13.10.2019 | Svátek má Renáta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
19.12.2005 12:33

Zranitelné jsou právě rozvody VN.

Jak tu a tam předvádějí "darkeři" Při totálním "darkingu" přerušením vybraných VN vedení a zbořením  sloupů, by následek byl katastrofální. Páteřní (a nejlépe všechny) ozvody VN by měly jít pod zem. Ale co majitelé pozemků a zelení....
19.12.2005 14:05

Zelení taky.

Majitelé pozemků by to jistě dovolili . :-))
19.12.2005 14:38

Re: Zranitelné jsou právě rozvody VN.

220 kV kabelem?
 
Taky dobrý....
19.12.2005 14:44

Re: Zranitelné jsou právě rozvody VN.

boha jeho, umíš si představit 2 x 400 kV v kabelu pod zemí??? Nic ve zlým, ale do energetiky moc nevidíš, že?
19.12.2005 15:05

Umím, bohajeho.

Jenomže by to nemohla být  "prodlužovačka".  Źádný laciný špás, to vím.  Navrhni něco lepšího.
19.12.2005 22:07

umim,

nejen pod zemi, i pod morem!
19.12.2005 17:19

Rozložení poruch po poslední vichřici

vvn : vn : nn ---> 2 : 105 : 1000 "Vítr srazil do elektrického vedení mohutné stromy, popadaly i samotné sloupy. Porucha je navíc v terénu velmi špatně přístupném pro těžkou techniku," řekla ČTK mluvčí Východočeské energetiky (VČE) Šárka Beránková. Celkem VČE od pátku zaznamenala na východě Čech 105 poruch na vedeních vysokého napětí, dvě poruchy na vedeních velmi vysokého napětí a na 1000 poruch na vedeních nízkého napětí. "Většinu poruch se podařilo opravit do soboty," řekla Beránková. Škody podle ní budou dosahovat milionů korun.
20.12.2005 14:39

Analytici neopraví nic a propuštění provozáci už tuplem ne.Pesonální politika slaví úspěch..

Pokud zachováte kancelářské a spolehnete se, že pár let bez údržby ta síť vydrží, tak to zákonitě TAKHLE musí dopadnout.Udělejte si soukromý průzkum, kolik potřebných lidí energetiku opustilo a kolik analytiků bylo přijato. Ti ovšem poruchy odstraňovat neumí. A ředitel této společnost i byť bývalý, bude ministrem, bojim, bojim...konce průs.rů nevidím....
19.12.2005 14:24

Re: Děsivá vize Neffovy Tmy se může stát realitou.

Děsivá je celá představa vlády (podílu na vládě) zelených. Naštěstí nás chrání dvě skutečnosti: především doba zelených už minula. Většina Evropy se jich postupně zbavuje (t.j. většina je nevolí). Tedy postupně budou z vlád i parlamentů mizet. A za druhé v Česku mají šanci dostat se do parlamentu jen nepatrnou a i tak by v něm byly prakticky bez vlivu, pokud si někteá větší strana nebude zelenými chtít posílit posice. A i tak budou hrát nejspíše třetí či čtvrté housle. To měla kdysi větší šanci strana důchodců - a také jí to nevyšlo.
19.12.2005 17:49

Re: Re: Děsivá vize Neffovy Tmy se může stát realitou.

Já bych ty šance "zelených" zase tak nebagatelizoval. Jejich záběr je veliký a postavený na naivitě spousty lidí, kteří se snadno nechají přesvědčit, že oni chtějí dobro, stačí je zapojit do nějaké eko-iniciativy. Pochopitelně izolované, obvykle dost přiblblé (viz dnešní iniciativu Arniky kolem PVC obalů - vždyť na zabalení nákupu nám musí stačit noviny, nejlépe Izvěstija). Netušíte odkud vítr vane? Lidská hloupost a tím pádem bolševizmus je nesmrtelný, je jej třeba včas rozpoznat.
19.12.2005 10:43

Nejde přeci o limity, ale stabilitu soukromého vlastnictví

Zastávám názor, že má-li ČR opravdu prosperovat, mělo by se nejméně na 200 - 300 minimálně přestav se všemi formami nuceného vyvlastňování, včetně vyvlastňování v tzv. veřejném zájmu. Jak velká musí být "veřejnost", aby mohla prosadit své zájmy? Nebo si skutečně autor myslí, že soukromý zájem 4000 horníků a jedné uhelné /energetické/ společnosti je skutečně zájmem veřejným? Chce autor tvrdit, že energetika ČR stojí a padá s jedním uhelným dolem, takže je proto nutbé vystěhovat a zbourat Horní Jiřetín, obec kde je dost kulturních památek. Kde zůstal veřejný zájem obyvatel Horního Jiřetína a sousední obce? V minulám století se tady neustále vyvlastňovalo: při vzniku ČSR, na konci II.sv.v., po únoru 1948, a v poslední době Libkovice. Na energie nikdo nemá přirozené právo - to je absurdní "právismus" podle komunistického vzoru "každému podle jeho potřeb".
19.12.2005 11:00

Re: Nejde přeci o limity, ale stabilitu soukromého vlastnictví

Nekomentuji vyvlastnovani za ucelem tezby uhli, ale dopravni a liniove stavby se v zemi jako je CR nedaji stavet bez jiste miry vyvlastnovani. V CR proste nedaji - moznosti alternativnich tras byvaji velmi omezene a vzdy se najde nekdo, kdo je proti stavbe jako takove a neproda to za zadne penize. Jde o to, aby se vyvlastnovani pouzivalo co nejmene a pouze v pripadech, ze majitel odmita nekolikanasobek nejlepsi ceny sveho pozemku. Uplne prestat na 200-300 let vyvlastnovat je pouze cesta jak velmi zaostat.
19.12.2005 12:04

Re: Re: Nejde přeci o limity, ale stabilitu soukromého vlastnictví

V podstě souhlasím. Nejsem si jistý, zda stačí několikanásobek nejlepší ceny, mělo by se mlut o ceně, za kterou lze v okolí 50 km koupit srovnatelnou náhradu - to znamená stejná výměra pozemků, stejná dispozice u komunikací, stejné sítě a dostupnost spojení, stejný obestavěný prostor a další. Při zohlednění většiny uvedených věcí pak minimální cena vyjde nejméně na 2-5 násobek ceny tržní. Proč, protože jestliže někdo má dům 200 m od zástávky autobusu, kde jezdí tři spoje, není adekvátní náhradou stejný dům někde na samotě kde nic nejede, ale opět jen v lokalitě, kde je stejná dopravní obslužnost atd. atd. Tohle se rovněž musí promítnou do cen při nuceném výkupu, bohužel se tak neděje.
19.12.2005 12:20

Re: Re: Re: Nejde přeci o limity, ale stabilitu soukromého vlastnictví

A prave pro ten pripad jsem pouzil vyrazu "nejlepsi cena". Zrovna trzni cena muze byt velmi zavadejici. Trzni cena domu ve vesnici urcene k zaplaveni chystanou prehradou je priblizne nulova. Nejlepsi cenou myslim prave to, jakou by ten pozemek mel cenu, kdyby nebyla negativne srazena chystanou vystavbou anebo cenu, ktera chystanou vystavbu naopak pozitivne zohlednuje.
19.12.2005 14:02

Re: Re: Re: Re: Nejde přeci o limity, ale stabilitu soukromého vlastnictví

neměl jsem na mysli tržní cenu vykupované nemovitosti, ale spíš tržní cenu srovnatelné nemovitosti v okolí (do 50 km?) plus odpovídající navýšení. Když se stanovuje odhad, používají se vesměs 3 medoty: bodová (klasika), objemová v cenách nové nemovitosti (vezme se obestavěný prostor a určí se kolik by stálo vytvoření nového obestavěného prostoru za stávajících cen) a cena stanovená porovnáním s podobnými stavbami v lokalitě, které byly prodávány (tj. cena, kterou skutečně akceptoval trh). S přihlédnutím ke všem třem se pak stanoví jakási výchozí cena.
19.12.2005 14:27

Re: Re: Re: Re: Re: Nejde přeci o limity, ale stabilitu soukromého vlastnictví

Jenze to muze byt zcela zcestne. Treba mate oazu v pousti a nekdo vam rekne, ze vsude 50km okolo stoji m^2 pakatel a proto vam za vyvlastnenou oazu daji ten pakatel. Naopak to vetsinou neboli. Pokud dostanu puvodni trzni cenu (+navyseni) za svuj pozemek, tak v 50km okoli urcite najdu misto kde za ty penize poridim to co jsem mel predtim.
19.12.2005 14:57

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nejde přeci o limity, ale stabilitu soukromého vlastnictví

Jde o to, že mezi jednotlivými metodami ocení může být rozdíl jednoho řádu: starý dům na pozemku bude oceněn na 500 tisíc, ale objemovou metodou vyjde cena na 5 milionů a cena realizovaná trhem bude kolem 1,5 milionu. Jak velká by měla být výkupní cena v případě vyvlastnění? Dle mého těch 5 milionů. Tedy cena, za kterou lze adekvátní objekt vybudovat jinde.
19.12.2005 10:39

autor ma mylne informace

Autor se proste myli. Vlada Angely Merkelove nic opatrne nepripousti, nybrz v koalicni smlouve vyslovne potvrdila, ze bude pokracovat v odstupovani od jaderne energetiky, ktere schvalila minula koalice SPD a Zelenych. Mimochodem je to dukaz, ze odstoupeni od jadra neni soukrome hobby zelenych. Rovnez je omyl, ze bude menit podporu obnovitelnych zdroju zavedenou minulou koalici. Nebude. Take to je napsano v koalicni smlouve.
19.12.2005 11:17

Re: autor ma mylne informace-bude podstatně dražší elektřina!

Německá nezodpovědnost a pocit, že to "nějak dopadne a dovezeme" bude mít za následek, že cena energií poroste a zatímco oni mají platy EU, naše platy na to nebudou stačit! Budeme vyrábět, dodávat, prodávat a sami mrznout a bez elektřiny. tomu se říká zodpovědná energetická politika německé vlády....no paráda..ale obrovská nezodpovědnost !!!
19.12.2005 11:42

Re: autor ma mylne informace

No jo, ono jsou to politikové, takže musí opatrně - v blahobytných Němcích je hodně hlupců ekologistickými fanatiky a zelenými mužíčky zblblých, ale voliči to furt jsou (dokud je neprohlásí za nesvéprávné, ale to je nadlouho) , a taky půl koalice je SPD, co se k těm zeleným fanatikům buď z blbosti nebo za peníze jaksi přidala, takže to nejde tak hned lámat.
 
Tady je aspoň zřejmé, že politik pro udržení se u koryta je schopen prosazovat i věci perspektivně sebevražedné - u nás i v Němcích. Třeba odstupovani od jaderné energetiky a podporu obnovitelných zdroju za cizí peníze - tedy peníze poplatníků. A že se spřáhne i s čertem, aby o to koryto nepřišel či je získal. V Němcích mají zelené mužíčky, my zase lidi zvláštního ražení - komunisty; a jak se jim Paroubek lísá!
19.12.2005 23:20

Re: Re: autor ma mylne informace

Juro, to už snad říkal Lenin, že kapitalista, lačný zisku, dodá i provaz, na kterém ho proletariát oběsí.
19.12.2005 8:59

O hlouposti Zelených snad ani nemá smysl psát

slovo "ropný zlom" jsem od nich ještě neslyšel na jejich českých stránkách ho téměř nenajdete. Přitom peak oil je to, co u mne vyvolává obavy - velmi reálné a velmi blízké. Od Zelených či Greenpeace ani slovo, jenom magické zaklínadlo OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, OZE, které zřejmě roztočí vrtule větrných elektráren.
19.12.2005 10:42

Re: O hlouposti Zelených snad ani nemá smysl psát

Ta jedna řádka skládající se skoro celá z OZE dává zajímavý efekt při čtení.
To byl úmysl?
Nebo jen začínám šilhat?
19.12.2005 17:52

Re: Re: O hlouposti Zelených snad ani nemá smysl psát

nebyl to úmysl - ale máte pravdu - zřejmě další účinek OZE woodoo
19.12.2005 8:01

Kuchtovou napojit na větrník a fotovoltaiku za snesitelných 200 000 a nechat rok splácet..

A po roce, pokud vůbec někdo z té rodiny přežije, nebude v blázinci, protože 90% času bez elektriky, čerpadla topení, telefonu, pračky(která se nedá se svými 2,5kW vůbec pustit, o sporáku, fenu, vysavači atd. ani nemluvě-1m fotovoltaiky = 1500 euro a pouhých 100 W= 25 m jen pro pračku a v pravé poledne můžu-když svítí sluníčko- prát.....atd.) a dalších zážitků, kterých nesmí být ušetřena(!), tak TO se prostě přežít nedá. Jí podobní zelení kreténi by to měli mít za povinnost. Kdykoli se kdokoli k této straně přihlásí, bude odstřižen, odpojen a ponechán svému přesvědčení. JO, JSEM KRUŤAS. Ale nejsem takový idiot, jako oni,nebo jo ???
19.12.2005 8:06

Re: Kuchtovou napojit na větrník a fotovoltaiku za snesitelných 200 000 a nechat rok splácet..

docela jo, Káčko. Možná větší. Kuchtová je neobjektivní fanatička, ale co je člověk, který věří ČEZu, že když nebude všechno přesně podle jeho, tak se vrátíme do pravěku a budeme svítit loučemi ?
19.12.2005 9:50

Jen souvislosti Vás-pokud vnímáte- dovedou k cíli. A nefandím monopolu a jeho cenám.

Opravdu se nedá lézt zpět na stromy, ale pokud se budou podobné Kuchtové a zelení snažit, ocitneme se nejen tam. Uvědomte si, že naše technologicky zaměřená společnost je zranitelné pouhým vypnutím elektřiny. Nepůjde nic, počítačové sítě, telefony,čerpadla (na benzínce taky),kleknou nemocnice, domácnosti, zásobování, nebudou potraviny, nefungují mrazáky, civilizace končí a to nemluvím o velmi dravé ekonomice třeba Číny, která nás ráda "zachrání" a bude zásobovat, jen takový úpis vlastní krví tady, křížek stačí.... Pokud mi někdo navrhne a dodá slušný MEG, nebo cokoli fungujícího, velmi rád dám vale ČEZu, ale doposud jsou to jen řeči a fotovoltaika s větrem to nespasí. Vodní 2% jsou tak pro nemocnice a ještě jen některé,pokud se zhroutí systém, tak klekne i policie a následky v podobě rabujících obyvatel...kdo to umí nejlíp, ten vyhraje..na chvíli. Takže zeleným zdar, ať sami na sobě zkouší a pokud uspějí a budou mít vhodnou a životaschopnou techniku, třeba vytaženou z utajených archivů, tak klidně , připojím se, ale do té doby není jiná alternativa(Atom).Krásný den.
19.12.2005 10:02

Re: Jen souvislosti Vás-pokud vnímáte- dovedou k cíli. A nefandím monopolu a jeho cenám.

Ctene  k. civilizace konci tak jako tak aspon se to tu trosku procisti.
19.12.2005 10:20

Optimisté (a zelení) jsou lidé, kteří pouze nemají dostatek informací-chtělo by se dodat..

No, uvidíme,geologická aktivita roste,postupně si otravujeme nejen vodu a moře (pomalu bez ryb), ale hlavně vzduch, zbývá toho dost málo, co se dá ještě zničit.300 milionů lidí je hranice, kdy příroda zvládne "přirozenou obnovu". Je nás dvacetdvakrát víc, takže musíme vymyslet nezraňující technologie, ale bez atomu to nepůjde a jihočeské macechy a brčálníci žádná řešení nenabízejí, pouze protestují, je to jednoduché a nemusí myslet. Mysleme a tvořme, ať má lidstvo jako druh šanci, dokážeme přece i provozovat hudbu, malovat, být citlivými a ne jen být vrahy (třeba i přírody). Přimlouval bych se za to, dát lidstvu šanci a začít třeba selekcí (byť nehumálně prováděnou), která by neperspektivní a příživnické tvory donutila změnit životní styl a chování. To se ale pomocí Big Br. těžko povede, spíš jejich počet vzroste (nebo je to účel, vychovat tupce a tím celou civilizaci nenápadně vymazat...???) !Těch "vykřičníků a otazníků" je k zodpovězení a vyřešení hrozně moc !!
19.12.2005 11:01

Re: Optimisté (a zelení) jsou lidé, kteří pouze nemají dostatek informací-chtělo by se dodat..

Ja opravdu nejsem  napriklad proti jadru, ale co me zneklidnuje je lidska chamtivost a vsadim botky (pekne, goretexove), ze nebyt zelenych a vubec aktivistu, tak se atombordel sype do more a zradlo bude plny PCB a DDT a nikdo si s tim nebude lamat kebuli. Hlavne , ze budeme pokrokovi v technologiich.