8.5.2021 | Den vítězství


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Láníček 11.5.2010 21:04

Urbane, vy jste docela myslivna !

Kapitalismus lidi asi naopak spojuje. Všichni jsou si rovni - jak v právu, tak povinnostech,  materiálním zabezpečení, přístupem ke vzdělání atd. A samozřejmě majitel dolů má stejnou svobodu jako horník. Ale vy byste radši bral svobodu toho majitele dolů, nebo se snad mýlím ? A co staví proti sobě lidi víc než ignorance neustále většího rozevírání se sociálních nůžek ? Mohou mít snad lidé při tom všem co se v dnešním kapitalistickém  světě děje oprávněný pocit  jakési celospolečenské spravedlnosti ? Pravici vůbec nedochází, jak je důležitý společenský konsenzus, a že svou nezodpovědnou politikou může způsobit rozklad společnosti a návrat revolučního potenciálu. Bohatí a úspěšní lidé by neměli mít zájem na tom, aby žili ve zdevastované společnosti, kde se musí bát toho, že je zbídačená lůza pověsí zítra na lucerny. Našim inteligentním pravičákům, kteří mají největší starost o co nejmenší placení daní ještě nedošlo, že jinde je naprosto samozřejmé, že bohatí se o své zisky musí dělit se společností, díky jejímž zákonům a infrastruktuře mohli své bohatství nabýt a držet. Také by měli aktivně dávat najevo, že jim záleží i na morální legitimitě jejich bohatství. Tak to funguje (někde hůře, někde lépe) na západ od našich hranic.  A teď to porovnejte s tím, o co tady usiluje naše pravice !

J. Urban 11.5.2010 21:12

Re: Urbane, vy jste docela myslivna !

Zbývá už jen znovu uskutečnit proletářskou revoluci.

B. Jelínek 11.5.2010 21:38

Re: Urbane, vy jste docela myslivna !

Pane inženýre - plete jabka, hrušky, bagry dohromady - nastudujte si něco o tom co to je vlastně kapitalismus.  Jen pro Vaši informaci je založen na individuální svobodě jednotlivce, nedotknutelnosti majetkových práv a dobrovolné kooperaci. Když někdo tvrdí, že žijeme v "kapitalismu" nemusí to být tak doceal pravda, když některé znaky na první pohled souhlasí.

Bohužel, dnešní tragédií je záměrné matení pojmů politiky, médii, zájmovými skupinami - pak se jedni baví o koze a druzí v pohodě o voze.

A že se "bohatí" musí dělit o své zisky - hurá, roky vymývání mozků marxismem nebyly nadarmo...

 

J. Effenberk 11.5.2010 22:44

Re: Urbane, vy jste docela myslivna !

Jste schopen rozlišit význam pojů "dělit se" a "nechat se okrádat" ?

J. Novák 12.5.2010 1:52

Re: Urbane, vy jste docela myslivna !

Pane Láníčku, nestudoval jste náhodou Vysokou školu politickou ÚV KSČ, řečenou pražskou Sorbonu?

J. Urban 11.5.2010 20:22

Pro analýzu pojmu či významu slova fašismus

bychom možná měli zkusit jít do Itálie 20.let, do doby nástupu Mussoliniho italských fašistů. Jejich tehdejší porgram byl navenek veskrze sociální a velmi blízký sovětskému komunismu, který Mussolini dokonce označoval za slovanskou variantu fašismu (sic!). Takže na názvu vlastně nezáleží, princip je týž: společnost je třeba rozdělit (ideově, ideologicky, hospodářsky, třídně, rasově atd.) na ty dobré (dnes tzv. "obyčejní lidé") a na ty ostatní (kapitalisti, Židé, buržoazie, kulaci, kmotři aj.). Tyto dvě či více skupin je třeba postavit proti sobě, nejlépe tak, že minimálně jedné skupině systematickým vymýváním mozků vnutíme názor, jak je jí ta druhá skupina škodlivá. Pak už může vládnoucí garnituře projít všechno, včetně koncentráků a šibenic. Ten sešup může být strašně rychlý, vzpomeňte jen, jak Národní frontě (a nebyli to tehdy jen komunisté, v Gottwaldově vládě z února 48 seděli i kolaborující socdem, lidovci a národní socialisté!) trvalo nastolení diktatury prakticky jen pár dnů. 

J. Václavíková 16.5.2010 20:56

Re: Pro analýzu pojmu či významu slova fašismus

Perfektní postřeh.

J. Peřina 11.5.2010 17:24

pane autore,

nemůžu nic než souhlasit.Pokud v tomto státě někdo hlásá nenávistné projevy,tak jsou to jedině socialisté a komunisté,což jsou strany,kterým je slovo kapitalismus naprosto cizí.

J. Novák 11.5.2010 15:53

Naprostý souhlas

Naprostý souhlas. A ještě přidám maličkost - komunismus a fašismus v principu to samé jest, pouze ti komunisté mají celosvětově na svědomí podstatně více lidských životů. A dnešní čeští 'socialisté' tam mají našlápnuto. A je jedno, o jaký název diktatury půjde.

T. Kočí 11.5.2010 15:37

Jste normální fašista, pane Rathe

Velmi dobrý článek.Rozebráno anallyticky dobře to,co my modroptáci a Topolánkovi slouhové víme. 

R. Langer 11.5.2010 12:14

Nejvíce a nejkrutěji

vždy všechny druhy socialistů pronásledovali KOMUNISTÉ!

R. Langer 11.5.2010 12:17

Re: Nejvíce a nejkrutěji

Což ovšem nic nemění na tom, že jedni jsou socialisté nacionální a druzí internacionální... :-D

J. Barák 11.5.2010 11:46

kdo je větší?

Je úsměvné odsuzovat Rátha a jen tak přejít prasečínu a výzvu analfabeta s transparentem co nabádá ke střílení,kam to pane autore chcete dovést?Je z Vás cítit pravičák od Topola si nic nezadáte a jste ubohý,jen kdy píšete bláboly!!

P. Aron 11.5.2010 18:34

Re: kdo je větší?

Asi Vám uniklo, že prakticky všichni ať stoupenci pravice či levice ten transparent odsoudili. Jenže Vám se asi nechce nebo neumíte polemizovat s obsahem článku.

O. Vašek 11.5.2010 8:54

Několik postřehů

1) Pokud se vám dostanou do ruky tiskoviny tak z roku 1940, zejména populární časopisy technické a zeměpisné, musíte se několikrát podívat na datum, abyste věřili svým očím. Kapitalistické vykořisťování, zahnívající imperialismus, blaho pracujících, vynikající úspěchy našeho hospodářství a vědy (ve spojení s velkou německou říší), vynikající výsledky sovětského(!) hospodářství a vědy, se kterými k oboustrannému prospěchu spolupracujeme.

2) Komunistické strany vznikly odštěpením od sociální demokracie. Důvodem byla sociálnědemokratická odchylka od revolučních myšlenek, přecházející až v revizionismus (hrůza!!). Od (jedině pravé) komunistické strany se dále odštěpují další geneticky totožné extrémní skupiny, takže se komunisté musí držet co nejvíce "vlevo". Pokud se odtrhnou třeba extrémní agrárníci, byli už před odtržením nějací divní a není jich škoda.

3) Politické přesvědčení bývá jen záminka k násilnému vystupování, stejně jako klubová příslušnost nebo ekologické argumenty. K dispozici je anonymita a podpora davu a najdou se i právníci, kteří z toho člověka vysekají.

4) Nejvíce se nenávidějí blízké skupiny. Chtějí zabrat tutéž niku. Příkladů je řada: katolíci a protestanti, Bohemians a Bohemians, fašisté a komunisté, ti co rozbíjejí vajíčko na tupém a ostřejším konci. Dopustím se rouhání: nacionální socialisté, národní socialisté a komunisté.

5) Fašismus a nacismus jsou dvě různé věci. Tato poznámka je odsouzena k zaniknutí.

E. Dadák 11.5.2010 8:38

Věrná pravda !

Děkuji za Váš článek !

S. Luňák 11.5.2010 7:10

Tohle socani neradi slyší!

Mám na mysli srovnávání jich samých s fašisty, protože je zde víc společných rysů, než by si člověk pomyslil. Doporučuji vyhledat si volební program italských fašistů a porovnat s volebním programem našich socialistů.

Naprosto souhlasím, že fašismus vzešel z levicového spektra politiky a zařazováním ho na extrémní pravici se tím nic nezmění. Je zkrátka tak extrémně vpravo až je vlastně vlevo.

Rath je bohužel člověk velmi povrchních znalostí historie, který si nevidí do úst a proto pronáší podobná nesmyslná přirovnání.

R. Langer 11.5.2010 12:18

Re: Tohle socani neradi slyší!

Není extrémně vpravo, je prostě odjakživa vlevo.

J. Valenta 11.5.2010 6:47

ste normální fašista, pane Rathe

Vážený pane, právě Váš článek je hodný Josefa Goebelse.Tohle by jste si v diskuzi s p.Rathem nedovolil.I když ho příliš nemusím,tak je to velice inteligentní člověk a rétor.Nevím jestli váš článek nenaplňuje prvky trestného činu pomluvy?Ale v této společnosti je to celkem jedno.

P. Bárta 11.5.2010 6:58

Re: ste normální fašista, pane Rathe

Tak tak, Rath je velice inteligentni clovek, a skvely retor. Stejne jako byl napr. Goebbels.

I. Schlägel 11.5.2010 8:07

Re: ste normální fašista, pane Rathe

Tak,tak.

K. Nytra 11.5.2010 21:12

Re: ste normální fašista, pane Rathe

Možná je podoba s Gobelsem čistě náhodná? ....

P. Kolář 11.5.2010 9:38

Re: A prominentní komunistický potomek

s poněkud neobvyklými představami o rodině. Paroubek to vyřešil elegantněji.

F. Pavlis 11.5.2010 9:43

Re: ste normální fašista, pane Rathe

Rétoři byli pověstní tím, že vytříbeně žvanili o NIČEM. Pan Ráth má ovšem velice jasný a současně nebezpečný cíl. Psycholog by patrně velmi pregnantně popsal jeho psychiku. Já se jen omezím na konstatování, že to je nefér chlap, aneb pazdrát, jak se před nedávnem říkalo v Praze . V politice je jich mnoho, ale takový solitér se vyskytuje jednou za volební období, pane Valento...

L. Přitasil 12.5.2010 13:14

Re: ste normální fašista, pane Rathe

Vážený pane Valento, jak známo, i velice inteligentní člověk může být současně i velice bezcharakterní a  také dobrý rétor může být také výborným demagogem. A i to byl případ pana Goeblse. A je-li to případ i pana Ratha, tak to nechám na posouzení laskavému čtenáři. 

J. vavruška 11.5.2010 6:36

Skvělý článek

Už dlouho se nikomu nepodařilo takto věcně a přehledně shrnout podstatu všech socialistických hnutí.

T. Vodvářka 11.5.2010 5:53

Komplikovaná konstrukce pana autora

Autor článku vychází z poměrně komplikované konstrukce, na jejímž závěru se snaží dokázat, že David Rath je svou ideologií fašista, stejně jako sociálně demokratická linie jeho strany. Jeho vývod je kostrbatý a venkoncem nesprávný. Současný hejtman Středočeského kraje je deprivant - nekriminální psychopat - který mistrně využívá svou vysokou inteligenci k získání pouze a jen svého prospěchu a je zcela lhostejné v které straně. Autor pozapomněl, že tento člověk vystřídal několik stran - zpočátku byl i v ODS - až na konec zakotvil tam, kde už přeskočil svým inteligenčním kvocientem stranický průměr. Naučil se dokonale technologii ovládání davů, přesně umí vystihnout temné struny lidské povahy, umí se vemlouvat a je schopen danému posluchačstvu říci přesně to, co chce dav slyšet. Miluje veřejné vystoupení, má skvělou paměť a dikci. Schopnost zesměšnit a urazit svého protivníka umí dokonale. Raison d etre jeho konání však není vůbec prospěch společnosti či strany, ale nalézání stupínků k daleko větší moci a k možnosti ovládání lidí.

Za tyto své vlastnosti však platí velkou daň v tom, že je mu odepřeno pracovat s pojmy morálka, svědomí, odpovědnost. Tento člověk jich není schopen, protože mu to není geneticky dáno. Je připraven obětovat i dlouholetého přítele jen proto, že se mu naskytne drobná výhoda, ke které ho může využít, popřípadě zneužít na své cestě k vrcholu moci. Je ve své podstatě osamocen, protože neumí využívat pocitu sounáležitosti s jinými osobami /to že má v podstatě dvě manželky toho není důkazem, spíše zajímavým momentem tolerance české společnosti, která je schopna zapudit jiného člověka pro jednu větu, ale Rathovu bigamii toleruje/.

Jedinou možností, jak se této Sirény zbavit, je zacpat si uši a proplout úskalím voleb, kde v uvědomí si výše napsaného je jej třeba odhodit přes palubu a nepouštět dále do médií. Pokud mu bude odepřena možnost sebepředvádění, nastane přirozený zánik, protože mimo své pokřivené ego nemá co nabídnout.

J. Anděl 11.5.2010 9:27

Re: Komplikovaná konstrukce pana autora

Ve své analýze pana Ratha můžete mít pravdu (zní to tak, jako že to sedí, to nemusí znamenat, že je to pravda). Mýlíte se myslím v posouzení toho, co chtěl autor příspěvkem říct.

Nemyslím, že mu šlo o to dokázat, že sociální demokracie a potažmo pan Rath je fašista, ale posoudit termín, který pan Rath použil ve spojení s transparentem, a porovnat (najít společné body) politiku a ideje sociální demokracie a fašismu. To myslím není totéž. Ostatně autor to tam sám píše.

J. Václavíková 11.5.2010 14:31

Re: Komplikovaná konstrukce pana autora

Vycházíte ve své charakteristice z publikací Dr. F. Koukolíka? (Vzpoura deprivantů, Racionalita, Iracionalita, Základy stupidologie .....) Geniální, že?

T. Vodvářka 11.5.2010 17:53

Re: Komplikovaná konstrukce pana autora

Ano, už mnohokrát jsem na to poukázal. Knihy prim Koukolíka by měly být povinnou četbou na vysoké škole politické /ne ta od KSČ, ale třeba ta pařížská Science Po/, kde by se naučili slušnému chování a zásadám morálky. Pak by se nemohl na vyšší místo dostat kupříkladu současný hejtman.