16.5.2022 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

POLITIKA: Na Lisabon

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Frank 28.1.2009 18:23

Zajímalo by mně, jestli autor LS četl?

F. Čech 28.1.2009 14:47

Co jiného lze čekat od modrých klauofilů než další škody

Nebylo toho už dost modří soudruzi klausofanatici? Nestačila vám zbabraná kuponovka, bankovní socialismus s biliónovými ztrátami, čtyřletý klientelismus bez omezení v rámci oposmlouvy, odmítání eura, likvidace Kaplického projektu knihovny a následně i Kaplického osobně, přiblblé tahanice ohledně Lisabonské smlouvy jejím předhozením Ústavnímu soudu? Čím nás ještě chcete uctít vy magoři? Kdy toho bude konečně konec? Jak dlouho vám to máme trpět!!!

libero 28.1.2009 15:13

Re: Co jiného lze čekat od modrých klauofilů než další škody

Pláčete pěkně, ale málo co z jmenovaného mělo reálné lepší řešení. Všechno buďto jen reálné, ale horší, nebo lepší, ale politicky neprůchodné. Takže račte se odebrati za svým idolem Špidlíkem do Brusele.

Míra 28.1.2009 16:34

Re: Co jiného lze čekat od modrých klauofilů než další škody

Souhlasím s Vámi, Čechu. I já jsem si postupem času všiml, jak mají komunisti rádi svého pana lžiprofesora a budou ho bránit, i kdyby za to měli dát život - ale někoho jiného. Pan lžiprofesor se opakovaně pokoušel vstoupit do KSČ, ale protože ho nevzali, prohlásil se za ne-komunistu. Tím nechtěně prozradil o sobě více než původně chtěl:  všechny jeho kecy o demokracii, obdivu k baronce M.T., jediné autentické demokracii - to byly jenom mimikry. Jeho slovní i skutečné odmítání občanské společnosti, stavění politických stran do nadřazeného postavení nad občany nestraníky, zneužívání veřejných funkcí, vytváření nové rudé totality, to vše usvědčuje Václava Klause z předem připraveného postupu k uchvácení státu a jeho institucí novou generací starých komunistů. Slibuji panu profesorovi, že tentokrát nebude žádný samet, ale hrubá pomůcka na vázání balíku. Ať chcípnou všichni komunisti s Václavem Klausem v čele!!! miroslav.vojta@volny.cz

jeff 28.1.2009 18:11

Re: Co jiného lze čekat od modrých klauofilů než další škody

taxík, Praha, Bohnice, léčebna, studené obstřiky, neprodleně.

.. 28.1.2009 23:31

Re: Co jiného lze čekat od modrých klauofilů než další škody

Míro, je dobré si omývat přirození chladnou vodou. Hlavně to chce zachovat naprostý klid, ticho a nic nemyslet. Začal jsi dobře. Už nemyslíš, tak ještě ten klid a chladnou vodu na ohanbí.

honzak 28.1.2009 16:56

Re: Co jiného lze čekat od modrých klauofilů než další škody

ty budeš ten Ringo Čech, co? Veselá kopa, že? Svéprávnost stále jestě máš, že?

jeff 28.1.2009 18:07

Re: Co jiného lze čekat od modrých klauofilů než další škody

Kdy toho bude konečně konec? Jak dlouho vám to máme trpět!!!

fčechu, takoví rudooranžoví pitomci jako ty budou trpět do smrti. Socialismus se vám nevrátí.

Fišta 28.1.2009 18:50

Re: Co jiného lze čekat od modrých klauofilů než další škody

I vrátí, vrátí.. Přes Brusel rovnou do Moskvy. To, že jsou komunisti proti LS je jen kamufláž pro slaboduché.

IH 28.1.2009 12:17

Právo nezná definice

Celý tento spor o rozdíl mezi výkladem co je rozpor a soulad je krásným důkazem přiblblého právnického myšlení, které má dalekosáhlé důsledky. Oni totiž neznají elementární základy přesného vyjadřování, jak je běžné ve všech technických vědách. Než vyslovím jakékoliv tvrzení, zákon, v matematice větu atd. je třeba definovat pojmy. Právníci naprosto nesmyslně tvrdí, že něco definovat je mnohdy nemožné, protože definice jsou vyvratilné. Tím dokazují svojí neschopnost a nepochopení logického myšlení, protože definice nejsou přece od toho, aby se dokazovaly či vyvracely.

libero 28.1.2009 15:27

Re: Právo nezná definice

Nedokazatelná neb vyvrátitelná definice k hownu jest.

kpt 28.1.2009 11:45

Kvalifikovaný výklad Stavu věcí

Soud dospěl k závěrům, zformuloval je .. a jeho blahorodí, Václav VI., to neunesl. Proto i to přeřeknutí. Jak si mohli dovolit vidět věci jinak, než On!  A tady je vidět rozdíl mezi znalci práva a vždy aktivním amatérem, jakkoli schopným až všehoschopným. Hrozny, na něž chtěl při projednávání, jež s pomocí senátorů inicioval, dosáhnout, visely i pro něj příliš vysoko...

jasan 28.1.2009 11:56

Re: Kvalifikovaný výklad Stavu věcí

jak vidim, neznate ani obsah podani ani odpoved US... ale Klausofobie vam jde dobre...

kpt 28.1.2009 13:33

Nevím, co Vy vidíte a je to i, mezi námi, jedno

Klausofobie, používáte termín, jehož obsah je Vám, pravděpodobně, neznámý. Nejde o strach z.., ale o mírný pocit hnusu z.., jemně řečeno.

libero 28.1.2009 15:30

Re: Nevím, co Vy vidíte a je to i, mezi námi, jedno

Pokud pocit hnusu z vlastní neznalosti, jde o správný pocit.

Myslíte, že to Klausovi nepřipravovali právníci? Asi jediní právníci, kteří text LS četli, když na ÚS ten text vůbec nemají?

Pravá Míra 28.1.2009 17:12

Re: Nevím, co Vy vidíte a je to i, mezi námi, jedno

no a ten soud také rozhodl, že suverenitu neztrácíme, protože právě opakované odmítání bruselských nařízení  je je znakem té suverenity.

kpt 28.1.2009 18:41

O čem si chcete povídat, když tvrdíte, že text smlouvy na ÚS nemají

Ale nešť, odpovím Vám. Nepochybuji o tom, že mu to připravovali právníci. Jak vidno, neměli dostatečně dobré argumenty pro věc, o kterou jim šlo. Nebo doopravdy věříte, že na ÚS ten text neměli a jemnocita Václav VI. by to neužil jako palici na ně? Z toho vyplývá, to je rada pro Vás, že člověk nejdřív musí zapnout mozek, následně zvážit, co řekne a co si nechá pro sebe atd.. Vím, že je to trochu složitá činnost, ale proč to nezkusit.

Beno 28.1.2009 11:18

P. Chýlo, buďte sám přesný, když žádáte přesnost od jiných.

V svém odstavci

"Doufám, že pan prezident i senátor Kubera nebudou nadále po Ústavním soudu chtít nemožné a smíří se s tím, že ve smyslu § 71e zákona č. 182/1993 Sb. je konstatování, že mezinárodní smlouva je s naším ústavním pořádkem „v souladu“ přesně, ale opravdu přesně, to samé, jako výraz, že „není v rozporu“. "

vztahujete výrok ÚS na celou mezinárodní (Lisabonskou) smlouvu, ačkoliv - jak z Vašeho textu výše plyne - dobře víte, že se výrok ÚS vztahuje jen na vybrané části oné smlouvy. Tak proč ta generalizace - zrovna se hodí?

strejda 28.1.2009 12:42

Re: P. Chýlo, buďte sám přesný, když žádáte přesnost od jiných.

Je to generalizováno, ale jak si jistě všímáte i tak to poměrně dost čtenářů není schopno pochopit.

jasan 28.1.2009 11:03

chcete vedet vic?

www.nelisabonu.cz

RasPutin 28.1.2009 10:52

Konečně

Konečně někdo vzdělaný podává jasný důkaz toho, jak s námi nevzdělanci jednají. Že jim to mnohdy žerem je už náš problém. Díky, pane Jiří.R^

Ano 28.1.2009 10:49

nepochopení

Na LS nelze nahlížet očima průměrného českého podvodníka - modrého nebo rudého komunisty, který když může, tak podvádí a totéž čeká od svého okolí.

libero 28.1.2009 15:31

Re: nepochopení

To máte tedy pěkné zvyky, fuj, fuj!

No.. 28.1.2009 8:49

Francie, Holandsko, teď Irsko a pořád ten paskvil prosazují....

Kdy konečně byrokratický moloch pochopí, že jeho kobka z předpisů jak bývalé ústavy, tak přepsané (ještě hůř!) Lisabonské varianty ústavy, je pro svobodné země nepřijatelná ??? Vzdát se všech práv a přenechat velení těm větším, aby o nás rozhodovali....kdo z Vás předá pravomoci nejsilnějšímu neurvalému nájemníkovi, aby rozhodoval o Vás i istatních nájemnících? Aby měl právo Vaše byty upravovat, pronajímat, určovat, co můžete a nemůžete ve svém bytě dělat ??? A to chcete tohle podepsat , Lisabonskou smlouvu ?  PROBOHA MYSLETE  !!!!

sláva 28.1.2009 11:43

Re: Francie, Holandsko, teď Irsko a pořád ten paskvil prosazují....

Ty USA by měli okamžitě rozpustit, pane! taky se vzdaly jednotlivé státy své suverenity, napřed tuším 14, pak další, a pak další přistupují, myslím že Havaj atd., a trpí a trpí, jak ti ostatní za ně rozhodují, místo aby si Havaj vybudovala vlastní armádu, zvolila vlastního Klause za suverénního prezidenta a těšila se ze samostatnosti.

Až bude jednotná Evropa, a my v ní nebudem, to o nás silnější nebudou rozhodovat?

A nebyla evropa suverénních států dějištěm dvou válek celoevropských až světových?

MYSLETE!A naši poslanci, které volíte? Jsou vskutku chytřejší a vzdělanější než průměr evropy?

MYSLETE!JE to pane stále stejné: barbarské Čechy civilizovala Evropa od sv. Václavem počínaje, s tím nic nenaděláte.My obohatili Evropu o zničenou zemi po husitských válkách.. A když jsme se měli přidat ve válce 30-tileté k pokrokovějšímu kapitalistickému Severu, tak jsme to nedokázali...atd.atd.Já chci do Evropy a jejích zákonů! Český zákon zní: "Prostor vyhrazený pro nekuřáky."... to je stolek vedle kuřáků.V každé hospodě v mém městě.... české zákony a suverenita... fuj!

jasan 28.1.2009 11:56

Re: Francie, Holandsko, teď Irsko a pořád ten paskvil prosazují....

kdyz mlzite, tak aspon spravne...

USA - iniciativa vzesla zdola, presto to trvalo 200 let a jednu velice krvavou valku... a to jeste "staty" USA znamenali necio uplne obsahove jineho, nez staty v Evrope...

. 28.1.2009 13:48

Re: Francie, Holandsko, teď Irsko a pořád ten paskvil prosazují....

Slávo, Slávo, ty to máš jednoduché. Já vím, přemýšlení bolí.

Dušan Streit 28.1.2009 8:47

Nesouhlasím

Mám stejný názor jako prezident Klaus:

http://streit.blog.idnes.cz/c/59856/Ustavni-soud-se-vyhnul-odpovedi-na-podani-Senatu.html

mirosdlavb 28.1.2009 11:39

Re: Nesouhlasím

nemam stejny nazort jako nas nynejsi pan president, nebot se povazuji za cestneho a inteligentniho a vzdelaneho obcana s mezinarodnimi zkusenostmi.

šimon klein 28.1.2009 12:44

Re: Nesouhlasím

a ještě jste vynechal, že jste mezinárodně skromný.....