Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

jeff

28. 7. 2009 21:51
Hamrský mimo planých keců

neuvedl jediné pozitivum které by vzniklo vytvořením velké koalice. 

0 0
možnosti

Frank

28. 7. 2009 20:36
Politický analytik, ředitel pochybného institutu a předseda jakési pidistrany.

To všechno je nějaký Hamerský. Další pindal, který ví, jak na to, ale se svoji stranou schůzuje ve výtahu. A protože ví, že to lepší nebude, tak rozdává svoje rozumy na počkání. A když má pauzu, tak pindá jeho dvorní poskok váleček Procházka. Chytří jsou jak rádio, ale nikdy jsem se nedozvěděl, k čemu je jejich institut K.H.B. dobrý. Teda kromě slušného zaopatření.

0 0
možnosti

chim

28. 7. 2009 22:00
Re: Politický analytik, ředitel pochybného institutu a předseda jakési pidistrany.

Chtěl bych vidět článek, který jste už někdy napsal Vy. Zkuste něco a pochlubte se. Kritizovat dokáže každý blb.

0 0
možnosti

vládík

28. 7. 2009 18:18
Co udělala velká koalice (ta, zvaná opoziční) víme

O čem nás chcete přesvědčit?  S velkými koalicemi je vždy potíž - uzavřené kompromisy nemají vlasnosti kompromosů. jsou pouhým obchodem.

0 0
možnosti

Pamětník I.

28. 7. 2009 16:41
Rafinovaný poťouchlík Hamerský

Hamerský je přes deset let v politice silně angažován a ani za študáckých dob nechyběl na žádné veřejné politické prezentaci např. při televizních besedách. Z naivity bych jej tedy nepodezíral ani náhodou. A protože dobře ví, jaký byla opoziční smlouva průšvih, pleduje pro její opakování, aby množství a míra naštvání občanů je vyprovokovala k volbě alternativních stran. Já jsem si ovšem jist, že by si koalice ODS a ČSSD tentokrát důkladněji posichrovala realizaci změny volebních pravidel. A dávná ideální dohoda Klause se Zemanem zavést systém dvou stran eliminací všech ostatních, by byla realizována navždy. Proto považuji nápad Hamerského za nebezpečně přerafinovaný.

0 0
možnosti

milanS

28. 7. 2009 12:07
Většinový volební systém - vítěz vládne

Všechny koaliční vlády mají jednu nevýhodu: Úspěchy si připisuje každá strana, neúspěchy svádí na ty druhé. Velká koalice je opravdu o ničem - průsečíkem pravicového a levicového programu je umrlec, bez života bez nápadů.

Jsem pro aby vítěz voleb dostal šanci ukázat co umí a pak musel sám skládat účty. Bez vykrucování. A to lze dosáhnout jen většinovým volebním systémem. Pak budou volby i pro voliče zajímavé, protože v nich o něco pujde. Takle je politika neustálým přešlapováním na místě. A zneužití moci nehrozí, od toho je Ústavní soud, aby mohl posoudit zda nějaký zákon nezasahuje přes míru do Ústavou daných práv.

0 0
možnosti

ludva

28. 7. 2009 12:43
Re: Většinový volební systém - vítěz vládne

Jak jste na to přišel ? Senát je volen většinově a v podstatě kopíruje složení sněmovny. Bude 200 volebních obvodů a v každém zvítězí jeden poslanec - za libovolnou stranu. Prasárna současného volebního systému je v okrádání malých stran. Ty potřebujou na mandát více hlasů.

0 0
možnosti

Ludva

28. 7. 2009 11:35
Už se to zmeškalo

Velká koalice měla vzniknout po patu v roce 2006. Teď už sotva, ten kdo vyhraje, se nerozdělí. Taky proč ?

0 0
možnosti

hafusak2

28. 7. 2009 8:48
Co je lepší?

Monohem lepší je velká koalice nežli politika "nulové tolerance". V této společnosti je nashromážděna hromada problémů, které jdou vyřešit pouze jednomyslnou shodou napříč spektrem, jinak se problémy potáhnou dál. Ať už je to zdravotnictví, školství nebo důchody. Zájmy občanů státu jsou důležitější než ideologie jednotlivých stran. Strany a politici přicházejí a odcházejí, ale stát a jeho občané jsou tu stále. Nutné reformy jsou nutné na desítky let dopředu a ne jenom na jedno volební období "někoho" to je nutné si uvědomit.

0 0
možnosti

ladislav

28. 7. 2009 8:33
Pozitiva velké koalice

Vážení s krátkou pamětí, díky velké koalici došlo k stabilizaci ekonomiky,bankovního sektoru a nastartování růstu.Kdyby místo ní byly vlády typu Topol plus Buršan, tak už dávno nemáme co žrát !!!!

0 0
možnosti

No...

28. 7. 2009 7:32
Zaplať pámbu za Klause,jinak už jsme součást třetí (D+F) říše

Podepsat LS je totéž, jako ve svatební den podepsat stoh čistých papírů s tím, že si tam druhá polovička kdykoli doplní co bude potřebovat.Byť jsem v Evropě rád, zas tak obrovsky bezmeznou důvěru k zemím, které nás prodaly v Mnichově, nebo  k zemi, která už několikrát začala válečný konflikt NEMÁM. Takže nepodepisovat a děkuji Pane Presidente Klausi !

0 0
možnosti

Tomas Pansky

28. 7. 2009 1:25
Pane Hamersky, ono to zni logicky. Ale reknete mi, zmenila neco ...

... predesla velka koalice?  Nic.  Predesla velka koalice jen ukazala, jak je mozne si rozdelit politicke uzemi a vliv.  Jak na to reagovala spolecnost?  Zadanim zmeny?  Ano.  Zvolenim zmeny?  Ne.  A tady je problem vasi kalkulace.  Velka koalice by jen opet rozdelila sferu vlivu bez nutnosti cokoliv zmenit.  top0625top@hotmail.com 

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz