půdou pro tuto akci jsou činy polistopadové politické reprezentace, která postrádá už i základní pudy sebereflexe. Dvacet let neklesají, a v poslední době spíše narůstají, volební výsledky KSČM. Nekomunistické politické reprezentace to ovšem přičítají tu pomýlenosti voličů, onde nostalgii a v neposlední řadě dokonce "disciplinovanosti" voličů KSČM. OD NIKOHO jsem doposud neslyšel otázku do vlastních řad: "Neděláme pánové náhodou něco špatně?"

Takže po dvaceti letech přichází čas k dalšímu puči; nakolik bude sametový uvidíme.

P. Bolec 15.2.2014 18:53

Štěpánku, budete muset asi hodit zpátečku.

Kroky Ištvána se poněkud začínají vyjasňovat. Při šetření vyšlo najevo, že prostřednictvím úřadu vlády (Lub. Poul) se pro Nagyovou nakupovaly za mnoho miliónů luxusní šperky a kabelky. Prodejny kontrloval přes jednu fi Ritig. Nečas přiznal, že Nagyová byla spojkou mezi úřadem vlády ( Nečasem)  Ritigem. Všichni přívrženci pravice ODS za to také nesou odpovědnost. Takový marast nemá obdoby. Ráth je troškař !

L. Novák 15.2.2014 19:11

Re: Štěpánku, budete muset asi hodit zpátečku.

Plácáte nesmysly... :-D

J. Kanioková 15.2.2014 19:50

Bože,

to se tu stěhuje z parlamentních listů nebo z novinek?

Ištván je... tydýt..

P. Bolec 15.2.2014 20:03

Re: Bože,

Kanioková, nedělej ze sebe vagínu. Vás už volit nikdo nebude, to si pište. Půjdete, Rath vám to zahřál.

P. Han 15.2.2014 20:08

Re: Bože,

Bolec, bohužel nemůžeš ze sebe nedělat penis.

A. Špronglová 16.2.2014 7:45

Re: Bože,

Aktivistické kecy, kecy, kecičky. A za to vás platí?

P. Han 16.2.2014 10:33

Re: Bože,

A vás?

M. Vondráček 15.2.2014 20:58

Re: Štěpánku, budete muset asi hodit zpátečku.

Pane Bolec, nejste z dvojčat ??

M. Prokop 16.2.2014 17:02

Re: Štěpánku, budete muset asi hodit zpátečku.

Spíž z Kremlu ....

J. Šejnoha 15.2.2014 23:49

Re: Štěpánku, budete muset asi hodit zpátečku.

ODS je pravice ?

J. Slanina 16.2.2014 9:16

Re: Štěpánku, budete muset asi hodit zpátečku.

Co kdyby sis, ty boleloucká svině, dal nick profesor Horák. Ty se, právě tak jako on, nepřiznáš a nepřiznáš ke svému pravému jménu. Jednou maršálek, teď zase prý bolec.

Je docela symptomatické, že ke svým pravým jménům se ne a ne přiznat jenom takové bolševické swině jako jsi ty nebo šoustal. Ten zase jednou kylchap, nyní prý 150tiletá mrtvola heusinger.

J. Jílek 16.2.2014 21:45

Re: Štěpánku, budete muset asi hodit zpátečku.

lžete, s prodejnou šperků, odkud pochází šperk Nagyové nemá Rittig nic společného...a nemělo jít o spojku leč o jakéhosi vyzvědače...a že je Ráth troškař? Tak to už nejste ani pro smích...

J. Kanioková 15.2.2014 17:28

Právnická úroveň u nás je prachbídná, vyjádření

právníka, s nímž souhlasím -"Obecně mi vadí u právníků v politice malá vzdělanost a praxe. Dnes se zapomíná, že právo je obrazem vyvíjejících se vztahů. A ty vyžadují široké znalosti a poznání nejen zákonitostí práva, ale všech souvisejících oborů. Chce to zkušenosti a kvalitní lidi, charakterově vyhraněné, ustálené. Takových osobností je bohužel strašně málo. Když vidíte jejich - jednou tak, jindy onak, tak v tom je tragédie dnešní doby. Lidé se dostali do funkcí, na které nestačí, které je opíjejí. Mají dvě sekretářky, řadu poradců, mluvčího, šoféra a jsou z toho úplně vedle. Pospíšilovou jedinou odbornou průpravou byl půlrok v roli advokátního koncipienta a pak se hned už politika. K. Peake jako předsedkyně Legisl. rady vlády, to byl přímo horor. Legislativci zrají kolem čtyřiceti až padesáti let.Tam je třeba průřezové myšlení skrz mnoho oborů. Chce to nesmírné dlouholeté zkušenosti. Od r. 1919 do 1990 bylo přijato STEJNĚ zákonů, jako za těchto třiadvacet let, to o něčem svědčí. Nynější zákony jsou dělané lidmi, kteří ne zcela vědí, co činí“

Jiný právník - "Když je obviněn expremiér Nečas, proč nejsou stejně obviněni i další politici, kteří se chovají naprosto stejně, jako třeba bývalý ministr vnitra Martin Pecina (poslední rozhodování min. vnitra o polic. prezidentovi a obchodování s funkcí přidělence na Slov.), nebo prezident Zeman?

To zdůvodnění, že se státní zástupci staví do role, jestli něco JE nebo NENÍ trestně právně odpovědné, se mi zdá jako strašná věc. Z Nečase si udělali pokusného králíka. Buď důvodné podezření z tr. činu existuje, nebo ne. Není možné říci: počkám si, až rozhodne někdo jiný. To je na policii a státních zástupcích, aby unesli odpovědnost, že dospěli sami k závěru, že je důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Podobným polit. obchodem byl požadavek prezidenta, že pokud sněmovna schválí v prvním čtení novelu služebního zákona, jmenuje Babiše ministrem financí, a když novela nebude, tak Babiše, a dokonce i vládu, nejmenuje."

B. Hudzieczek 15.2.2014 22:52

Re: Právnická úroveň u nás je prachbídná, vyjádření

Za komunistů jsme se učili, že právo je vůle vládnoucí třídy povýšená na zákon. Dnes společenské třídy nejsou v módě, ale vládnoucí skupiny tu zůstaly a ty určují skrze svá lobby konečná znění schválených legislativních norem. A funguje to od komunální po republikovou úroveň.

Jinými slovy - pokud ve volbách zvolíte své zastupitele či poslance, zvolili jste politiky, kteří budou hájit zájmy úplně jiných lidí, než těch, kteří jim dali své hlasy.