25.9.2022 | Svátek má Zlata


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Tomas 23.5.2006 15:05

Boj za efektivní stát mi připomíná boj za mír

Všichni by chtěli nekonečný a trvající MÍR, nicméně války jsou stálou součástí našeho života. Stejně tak efektivní stát může být toliko předmětem nenaplněné touhy generací... Tím neříkám, že není třeba o efektivní stát usilovat - vždy ale s vědomím, že skutečně efektivní státní správy lze dosáhnout pouze jejím zrušením...

Úplně základní problém ovšem tkví v tom, jak se k efektivnímu státu dopracovat. Nevidím vůbec jakousi "celospolečenskou shodu" o tom, jaký má stát vůbec být. V situaci, kdy se hlavní politické síly nejsou schopny dohodnout ani na tak zásadní věceci, jakou je důchodová reforma, můžeme těžko očekávat, že se někdo bude zabývat takovými "jemnůstkami" jako jsou obsahy jednotlivých zákonů či případně jejich vzájemné kolize.

Souhlasím, že pokud má být stát efektivnější než dosud, je nezbytné mu sebrat všechny kompetence, které nutně nepotřebuje - pokud se ovšem shodneme, které že kompetence to jsou;-)

Malý Aston 23.5.2006 15:30

Jedna cesta by byla,nedat jim prachy

Podstatnou část života jsem pracoval v socialistickém podniku.Když přišel příkaz,snížit počet pracovníků,tak jsem vždy zdůvodnil,že nejen nemohu snížit ale potřebuji ještě více.A pěkně jsem to podložil příkazy,které musíme dodržovat.On ten počet pracovníků totiž ovlivňoval mé platové zařazení a snížením počtu,to bylo o jednu nebo dvě platové třídy níže.To jsem nemohl připustit.

A protože státní moc je řízena také po socialisticku,je výsledek snažení obdobný.A přišla privatizace a hned to šlo,vlastník sám rozhodl,kdo je potřebný a ostatní hned pěkně domů. Takže ono to jde.Ve společnosti je to složité,oni ti úředníci jsou placeni z našich daní,když nebudou naše daně,tak si stát na své úředníky půjčí,bez úředníků není stát.Až státu nikdo nepujčí a nebudou daně,bude muset stát ať je řízen levicí nebo pravicí s tím něco udělat.A dokud tento stav nenastane,nic se neudělá je to jen sen některých snílků.Chybí rozum.

felcar36 23.5.2006 18:12

Re: Jedna cesta by byla,nedat jim prachy

Nezapoimínejte, příteli, na to, že stát si hmotné prostředky pro byrokracii bere násilím. To nejde řídt: nebudu platit. Stát vás zavře a dál bude sadisticky vymýšlet další berně a tvrdě je ždímat z obyvatel.