18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

POLITIKA: Krmení tygra mrkvičkou

Sníst koláč, a přitom ho pořád mít. To je pokus, který nám budoucí ministr financí Andrej Babiš hodlá předvádět v přímém přenosu. Neblahá a nemravná provázanost politiky a byznysu vynesla jeho hnutí k faktickému vítězství v posledních volbách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Nytra 23.1.2014 20:55

Re: B

Někteří voliči jsou tak dobře přesvědčení že mají pravdu že jim to nikdo nevymluví, bude to trvat roky a není jisté jestli to bude k dobru celé společnosti. Ani za 20 let jich nic nepřesvědčilo, snad až několik generací pomře. Ovšem se to povědomí začíná zrychlovat díky internetu, ovšem taky se to dá použít k manipulaci s povrchními lidmi. Nezbývá než počkat jak se současná situace vyvine, já věřím že to bude aspoň malý krok dopředu.

J. Svoboda 23.1.2014 13:41

Re: B

Pane Nytro, Zeman žádnou vládu nerozbil. Vláda se rozsypala úplně sama. To už byste skoro mohl říci, že vládu rozbili úplně všichni, kromě vlády samé. Je třeba se ptát, proč slušné malé stany nedokáží voliče přesvědčit. Není to náhodou tím, že hloupí voliči (a je jich bohužel moc a moc) čekají, až budou mít jistotu, že jejich hlas nepropadne a proto raději zvolí zloděje s jistotou? Je to přesně jako s otázkou, zda bylo dříve vejce, nebo slepice. Není to dále aké tím, že mnoho voličů se slušných malých starn bojí, jako čert kříže? Že by klesly bezpracné příjmy a kleslo přerozdělování? Zda byl Kalousek skandalizován nespravedlivě, pokud vůbec, je na širší debatu. Vzpomeňte, jak se jevil v případech krádeží na Ministerstvu obrany, jak pospíchal ve sněmvně s pádem stojedničky.

Pro volbu Svobodných nepotřebujeme švýcarské voliče. Úplně stačí čeští voliči s mozkem v hlavě a to máme. Stačí se naučit ho používat. Například v eurovolbách mají Svobodní díky nízké účasti dicela dobrou šanci se do parlamentu dostat.

Přijetí služebního zákona vypadá podezřele, jednak, že z něj dělají LEX Babiš, jednak je třeba uvážit i to, že zákon stávající politické repreuentaci zaručí stabilní elektorát, skládající se ze státních služebníků.

Nejlepší je fakt, že do vosího hnízda mafiánů šlápl mafián. To se může ukázat jako velmi kontraproduktivní.

Pokud to bude nová vláda dělat zase špatně (na to můžeme vzít jed), politické strany se nebudou prát s tím, ale za to. Je naivní si myslet, že v těchto volbách vítezné politické strany něco zmůžou. Vždyť politické strany a z nih vzniklá vláda jedno jsou.

K. Nytra 23.1.2014 11:11

Re: B

K volbám si myslím že jsem šel informovaný, politický vývoj sleduji odjakživa,  dříve jsem volil  ODS, ovšem po další blamáži mi došla trpělivost, o Babišovi jsem si sháněl informace sám a sledoval jsem vývoj jeho hnutí, když Zeman rozbil vládu naskytla se konečně příležitost jak ty mafiány omezit, máme více stran s krásnými programy ale nedokáží dost voličů přesvědčit, lidé už nepřežijí další katastrofy v podobě solárních tunelů nesmyslného zadlužování, neomezené moci lichvářů atd. O voličích si však nedají dělat velké iluze, stačí průběžně číst diskuze na Novinkách, kde se rekrutují tzv levicoví voliči, ale i tam nastal malý obrat, ČSSD dostala lekci a snad se trochu poučila. Situace byla vážná, Kalousek byl skandalizován více méně nespravedlivě, ale dopad to mělo na celou pravici. Lidovcům se podařila nějaká obroda, KSČM  ze situace zase jako obvykle vytěžila co se dalo, Zemanovce pomohl pohřbít Zeman, nakonec se tam pokoušely schovat krysy opouštějící loď.  Svobodní mají moc pěkný program, ovšem realizace je zatím v nedohlednu, nemáme tu švýcarské voliče. Okamura s nacionalizmem může mít úspěch jestli tu bude pokračovat tolerance k některým pochybným skupinám obyvatel. Volbou Babiše se naskytla teoretická možnost zlepšení ekonomiky, otázky morálky a demokracie jsou ovšem narušeny. Je ale nejlepší kompromis, první kladná věc je konečně přijetí služebního zákona, který snad zamezí neustálým zmatkům v řízení státu měněním odborníků politickými rozhodnutími, což vnáší nestabilitu ve státním sektoru. Nedivím se těm kampaním proti Babišovi neboť se šláplo do vosího hnízda mafiánů. Jisté riziko zneužití moci jistě tu stále existuje, ale volit  politiky donekonečna slibující nesplnitelné, korupci a zlodějnu také není žádné terno. Zatím tu demokracie je a pokud to bude nová vláda dělat zase špatně je na politických stranách jak se s tím poperou, důvěra se rychle ztratí ale těžko získá, TOP 09 nakonec to ustála, jen si škodí některými nenávistnými výpady.

J. Svoboda 22.1.2014 14:27

Volič měl více možností

Pane Nytro, blbí voliči je opravdový problém. Školení by to opravdu chtělo. Souhlasím s Vámi, že se to nedá nařídit. Musí si to však každý z této cházky zařídit sám ve vlastním zájmu. A v tom tkví onen velký problém. Mnoha voličům jde ve vlastním zájmu v první řadě o žvanec.

Jak jsem už mnohokrát napsal, bohužel většina voličů jsou tupci. Vy si protiřečíte: píšete, že co si zvolí, budou mít a dále píšete, že nebudou, mají s tím zkušenosti - po volbch se objeví pravý opak slibovaného.

Bohužel tupost voličů je v tom, že smýšlejí jako Vy. Píšete, že šli volit podle lepší reklamy. Jsem stále přesvědčen, že voliči přece jen nejsou nemyslící dobytek. Mají  mozky a ty jsou mimo jiné určeny k přemýšlení. Volit dražší reklamu, to hnusné pozlátko, je cesta do pekel. Rozhodně to není tak, jak píšete, že pokud nechtěli volit starou koalici, nezbýval jim nikdo jiný, než komunistický StBák Babiš. Možnosti byly, ale to by ta líná voličská banda musela zapřemýšlet a místo slaboduchých televizních seriálů se podívat v televizi i na jiné pořady, přpadně na internet. Zjistili by tak, že existují i jiné moderní strany, které je bezesporu možno volit. Jsou to např. Svobodní a Piráti ale i další pravicové starny, ne tak kvalitní, ale pořád lepší, než Babiš..

K. Nytra 22.1.2014 13:42

Re: Volič měl v podstatě jenom 4 možnosti:

Budete muset ty blbé voliče poslat na školení, socializmus už dost dlouho není aby se to dalo nařídit. Zatím jsou volby svobodné, tedy co si zvolím to když se bude dařit budu i mít. Jinak to je ovlivňování. Když s klamaly už po několikáté klasické strany tak se volič namíchl a šel volit podle lepší reklamy. Průměrný volič může být celkem tupý ale  jak si náhodou všimne že už poněkolikáté se něco před volbami slibuje a po volbách ticho a spíš pravý opak, tak se nedá nic dělat. Politici se znemožňují po sobě jak přes kopírák Paroubek, Topolánek, Nečas přes baby. A nakonec se podařilo znemožnit i Klause tou amnestií. Profesionální politik je tu snad jen Kalousek, vystřídal nejvíc stran, nikdo ho nezkorumpoval a výsledky přesto nic moc.

K. Nytra 22.1.2014 12:42

Re: Co se to stalo s novináři?

Stbácká minulost pana Babiše je zatím jen v říši pomluv, až se to nějak dokáže, tak tomu budu věřit, zatím to beru jak to znám z praxe, je pochybné už jen to že ani po 20 letech se o tom nic neví, snad ten soud v Bratislavě něco prokáže, zatím to jsou jen konstrukce, celou dobu se tu mluví o STBácké minulosti ale nic konkrétního  tu nikdo neřekl, snad aspoň nějaký pamětník co s ním pracoval v zahraničí?, nebo jsou všichni stejní... Po posledním převratu se chová normálně kapitalisticky, jak je to moderní. Společnost socializmus odmítla tak nevím v čem je problém. Mnoho tzv čistých mladších lidí se chová hůře. Místo STB tu máme stejně nemravné lichvářské společnosti které uvádějí do bídy deseti tisíce lidí a rodin, v konečném výsledku se to zdá být horší než to bylo. Jsou lidé co byli poškozeni za okupace, pak po 48 roce a trvá to i do dnešní doby. To má za následek zvýšení prestiže KSČM, což se také někomu nelíbí. Ovšem v tom Babiš celkem jistě prsty nemá.

I. Poljaková 21.1.2014 21:51

Pane Párale,

je to mimo téma tohoto Vašeho příspěvku. Ale musím Vám už jednou napsat, jak velmi trpím, když čtu vaše komentáře v MF Dnes. Zvlášť teď, když do ní píšete pořád, místo Stropnického, věčná škoda - a to většinou agitky, silně demagogické (a pro-establishmentové), často i štvavým tónem.

Stranou nechám vaše neustále recyklovaná kázání o energetice, protože jestli jí rozumíte stejně moc jako rozumíte zdravotnictví - to totiž dokážu posoudit - tak je to jako představa kozy o petrželi.. Někdy mi to připadá á lá  brouk Pytlík - všude jsem byl - všechno znám- všechno jsem viděl...Vaše rady jsou ale opravdu nad zlato.

V nedávném komentáři jste radil matkám, co kdyby se tak zvedly a šly "od děcka" částečně do práce, místo té luxusní mateřské. Ve včerejším komentáři jste si zase podal budoucí ministryni práce, že patří do spolku oranžových čarodějnic, co chtěly mateřskou i pro otce (zamýšlely to jako nepovinný bonus, asi mnoho rodin by to s povděkem přijalo - protože jsou dny i týdny, kdy matka z vážných důvodů se postarat o dítě nemůže).

Tak co vlastně chcete, člověče? Pokud půjdou matky od dětí do práce, což by jistě často rády - tak poněkud  mužsky zapomínáte, že někdo bude muset jít k těm dětem. Když ne otcové, kdo? Pracovala jsem na 1 den v týdnu při péči o malé dítě (učím na VŠ, - medicína); po zdanění, které je u malých výdělků povinné a neodečítají se od něj slevy, mi zbyl obnos, kterým by každá chůva pohrdla - zejména kdyby z toho taky měla zaplatit státu daň. No jesle by z toho nešly zaplatit už vůbec, ani kdyby  nějaké dostupné byly - péče o tak malé děti není jednoduchá ani levná věc.

J. Svoboda 21.1.2014 20:44

Re: Co se to stalo s novináři?

Pane Nytro, omlouvám se, ale chtěl bych Vás upozornit na Váš omyl. Píšete, že "ale to měli voliči čekat až zadlužení přesáhne všechny meze?" Je to nedostatek logiky. Je to dáno hlavně tím, že mnoho lidí volí kandidáty s ohledem na dobro a zásluhy kandidátů, místo aby je volili s ohledem na svoje dobro. Bohužel je to u nás - a je to obravsky zakořeněno - počkám si, až to někdo někam vytáhne a potom se přidám. Vypadá to přitažlivě, protože ten člověk si může říci, já valstně za nic nemůžu. Je to však velký omyl. Může za to, co neudělal. Že z obavy, aby jejich hlas nepropadl, raději zvolí vyhlášeného zloděje a mají vystaráno. Kdyby nebyli voliči tak ješitní a nemysleli si, že musí být při tom, ať je to sebevětší zlodějina a riskli, že jejich hlas propadne, mohlo být hotovo. Protože se většina bojí, že jejich hlas propadne, propadnou díky tomu i hlasy trpělivých voličů. To je možno vidět jako jeden z nedostatků demokracie.

J. Svoboda 21.1.2014 20:23

Re: B

Snažně Vás prosím, pane Nytro, nenechte se Babišem tak snadno manipulovat. Naopak, Babiš má nadále úplně všechno. To jen Vy jste mu skočil na tu jeho debilní zprávu  a bohužel za vydatného přispění novinářské obce. Chtěl bych Vás moc poprosit, abyste k dalším volbám už nechodil tak neinformovaný a nevědomý.

J. Svoboda 21.1.2014 20:08

Re: RE

Pane Charváte, mně nejsympatičtější stranou jsou Svobodní. Piráti mají ale také mé sympatie. Rozhodně jsou o mnoho řádů lepší, než Babišovci. Jak je z Vaší reakce podle mne vidět, volil jste podle toho, co jste slyšel v hospodě nebo podobném prostředí. Je vidět, že berete volby na příliš lehkou váhu. Ona to není taková sranda, jak to na první pohled vypadá. Pokud opravdu budete chtít o Svobodných nebo Pirátech něco vědět, budete si muset hledat relevantní informace sám. Já bych Vás případně mohl svést na scestí. Je však skoro nejvyšší čas, začít se o volby zajímat. Času není do voleb nazbyt. Pokud se budete chtít spokojit se stávajícím stavem, potom na nikoho nanadávejte. Jako volič jste naprosto svobodným tvorem.

K. Nytra 21.1.2014 20:06

Re: Co se to stalo s novináři?

Též si myslím že je to pěkná představa, jen ten demokratický postup je zdlouhavý, demokraticky to ani jinak nejde, ale to měli voliči čekat až zadlužení přesáhne všechny meze? Naštvanost společnosti je velká, Svobodní i Piráti se časem snad dostanou dál, ale asi se toho nedožiji, už mám moc roků. I Okamurovy radikální názory také mají něco do sebe, ovšem jak se ukazuje něco prosadit s tak malou podporou nelze, je to takový začarovaný kruh. Babiš to přebil penězi a profesionální kampaní, jistě je otázka jestli to bude dobré, stejně si myslím že kdyby do toho nešel tak by komunisté získali ještě více hlasů, možná také Okamura i jiné menší strany, ovšem celkem jistě by vyhrál tandem ČSSD a KSČM, nemuselo by to být k lepšímu, navíc by asi zvítězilo mafiánské křídlo v ČSSD, s těžko předvídatelnými následky, zatím to vypadá na menší zlo, nakonec jakž takž dostali rozum i lidovci.

J. Charvát 21.1.2014 20:03

Re: Co se to stalo s novináři?

Vaše omlouvání STBácké minulosti s. Bureše mi navozuje nauseu. Když pominu nemravnou povahu spolupráce s nejodpornější složkou komunistického režimu, tak připomenu, že již snad 20 let lidé s takovou minulostí si ve vedoucích funkcích ve státní správě neškrtnou a nikdo se jich neptá, jak to tenkrát mysleli, a získat prověrku nutnou pro prostou práci v některých resortech (např. diplomacie) je pro ně taktéž nemožné. A teď má být jejich šéfem, neboť druhou nejvyšší šarží v exekutivě (místopředseda vlády), komunista a spolupracovník komunistické rozvědky? Tušíte, jak asi tohle působí na všechny ty, kteří taky měli na to, dělat po převratu kariéru (neb měli znalosti, zkušenosti a konexe), ale legislativa jim v tom zabránila? A teď se rychle spíchne zákon, aby jeden takový mohl být óbrpapalášem? Ne, to strašně smrdí. Fuj. Podotýkám, že já jak prověrku tak zaměstnání mám, mě to osobně nebolí.

J. Svoboda 21.1.2014 19:51

Re: Co se to stalo s novináři?

Pane Nytro, je to opačně. Dát ekonomiku do pořádku a nechat ji politikům na hraní, je nesmysl. Tu ekonomiku musejí dát do pořádku politici. Ne tím, že by z domova nosili peníze, ale hlavně tím, že budou lidem co nejméně překážet. Máte pravdu, že malé strany jsou švorcové. Je to však díky tomu, že většina voličů má švorcový mozek. Například švorcoví Svobodní, kteří existují několik let, v předminulých volbách obdrželi asi 1,3 % a v minulých již 2,48 %. Je to dáno tím, že nemají v zádech žádného miliardáře, jako TOP09 Bakalu a ANO Babiše.

Píšete, že není dobré zatracovat vše dopředu. Máte pravdu. V tomto případě jsou ale dvě alternativy ke srovnání. Na jedné straně jsou Svobodní, proti kterým nemohu říci nic (pro primitivy může být zásadní mínus, že jsou jak píšete, švorcoví), na druhé straně je Babiš, který sebral všechno. co ho kde bylo ochotno poslouchat, nebo z něho vidí peníze, jako třeba Telička. Vidím to ve Vašem případě jako protimluv. Předem jste zatratil ty potenciálně lepší a dal jste přednost těm horším, které vede bývalý kovaný komunista a StBák.

Píšete také primitivní, že se poloitici z malých stran dají zlákat ke korupci. Je to podlé obvinění. Např.u Svobodných pro to určitě nemáte jediný důkaz, ale zvolíte Babiše, kde máte téměř jistotu. Račte to nahlédnout na primnitivní zprávě, hlásané všemi sdělovacími prostředky, že Babiš sám sobě podepsal propuštění z Agrofertu. Je to primitivní a hnusná vůbec nic neříkající zpráva, kterou soudný člověk nemůže hodnotit jinak, než jako hnusnou šaškárnu pro primitivní část společnosti, která ho volila.

J. Charvát 21.1.2014 19:46

Re: RE

Joj, to čumím. Piráti jsou pravicoví? Pravda, jejich program jsem nečetl, ale z občasných komentářů jejich příznivců a rozhovorů představitelů této skupiny jsem nabyl dojmu, že jim jde hlavně o volné/bezplatné rozdělování výsledků duševní či umělecké tvorby, kterýžto koncept ve mně vyvolává nepříjemné reminiscence na lekce vědeckého komunismu. V čemž se je tedy ta jejich pravicovost, asi mi něco uniklo?

J. Maleček 21.1.2014 19:33

Re: Pana Babiše jsem nevolil

Přečetl jsem a také podepisuji každé slovo.

Ale myslím, pane Kosejku, že Vaše snaha je sice chvályhodná, ale úplně marná.

M. Kosejk 21.1.2014 18:58

Re: Co se to stalo s novináři?

Jak říkám: Běžte tyhle bláboly říkat od očí lidem, které KSČ a STB týrala - zatímco Andrej Babiš je využíval pro svoji kariéru. A dál debatu s Vám končím, byla by pod moji úroveň.

K. Nytra 21.1.2014 18:46

Re: Co se to stalo s novináři?

Řekl bych že Babiš ani moc nechápe jaké to tu bylo, od malička byl více méně pryč s republiky, to asi vysvětluje jeho některé výroky. Je li pravda co dělal, není na tom nic moc špatného, spolupráce s ekonomickou rozvědkou asi s principu byla možná, když pracoval většinou za hranicemi, dá se diskutovat jen o tom jestli někoho nepodrazil, zatím se nikdo neozval. Že se mu podařilo odvrátit několik ekonomických nesmyslů, nemohlo být ekonomicky republice na škodu, nakonec co by se tady privatizovalo a rozkradlo kdyby  nebylo lidí kteří poctivě pracovali i tehdy? Škoděním republice by se tehdy  nic nedosáhlo jen by to postihlo lidi kteří tady žili. Můj otec byl podnikatel a musel to v 50-letech vzdát, znám lidi kteří to nevzdali nikdy a přesto to nebylo nic platné, když jsem byl v 80-tých letech v Západním Německu tak jsem se bavil s jedním emigrantem co měl představy o Panevropě, jsem mu vysvětlil že dokud u nás budou Rusi tak se nic nedá dělat. Osvobodil nás až Gorbačov, jakékoliv vnitřní snahy prakticky neměli na vývoj vliv, jen si to namlouváme. Velké iluze v 68 roce musely zákonitě vzít za své. Kdo tu chtěl žít musel se přizpůsobit nebo emigrovat, ještě byla možnost být neustále perzekvován nebo se s protestu rovnou nechat zavřít.

M. Kosejk 21.1.2014 18:27

Re: Co se to stalo s novináři?

Tvrdíte, že Babiš "za socializmu kopal za republiku."

Tak tohle běžte říct do rodin, které Babišova organizace (KSČ) uzurpovala. A nebo běžte tohle říct těm, kdo trpěli při výsleších, která pořádala další organizace, ve které se Babiš angažoval (STB). A budu si vás vážit alespoň pro odvahu, když už si vás nemůžu vážit pro inteligenci. :)

M. Kosejk 21.1.2014 18:22

Re: Pana Babiše jsem nevolil

Vaše logika by šla shrnout takto: Protože tady v minulosti byly menší střety zájmů, je dobře, že se nově přešlo na mega-střet zájmů, který  reprezentovaný exkomunistickým papalášem, estébákem  a podvodníkem v jedné osobě. :))

J. Boleslav 21.1.2014 18:18

Re: Co se to stalo s novináři?

Že by u nás byli voliči stále rozumnější? Výsledky posledních voleb hovoří zcela jinak.

J. Boleslav 21.1.2014 18:14

Re: Volič měl v podstatě jenom 4 možnosti:

Souhlas.

K. Nytra 21.1.2014 18:12

Re: Co se to stalo s novináři?

Ovšem je však nebylo v této chvíli praktické volit, tady byla velká předpokládaná síla ČSSD+KSČM,  momentálně by to k ničemu nevedlo, taky se mi vše nelíbí, ovšem demokraticky bychom se asi změny nedožili, vypadá že by se měla dát napřed ekonomika země do pořádku a pak ať politici si hrají. Máme ještě daleko do rozumné politiky, Švýcarsko nebo Anglie, o tom se nám může zdát, v Německu začínají také více vládnout peníze, něco podobného jak v USA. My jsme s Německem spojeni více než si někteří myslí, ono už za socializmu byly velké obchody, pamatuji jak se to to v 67 roce uvolnilo, začala větší kooperace s Německem a kdyby nezakročili sověti tak jsme mohli být někde jinde. Malé strany jsou švorcové a jejich politici se obvykle lehce dají zlákat ke korupci, takže z dobrých ideálů brzo nic nezbude. Rovnocenná síla se ukázal být právě Babiš, neboť ten má peněz dost a nemusí být nikomu vděčný, jak s tou mocí naloží teprve uvidíme, zatracovat vše dopředu je poněkud předčasné. V námi obdivovaných demokraciích kupodivu vládnou hlavně peníze, které spojují strany k více méně ku prospěchu země. Demokracie se snadno zvrhne v anarchii. I u nás jsou voliči stále rozumnější, k čemuž hodně dopomáhá internet. Dříve se daly vést podobné diskuze nanejvýš v hospodě a to za socializmu ještě navíc pokud tam nebyl nějaký práskač.

A. Hrbek 21.1.2014 17:52

Re: Pana Babiše jsem nevolil

Vážený pane Kosejku,

každé bohatství automaticky vyvolává střet zájmů, protože každý legální prostředek je ke zvýšení bohatství dobrý. A zájmy se zajišťují buď otevřeně nebo pokoutně.

Je zajímavé, že nikdo nevyvolával debatu o střetu zájmů u pana Schwarzenberga a dalších desítek poslanců.

A co by se stalo, kdyby pan Babiš legálně převedl firmy na anonymní akcie jako to udělala řada politiků v případě solárních elektráren? Kde by byl střet zájmů? A kdo se úpěnlivě brání zveřejnění skutečných vlastníků?

J. Svoboda 21.1.2014 17:36

Re: RE

Pane Götze, není třeba hned používat slovo idiot. Je však třeba uvědomit si to, co jste si neuvědomil. Je  třeba si uvědomit, že k volbě stávajícího establishmentu, nebo ČSSD a komunistů existuje další varianta a to volba Svobodných, Pirátů a existují další pravicové strany, které by se daly volit. Je třeba, poprat se se setrvačností a setrvávání v cestě v blbých, ale vyjetých kolejí.

J. Svoboda 21.1.2014 17:23

Re: Co se to stalo s novináři?

Pane Nytro, nechápu, proč ta otázka v úvodu. Ten, kdo se o politiku trochu zajímá a nespoléhá jen na hlavní sdělovaí prostředky a snaží se získávat informace, musí vědět, že volitelné a schopné pravicové strany existují (např. Svobodní, Piráti). Že není kromě socialistů a komunistů koho volit je jen hloupá výmluva.

Je třeba mít na zřeteli, že Babiš pobírá velkou část eurodotací. Když  začal tušit, že dotace do biopaliv by mohly vyschnout, řekl si, že tomuto zaplať bůh konečně jednomu rozumnému rozhodnutí EU, bude nejlépe čelit nástupem do politiky.

V. Halašta 21.1.2014 17:22

Re: Pana Babiše jsem nevolil

Tady platí, co jsem zaslechl v nějaké debatě ohledně jejich plánovaných úspor v hospodaření: "I kdyby byl anděl, tak to nemůže uhlídat. A on anděl není."

J. Svoboda 21.1.2014 17:09

Re: Co se to stalo s novináři?

Pane Kosejku, kdo je na jaké listině nevím. Řekl bych však, že pravdou možná bude, že určitým způsobem na výplatní listině politiků je generální ředitel ČT Petr Dvořák. Ten už si své ovečky dovede ohlídat. Zvlášť, když si dovolí panu Uhdemu a jeho komisi říci, že jim do toho, co a jak bude dělat nic není. Je to šaškárna jako hrom a docela drahá. Rada ČT je panu Dvořákovi jen pro srandu.

Velmi dobře rozumím a souhlasím s druhým odstavcem. Byla to hrozná rána inteligentním lidem a návnada pro primitivy.

M. Prokop 21.1.2014 16:56

Re: Co se to stalo s novináři?

Nejsou zde jen komouši, socani, zelení, lidovci a Babiš (a Okamuru tím nemyslím).

" i za socializmu kopal za republiku,"

A teď o Karkulce, pls. :-P

M. Prokop 21.1.2014 16:53

Re: Pana Babiše jsem nevolil

Asi je pan Netopil takový jednodušší.

J. Svoboda 21.1.2014 16:51

Re: Pana Babiše jsem nevolil

Pane Netopile, chyba, chyba, chyba. Pravičák by měl hledat pomocnou ruku především na svém rameni a pro rozhodování používat především svůj mozek a jakékoli rady brát s určitou rezervou.