9.8.2020 | Svátek má Roman


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
3.9.2009 1:00

Re: Volit by měli jen mladí

Zajímavé je, že když se mluví o dluzích, všichni tak nějak berou, že ty dluhy dělaj socani. Ale poslední 3 roky tu přece byla u koryta ODS a jak jsme na tom letos s dluhem? Je krize, to je jasny, ale co loni a predloni? Loni byl papírově dluh malý, ale jenom díky nějaké účetní operaci, kterou nedávno vysvětloval Janota v TV. Obě dvě strany dělají dluhy, každá ale jinak. Jedna strana dá peníze chudým, druhá sníží příjem o daně bohatým a firmám. A když se pěkně střídají, tak to jde hezky od 5 k nule. Tak co takhle je od toho koryta vykopat.;-€

3.9.2009 0:53

Re: Piráti a KSČM

Ta spolupráce by probíhala asi tak, že když se bude v parlamentu hlasovat o tom, jestli je sníh bílý a bude to návrh KSČM, tak by pro něj hlasovali zřejmě i piráti. Je jasné, že ODS by pro to asi nehlasovala, přece nebude hlasovat pro totalitní komunistickej sníh, že. Někdy to chce trošku přemejšlet, než zbaštíte ty antikomunistický kecy, který jsou stejně jenom blaf pro veřejnost, nakonec se kdokoli spojí s kýmkoliv, když jde do tuhýho, jako při volbě prezidenta, nebo kalousek a paroubkem s "tichou podporou" (při jednání o vládě) atd.

3.9.2009 0:44

Re: Ach jo,

Transparentnost Pirátská strana například předvedla tím, že jako jediná strana v ČR má svůj bankovní účet veden jako transparentní, takže se i vy můžete podívat na sponzory a výdaje strany. A ne jako Schwarzenberg, kterej se na nás šklebí z každého koše, ale o sponzorech a příjmech ani slovo. Kde na to strana, která vznikla snad ještě po pirátské a která se těší zajímavé přízni médií vzala? Nevíme, sponzoří jsou tajní.

29.8.2009 12:03

Re: Pirati chytili....

Bohumile, Bohumile, je mi z Vás šoufl za Vaše názory, ale každý svého štěstí strůjcem...

29.8.2009 7:54

Re: Volit by měli jen mladí

Jozífku, možná že nemáte ve všem pravdu - mladým jsou volby šumafuk, mají dost elánu a života před sebou, aby za dnešní situace z této země odjeli kamkoli.Dnes už jim nehrozí, že do konce života neuvidí svou mámu a tátu, sourozence, že neodjedou téměř bez peněz a dokladů. Že jim tu rodinu tady povyhazují z práce a za vše bude "vinen "jejich útěk.Valná většina "starých" nikdy nežila na dluh a dnes jím stav státu dělá starosti, neboť oni reálně prožili život ve fázi "odložené spotřeby", prožili mnohokrát, že je třeba utáhnout opasky. Copak nechápete, jak snadná je ta politika popichování jedněch proti druhým- mladých proti starým, "pravičáků" proti "sockám, bílých asociálů  proti barevným asociálům, technologů proti filosofům, zemědělců proti řemeslníkům, žen proti mužům, mladých rodin proti důchodcům . . .Nezadlužovat příští generace znamená VYTVOŘIT tak velký národní produkt, aby nás to jako stát udrželo při síle. Ale jaký máme ten NÁRODNí produkt, , jestliže se tu na tvorbě HDP podílí nenárodní firmy - jaký bude příliv peněz z národního kapitálu, jestliže tu po léta podporujeme z daní zahraniční podniky těsně před krachem nebo takové, které odlétnou dál na východ? Za 20 let se generace dnešních "úspěšných" příliš nevytáhla, i ty zbytky dědictví po průmyslnících 19. stol. a 1. republiky jsme vyprodali - dnešní stav je obrazem nemoudré politiky.. Budete ty staré voliče moc potřebovat, pokud se má až nyní nějaký národní kapitál vytvořit, v historii se nikdy neosvědčilo, pokud šel syn proti otci a bratr proti bratrovi.

Je to jen průvodní jev technologické revoluce, že se dnes zdá, jako by se mladí neměli čemu učit od těch starých,nezvládajících tempo IT. Ale některé zkušenosti jaou všeobecně platné - například nemyslet jen na sebe. V plynutí času nemůžete udělat "tlustou čáru za minulostí" - a naházeti své starce, nemocné, hloupé a postižené prostě ze skály do propasti -  to by totiž znamenalo, že jste s veškerou erudicí posunuli civilizaci  tak o 4000 let zpátky.

29.8.2009 4:08

Re: Ach jo,

V tom případě by bylo vhodné navštívit psychologa.

28.8.2009 1:59

Re: Lidé už přišli na to,

- kéž by!! Ano, bez podstatného rozdílu pro občana této země bude, pokud zůstane sněmovna v patové podobě, kterou točí přeběhlíci a prospěcháři, nebo pokud s přispěním top -lidovců bude uskutečněna povolební velká koalice ,ať kapitalistická/ODS-TOP-KDUČSL/ nebo socialistická/ ČSSD -KDU_ČSL _TOP/ - černožlutí jdou s kýmkoli, teď se jen rozdělili na pravé a levé,  aby pochytali nerozhodnuté nebo naštvané bývalé voliče ODS a ČSSD, zblbli prvovoliče  a k tomu vykousali Zelené, což už je jen takový nadúvazek, protože to zásluhou Bursíka a jeho teamu šlo samo.

Pokud libovolná koalice z našich gerontů bude moci nakládat množstvím mandátú přehlasovávajících vše, budou se zákony dál šít na míru zájmových skupin, a státní prostředky rozdělovat v zákulisí, silou, korupčnicky a bez odpovědnosti občanům. Pokud zkorumpované a prohnilé koaly opět ovládnou parlamentní život takovým množstvím mandátů, že si ve sněmovně přehlasují cokoli - můžeme se dočkat např.změny volebního zákona k ještě horšímu, vyvlastňování, zavádění institutu veřejný zájem bez hranic, koneckonců i uzákonění  dnešního neuvěřitelného výkladu demokratické ústavy ä la Melčák, který pravděpodobně touží, aby se  mohlo stát "poslanectví" i dědičným lénem. 

Geronti a jejich kliky z politiky nezmizí- rigidní přívrženci bez pocitu sounáležitosti s ostatními občany a bez jakékhokoli vztahu k české státnosti jim z pocitu efemerního   naplnění parciálních zájmů samozřejmě dají své hlasy. 2x 30% už to ale nebude.Také KSČM bude mít svých. 12 - 16%. Potřebujeme v parlamentu  na dalších 45 - 50 % křesel VÍCE politických subjektů, s vyváženými mandáty, aby většiny pro schválení nějakého zákona byly skutečně nestranické,  abychom mohli od zákonodárců očekávat únosný, demokratický kompromis,s odpovědností zvolených poslanců nejen stranickým VOLIČůM,ale po okamžiku zvolení už všem  OBČANůM.

Strašák pětiprocentní klauzule  je manipulační.Svobodná vůle voličů a vysoká účast ve volbách je pro současné majitele státu" nebezpečím.

28.8.2009 0:46

Re: Nějak to nechápu

Z Vaseho prispevku chapu, ze Vam nevadi, ze z kazdeho CDcka, z kazde flashky, z kazdeho Hard disku a kazde kopirky platite vypalne lidem, kteri nemaji vubec zadny vztah k Vasi praci. Jen proto, ze MUZETE kopirovat nejaka dila, musite posilat penize lidem, kteri zastupuji par pop muzic autoru?

Take chapu, ze Vam nevadi, kdyz budeme platit armadu cenzoru, kteri nam budou konntrolovat weby, aby v nich byl jen schvaleny material.

V takovem pripade doufam, ze jste stary clovek.

28.8.2009 0:11

oprava odkazu

Koukám, že tenhle šílený diskusní formulář na vkládání příspěvků umí zmastit i odkaz na Gooogle. Tak tedy znovu: Poplatky autorským svazům ... autorské poplatky (Google)...

27.8.2009 23:36

Re: Ach jo,

Souhlas. To já taky.

27.8.2009 23:34

Re: Ach jo,

No, přečetl jsem si ... podívejte se, tu úroveň jste si nastavil ... a já ani tak nepíšu o lidech, které neznám, ale o jejich publikovaných názorech.

A já se zde obouval do pirátů, nikoliv do korupce. Jinde a v jiné diskuzi týkající se korupce budu se obouvat do té korupce.

Nicméně dotkl-li jsem se Vás, pak neúmyslně a omlouvám se. Nicméně nevyžádané tykání mne vcelku dost séře - připomíná mi to to bodré my si všichni tykáme, soudruhu, vždyť jsme přece odboráři a soudruzi, a vykání je buržoazní přežitek ...

27.8.2009 22:56

Volit by měli jen mladí

Pro ně jsou volby důležité jaká bude jejich vláda.Ve skutečnosti jsou skalní voliči ti nejstarší a oni si vlastně volí takové voly kteří jim do jejich zbytku života naslibují hory doly.Proto mnohým navadí,že zadlužují  příští generace.Paroubku měl bys myslet na svá dvojčata.Ale on je ještě čas.Tak si musíš ještě něco nahrabat.Sako ,boty ,novou kravatu už máš a plat také dost slušný,kdo to z nás má?

27.8.2009 22:51

Re: Lidé už přišli na to,

Soudruhu, kolik Tě platí za bolševickou propaghandu? Platí Tě Klaus nebo sovět-ambasáda?

27.8.2009 22:34

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

tisíce let lidé skládali a zpívali písničky, jejich odměna byla za produkci, tedy za to, že to někde zazpívali a zahráli.  Naprostý zlomek této doby určité skupině lidí vyšla technika tak na ruku, že dostávají peníze aniž by museli něco dělat. Rozumné by asi bylo, aby jim platil ten, kdo na jejich díle nebo jeho pomocí profituje. Ve finále to stejně zaplatíme všichni, přímo i nepřímo ale zaplatíme. Aby se mohla písnička zahrát v rádiu, musí to rádio  zaplatit autorský poplatek. A kde na něj vezme? Buďto z koncesionářského poplatku a nebo z reklamy. Vše v konečném výsledku platí občan. A navíc, nevidím rozdíl v tom, zda si písničku nahraji z rádia nebo televize, a nebo jestli si ji stáhnu z internetu. Ovšem doma vám nějaký agent sedět nebude, ale internet vám špehovat může, to není vůbec žádný problém a navíc bude sledovat všechna data včetně emailů, vaší komunikace třeba po ICQ a další a to je to zlo, které se šíří pod hlavičkou ochrany  autorů. Nicméně, z toho vyplývá, že sdílení díla po internetu za účelem

osobního užití není krádež a ani jiný trestný čin protože jme si to všichni již zaplatili. A to nehovořím o návštěvě kina, divadla, koncertu, diskotéky a dalších podobných záležitostí. Tam všude také platíte ve vstupném autorská práva. Takže rozhodně se nepovažuji za neplatiče autorských poplatků.

Dnes je prostě již jiná doba. Technika, která dala některým umělcům možnost nadstandardních zisků (černé desky, mag.pásky, rádio a televize, cd advd nosiče) dnes pokročila tak daleko, že tu chvilkovou výhodu mění na výhodu reklamy a to není vůbec zanedbatelné. A navíc, podívejte se někdy na stránky například OSA, ve výroční zprávě zjistíte, že velkou část vybraných prostředků potřebuje tato organizace pro sebe a  mnoho desítek milionů korun, které se nikdy nedostanou k autorům, si zaměstnanci vyplácejí na odměnách.

27.8.2009 22:10

Re: Piráti pracují pro socialismus !!!

Vite co, ja snad radsi pockam, az se bude zakladat exilova vlada. K tomu po splneni Vasich planu jiste dojde a mohl bych se treba stat ministrem bez portefeuille v exilu. To by na vizitkach vypadalo skvele. ;-)

Mimochodem mate spatne moji adresu, je to Edmond. ;-)  

27.8.2009 21:09

Re: Piráti pracují pro socialismus !!!

No tak podívejte se, pane Fafo.

Dá se předpokládat, že opětovné vítězství socialismu nad kapitalismem a demokracií (nejen v naší vlasti) bude na CNN k vidění v přímém přenosu. R^  Neboť tato stanice se specializuje na spektakulární události (války, atentáty, všelijaká neštěstí, dvojhlavá telata atd.)

Takže i Vy v Oklahoma City můžete pozorovat návrat spravedlivého společenského zřízení do své staré vlasti. Ale kromě toho pozorování byste měl přiložit ruku k dílu. 

Vyčkejte výměny personálu české ambasády (reakcionáři budou odvoláni, na jejich místa nastoupí absolventi prestižních moskevských škol), a pak se přihlašte. Nějaký úkol se pro Vás jistě najde.  ;-)

>-  Je přece správné důstojně oslavovat nejdůležitější událost světových dějin - VŘSR !  Volte ČSSD a KSČM !  >-

27.8.2009 19:12

autrovi

vivat vivat at žijou!!!!!

27.8.2009 19:00

Lidé už přišli na to,

že vedení a v podstatě i členstvo velkých parlamentních stran jsou smečka gaunerů, kteří mají blaho státu i občanů u řitního otvoru. Pokud budou volit malé strany a ty neprojdou do PS, tak se v podstatě nic neděje, velké strany si hlasy "nějak rozdělí" a stejně si "nějak rozdělí" i korupční potenciál, který je s nimi spojen (a o nic jiného jim nejde). Dříve nebo později k tomuto poznání dospěje natolik významná část voličů, že to opravdu ovlivní výsledky složení PS. Jestli to bude už u těchto voleb, těžko říct.

Pozitivem masové volby mimoparlamentních stran (místo znechuceného sezení doma) může být podpětiprocentní propad KDUČSL, tedy strany, která je vzhledem ke hlásané ideologii tou nejhorší morální žumpou na naší politické scéně (jednoznačně horší než komunisté). Dále to může vynést stranu, která nějak voliče zaujme, což může být i ta pirátská strana. (Nakročeno k překročení 5% hranice má i DS proto ta zuřivá snaha o její eliminaci nedemokratickými prostředky.) Teoreticky by mohla podobně zabodovat i TOP09, což jsou ovšem zprofanovaní političtí odpadlíci z jiných stran, takže pro ně platí to samé, co bylo uvedeno o velkých parlamentních stranách (záleží jen na tom, jak moc velké procento voličů si to bude s to uvědomit).

Ano, patrně dojde k tomu, že 5% hranici budou na střídačku přeskakovat menší strany stylem "každý pes jiná ves" a politici velkých stran budou kvílet a uzavírat "opoziční smlouvy" a "velké koalice" aby si udrželi státní pachty. Na druhé straně je to jednoznačný důsledek existence nepřirozené 5% hranice, která neumožňuje menší strany jednak kultivovat, jednak jim dát prostor ke zčitelnění se před voličem (a současně výrazným způsobem přispívá u politiků velkých stran k pocitu "stejně nemají nikoho jiného, koho by volili, takže máme své jisté, ať uděláme sebevětší vepřinu").

27.8.2009 18:38

Re: Nutná podmínka volitelnosti

Kde ve ve Vás bere taková zavilost pane Juro Juraxi?

Že Vy budete volit pospávajícího Švarcenegra od Topíků. Nebo snad někoho z hrdinných jachtařů?

Za sebe raději cvoky, než Topící se recyklát. O jachtařích nemluvě.:-/

27.8.2009 18:25

Re: Ach jo,

Nu, dobrá pane Juro Juraxi. Předpokládám, že už si moji odpověď nepřečtete.

Ale přesto. Obouváte se do lidí, které neznáte a pak Vám chybí vykání. Máte ho mít. Jen jsme se snažil přiblížit Vaší úrovni. Omlouvám se ;-).

Co se strachu týká, řada nikoli nevýznamných tuzemských firem žije právě ze zkorumpovaných státních zakázek. V tom případě byste se bát mohl. Jsem shodou okolností také z oboru, jen nikoli již programátor, ale vedoucí týmu. Takže o korupci něco vím. Bohužel. Je tu, jaksi, všudypřítomná. Rád bych si přál, abyste patřil mezi výjimky a stejně fanaticky, jak se obouváte do pirátů se obouval i do té korupce!.

27.8.2009 17:38

Re: Ach jo,

"essence vyčůranosti" - Nikoliv, je to prostě hloupost toho, ktery za vec, ktera je zdarmo, plati. Chcete snad rict, ze kdyz jdu do lesa a nasbiram si houby, tak jsem vycurany oproti tomu, ktery si ty houby koupi od nekoho u silnice?

"někdo jiný to musí za něj zacálovat" - Kdyz si stahnu Linux, kdo to musi zacalovat?

"operátoři jsou placeni z reklamy" - Oni plati balik penez za reklamy v TV a jinde, ale vydelavaji reklamou? WTF?

"každý by se ze zvědavosti podíval" - Vy jste se podival?

27.8.2009 17:25

Re: Ach jo,

To víte, že si umím nastavit čestinu, ale proc bych to delal, kdyz se mi cesky pise lip.

27.8.2009 15:43

Ludvo

ale vzdyt se to oboje navzajem nevylucuje. Kdo chce, at dava zpravy zadarmo, v tom jim nikdo nebude branit. A kdo chce zpravy prodavat, tak ten si musi najit dost zakazniku, a take by mu v tom IMHO nikdo nemel branit.

27.8.2009 15:35

Re: Piráti pracují pro socialismus !!!

R^Rv Skandovany potlesk.

A obvykly doplnkovy dotaz. Mohou prosim mladi a nekteri starsi popletove (treba ja) tohle vsechno radsi pozorovat na CNN?

27.8.2009 15:19

Re: Potencionální voliči pirátů

Taky jsem jejich potenciální volič. Chtějí prosazovat transparentnost ve státních institucí důsledným uveřejňováním všech rozhodnutí na internetu a tahle myšlenka se mi líbí. Proč asi s tím nepřišla žádná z velkých stran?

27.8.2009 15:17

Re: Mladí a naivní - často i na stará kolena...

Ládine, ty jsi Moravák, aspoň myslím. Já neagituji za rudou ČSSD, jen nežeru zrní, co tady sypou modroptáci.

27.8.2009 15:15

Re: Mladí a naivní

Ty budeš asi Čech, co?

27.8.2009 15:15

Re: Nutná podmínka volitelnosti

Co cizi ... pisnicky kterou si dotycna slozila!

27.8.2009 15:14

Re: vidím to správne nebo jsem debil?

O vybirani odmen se stara OSA. Az potud by to bylo dobře. Ze by to jak vybrane (a poradne probrane) penize rozdeluje nejak souviselo s uspesnosti te pisniscky tomu snad ani vy neverite.