18.2.2020 | Svátek má Gizela


Diskuse k článku

POLITIKA: Paní Němcová chce trestat rebely

Proč ti lidé "rebelují" a proč ODS ztrácí důvěru svých voličů už léta, proč jí v každých volbách statisíce (letos to od minulých krajských voleb 2012 bylo o 362 924 méně) bývalých voličů odmítá dát svůj hlas, je vina všech, jen ne těch, kdo ODS do této situace přivedli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 73, poslední: 25.10. 2012 19:05, přehled diskusí

P. Maleček 23.10.2012 9:50

Léčba komunismem

ODS je už léta struktura sloužící lidem v jejím pozadí - kmotrům a to k rozkrádání státního majetku. V oficiálním čele ODS stojí lidé, které si tam posadili kmotři, aby rozkrádání státu organizačně a legislativně zajistili (v případě Nečase maskovali)a za to jsou kmotry odměňováni. A tihle funkcionáři se teď mají vzepřít těm, kteří je dosadili do funkcí, kteří je platí, kteří je mají v hrsti? Každý ví, že to nejde. A ví to i paní Němcová, stejně jako to, že současný rozkol uvnitř ODS je jen rvačkou kmotrů o co největší podíl na rozkrádání státu. Ty hádky o procento DPH je jen divadýlko pro hlupáky.

Ano v ODS je mezi řadovými členy většina slušných lidí, kteří okrádání státu, kraje či své obce odmítají. Ti ale nepromluví. Stranictví totiž přitahuje zvláštní typ lidí, kteří touží být součástí silného stáda a proti hlavám v čele svého stáda tedy nikdy nevystoupí, i když s nimi nesouhlasí. Maximálně si mezi sebou, tj. mezi řadovými členy vzájemně postěžují.

Tahle struktura už nejde reformovat zevnitř. Musí být rozbita z venku. ČSSD či TOP-09 jsou na tom úplně stejně, kulturně společenské elity jsou ubité či omámené Klausem. A tak i k mé hrůze jediné co může demokratické partaje zachránit je strach z vlády komunistů.

Ne těch kašírovaných známých z parlamentu, kteří si z komunismu udělali dobrou živnost, ale z těch, kteří získávají moc v regionech. Ti chtějí zabavovat majetek nejen ten ukradený, ale i legální, ti chtějí naplnit kriminály těmi kdo jim stojí v cestě, ti považují za normální politické oponenty vraždit.

Je to děsivé, ale jen strach z komunistů je teď jedinou šancí na probuzení a záchranu české demokracie. Kdo nevěří ať si v kterékoliv hospodě sedne k partičce místních komunistů. Stačí mlčet a poslouchat.

R. Houška 23.10.2012 9:44

Re: Vážený pane Haasi, perfektní analýza. Víte, proč Vaše

Pouze parlamentní pane Ševečku, pouze parlamentní. Plus ty, co už se stihly namočit, jako Zelení a ti pohrobci Zemana a Paroubka. Kupodivu Lidovci si s tím, až na pár zbytkových jedinců, poradili.

P. Pavlovský 23.10.2012 9:32

Re: I já cítím úlevu!

Ano, "kredibilitu Nečasovi a Kalouskovi (a K. Schw. a  Blažkovi a Kubicemu a dalším) upřela média", konkrétně  TV, a to tím, že jim nastavila mikrofon a sejmula jejich řeč kamerou.

Když jsme viděli a slyšeli Nečase mluvit o policejních plukovnících, sestavujích vládu (rozuměj: vyšetřujících nevinné ministry) a o důvodech odvolání Pospíšila, když jsme slyšeli  Kalouska znovu a znovu se rozohňovat o nevině Parkanové a o tom, že nemá být vyšetřována, minisatra spravelnosti Blažka o rozpacích nad enventuelním jmenováním L. Bradáčové, Kubiceho o důvodech bleskového odvolání Lessyho a jeho neméně bleskového nahražení, K. Schw. o jeho solidaritě s Kalouskem (v kauze letadel CASA, pro jejichž nákup on sám v Topolánkově vládě rovněž hlasoval), ztratili tito pánové kredibilitu u voličů, stejně jako jí ztratili při své psarlamentní obhajobě D. Rath a V. Parkanová.

Co naděláte, média jsou svině, neníliž pravda?

S. Ševeček 23.10.2012 9:09

Re: I já cítím úlevu!

"kteří ztratili kredibilitu"

Tu kredibilitu jim upřela epimédia. Zajímavé je, že ČSSD má dva celné korupčníky v cele a - nic.

"Stíhaní" politici ODS v pohodě, protože obvinění vyšuměla (ale už bez omluvy z mrdijí) a "ztratili kredibilitu".   Tak to jó

S. Ševeček 23.10.2012 9:06

Re: Vážený pane Haasi, perfektní analýza. Víte, proč Vaše

"ODS už totiž není politickou stranou! ..."

Ano - stejně jako všechny ostatní politické strany.

S. Ševeček 23.10.2012 9:04

Chce? To zajisté může, ale jak to uskutečnit ...

Dříve se jí říkalo doňa Mimoňa.

Asi je čas přejmenovat ji na doňa Domiňa.

J. Urban 23.10.2012 8:34

Re: I já cítím úlevu!

Zcela jste to vystihl i za mne, díky. Jen svítí ods malá šancička, že až skončí Velký Kormidelník na Hradě, pozvedne ji z prachu a popela - pokud ovšem nebude chtít svůj comeback spojit spíš s SSO.

J. Urban 23.10.2012 8:30

Re: Vážený pane Haasi, perfektní analýza. Víte, proč Vaše

Přesně!

R. Houška 23.10.2012 7:45

Vážený pane Haasi, perfektní analýza. Víte, proč Vaše

varování už léta nepadají na úrodnou půdu? ODS už totiž není politickou stranou! Je to něco, jako sekta, amatérská mafie, zločinné spolčení, které nutně požere kohokoliv, kdo by měl cukání, opět jí vrátit k politice. Záměrně nepíši k pravicové politice, protože tu, tato na bolševických principech založená parta s tendencí zbožšťování tatíčka Klause, nikdy nedělala. Členů má už teď méně, než rodina Gambino střelců, proto se uzavírá stále více do sebe. V Karlovarském kraji vystrčila jako fasádu "nové, mladé tváře", ale z každého jejich kroku je cítit, že jsou voděny na velmi krátkých provázcích. Jak má volič věřit někomu, kdo na billboardech tvrdí, že vyžene korupci z Krajského úřadu, a současně jako advokát zastupuje firmu proslavenou Karlovarskou losovačkou u soudu proti městu? Tato sekta už opravdu nemá ani ponětí, co se kolem ní děje, ono je jí to také naprosto jedno, vystačí si totiž sama. Otázkou je, jak dlouho jí to, po odstřihnutí od penězovodů z různých ROPů, které přebírají komunisté, ještě vydrží. Ale i těch 5,1% ke smočení si sosáčků těch pár vyvolených stačí, takže asi budeme svědky nekončící agónie.

S. Vaněček Šauerová 23.10.2012 2:41

Nikoliv.

Jméno, resp. příjmení, je vyvdané, Šauerovi, jejichž jméno nosím, byli za I. republiky kožešníci v Klatovech, jeden ze synů se odtrhl, vystudoval právo a působil za národní socialisty v Ústavodárném Národním shromáždění republiky Československé, totiž než jej bolševik rozmetal. Pak už se mu moc nedařilo, jak jistě tušíte. Zdravím, pane Pavlovský. Je radost Vás číst.

P. Pavlovský 23.10.2012 2:24

Re: A mne jste opět pobavil. Skvělé, pane Pavlovský !

Nejste příbuzná H. G. Schauera, klasika české publicistiky?

S. Vaněček Šauerová 23.10.2012 1:54

A mne jste opět pobavil. Skvělé, pane Pavlovský !

:-) Jak to bude s novou konzervativní stranou, si ale netroufám odhadovat. Nejsou lidi, opravuji, jsou, ale do politiky se, docela pochopitelně, nikterak nehrnou.

P. Pavlovský 23.10.2012 1:21

I já cítím úlevu!

"...voliči rozhodovali na základě toho, že jim ODS vnucovala ty, kteří ztratili kredibilitu...... Najdeme je... mezi ministry ODS, mezi členy výkonné rady ODS a ve vedení regionů ODS. Dnes už mezi ně mnoho bývalých voličů zařazuje i premiéra Nečase."

Přesné! Dovolím si připomenout, kdy jej tam všichni demokraticky uvažující občané nutně zařadili. Bylo to tehdy, když na kamery ve sněmovně vykřikl, že policejní plukovníci nám nebudou sestavovat vládu! Stejně mohl prohlásit: Milí voličové, pochopte, já i řada mých ministrů za ODS a dalších stranických funkcionářů, my všichni v tom jedeme s Kalouskem i Parkanovou (i Topolánkem) s sebou; pochopte, že to takhle nemohu nechat a nenechám!

Jak naznačil, tak i učinil: vyhodil Pospíšila a nahradil jej dalším, "který ztratil kredibilitu", Blažkem; uložil mu otálet se jmenováním Bradáčové a pokud možno se mu úplně vyhnout (nezdařilo se); nechal Kubiceho, aby na hodinu vyhodil Lessyho; korupčníka Drobila jmenoval volebním manažerem.

Ano, to všechno jsou zákonité konsekvence momentu, ve kterém  premiér obviní velitele(státní) policie z intrikářské, de facto protistátní činnosti. Dovedu ještě pochopit, že při troše paranoie si v tom okamžiku mohl Nečas myslet, že někteří policité "po něm jdou". Nechápu ale, proč to musel veřejně sdělit a tím se navždy politicky diskvalifikovat.

I já cítím úlevu! Po 21 letech existence páchá ODS vleklou, nevratnou sebevraždu. Na pravici bude místo pro konzervativní stranu. Na její založení a etablování bude dost času, levice tu po volbách suverénně povládne nejméně 8 let. Díky nebožce ODS: Spi sladce!