26.5.2022 | Svátek má Filip


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
karel-smichov 8.11.2008 14:08

Re: jedině pod vedením pana Béma

Když se tak chlubí jak v Praze se svými kumpány¨ hospodaří , jak  zdůvodní těch pár

milionků co dal vydělat  prátelům ODS za projekty na olympiadu ,když na nic nejsou

peníze, co by z něj vylezlo za nápady ,kdyby se  stal předs. vlády !!>->-

yorik 8.11.2008 14:01

Re: jedině pod vedením pana Béma

Vaše ironie není zcela namístě. Elektorát v Praze 1, neumožňuje zvolení jiného, než pravicového kandidáta. Na pražských sídlištích už bude situace jiná. Sílu ODS nabere v satelitních prstencích kolem Prahy. Tam, kde končí panství velkých developerů. Ale Česká republika jsou i jiné adresy. Suchá Loz není pražská Ořechovka. Takže pan Bém jako lokální pražský politik možná uspěje ale v rámci republiky bych mu šance nedával. ODS nepotřebuje do čela seladona ale politika, který rozumí obyčejným lidem. Třeba takového senátora Kuberu.  

Tepličák 8.11.2008 17:13

Re: jedině pod vedením pana Béma

Asi by to zvládl jako jeho otec,-komunista,kádrovák mají v krvi

yorik 8.11.2008 18:41

Re: jedině pod vedením pana Béma

Vám je kádrování zcela cizí, jak vidím.

Ingrid 9.11.2008 15:50

Re: jedině pod vedením pana Béma

8-oVy potlacho,copak vám genetika nebo vývojové řady nic neříkají?

F.VÍZEK 88.100.57 8.11.2008 13:19

Bém lepší Topolánka?

Problém je hlubší.

ODS si může i tu svoji aroganci dovolit, protože sklízí dobré plody, které nezasela.  Sociálně demokratická vláda jí vyčistila a stabilizovala za nemalých nákladů bankovní systém, zemi odevzdala v pořádku: veřejný dluh ČR nejnižší v Evropě a deficit státního rozpočtu pod požadovanými 3% HDP.  Po vládě ODS se znovu začne brodit v problémech.

Vláda ODS je zemi nebezpečná - z Bémem a Topolánkem i bez nich - z několika důvodů: udělala špatné reformy, nasměrovala zemi špatným směrem, zrušila progresivní zdanění, zrušila investiční pobídky.  ODS jako strana není integrovaná ani do evropských struktur, ačkoli je členem Evropské lidové strany, je jednou nohou na odchodu a míní s britskými konzervativci založit v EP novou frakci, čímž se dostane mimo hlavní proud evropské politiky.  

Na předsednictví není cláda připravená ani v tom nejjednodušším: mnozí ministři se nedomluví ani v angličtině a ani ve francouzštině, ačkoli  budou muset řídit zasedání.  Jak to budou dělat? Přes tlumočníky? Něco takového Evropa ještě nezažila.

Honza 8.11.2008 13:30

Re: Bém lepší Topolánka?

Vy asi nebudete ekonom pane, že? Jinak byste takové kraviny o progresivním zdanění a investičních pobídkách, které z nás mimochodem dělají vysoce rizikové a hlavně POSTRADATELNÉ montovny, nemohl vůbec vypustit z klávesnice.

F.VÍZEK 88.100.57 8.11.2008 13:38

Klaus měl ekonomů fůru - a jak dopadl?

Současná finanční krize potvrdila, že je nutné vrátit se k progresivnímu zdanění, zastavit snižování daňové kvóty a hlavně ukončit hazard se soukromými penzijními fondy. Snižování daní je v současnosti ta největší ekonomická hloupost, která může existovat. Měl by být konec s populistickým snižováním daňové kvóty. Problémy USA ukazují, že selhal americký stále liberálnější model i praxe minimalizovat veřejné výdaje.  

 Daleko efektivněji fungují země typu Švédska, Finska a Dánska, kde mají daleko vyšší daňové kvóty.  Liberální „bláznění“ a z něho plynoucí selhání finančních trhů někdo uhradit musí, někde se musí vzít peníze na sanaci bankovního systému…

F.VÍZEK 88.100.57 8.11.2008 13:44

Montovny ?

Pokud jde o montovny... Až  ČR bude na vědu a výzkum a na vzdělání vůbec dávat aspoň těch 6% HDP, které marně sliboval už Zeman, potom se za takových 15 až 20 let může stát, že Česko nebude montovnou Evropy, ale kreativním území, ze kterého budou rašit nové a nová nápady!  Ale i těch 6% HDP je málo: vyspělé země  k onomu účelu vyčleňují až 12 % !

Honza 8.11.2008 13:46

Re: Klaus měl ekonomů fůru - a jak dopadl?

Mohl byste vyjmenovat skutečně měřitelné důvody k návratu progresivního zdanění? Současně je třeba také napsat, že zrušení progresivního zdanění osobních příjmů se automaticky nutně nerovná snižování obecného zdanění, ale je to zejména opatření k zastavení odlivu mozků.

P.S.  Populistické důvody ve smyslu útoku politiků na první signální soustavu těch nejprimitivnějších voličů neuznávám. Podívejte se raději pravdě do očí.

F.VÍZEK 88.100.57 8.11.2008 14:54

Progresivní zdanění...

Vítr z východu nám přivál tzv. rovnou daň, zatímco na západě se dlouhá desetiletí úspěšně  praktikuje progresivní zdanění.  Patrné to je zejména v USA, kde dokonce prezidentu Bushovi návrh na snížení daní představitelé nejbohatší třídy odmítli.

Zřejmě vědí, co je solidarita a co znamená i pro ně pojem sociální smír.

Ladislav N 8.11.2008 17:44

Re: Komunistický "Goebbels" Vízek: Tisíckrát opakovaná lež...

Vízek není člověk. Vízek je jednoduchý komunistický spamovací robot s generací náhodných textů  jednoho dnes už zcela dementního bývalého senátora ČSSD a člena KSČ... Ať mu odpovíte slušně či vulgárně, odpovědi k věci se nedočkáte. Vždy jenom vylepení náhodně vybraného nesmyslu...

Viz diskuse k jeho poslednímu "článku" na NP...

F.VÍZEK 88.100.57 8.11.2008 13:41

Re: Bém lepší Topolánka?

Soudných pisatelů je stále víc, dvě - tři výjimky to potvrzují.  Pokud jde o dluhy: ČR má druhý nejmenší  veřejný dluh k HDP v Evropě a už v roce 2006 i 2007 byla pokud jde o deficit státního rozpočtu pod kýženými 3 % HDP.   Vylhané Kočárníkovy "vyrovnané" rozpočty už nikoho neosloví;  také je obecně přijato, že dluhy patří na stůl a splácet i s úroky !  Tak se stalo už za Zemana s rizikem, že ono "vytažení ze zásuvky" bude hlupáky chápáno jako dluhy vzniklé "tím vytažením na světlo boží".   Moudrý občan rozlišuje viníky a zachránce !

Takže: po osmi letech vlády ČSSD všechno v pořádku (i podle Klause nejlíp v historii), ale vláda ODS nám "zavařila" inflaci natolik, že tady máme vážný problém... 

Honza 8.11.2008 13:52

Re: Bém lepší Topolánka?

Přestaňte sem prosím opisovat ty agitky a zkuste napsat nějaký opravdu VLASTNÍ názor. Působíte jako ohraná deska, která dosti přeskakuje. Těm progresivně zdaněným mozkům budete chtít připlatit vyčleněním více peněz z rozpočtu. Ale oni mezi tím budou už úplně někde jinde v Evropě pracovat pro někoho jiného. Pokud to nechápete, pak si tady klidně dál přeskakujte.

F.VÍZEK 88.100.57 8.11.2008 14:57

Přestaňte si hrát na cenzora !

Jsem stejně dospělý jako Vy a na mně záleží, CO napíšu, KDY to napíšu, JAK to napíšu.  Na Vás potom je, abyste rozhodl - číst   x   nečíst ?  

Ale neokřikovat!   (K progresivnímu zdanění - viz výše !)  

Honza 8.11.2008 19:05

Re: Přestaňte si hrát na cenzora !

Už jsem to pochopil pane Vízku. Vy prostě musíte mít vždy nějaký systém, který někde okopírujete. Vaším problémem je, že si z každé strany kopírujete jen co se Vám hodí.

To je společné poznávací znamení všech vyžírků, neokomunistů, socdem a melounů včetně.

A neokřikovat, také si s dovolením budu číst, psát a myslet o Vás co chci. Děkuji že rozumíte. Jasnému znamení.  (Y)

Koukám a Vidím 9.11.2008 15:57

Re: Přestaňte si hrát na cenzora !

;-Pa kdyby na chleba nebylo já tu svojí pravdu vykříčím aspoň si u toho zakřičím...vypustil pšouk Honza

Honza 10.11.2008 23:27

Re: Přestaňte si hrát na cenzora !

No, od Vás se tak akorát nechám citovat, Vy lingvisto. Vaši pravdu jsem ještě neslyšel, nejspíš to bude tím opisováním letáků, tam se pravdu nedozvíte.

F.VÍZEK 88.100.57 9.11.2008 16:17

Je to rozdíl...

Honza - to je anonym,  Vízek - to je pravé jméno člověka, někdejšího politika.  Člověk s člověkem může polemizovat dokonce i osobně reagovat na to či ono, ale slušný ANONYM  se  má vyjadřovat výhradně k textu a autora si nevšímat, pokud se sám za svoje slova nemíní otevřeně podepsat. 

S mnoha kritiky jsem si vyměnil maily a čas od času do sebe "řežeme". To beru.   Ale urážky od anonymů?  To je férové ?  

Honza 10.11.2008 23:38

Re: Je to rozdíl...

Odpovídám Vám jak si zasloužíte, protože Vy neumíte jasně a jednoduše odpovědět na jasně položenou otázku. Odpovídáte vyhýbavě, pokud vůbec, jste zde chápán jako tapetovací demagog. Když jste v koncích, nereagujete, případně  použijete jako zástupný důvod, že dotyčný je anonym. Moje soukromí má svou cenu, a Vaše místní pindy a už vůbec ne Vaše osoba, nebudou důvodem, abych ho opouštěl, pane učiteli.

nerouš 8.11.2008 17:42

Re: Bém lepší Topolánka?

Člověče Vízku,vy nebudete normální.nejste vy Paroubkův poradce.To přece Jyrka všude troubil,že dluhy se nadělají,ale nemusí se platit.Vám tak svěřit kostelní pokladničku

Schuspeitel 8.11.2008 15:36

Re: Bém lepší Topolánka?

měl vůbec Klaus alespoň jednoho "kámoše", který něco nerozkradl ?

Honza 8.11.2008 19:46

Re: Bém lepší Topolánka?

Netuším, co tím myslíte. A co jste rozkradl Vy? Ulejval jste se z práce zdravý na neschopence, rozkrádal jste majetek v socialistickém vlastnictví, nebo jste byl jedním z těch, co mi podporou komunistických zločinců ukradli 25 let života, nebo snad toto vše dohromady?

Ten váš dotaz o tom totiž dost svědčí.

MK 8.11.2008 21:34

Re: Bém lepší Topolánka?

V.Klaus mohl mít pouze takové "kámoše" - neboli spolustrníky, které mu navolili voliči.  Vzhledem k tomu, že jsme takoví, jací jsme, bez ohledu kdo  jaké partaji fandí,  proto tak partaje vypadají. Jste-li bez poskvrny, hoďte kamenem.

Hanák 8.11.2008 12:38

Jan Masaryk

prý často říkával, že každý pořádný politik má rozumět žertu a hvězdářství. Vtipem často překlene neřešitelnou situaci a když se zadívá na hvězdné nebe, není-li moc hloupý, sezná v tu chvíli, jak je malý. Druhý den pak může ve sněmovně pronést velikou řeč, kterou budou všichni se zájmem sledovat.

A já dodávám, že P. Bém měl při svém výletu v Himalajích vynikající možnost zjistit, jak je prťavý. V každém případě to skuteční horolezci dobře znají. Kolik asi tak máme takových politiků, křeří by Masarykovu kriteriu vyhovovali?

JP 8.11.2008 13:06

Re: Jan Masaryk

Myslíte, že právě P. Bém je takový politik? Důležitá je tam ta podmínka "není-li moc hloupý".

Honza 8.11.2008 13:25

Re: Jan Masaryk

Já mám ale tak trochu dojem, že to už dávno zjistil, ale nebere to na vědomí. Nechci Vám brát iluze, to ne, je to jen můj dojem a osobní poznání.

Odkazy a vzpomínání na názory Jana Masaryka jsou vcelku populární, ale nebyl to náhodou ministr, který v klíčové chvíli podle větru nabral směr? Já osobně o jeho skálopevných názorech a morálních kvalitách přesvědčen nejsem.

Paralela s panem Bémem se potom přímo nabízí.

Martin II 8.11.2008 12:29

můj názor

když nejsme schopni si sami řídit tento stát, nechť vzniknou "Spojené evropské státy " pod společnou vládou,kde bude mít každý stát jednoho ministra.Současnou EU rozpustit.!!

Honza 8.11.2008 12:36

Re: můj názor

Vy musíte být hrozný vůl.

billis 8.11.2008 15:22

A co takhle: Spokojene evropske staty ?

- a ostatni rozpustit ;-)