18.10.2019 | Svátek má Lukáš


Diskuse k článku

POLITIKA: Paní Němcová chce trestat rebely

Proč ti lidé "rebelují" a proč ODS ztrácí důvěru svých voličů už léta, proč jí v každých volbách statisíce (letos to od minulých krajských voleb 2012 bylo o 362 924 méně) bývalých voličů odmítá dát svůj hlas, je vina všech, jen ne těch, kdo ODS do této situace přivedli.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 25.10.2012 19:05

Re: kverulanti všech zemí...

Skutečnost, že už přibližně polovina voličů (a "podnikatelů") závisí na podpoře státu, přivedla už i britské konzervativce k zeleným, multikulturním a sociálním ústupkům, které byly ještě nedávno naprosto nemyslitelné. Politika je umění "možného". Ten komu jde hlavně o "čistotu" v prolhané levicové mediokracii by měl zůstat sedět ve vaně nebo v kostele.

B. Rybák 25.10.2012 18:58

Re: kverulanti všech zemí...

Přesně tak.

B. Rybák 25.10.2012 18:57

Naprosto s Vámi souhlasím

J. Ráž 24.10.2012 10:12

Re: kverulanti všech zemí...

Názor, že je lepší volit stranu, i když je prolezlá korupcí,která neplní volební sliby,má neschopného vůdce a škodí zemi, jen proto, že o sobě prohlašuje že je pravicová, považuji za hloupost. Je to samé, jako když někdo před rokem 1989 prohlašoval, že hlas daný jiné straně Národní fronty než komunistům, KSĆ oslabuje. Vždyť ČSSD a ODS  je nová Národní fronta, což dokázalo podepsání "oposmlouvy" i koalice  v krajích a mnoha městech, kde prokázaly, že mezi jejich funkcionáři žádný rozdíl není. U obou stran je realizování ideologie pravice,či levice až třetiřadá. Prvořadým zájmem funkcionářů obou stran je jen osobní zisk a získat pokud možno nekontrolovatelná moc. Volba jedené, či druhé strany je hlasem pro pokračování této zrůdnosti!

Každá řeka je nejprve malý potůček a tak i zpočátku málo hlasů daných dnes malé pravicové straně, může přinést v příštích volbách víc hlasů a dodat ji sebedůvěru i pozornost a když ne vítězství, tak alespoň možnost ubrzdit trochu levicové směřování naší společnosti na kterém se podílejí rovnocenně ODS i ČSSD.

Když bude dostávat ODS stále dost hlasů od lidí uvažujících jako Vy, tak se nebude mít důvod restartovat a bude dál stranou regionálních kmotrů, korupčníků a exotů ve svém vedení.

To opravdu chcete?

J. Ráž 24.10.2012 9:58

Re: Měl jsem možnost slyšet jeho proslov

Taky mi teče ze zubů při představě,že druhou nejvyšší ústavní funkci ve státě (v přítomnosti prezidenta nebo jeho smrti vykonává i tuto funkci) vykonává bývalý komunista a "rudý" odborář. Ale musíme přijmout fakt, že levide ovládá Senát a tak má svého člena za předsedu. Já v příspěvku reagoval na nesmyslně urážlivou podpásovku diskutující směřovanou na předsedkyni Sněmovny Němcovou.

Štěch má organizační talent, umí mluvit,není hulvát,  neztrácí rozvahu v krizových situacích, chodí dobře oblečen....takže i když má "jen" průmyslovku nijak to nevadí aby byl schopným předsedou Senátu. To, že se nám nelíbí jeho minulost ani rudé odborářské názory nemůže mít na toto hodnocení objektivně vliv.

P.S. Co naděláme, když bude zvolen prezidentem bývalý komunista Fischer. Taky  nám, kdo máme pravicovou politickou orientaci, nemusí být po chuti, ale upřít se mu nedá, že je na pohled sympaťák, má přehled, umí mluvit, má zkušenosti s protokolárním postupem, takže pro ty, kdo ho budou volit bude dobrý prezident. Takže i když s ním máme problém politický, nebudeme se za něj, jako personu, muset nějak zvláště stydět.

M. Kosejk 23.10.2012 21:20

Re: kverulanti všech zemí...

Poselství českého mediálního prostoru: Pro podporu demokracie je dobré protestně volit nedemokratickou stranu (KSČM). Politika pravicových stran je na nás málo pravicová, tak raději umožníme vznik levicové vládě. Nelevicoví voliči nejlépe udělají, když budou volit takové strany, které nemají šanci na účast v demokratických orgánech.

M. Kosejk 23.10.2012 21:11

Re: kverulanti všech zemí...

Idea je myšlenka. Vy asi asi máte na mysli idealismus. A marně hledáte pro pragmatiky slušná slova. Ale co já vím, tak žádný "pragmatik beze stopy idejí" by nikdy nevraždil lidi jménem nějaké myšlenky (křesťanské, komunistické, nacistické atd.)

Z. Rychlý 23.10.2012 20:44

Re: kverulanti všech zemí...

Já nevím, kdo ODS odebírá hlasy a nepátrám po tom. Vidím jen, jak se ODS sama žene do marginalizace.

Z. Rychlý 23.10.2012 20:41

Re: kverulanti všech zemí...

K volbě menšího zla. Když to uděláte jednou, dvakrát, prosím. Ale dělat to donekonečna může jen zabejčenec.

Jste zřejmě zastánce pragmatismu, no nic proti, ale pragmatismus beze stopy idejí, je  - těžko hledat slušný výraz. Především se vším tím šachistickým pragmatismem bez vůdčí myšlenky nikoho nestrhnete. Nakonec zůstanete sám, když voliči vidí, jak se se vším tím pragmatismem dostáváte na vedlejší kolej, kam sice nechcete, ale prakticky už tam jste. Jo, malé zlo zatím vždy jen vyrostlo a stalo se z něj zlo velké. A tím velkým zlem nejsou myšleni socani (ti jsou zlo jiné kategorie), ale parchanti uvnitř té málo zlé strany.

Š. Hašek 23.10.2012 19:53

Re: Perfektní analýza

Volič je od toho, aby dle zvážení volil.

Když zůstane doma na kanapi, přenechává volbu ostatním. Tak ať potom halte Maul a nekafrá.

Seneca: Kdo mlčí souhlasí.

Ještě jedno nebo dvoje nafrněné zůstání doma, a máme 90 procent bolševiků ve sněmovně a v senátu. Jak skvělé, že? Aspoň zas bude o čem v hospodě odborně debatovat! A nadávat!

M. Kosejk 23.10.2012 19:50

Re: kverulanti všech zemí...

Jo a jestli někdo vyhrál volby ČSSD a KSČM, tak to byli voliči ČSSD a KSČM a voliči pravice, co bez alternativy odešli od ODS. V normálním životě se nic nedělá bez alternativy. Když něco dělám, tak musím předpokládat, jak to dopadne. A tohle dopadlo výhrou čisté levice, která by vám měla vadit, protože vám vadí i koketování ODS s levicí.  Vidíte tady někde pravicovou stranu, která by sebrala hlasy ODS? Bořit umí každý vůl.

Š. Hašek 23.10.2012 19:47

Re: Brilantní.

No budeme volit tu nejméně starou housku na krámě.

Furt lepší umrněný střed než korvabolševicisocialisti. Není moc co řešit.

Š. Hašek 23.10.2012 19:44

Re: kverulanti všech zemí...

Máte to marný pane Kosejku.

Mnoho voličů středu si ve své naivitě myslí, že věci pomůžou tím, že  když mají na krámě různě staré pečivo a to "jejich" není zrovna nejčerstvější - no tak si na just vezmou to úplně plesnivé a pak se chlubí sousedům, jak s tím lumpem pekařem vyj-ebali. No IQ tykve.

Jak jste to i Vy pojmenoval. Ale možná nikoliv kverulanti ale lépe vymaštěnci.

M. Kosejk 23.10.2012 19:32

Re: kverulanti všech zemí...

Klidně mě mějte za zabejčeného blbce, ale pokud si mám vybrat mezi vládou stran, co jsou rozkročené mezi levicí a pravicí - a vládou populistické levice, tak volím tu vládu středových stran.

A volba menšího zla? Vy vogo, to je život. Tohle děláme dnes a denně téměř u všech věcí - nechápu, proč by to u politiky mělo být jiné. A čekat, že politika bude čistší než společnost může opravdu je naivní blbec.

p.s. A mimochodem - zjistěte si, jaký je rozdíl v odměnách pro klubv Lize mistrů, pokud tým vyhraje a nebo prohraje. Sice je hezké, když tam ten tým hraje pěkný fotbal, ale to mu nikdo nezacáluje, páč se hraje na body.

Z. Rychlý 23.10.2012 19:14

Re: kverulanti všech zemí...

Máte typický názor "volme menší zlo". Jenže už jsme to udělali několikrát, a ukázalo se, že to malé zlo není vůbec malé, a hlavně - má nás za pitomce. Takže stop.

Je třeba zkoušet. Socany v tuto chvíli stejně nezastavíte a hlavním viníkem "pravicového" debaklu nejsou jejich prý levicové pseudosolidární názory, ale to, že pravice zcela opustila svou ideologii. Rozkročila se sice, ale jen levou nohou a plete se tak do domény levice, kde nemá co dělat. Není důvodu trvat na uprděných a nefunkčních koalicích, které nakonec zklamou, protože nejdou k jádru pudla, ale hledí si jen cecíků pro stranické pokladny. Levice zvítězila nikoli silou a lákavostí svých myšlenek a nápadů, ale vyprázdněností ODS a evidentním oportunismem TOP09. Zvyšovat daně umí každý trouba.

Pokud budu dobrou a konstruktivní opozicí, získám si všechno zpět. Takhle ale svou přilepeností na prebendy pokadili, co mohli. Volit ODS už může jen větší blbec, než jsou zabejčení a fandovsky se chovající socani a komunisti. Hlavně, že naši vyhráli. Hrají sice podřadnou a ubohou hru, ale to nevadí - NAŠI vyhráli ! No hurá. Podle toho pak vidíte i tu hru nároďáku, nebo parlamentu. Naši sice vyhráli, ale na hru žalostno pohleděti.

K. Krejčů 23.10.2012 19:07

Re: I já cítím úlevu!

A co když diskreditace VV byla připravená těmi, kterým zejména Bárta začal zavírat penězovod v dopravě? Vůbec bych se nedivil. Budu je ještě volit.

K. Krejčů 23.10.2012 19:02

Re: I já cítím úlevu!

Pozvedne ji z popela, společně nasednou na funebrácký vůz a odjedou na smetiště dějin. Krásná představa.

L. Severa 23.10.2012 18:11

Re: Pane Boleslave, mýlíte se

Pane Roldáne, promiňte, že odpovídám za pana Boleslava, který reagoval na moji poznámku, ve které je již uvedeno to co uvádíte. Připomínáte Spojené státy, ovšem jsme trochu na jiné lodi, protože, kdyby při našich, někdy i stojedničkových hlasech pro vládnoucí koalici jednotliví poslanci nerespektovali většinové stranické rozhodnutí, těžko by  cokoliv v parlamentu prošlo s kladným výsledkem. Zvlášť když opozice téměř bez výjimky hlasuje jednotně.

M. Kosejk 23.10.2012 17:54

Re: kverulanti všech zemí...

Ano. A také proto jsou pravidlně hlasy nelevicových voličů roztříštěny v kvantech marginálních politických uskupení, jejichž volbou se přibližujete tomu pověstnému tahání králíků z pytle. Nehledě na to, že volič levice nemoralizuje a pragmaticky volí tak, aby levice měla co největší šance na vládnutí.

Já tedy na ODS občas nadávám jak dlaždič, ale momentálně neexistuje jiná relevantní politická strana, která by dokázala  uhájit alespoň část z mého politického názoru. Když budu volit např. Svobodné, tak ze sebe budu mít alibisticky dobrý pocit, ale v praxi se budu jen podílet na tom, že tady budou vládnout komouši.

M. Prokop 23.10.2012 17:43

Re: kverulanti všech zemí...

Kdo nechce levici, má i jiné možnosti než volit ODS a TOP, které už jsou prakticky také levicí.

M. Martin 23.10.2012 17:39

Re: S panem Haasem bezvýhradně souhlasím

Nedá se to říct ani o paní Špronglové.

M. Kosejk 23.10.2012 17:19

Re: Brilantní.

Ano, jistě, budeme čekat na českou Thatcherovou a českého Blaira. A dokud se jich nedočkáme, tak budeme štítivě dávat ruce pryč od politiky. Necítíte v tom rozpor? Myslíte, že se politika zlepší, když od ní budeme dávat ruce pryč - a nanajvýše jednou za 4 roky budeme tahatz pytle populistické králíky, ať si říkají VV, SZ, Babiš nebo Okamura?!

Jestli chcete něco změnit, tak zvedněte prdel a běžte pracovat pro politickou stranu, která je vám nejblíže.

V. Chrastina 23.10.2012 16:59

Re: I já cítím úlevu!

Příliš zobecňujete, paní Pavlovská. Na konkrétní fakta takový postoj neplatí. Voličům se zkrátka a dobře přestalo líbit, že se ODS nedokáže zbavit ve svých řadách všelijakých drobných a ovšem i miliardových tunelářů. Voliči se rozhodli, že těm nepoctivým politkům, co jim doslova vykrádají jejich kapsy (přesněji státní kasu, do níž voliči přispívají svými daněmi), už nehodlají nadále svěřovat svoje peníze do jejich hravivých rukou. ODS dostane od nás voličů šanci, až se těchto nepoctivců dokáže zbavit. Je to prosté, jde už jen o to, aby si to Nečas a spol, včetně paní Němcové, uvědomili. Je jen nepochopitelné, že mají tak dlouhé vedení.

M. Kosejk 23.10.2012 16:35

kverulanti všech zemí...

Když to tady tak čtu, tak mě napadá jedna otázka. Nejsou náhodou čeští nelevicoví voliči ještě větší pitomci než levičáci? Nemůžete se na mne zlobit, ale já si to začínám myslet. Ne že by byl problém s IQ, ale zdravý selský rozum čeští nelevicoví voliči evidentně spláchli někam do hajzlu.  Český levičák alespoň ví, že když nepodpoří ČSSD, tak vyhraje směr, se kterým vůbec nesouhlasí (tj. pravice). Pravičákům toto ale absolutně nedochází.

Já s touto vládou nesouhlasím v mnoha věcech, ale s ČSSD a KSČM nesouhlasím vůbec - a jejich vláda nás čeká, jen co se dočkáte toho, o co usilujete - tj. pád Nečasovy vlády . Už jste někdy slyšeli rčení: "Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše"? Vy tak dlouho budete pořádat kverulantské soutěže o největší kritiky vlády, až způsobíte to, co je protipólem vašeho světonázoru - tj. echt-levicovou politiku v podání socialistů a komunistů. A to znamená pořádnou progresivní daň z příjmu, zvýšené korporátních daní, omezení živnostníků, absolutní loajalitu k Bruselu atd. A vsaďte boty, že ČSSD ani nesníží tu DPH. A to je proto, že jste pitomci, co si kálí do vlastního hnízda.

J. Kadeřábek 23.10.2012 16:18

Měl jsem možnost slyšet jeho proslov

k odborářům ještě když byl předsedou ČMKOS. Tak kovaného komunistu pohledat.

I. Schlägel 23.10.2012 15:58

Re: Brilantní.

Navíc, řeknete ODS, vybaví se Vám Oulický. Další negativní reklamy netřeba. A že je celé stádo dalších koní v záloze.

I. Schlägel 23.10.2012 15:56

Brilantní.

Koho boha jeho na té pravici volit? Až bude mít česká levice Tonyho Blaira, budu volit levici (za 50 let?). I když asi ne, to už snad možná ODS bude mít svou Thatcherovou :-)

M. Prokop 23.10.2012 15:55

Re: Léčba komunismem

Nezdá se, že by se třeba ČSSD chtěla zachraňovat strachem z komoušů. Spíš sloučením.

M. Prokop 23.10.2012 15:54

Re: S panem Haasem bezvýhradně souhlasím

Čím se to prosím u "Štěka" projevuje?

M. Prokop 23.10.2012 15:52

Re: Perfektní analýza

Kdyby "vykopl" Vondru, třeba by také "prošel".