15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

POLITIKA: Podle Halíka je problém ve voličích

Při oslavách 17. listopadu promluvil i katolický kněz a filozof Tomáš Halík. Ten nevidí problém v politicích, ale ve voličích. Je konečně třeba vyměnit voliče, nebo politiky?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 21.11.2019 11:59

Ani vy, pane Latáku jste Ameriku neobjevil, protože stejnou mlhu jako Vy mají před očima Havloidi, slyší-li jména Babiš a Zeman, nebo Demokratické volby.:-/

Š. Hašek 21.11.2019 16:43

Už si konečně uvědomte, že bolševici "A" (řekněme KSČM) mají rudou mlhu kvůli bolševikům "B" (řekněme členů Charty 77). Bylo jich tam hodně. Hodně na to, aby Charta 77 začala být velice rychle nevěrohodná. Něvěrohodná minimálně ve svém antikomunismu.

Ś. Svobodová 21.11.2019 10:57

Myslíte, že je problém ve voličích? Ano, mají svou hlavu a své zkušenosti. A navíc nesnášejí nátlak. Proto řada lidí volí nátlaku navzdory. Krásně je to vidět na SPD. Dokud byla média plná útoků na Okamuru, jeho volební výsledky šplhaly vzhůru. Dnes na něj mediální aktvisti kašlou, mají jiné koně, a SPD klesá k hranici volitelnosti. Takže bratře Halíku, problém je, že nevíte kdy přestat.

J. Vlček 21.11.2019 11:18

Halík by měl své úsilí věnovat věci církevní a otázce víry, namísto aby se sr.. do politiky, kde mu stejně nikdy pšenka nepokvete. Jen se ztrapňuje.

J. Chaloupka 21.11.2019 15:55

Mimochodem kolik dětí vychoval? Každý takový kněz je zbabělec, co si nepořídí ženu a děti.

J. Ježek 21.11.2019 10:40

Mudrlant Halík plácá nesmysly a tváří se u toho důležitě.

Prý kněz. O jeho uvedení do stavu kněžského existuje dost pochybností. Spíš působí dojmem, že byl při pouti do Mekky učiněn imámem a nasazen jako veš do kožichu křesťanského, El Halik! ;-)

P. Pepax 21.11.2019 11:03

R^

J. Pokoutný 21.11.2019 10:22

R^

J. Elias 21.11.2019 9:54

Dobře napsáno. Mimochodem, v Moravskoslezském kraji už ODS zase začíná "mlaskat".

D. Stirsky 21.11.2019 9:32

Nu, pokud platí, že STEJNĚ platí hlas chytrého, hloupého, bohatého, chudého, starého, mladého, Čecha, Moravana, Slezana, Roma, věřícího či bezvěrce, zdravého i nemocného, pak je skutečně problém ve voličích. Je to systém, který není ideální, ale zatím ten nejméně špatný ze všech, co jsme si kdy jako lidstvo vyzkoušeli. Zamysleme se nad našimi premiéry: Topolánek, Nečas, Sobotka, Paroubek, Tošovský, Klaus, Gross, Špidla.... Je Babiš skutečně ten nejhorší? Řada lidí si to nemyslí (a já také ne). Byť vědí, že má stále cosi společného s AGROFERTEM a že nějaké ty kontakty s STB měl. Ale nevadí jim to. Což MCHV a Halík pořád nechápou. Hezky to řekl nedávno jeden pán: "Babiše rád nemám. Ale to neustále štvaní proti němu mě už séře, takže mám chuť jen z trucu jeho partaj příště volit." A pak k sémantice: Babiš není estébák, neboť nikdy u STB zaměstnán nebyl.

R. Langer 21.11.2019 9:36

Ano, to máte pravdu, ale kdyby to bylo jinak, tak by váš hlas stejně vůbec neplatil, takže to máte úplně jedno. ;-D

I. Schlägel 21.11.2019 9:44

Jedním z taháků předvolební kampaně ANO bylo zefektivnění státní mašinerie a redukce nákladů na provoz státu. Výsledek je nula. Chápu, že neustál bující a dražší státní moloch mnohé voliče (nejen) ANO nezajímá. Měl by.

R. Langer 21.11.2019 9:53

Ano, od začátku jsem všem říkal, že nastane pravý opak, a budou se zvyšovat daně, ale copak mě někdo poslouchá... ;-D

V. Církva 21.11.2019 10:21

Tak dobrý námět spíš pro Chvilky a zamyšlení nad volby Trikolory. To co píšete je totiž pravda, ale nevyřešil to ani Kalousek a trouba Fiala určitě nevyřeší. Takže se to dá přeložit na volte Trikoloru, protože jedině mladý Klaus to zatím nezkusil a určitá šance tu je.

R. Langer 21.11.2019 10:27

Ano, protože co dělali ti před Babišem? Správně, posilovali státní aparát, buzerace a zvedali daně. Babiš dělá totéž, ale bude trvat ještě pár volebních období, než to "EET" nakonec doklapne všem. ;-)

Trikolora dobrá volba, myslím, že její program je poměrně jasný.

J. Laták 21.11.2019 11:20

"Trikolora dobrá volba, myslím, že její program je poměrně jasný." Cesta do pekel, je dlážděna dobrými úmysly .. ;-€

I. Schlägel 21.11.2019 11:04

Uvidíme, zda Klaus ml. odolá svodům populismu při honbě za hlasy. Volič na nesplnitelné sliby slyší. V tomto ohledu jako voliči neplníme důsledně svou roli. Což politici vědí a sliby nešetří.

J. Schwarz 21.11.2019 15:24

Zatím nic nereálného neslibuje.

V. Petr 21.11.2019 13:40

Veškeré snahy o redukci počtu úředníků narážejí na odpor koaliční ČSSD!

J. Chaloupka 21.11.2019 15:58

Asi nevědí, jak to chodilo, když chtěl někdo za PZKu vycestovat. To jednou přišel pán, pozval mě na kafe a pak si stěžoval, že nemohou sehnat lidi, když jsem řekl, že jakmile mi někdo sáhne na rodinu, tak řeknu i to, co nevím. Tak jsem přišel domů a řekl, že nikam nepojedeme. Ale jeli jsme.

P. Flener 21.11.2019 9:29

Nejzrůdnější by bylo, kdyby se tupí voliči nechali zblbnout dalším produktem vadné rodiny Klausů - manekýnem V. Klausem (alias Pružinským) ml. Normálnímu voliči je po 30 létech už všechno jasné a na nové politické zázraky věřit nemůže. Blb ale může a těch je u nás pořád dost a dost, na ty manekýn Klaus ml. sází..

R. Langer 21.11.2019 9:31

Ano, normální voliči, tak určitě! ;-D

R. Franc 21.11.2019 9:32

Vy musíte být, pane Flenere, z velice ušlechtilé rodiny;-D.

R. Langer 21.11.2019 9:37

Je naprosto úžasné, jak rudé zrůdy mluví o zrůdnosti. Ta jejich nulová míra sebereflexe je prostě fascinující. ;-D

V. Církva 21.11.2019 10:39

Tak je dobré vidět že z Trikolóry máte strach. To je pozitivní naděje že to může dobře dopadnout.

V. Petr 21.11.2019 13:39

Normální volič především nevěří na "klimatickou nouzi" neřku li na "přínos migrantů."

J. Novák 21.11.2019 9:28

Pane Halíku, on ten problém spíše bude v tom, že se vy a vaše partička chováte jako bolševici a nácci při nástupu k moci. Posledním takovým příkladem bylo chování vašich nenávistných bojůvek 17. listopadu na Národní třídě.

P. Kmoníček 21.11.2019 9:00

Pane Bartoni, a v čem je tedy problém ?

R. Langer 21.11.2019 9:32

Vy jste to nečetl?

"Tomáš Halík se tak hluboce mýlí – za bídné volební výsledky dnešní opozice si mohou politici těchto stran."

V. Novák 21.11.2019 13:17

A on je v něčem problém?

Podle mého názoru ždný prolém není - proběhl volby, voliči zvolili, vláda vládne a tak za 2 roky budou další volby, v nichž voliči opět zvolí toho, kdo jim bude vyhovovat.

Vy vidíte nějaký problém?