30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jan 22.9.2009 9:08

Dojemná

to starost o korupční partaj ODS

myrta 21.9.2009 9:08

TOP 09 ?????

proboha jak může někdo uvažovat o tom jim dát hlas nemůžu pochopit!!Co víte o jejich programu? NIC!!Ještě žádný  oficielní nemají.Že se prolhaný a křivý Kalousek stáhl vychcaně dočasně do druhá pozice a zaštítil se knížetem je jenom trik.Až rozčarování ze Šwarzenbergra dosáhne vrcholu,půjde ze zdravotních důvodů do penze a Kalousek vystartí s jeho demagogií.Jednoduše se dá říci,kde je Kalousek,tam 100 let tráva neporoste.Rv

Václav 20.9.2009 21:58

Re: Omyl !!!!!!

Naopak volí! Právě se omejvá.

22 20.9.2009 20:27

Je úplnějedno jestli se jedná o Mirka Mamulánka z ODS či Mirka Kalouska

či knížete Trautenberka. Parkanovou, kuní ksicht Langer, co jméno to symbol zlodějny tzv. pravice a k tomu Dalík, JAnoušek, Čunek, Řebíček, Bééém......Prostě nevolitení gauneři...(Y)(Y)(Y)

ferda 20.9.2009 18:46

autorovi

jestli to takhle se vzděláváním vypadá na vaší škole tak se nedivím že z většiny čechů už jsou vymytý mozky

I-Worm 20.9.2009 15:28

Re: Omyl !!!!!!

podle pravopisu je zřejmé, že ODS nevolíte...

kamil 20.9.2009 12:26

milý michale-je vidět,že jsi ještě moc a moc mladý

vasekpav 20.9.2009 12:21

Re: Stručně

Jsou tady hlasy rozpadajících se zelených , a strach o propad hlasů z 5% hranice !>-

Mirteh 20.9.2009 12:18

Myslím, že nemáte pravdu,

je to dáno mládím a nedostatečnými zkušenostmi. Ten váš dvojblok by nikdy nezískal většinu, protože je spousta lidí, kteří dřív ODS volili, ale díky těžké mediální masáži už o ní nechtějí ani slyšet, natož ji volit. Nepatřím mezi ně, mám svůj názor a ten media neovlivní.

Pokud se podíváte do blízké minulosti, pravice krachovala na tom, že ta druhá strana se vymezovala tvrdě proti ODS a ne proti levici. Tím podrážela nohy opět jen pravici. Toto Kalousek i pan kníže odmítli. Věřím, že budou odebírat hlasy rozumným ve středu, kteří případně volili  socdem a navíc získají hlasy těch, co se již zapřísáhli, že ODS už volit nebudou, čili pravice neztratí. Znám takových lidí hodně a jsem ráda, že se vize dvojbloku nezdařila, pokud byla v něčí hlavě. Pokud nedojde k tomu, aby nějaký záškodník, nebo bl bec začal s se vzájemnými podrazy a hádkami mezi těmito dvěma stranami, může pravice hodně získat. Je nutné přesvědčit lidi ,že zlo pro budoucnost naší země je v lidech typu Paroubka a Filipa. Snad tady ještě všichni úplně nezblbli, v to doufám.

5 O 20.9.2009 8:15

Pravice u nás?

Největšími pravičáky se stali absoventi VUML, kteří alespoň teoreticky věděli, jak funguje kapitalizmus. Prognsťáci také, neb se snažili socializmus naroubovat a museli to studovat. Když přišel povel, že to od listopdu bude jinak, byli připravenin ze všech nejlépe. My ostatní ve své většině museli projít cestou pokus - omyl. Vedení a podhoubí Pravice u nás podle toho vypadá. Pravicové je na tom jen soukromé vlastnictví výrobních prostředků. Ano, jinak to fungovat nemůže, ale mě  vadí stále větší bezohlednost vůči těm, kteří snášejí ty korunky zisku, to nabalování dalších pijavic, které prohlédly, jak si ucucnout i z toho mála co jim zbylo, včetně nafouklých státních institucí. Samostatnou kapitolou je neblahý vliv bank s jejich virtuálními penězi. Krize zdaleka nekončí, budou se těžko vyhánět z teplých, bezrizikových pelíšků se zisky z ničeho.

Za této situace je rozpad pravice skoro jistý. ODS volili i zaměstnanci firem, neb se jim dařilo dobře. Teď zjišťují, že by potřebovali nějakou jistotu, že to tak nemusí být napořád. Objeví se nová TOP 09, tvářící se také pravicově, ušlechtile a chápajícně, tak tedy šup tam. Ti, kteří již spadli dolů, nebo do voleb dolů spadnou, budou zklamaně volit ČSSD, nebo radikálně KSČM. Myslím, že na to se právě hraje a nejhůř z toho může vyjít ODS. Každý si musí sám zvážit zda právem. 

yorik 20.9.2009 8:03

Re: Omyl !!!!!!

Vaše úvaha by platila, pokud by k volbám přišli úplně jiní voliči než posledně. ;-)

Tomas Pansky 20.9.2009 5:34

Re: Se skřípěním zubů...

"Laskovani s komanci ..." byla reakce Kalouska na pripravovanou velkou koalici ODS-CSSD.  Po zkusenostech z minula vsichni ostatni vedeli, ze to je de facto mocenske rozdeleni statu a proto delal Kalousek vse mozne, aby toto uskupeni rozbil.  To se povedlo, ale jeho to stalo misto predsedy strany.  ...  Momentalne nam opet vladne velka koalice: ODS-CSSD.  To, co me desi, neni videt, prestoze se navenek tito dva velci "bratri" nenavidi.  top0625top@hotmail.com

Tomas Pansky 20.9.2009 5:14

Re: Velmi dobre napsano. Snad nekolik poznamek: 1) Zda se, ze ...

Ted jste me rozesmal.  Takhle daleko bych svoji karu netlacil.  Ja sve jmeno nezmenim kvuli nejake politicke strane.  Zrovna tak nebudu menit email, ktery uz pouzvivam po vice nez x let.  top0625top@hotmail.com

Rony 20.9.2009 4:00

Omyl !!!!!!

Pro řadu pravicových voličů je ODS z různých důvodů, pro mnohá selhání, či jen pro antipatii k některým jejím čelným představitelům nevolitelná ! Pro tyto voliče je TOP 09 alternativou, šancí jak se zůčastnit voleb a nezproneřit věřit sám sobě.

Ať si tyto strany přetahují voliče jak chtějí, pořad jsou to voliči pravice, na pomněru nezáleží. Na čem záleží je součet hlasů !

Případný dvojblok by byl voliči vnímán jako jedna strana a to s nadpisem ODS, což by příliš nových hlasů pro pravici nepřineslo, naopak už jen úvahy o tomto dvojbloku před volbami by mohlo TOP 09 velmi výrazně uškodit a tím celé pravici.

A navic. Vzhledem k to mu, že ODS si preference (plus-minus) drží a TOP 09 stále rostou, je zřejmé, že se pravice o hlasi nepřetahuje, ale díky TOP 09 je stále získává.

Horal 19.9.2009 21:44

Re: Stručně

Vystihl jste to přesně s tím srovnáním s Bendovou KDS.  O TOPu se nejvíce hovoří v Čechách. Na Moravě už je to podstatně slabší.

P 19.9.2009 20:59

Stručně

ta situace tu jednou byla, šlo o KDS. To skončilo zmizením KDS. TOP je podobný, od tradičních lidovců podporu nezíská, ubere jen hlasy ODS. Strana má nezvykle vysokou podporu v médiích, ale otázkou je kolik bude mít voličů. Mohlo by to dopadnout stejně, jako když se otvíral neexistující obchodní dům, obrovské zástupy lidu netušili, že stojí jen před kulisami.

Gardnes 19.9.2009 18:59

Správná úvaha

Pro osud naší země na další 4 roky bude rozhodující, která strana zvítězí ve volbách. Protože socialisté mají výhodu v populismu, který je pro tuto stranu oeiciální politikou, čímž získávají jednodušeji uvažující voliče, jedinou zbraní pravice při poměrném volebním systému je sdružení do volebního bloku po voru např. Francie, občas též Švédska, když samostatně by žádná pravicová strana ve volbách nezvítězila. Doufám, že odklad voleb by v tomto směru mohl být výhodou, snad si to ODS zavčas uvědomí a sestaví spelečnou kandidátku.

andromed 19.9.2009 17:52

To mi to trvalo.

Pochopil jsem konečně jediné, pan politolog je z duše pravičák !?8-o

astor 19.9.2009 16:55

Re: ono je to těžké získávat

Pro úspěch pravicových stran ve volbách to chce použít strategii pouťového eskamotéra,odvést pozornost ctěného publika několika rozmáchlými gesty a pak pokradmo,je připravit o prsteny a šrajtofle.Úspěch je dopředu zaručen.

Eva 19.9.2009 15:25

Re: Topolánek prohrál všechno, spolu s Kalouskem.

Rozumím správně tomu, že zlomená noha je simulace ?

Nebo třeba nedonošené dítě v inkubátoru ?(už naštěstí ne ) ?

Takže jako obvykle, nesimulující blb zaplatí simulantům ? To je to pravicové, že každý za svoje ?

Eva 19.9.2009 15:21

Re: Topolánek prohrál všechno, spolu s Kalouskem.

Vážení,nevím, jaké máte vzdělání,ale předpokládám, že pokud máte problém, obrátíte se na odborníka.

Pouze pokud jste nemocní, máte podle Julínka a ODS se rozhodovat sami,jestli  k lékaři nebo samoléčba ,při rozhodování Vám má pomoci třicetikoruna.

To považujete za normální ? já za ujete

Josef 19.9.2009 15:12

ODS a TOP 09 jedno jsou

TOP 09 je stranou na jedno použití jak to trefně nazval Cyril Svoboda. Dopadne to stejně jako s ODA, DEU, Zelenými. TOP 09 si před zamýšlenými volbami vypěstovali především media stejně jak tomu bylo u zelených. Velká prodleva k volbám v příštím roce může všechno změnit. I když mnozí darovali tomuto subjektu spoust peněz, tak ten výsledek nakonec nemusí vyjít. Politika ODS (koalice) byla zcela protilidová a přitom se žádné kladné zázraky nekonaly. Deficit (ještě před krizí) byl mnohem větší v důsledku výpadku příjmů mnohem větší. Krize to jen prohloubila. Snížení odvodů do sociálního systému pro podniky nic nepřináší pokud nejsou zakázky. Zastropování nemocenského a sociálního odčerpalo velké prostředky a rovná daň nakonec to jen potvrdila. Bohatí se stali bohatější, chudí chudšími. Kalousek ze sebe dělá machra, ale staví na chybných předpokladech. Schwarzenberg tomu spíše nerozumí a je jen ikonou na plakátech. Parkanová k tomu zapěje o radaru atd.

janoryna 19.9.2009 14:09

Re: Velmi dobre napsano. Snad nekolik poznamek: 1) Zda se, ze ...

jakých parazitů ? ti jsou naopak jádrem...na nich Strana stojí..

janoryna 19.9.2009 14:06

ono je to těžké získávat

běžného voliče zvyšováním DPH a snižováním daní právnickým osobám (firmám). je těžko získat voliče snižováním nemocenské a umožnit "podnikatelům" odepsat z daní náklady na závodní auta maserati a ferari kvůli snižování dańové zátěže podnikům v rámci údajné tvorby pracovních míst při snižování nezaměstnanosti. ono itěch úspěšných sebevědomých občanů začíná ubývat. chce to konečně začít reálně pravicovou politiku...a nejen pořád mlít nějaké mantry o všemohoucím trhu. 

krmič 19.9.2009 14:03

Re: Topolánek prohrál všechno, spolu s Kalouskem.

Kolik už odradil simulantů? Když lékař ani nesmí prohlásit někoho za simulanta, jak se to tedy dá zjistit? Pokud někdo opravdu potřebuje simulovat, rád za to zaplatí i mnohem víc než 30 Kč. Zpravidla se mu to bohatě vyplatí. Kdyby ne, tak proč by simuloval?

krmič 19.9.2009 13:51

Re: Velmi dobre napsano. Snad nekolik poznamek: 1) Zda se, ze ...

Takže to TOP (09) znamená TOmas Pansky? :-)

Joe 19.9.2009 13:11

Re: Topolánek prohrál všechno, spolu s Kalouskem.

O některých příměrech se říká, že kulhají na obě nohy. U tvého příměru se jedná o tvoje blbství!

Ty lezeš do vlaku bez jízdenky a nebo ti dá pekař rohlík či chleba bez peněz?

Marat 19.9.2009 12:45

Re: Topolánek prohrál všechno, spolu s Kalouskem.

Robine Robine, ten poplatek u lékaře odradí spoustu simulantu, kteří by si radějí vrtaly koleno, jen aby nemuseli platit ten poplatek.

Ani za komunistu nebylo zdravotnictví zdarma. Jen jste se nikdy nedozvěděli, kolik vám stát bere z vaších výdělku na to zdravotnictví. A platit musel každý s každé výplaty i ten, kdo k lékaří šel jednou za deset roku nebo i déle.

Žádný lékař neprohlásí i vyloženého siulanta za simulanta ač to dobře poznal. To ani nesmí učinit.

Robin 19.9.2009 12:19

Re: Topolánek prohrál všechno, spolu s Kalouskem.

Jak řeší regulační poplatek zlomenou nohu na pohotovosti či u  praktika? Mám se snad léčit svépomocí? Nebo mě má poplatek přimět k tomu, abych byl opatrnější? To si z nás mají za takové voly?

Landys 19.9.2009 12:01

A kdo z nich je vlastně otec a kdo matka ?

:-)Předpokládám, že se dohodnou, že matkou bude Kalousek - ten je zbožný, mohli by nás pak přesvědčit, že se jedná o neposkvrněné početí. Ostatně, nebyl by to první případ, kdy muž porodil. Jenom aby pak s vaničkou nevylili i své dítě. Kdoví jestli si už nechali říct pohlaví dítěte a mají vybraná jména ?