28.5.2022 | Svátek má Vilém


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Irena 1.10.2008 20:45

Ráda bych upozornila všechny kritiky

pana B ursíka, že přes všechny jeho velké chyby se mu asi podaří fenomenální tah!Bursíkovy "Zelené" bude asi v nejbližší době v české vrcholové politice zastupovat komletní "Bratrstvo kočičí pracky"!Huhňavého  Dlouhého v e vládě a Štětináče v senátu konečně asi doplní další  senátor, na nějž přízvisko Bohouš padne jako ulité!Co vy na to?!

Pal 30.9.2008 17:12

Tylová

není to ta skará škeble, lačnící po funkcích a zakladatelka "bursíkových" stranických buněk před sjezdem? 8-oTuším, že o ní a ještě jedné babuši se psalo nedávno v Reflexu. S Kuchtovou, Kateřinou Jau-Jau a dalšími by mohly založit "zelený" svaz žen, takové zelené Kabrhelky.;-P

qwert 30.9.2008 16:53

ad "kdo hájí přírodu před ekonomisty"

termín "ekonomisté" vymysleli konzervativci - v podstatě tím označují část pravice, která obětuje konzervativní hodnoty a staví neviditelnou pracku trhu a peníze über alles.  Existuje totiž rozpor mezi "trh všechno vyřeší" a ohranou některých konzervativních hodnot - ty prostě trh sám o sobě neudrží. Ostatně, mluvit o trhu v ekonomice tlačené nabídkou je trochu úlet.

Ladislav N :-))) 30.9.2008 21:14

Re: ad "kdo hájí přírodu před ekonomisty"

No jo, zase promluvil zelený levičácký magor...  Dej se do holportu s komunisty, bude vás víc, ty "pracko trhu"... ;-P

Slávek 30.9.2008 14:03

Tak jestli tomu trochu rozumím , až jich budou dvě třetiny , tak si budou moci

pískat. Zatím musí držet hubu. Tak už to v životě bývá.

Karla 30.9.2008 13:50

Za Danou Kuchtovou, Jiřím Guthem či Matějem Stropnickým stojí asi třetina strany.

Jestli to platí i pro vás, tak vás upřímně lituji.

F. Čech 30.9.2008 11:52

Hloupý článek ekoteroristy

Kuchtovci a stropníckovci mohou stranu zelených zavést jedině do izolace a mimo parlament. 5% voličů Jihočeské matky a kuchty, které za rakouské peníze brojí proti Temelínu jistě v Česku nezískají. Zelení budou buď umírněnou, obecně přijatelnou stranou lidí, kteří nechtějí mít  z republiky skládku smetí a zakouřený a zamořený stát s mrtvými lesy jako za komunistů a pak se jistě dostanou do parlamentu. Nebo mohou býr stranou anarchistických blouznivců a ekofanatiků, kteří se budou připoutávat ke stromům a lehat si na koleje před vlaky s jaderným palivem, příp. lézt s transparenty po chladících věžích Temelína, ale pak se do parlamentu najisto nedostanou. Tolik bláznů aby jim to stačilo Česko nemá!

ok 30.9.2008 12:19

Re: Hloupý článek ekoteroristy

Přesně tak. Čeští novináři by ovšem dali přednost té druhé variantě, variantě anarchistických blouznivců.

Zdravému rozumu ("chceme žít lépe než za komunistů") novináři "nerozumí".

PetrH 30.9.2008 12:30

Re: Re: Hloupý článek ekoteroristy

Všichni chtějí žít líp, než za komunistů. I komunisté.;-P

mirek 30.9.2008 13:17

Re: Re: Re: Hloupý článek ekoteroristy

R^ To neprosto dokonalá pravda. PerfektníR^

Lovec 30.9.2008 14:22

Re: Hloupý článek ekoteroristy

 Můj přítel tvrdí, že na zelené by se měli prodávat lovecké lístky. Já samozřejmě nesouhlasím a tvrdím, že odstřel by měl být volný, případně honorovaný.

PN 30.9.2008 15:48

Re: Re: Hloupý článek ekoteroristy

No - mělo by to být dle počtu zájemců. Bude-li jich málo, je třeba zavést honorář. Bude-li jich více, než je zelených, pak je lepší zavést lístky... ;-D

Theo 30.9.2008 20:15

Re: Hloupý článek ekoteroristy

Rovněž chtějí přechody pro žáby, tunely pro jednoho medvěda, ale nikoliv obchvaty, aby se ulevilo lidem. To je tedy politika.

wbgarden 30.9.2008 9:31

Budu neustále opakovat

že zelené vnímám jako stranu, která cílevědomě rozbíjí dopravní, energetickou, potravinovou a obrannou situaci tohoto státu - zakázat auta, topit hnojem a okamžitě vyhlásit válku Americe - úžasný program. Navíc brčálníci zneužívají zelenou, a většina z nich nerozezná jedli od smrku, a že o tom něco vím...

text

ok 30.9.2008 12:20

Re: Budu neustále opakovat

Jestli jste si toho nevšiml, tak právě tuhle frakci Bursík odstavil od moci.

Sam Křepelka 30.9.2008 9:29

Bursíkovi pořádně leží v žaludku Kuchtová

Bursíkovi pořádně leží v žaludku Kuchtová. většině občanů ČR celá strana zelených !

Malý Aston 30.9.2008 9:06

Zbytečný článek,zelenáči končí!

Je pravda,že Moravec a Janečkova televize udělala zelenáčům reklamu a řada občanů na to skočila.Paroubek zlostí bez sebe,že nevyhrál se spojil s komouši a zavřel si cestu spolupráce s jinými politickými stranami a to zřejmě na věčné časy.A Zelená strana vydírala a vydírá koaliční partnery,ministrů má více jak svých řadových členů a pořád je jim to málo.Babrat se v této politické staně nemá žádný smysl.Ukázali co ukázali a předvedli to co většině občanů škodí a končí.Vážení je nutné připravit parte jako ostatním pidistranám které zářily až vyhasly.:-D

zahradnik 30.9.2008 8:32

Zelene - ani omylem

zelene jsem volil,podraz typu Bursik jsem vazne necekal,takze zelene never more ;-€

Karel 30.9.2008 8:20

Poznámka

Marná sláva, Bursík je nepochybně darebák, ale tu realpolitik má zvládnutou velmi dobře. Za jeho úspěchem je nejen velmi dobře zvládnutá osobní ctižádost (snaha po kariérním vzestupu je i motorem řady jeho příznivců a stranických nohsledů), ale i perfektní PR práce. Vzpomínáte ještě na tyjátr Kateřiny J. na Palackého náměstí? Strkanice s policajtem a SZ byla před volbami pořád na prvních stranách novin! A nyní ty články : Jsem Bursíkův hlas. Šaškárna s Kocábem. To vše jsou znaky velmi dovedné kampaně, které tu stranu (resp. jedno její křídlo) činí zdánlivě silnější - a proto pro voliče i přitažlivější - než ve skutečnosti je. A kdo sledoval sjezd SZ musel s obdivem sledovat, jak Bursík ovládá partajničení (technologii moci - jak často psával Václav Veškrna). Se svými protivníky se vypořádal vskutku mistrovsky. A samozřejmě, elektorát SZ jsou a asi i dále budou dosud dočasně bezprizorní příznivci "bratrstva pravdy a lásky", pohrobci Unie svobody či ODA, kteří po krachu vlastních partají pokračují v "hledání pravice bez ODS". Tady je ta největší legrace a nejvýraznější Bursíkův podtrh, protože Zelení jsou všude v Evropě výrazně levicovou stranou s protiamerickým akcentem. U nás je Bursík dostal do pravicové koalice a za ministra zahraničí si vybral Schwarzenberga!! Nebezpečí SZ není jen v jejich šílených energetických představách a environmentalismu (jsou proti jádru, proti rozšíření těžebních limitů, současně protirušští a přitom fakticky zvyšují naši energetickou závislost na Rusku), ale především v tom, že fatálně štěpí pravici a nabízejí tak vládnutí neformálnímu spolčení socdemáků a komunistů.

ok 30.9.2008 9:03

Re: Poznámka

Ekologie může být samozřejmě i pravicová, konzervativní. Bursík je klasický příklad.

To jen čeští novináři donekonečna papouškují levicovost. Napovím vám, páni novináři: nastudujte si něco o skautingu, woodcraftu atd. - nenajdete tam ani stopy po nějaké levicovosti, naopak, jedná se o vzorovou konzervativní pravicovost (tj. postarat se sám o sebe a ještě k tomu pomáhat slabým).

Karel 30.9.2008 9:56

Re: Re: Poznámka

No to je dobré: co je pravicového a konzervatívního na ideologii regulací, zákazů, kvót a nařízení?! SZ se vůbec nestará o sebe, především chce regulovat živoy jiných. A Bursík? - dokonalý příklad politického turisty a kariéristy. Hlasy mohli získat jen díky politické naivitě a negramotnosti nemalé části voličstva. Pevně doufám, že se jim to již znova nepovede.

dino 30.9.2008 9:58

Re: Re: Poznámka

OK, s vaším připomenutím skautingu a woodcraftu souhlasím. Ale EKOLOGIE není pravá a ni levá, to je věděcká disciplína. Je Pythagorova věta pravicová nebo levicová? Nesmysl, viďte. Já vím, měl jste - jako mnozí jiní - na mysli interpretaci...Pěkný den.

Herakleitos 30.9.2008 10:02

Re: Re: Re: Poznámka

R^R^R^

ok 30.9.2008 12:25

Re: Re: Re: Re: Poznámka

Pojmy typu ekologisté zavedl náš milovaný pan president Václav Klaus, nositel řádu Puškina, mj. milovaný všemi Sarmaty, Alany a Osetínci.

Holt se musíme přizpůsobit.

PetrH 30.9.2008 12:36

Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

Není to pravda. Třeba i já jsem to používal podstatně dřív, než Klaus. Býval jsem manželem ekoložky, tj. takové, která to dělala jako vědu. Je třeba rozlišit toho, kdo zkoumá interakce přírody a živých organismů, a toho, kdo se přivazuje k plotu, potápí lodě nebo krade slepice.

ok 30.9.2008 15:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

myslím, že i malému děcku je jasné, že náš pan president chce pošpinit všechny ochránce přírody. o to mu jde - "znemožnit" každého, kdo hájí přírodu před ekonomisty.

Dost se mu to daří - z okrajového problému několika anarchistických blouznivců vytvořil pěkného strašáka a pošpinil tak i docela obyčejné milovníky čisté a klidné přírody.

křovas 30.9.2008 15:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Poznámka

kecáte nesmysly. Možná už je na čase, abyste se šel se svojí klausofobií někam léčit.

křovas 30.9.2008 12:10

Re: Re: Poznámka

 postarat se sám o sebe a ještě k tomu pomáhat slabým - to ovšem nemá s naší ani jakoukoliv jinou stranou zelených ani zbla společného. Dávat do souvislosti zelené a skauting - to tu ještě nebylo. ok, kam na to chodíte?

ok 30.9.2008 12:16

Re: Re: Re: Poznámka

jen vám vysvětluji, že ochrana přírody a vůbec zdravý rozum není ani levicový, ani pravicový.