26.5.2022 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jan Žižka 8.11.2008 9:39

Americké tajné služby opět selhaly - agent KGB presidentem!!! Po velkém úspěchu s Billem Clintonem (ruská vojenská rozvědka GRU) zaznamenaly americké tajné služby další velký úspěch!

Americké tajné služby opět selhaly - agent KGB presidentem!!!  Po velkém úspěchu s Billem Clintonem (ruská vojenská rozvědka GRU) zaznamenaly americké tajné služby další velký úspěch! Marx-leninská matka Baracka Obamy, jako agentka KGB a militantní feministka, rozvracela nejenom USA, ale pod krytím "obránkyně lidských práv" - něco jako další Spolek Šalamoun - i Indonésii, kde jako špiónka KGB pomáhala k útěku komunistům po nepodařeném komunistickém puči. Hodně by nám o tom mohl vyprávět Jiří Dienstbier (GRU), který se na tomto neúspěšném puči rovněž podílel a napsal o tom knihu... Obamová, jako správná revolucionářka a feministka,  se o svého syna Baracka - na rozdíl od komunistů - prakticky vůbec nikdy nestarala, ale vychovávali ho její bílí rodiče. Ti špiónovali v Honolulu pro KGB největší americkou vojenskou základnu v celém Tichomoří (rodiče tam odešli z kontinentu pod záminkou, že tam její otec chce založit obchod s nábytkem, do kterého - v případě amerických námořních důstojníků - vkládalo KGB odposlechy.) Biologický otec Obamy pomáhal budovat jako marx-leninský ministr  socialismus v Keni, nakonec se téměř upil k smrti, ale zemřel v autohavárii. S druhým manželem, Indonésanem, nevlastním otcem Obamy, se jeho matka seznámila na kurzu ruštiny (!!!) v Honolulu, pak s ním jela zachraňovat komunisty do Indonésie, ale i  s ním se zanedlouho po svatbě rozvedla.  Vše lze nalézt v anglické verzi na internetu, ale v českých "svobodných a nezávislých" masmédich KGB se o tom nedočtete ani slovo. 

yorik 8.11.2008 9:45

Re: Americké tajné služby opět selhaly - agent KGB presidentem!!! Po velkém úspěchu s Billem Clintonem (ruská vojenská rozvědka GRU) zaznamenaly americké tajné služby další velký úspěch!

A to si představte, že se nejeden americký prezident málem uchlastal také. Co ta CIA dělá?

I-Worm 8.11.2008 10:54

Re: Americké tajné služby opět selhaly - agent KGB presidentem!!! Po velkém úspěchu s Billem Clintonem (ruská vojenská rozvědka GRU) zaznamenaly americké tajné služby další velký úspěch!

von už je Bém presidentem?

M. Zima 8.11.2008 9:33

Na Bémovi je

positivní to, že by se po zvolení premiérem rozvzpoměl na sen z mládí,  že chtěl být kosmonautem, nebo tak, a nejméně na rok by zmizel. Kdyby s sebou vzal ještě pár blbů z  bezprostředního okolí, jistě by se vyplatilo ten trip financovat státem co nejdéle.

Vláďa 8.11.2008 9:14

Obrat o 180 stupňů?

Občas zaslechnu jaký je ten Bém bídák, že každou chvíli mění názor a už jsem si skoro říkal že na tom něco asi bude, když se mi do rukou dostal tenhle článek který konečně rozebírá konkrétní situace.

1. Podpora radního Richtera - to že za měsíc a půl změnil názor na pana Richtera není žádný názorový veletoč. Zřejmě vycházel z toho co se za tu dobu stalo. Šéf který stojí za podřízeným ať dělá podřízený co chce je přece šéf na houby.

2. Změna postoje ke kandidatuře. V červenci 2007 ještě nemohl tušit jak při nedávných volbách dostane ODS na frak a tak mu to nepřišlo jako dobrý nápad. Mimořádná situace vyžaduje mimořádné řešení. Změna názoru to je, mně přijde pochopitelná a vysvětlitelná a její vyčítání malicherné.

3. Podpora národní knihovny. První výrok: "Národní knihovně fandím, architektu Kaplickému také. Nefandím ale blobu na Letné.". Druhý výrok: "Podporujeme i stavbu knihovny na Letné... ...chobotnice nerespektuje územní plán...". V čem spočívá to otočení? Respektuje Kaplického jako architekta, chce knihovnu, nelíbí se mu to konkrétní řešení (blob). V čem má být ten rozpor?

Pokud to pane Klíči dodatečně okomentujete a nejasnosti osvětlíte, budu rád.

frsi 8.11.2008 9:31

Re: Obrat o 180 stupňů?

pane,není těžký pochopit obraty pana Béma! Vždy se obrátil po názoru pana Klause! Vám to ještě nedošlo? Ten člověk nemá svůj názor.Papouškuje jen názory pana profesora!

Vláďa 8.11.2008 9:37

Re: Obrat o 180 stupňů?

Přesně takhle to občas slýchám. Třeba to tak je, ale já jsem zatím žádný konkrétní případ nenašel a nedal mi ho ani tenhle článek.

frsi 8.11.2008 11:03

Re: Obrat o 180 stupňů?

Knihovna se mu moooc líbila,ale když profesor řekl,že se přiváže k bagru,protože je ten výtvor pod jeho rozlišovací schopností,pak bylo těch 180 stupňů! Divadla to samý.Když Všeznal prohlásil,že si divadla musí na sebe vidělat,hned opáčil: to je ono! Musíte přece vidět jak se snaží Klause napodobovat. Gesta ,grimasy,obočí,mluva.... Věrím,že spí v jeho slipech!!!

Vláďa 8.11.2008 11:35

Re: Obrat o 180 stupňů?

> Knihovna se mu moooc líbila, ale když profesor řekl...

Nepamatuji se, že by někdy Bém řekl, že se mu ten Kaplického návrh knihovny líbí. Naopak, podle článku je jeho původní výrok doslova "Nefandím ale blobu na Letné". Třeba se ale pletu - zkus to vyvrátit třeba tak, že najdeš co konkrétně na podporu blobu kdy řekl.

frsi 8.11.2008 11:48

Re: Obrat o 180 stupňů?

přečti si,copíše Z. Klíč,nebo se podívej na chat z 24. října 2007! Já to vím proto ti to říkám. Jinak nic, všechno bobrý.Jsi fajn diskuter ahoj!

Vláďa 8.11.2008 12:06

Re: Obrat o 180 stupňů?

Rád bych to dotáhl do konce.

> podívej na chat z 24. října 2007

Tohle je možná jenom můj problém - kde ten chat najdu? Máš na něj odkaz?

Naopak. Já jsem vygoogloval tohle: http://zpravy.ods.cz/prispevek.php?ID=5618

Je to také z října 2007 a Bém tam říká zhruba to co vždycky: "umístění Kaplického blobu se mi od začátku nelíbilo a nikdy jsem pro ně nehlasoval".

Heda 8.11.2008 19:36

Re: Obrat o 180 stupňů?

Já ho slyšela na vlastní uši.

Vláďa 9.11.2008 2:58

Re: Obrat o 180 stupňů?

Kdy? Kde? Jak to najdu?

yorik 8.11.2008 9:42

Re: Obrat o 180 stupňů?

Když už jsme u té knihovny a respektu k územnímu plánu. Ten není žádné dogma ,zrovna jako ohnivé argumenty magistrátu, že studenti musí zůstat v centru Prahy. Oboje bylo opuštěno. strahovské studentské koleje mají být zlikvidovány ve prospěch pražských Beverly Hills. Doplněné o  " příslušnou zeleň". Taktéž zrušení Masarykova nádraží a vykopání náhradního tunelu pod pražským " béčkem" za desítky miliard je zaznamenáníhodný čin. Co takhle za ty prachy zmodernizovat studentský kampus na Petříně. Stojí tyto územní hrátky za důvěru voličů? Těch pár pozemků pro spřízněné developery za politický výprask? Práh citlivosti občanů je nastaven jinak než se politici domnívají. Přesvědčil se o tom hejtman Bendl. Pár jich potěšil a zbytek mu to spočítal. Pavel Bém si zřejmě hodlá šlápnout na stejné hrábě.

lomihnát 8.11.2008 10:52

Re: Obrat o 180 stupňů?

dobře vysvětleno.R^

Vláďa 8.11.2008 11:53

Re: Obrat o 180 stupňů?

Je super že jsi uvedl konkrétní příklady toho co dělá správa města špatně a nebo kde se o tom dá aspoň pochybovat. (většina příspěvků u politických komentářů jsou hospodské povzdechy bez jakékoliv informace). Za sebe můžu přidat, že se mi nelíbí, že pravděpodobnost že na procházce městem šlápnu na chodníku do psího hovna je za posledních deset let pořád stejná a vysoká.

Netýká se to ale tématu diskuse. Téma je "Na názory Pavla Béma se nelze spolehnout" a tvrzení že názory mění stylem kam vítr tam plášť.

Zbyněk Klíč 9.11.2008 15:07

Re: Obrat o 180 stupňů?

Dobrý den,

děkuji za odpověď a rád budu na argumenty reagovat.

Radní Richter - veletoč Pavla Béma spočívá v tom, že radní Richter své chování a názory nijak nezměnil, radikálně se ale změnilo jeho hodnocení Pavlem Bémem. Obrátilo se s přihlédnutím ke kontextu, nikoliv změně Richterova postoje.

Kandidatura - o kandidatuře a ambicích Pavla Béma se vědělo řadu let dopředu, pražský primátor jen využil situace po volbách, na kterých sám měl nezanedbatelný podíl (nevhodné výroky, post ve straně,....)

Blob je myslím jasný - Nefandím ale blobu na Letné - Podporujeme i stavbu knihovny na Letné  ne x ano. Přidal bych snad v této souvislosti úvodní slovo primátora do publikace ke stavbě knihovny http://neviditelnypes.lidovky.cz/dokument-prazsky-primator-o-narodni-knihovne-fo8-/p_politika.asp?c=A080727_212021_p_politika_wag a názor na vzhled budovy http://www.lidovky.cz/mesto-knihovne-neustoupi-090-/ln_praha.asp?c=A071016_095221_ln_praha_lvv

Vláďa 15.11.2008 5:27

Radní Richter

Díky za odpověď.

> Radní Richter - veletoč Pavla Béma spočívá v tom, že radní Richter své

> chování a názory nijak nezměnil, radikálně se ale změnilo jeho hodnocení

> Pavlem Bémem.

Pozorně jsem si přečetl tento článek, kde je popsáno to na co upozorňujete: http://kultura.idnes.cz/bem-ustoupil-navrhne-zruseni-dotace-na-vstupenku-fvk-/divadlo.asp?c=A080606_183939_divadlo_jaz Máte naprostou pravdu, že Richter je v názorech konzistentní a Bém jeho hodnocení změnil, pravděpodobně vlivem nátlaku umělců. Z toho co čtu ale za tím vůbec nemusí být snaha se zalíbit veřejnosti, ale spíš pochybnosti nad Richterovými manažerskými schopnostmi - neschopností obhájit svoji práci a neschopnost kompromisu v jednání s umělci v podobě zrušení dotace na vstupenku (třebaže jemu samotnému přišla na začátku v pořádku, nebo jí nevěnoval velkou pozornost). V mých očích ten článek trochu potvrzuje co jsem si myslel na začátku - jeho hodnocení Richtera se změnilo v čase tím jaké Richter odvedl výsledky. Já v tom nic pochybného nevidím.

Vláďa 15.11.2008 5:29

Kandidatura na předsedu

> pražský primátor jen využil situace po volbách, na kterých sám

> měl nezanedbatelný podíl (nevhodné výroky, post ve straně,....

Jaký měl Bém na tom debaklu podíl je strašně těžké soudit. Za sebe jako voliče a pražáka mohu říct, že na mě mnohem silněji působí Klaus a jeho vyjadřování k Unii/klimatu/Gruzii (myslím že většina lidí ho stále vidí jako představitele ODS) a agresivní všehoschopná opozice. Zrovna Béma vnímám já a lidé kolem mě jako šedou myš. Je pravda, že oproti nějakému rozhovoru z roku 2007 názor změnil, ale nějaké morální pochybení v tom nevidím.

Vláďa 15.11.2008 5:31

Postoj ke knihovně

> Přidal bych snad v této souvislosti úvodní slovo primátora do

> publikace ke stavbě knihovny

Zaujal mě zejména ten druhý článek, který zachycuje co Bém řekl v den vyhlášení Kaplického jako vítěze: "označil pro ČTK návrh jako odvážný, překvapivý, originální, energeticky úsporný a jistě i kontroverzní" a "Sebe sama označil jako příznivce odvážných řešení.". To mi přijde jako hodně opatrné nadšení. Pokud tomu dobře rozumím, o řešení nerozhodoval sám, ale hlasovalo se. A podle jeho slov pro to sám nehlasoval. Co mohl říct jiného? "Vybrali jsme vítěze, ale moc pěkné to není...". Ani tady nevidím důvod na lámání hole nad Bémem.

Přiznám se, že samotný článek vnímám jako součást vnitrostranického boje a mám pocit, že by straně prospělo, kdyby se z toho boje nestával boj veřejný. Zvlášť v době kdy celá levice jde jedním krokem a její předseda dělá názorově o několik tříd horší veletoče (vedení sněmovny, radar). Pero (případně článek na Psovi) je strašně mocná zbraň.

5P 8.11.2008 8:26

Bééé

Bém je Paroubkův vyvolený. Z dob působení obou na magistrátu na sebe musejí vědět tolik věcí, že jim oběma nezbývá nic jiného než spolupracovat. A Béma volit do funcí nemá smysl, protože má už určitě vyhlédnutou další 8 tisícovku. A jak vědí i nejlepší horolezci světa, je to vždy buď a nebo.:-/

Tis 8.11.2008 7:53

Narkomasfiám Bém

Bém je tvrdý odpůrce trestání držení drog pro vlastní spotřebu a uznává jenom prevenci. Přitom on sám rozdělil mládež na tři skupiny: jedna, která drogy nikdy nevezme, druhá, kterou lzer ovlivnit a třetí, na kterou prevence nepůsobí a drogy dere. Tuto třetí skupinu Bém dál na pospas narkomafiím. Trestání držení drog pro vlastní spotřebu má ztířit jejich dostupnost. Hájí zájmy narkomafií. Jak se může každý přesvědčit žádná prevence,ani proti kouření, se nekoná. Bém má na svědomí víc životů než všichni vrazi v ČR dohromady.

Jenda 8.11.2008 23:03

Re: Narkomasfiám Bém

Trestani drzeni pro vlastni spotrebu zpusobuje maximalne vetsi zaplneni veznic idiotama. Narkomafiim je naprosto ukradene.

Vodák 8.11.2008 7:52

nyní

Je pozoruhodné jak se různí politologové, novináři najednou zajímají o Béma. Kolika lidem leží na srdci to co kolik let zpátky provedl, co kdy řekl nebo neřekl, kolik volů, jinak to nejde napsat, radí členům ODS koho mají volit za předsedu. Myslím, že by si toho ODS měla vážit a soudruhům za jejich starosti a rady poděkovat.

yorik 8.11.2008 7:55

Re: nyní

Ne že bych se k tomu dobytku chtěl počítat. V žádném případě bych těm volům i členům ODS nechtěl radit, koho mají volit za předsedu.

I-Worm 8.11.2008 10:59

To je fakt moc divný

že se novináři takhle moc zajímají o osobu, která zaujímá v Praze takové postavení! Tak tohleto za komunistů nebejvalo!

Vodák 8.11.2008 11:09

Re: To je fakt moc divný

Jenže ta osoba zaujímá takové postavení několik let. Proč se začali zajímat až nyní? Navíc je rozdíl mezi zajímáním, pomlouváním a hledáním všeho možného i nemožného.

I-Worm 8.11.2008 11:28

Re: To je fakt moc divný

aby nádoba mohla přetéci, musí se nejdříve naplnit. Ale možná, že i toto je divný...

jasan 8.11.2008 7:43

poradi hodnot

ano, mozna ze bem v celkem nedulezitych malickostech obratil - stava se to kazdemu.

Topolanek obratil v zalezitosti naprosto nejdpodstatnejsi - v otazce samostatnosti a suverenity statu.

yorik 8.11.2008 7:53

Re: poradi hodnot

Pavel Bém není žádný chaot. Ve svém jednání a chování se pevně drží plánu. Toho územního, hl.m. Prahy. To je norma nejvyšší.  Přes něj vlak nejede. Maximálně pod ním.