22.4.2021 | Svátek má Evženie


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Lysak 15.3.2021 0:47

I po skoro tydnu me clanek primel k reakci - mluvite mi z duse. V soucasne dobe neni v parlamentu strana, ktera by byla hodna v nem nadale zustat. Podle me nastal cas na vymenu pozic a nahrazeni poslancu jinymi. Nezkusit tuhle vymenu by bylo rezignaci na lepsi budoucnost.

P. Brecík 10.3.2021 0:15

Milý Franku. Víš kulové o STB. Nevíš, proč SL soud zrušil rozsudek AB. Nevíš, jak fungovali PZO. V PZO měl každý svůj svazek !! Když referent (pražský) dojednal se zahr. klientem, šel do suterénu. Tam vše napsal a podepsal pracovníku STB, EKONOMICKÝ odbor. To aby se nekradlo - jako dnes. Takže - silencio.

M. Frank 8.3.2021 21:38

Celkem solidní obhajoba Babiše, vždyť STBáci vždy drží při sobě.

J. Urban 8.3.2021 22:48

R^;-D;-D

V. Církva 8.3.2021 19:33

S panem Vlkem souhlas.

Třeba za ta výběrová řízení jsou vítězstvím pro Čínu, a lemply co dělají šunty skoro zadarmo, to potvrzují lidé v nemocnicích, známí, nebo se ukazovalo když se u nás stavěly chodníky.

"Otázka kvality potřebné práce, stavby, přístroje a jeho potřeby není podle našich vykladačů práva - tedy policie a státních zástupců – zásadní. Hlavní je, aby to bylo co nejlevnější. I když to bude nefunkční šmejd."

V. Církva 8.3.2021 20:00

A ta Pekarová Adamová nám trochu kazí statistiku. vypadá to jako by byly dvě :-).

J. David 8.3.2021 18:29

Tak jsem si dnes v apatyce chtěl za "své prášule" koupit antigenní test na Covid. Magistra na mne koukala, jako bych spadl s višně, nebo bych byl mentálně retardovaný. Holt jsem zmínil jméno Hamáček a testy, magistra zjihla, tak jsem jí dal utržit, koupil jsem si alespoň Acylpyrin. Uvařím večer lipové thé oslazené medem, polknu piňuli aspirinu a shlédnu tiskovou konferenci, kudy tudy na Covid, trojici kašparů v respirátorech FFP2. Pak si změřím tlak, polknu Prestarium Neo (tiskovka mi zvedla jak systoliku, tak diastoliku), vymočím se do "unitazu", hodím se do "pyjamas", vlezu pod duchnu a budu sladce snít o tom, jakého dobrodinní se mi dostává, že nemohu "mýrnyx/týrnyx" zbůhdarma opustit katastr obce (na ryby, či do liduprázdného hvozdu). Chudák ten švec z Pyšné princezny, hupsnout zazpívat si do vedlejšího katastru. Měl čestné prohlášení na papíře, když papírnictví jsou zavřená? Logika pláče, nicméně dienstreglamá ctím, vždy mne pohladí na duši strážmistr Flanderka výrokem, že ta baba dává do okurek moc kopru ale

J. Nový 8.3.2021 18:07

"My jsme dnes v situaci, kdy justice - tedy policie, státní zastupitelství a zainteresované strany - vykládá potřebu dodržovat všechna nařízení a předpisy podle hesla: „Klidně všichni chcípněte, jen když budou dodrženy předpisy, co jsme si vymysleli.“ Nebo co si zrovna vymyslíme."

Cože?! Vždyť je to přesně naopak. Flákanec a další "demonstrující" v ulicích si vykládají svoji potřebu "svobody projevu" ve smyslu: "Klidně všichni chcípněte, jen když si my můžeme zademonstrovat. 8-o

J. Kejkrt 8.3.2021 18:21

Proč?

Chcípnou snad oni, vy se přece nemůžete od nich nakazit, když se chováte vzorně.

Vás totiž nejvíc ze všeho seje to, že oni jsou neposlušní a dovolují si mít na to jiný názor a zjevně se nebojí chcípnout. Vy ano.

V. Církva 8.3.2021 19:58

To jste právě vy superpřenašeči. Ne že by mi nebylo líto kohokoliv kdo zemře na nějakou nemoc. Přesto když zemřou jen ti co to tu šíří, asi by nebylo správné jim násilím bránit (i když teda za neupoutání za jízdy se taky pokutuje).

Problém je bohužel to, že ubránit se přenosu úplně nikdy nejde. Za většinu z těch 20tisíc mrtvých jsou tak odpovědni přenašeči co hygienu kašlou.

Jinými slovy píšete blbosti.

V. Hodorka 8.3.2021 17:48

Je zajimave, ze v nemecku kde je 10* lepsi covidova situace nez u nas, tamni opozice na vladu neutoci. Proc asi? Asi proto, ze to tamni vlada dela lepe nez ta nase tady.

J. Nový 8.3.2021 18:08

Nebo proto, že kritizovat Merkel a její pohůnky si nedovolí kromě opozice, ani média a to ani v jiných zemích, včetně ČR. Proč asi? :-)

V. Hodorka 8.3.2021 19:51

Zapomente. Nemecka opozice i media jsou kritictejsi, nezavislejsi a tvrdsi nez ceska, ta se nikym nedaji ovlivnovat. Kdyby bylo co kritizovat, tak to proste udelaji. Tamni vlada, ale zvlada boj s covidem mnohem lepe a hlavne transparentneji nez ta parta pokrytcu a rozkradacu tady u nas. Tem jde jen o vlastni plnou kapsu.

V. Petr 8.3.2021 20:15

Také Němci jsou chytřejší a pokud by opozici v Německu šlo hlavně o "kompenzace" pro Kmotry jako u nás, doplatila by na to ve volbách.

P. Kubáč 8.3.2021 15:34

Historickou analogií vzato - komunismus vynesl do čela loajální trotly typu Jakeše a už i cyničtí pragmatici jako Husák a Štrougal měli s režimem problémy ( různé velikosti a závažnosti ).

Historický odstup nám odpoví - proč k tomu docházelo. Byly narušeny zpětné vazby ve společnosti, komunistické vepřové hlavy držel u moci "dozor" totalitního Sovětského svazu.

Pokud i dnes společenské procesy vynášejí do pozice vůdců neschopné osoby jako je Fiala, Pekarová, Maláčová - historická zkušenost velí přemýšlet jaké společenské procesy jsou narušené nyní a kdo drží tyto osoby v pozicích kandidátů na "kapitány společnosti" ?

J. Kejkrt 8.3.2021 18:19

Vy vůbec nemůžete vědět, jestli je Fiala (nebo Pekarová) neschopný, protože do této chvíle neměl v ruce vládu, ani částečně.

Zatímco u Babiše si všichni mysleli, že když nasekal miliardy, je schopný. No, to on tedy je, VŠEHOschopný, ale jako politik je to mamlas a neumětel.

M. Ih 8.3.2021 19:03

Ne, ze všech známek a všech jejich činů, té skvadry, co jmenoval pan Kubáč, to čiší na všechny strany, čouhá jak sláma z bot už dnes. Nemám pocit, že bychom si to jako společnost měli a mohli na čtyři roky dovolit, pane Kejkrte.

V. Kuhaj 8.3.2021 14:29

No vidíte, pane Vlk;-D. Takový bojovník proti Babišovi, a takhle to schytáte jen proto, že jste se odvážil říct, že není vidět nikdo lepší. To jsou paradoxy, co? ;-D;-D;-D

I. Novák 8.3.2021 14:16

Všechna ta nekonečná stupňující se "opatření" mi připadají, jako bych si stále dokola pouštěl film Titanik v naději, že nakonec ten Brad Pit přeci jen musí přežít. Když se utopí i popáté, bude to nejspíš tím, že mám slabý zvuk, či světlo nebo kontrast a tak přidávám a ubírám i během produkce, nicméně hrdina skončí vždy stejně. A tak z jeho smrti obviňuji ostatní, že také dostatečně často film nesledují, za což budou tvrdě potrestáni.

V. Hodorka 8.3.2021 17:45

A ono se to vyplatilo. Brad Pitt titanic opravdu prezil.;-)

J. Kejkrt 8.3.2021 14:02

Jsem rád, že jste spokojen se skvělým panem Babišem a oceňuji, jak jste bryskně odhalil, že za všechny problémy může ta opoziční chamraď: Fiala, Pekarová Adamová, Bartoš, Michálek, Hřib, dál nepřátelé z nejhorších, koaliční partneři: Maláčová, Marxová, Petříček a v ne poslední řadě rudý soudní vykonavatel Rychetský.

Nebýt jich, je to tady úplný ráj na zemi a pan Babiš by se tu mohl projíždět ve zlacenám kočáře co bůh Ra, a kynout obyvatelstvu...

Rv:-/

J. Kejkrt 8.3.2021 14:06

PS: Až ho povedou v teplákách, uplatním zase já své:

Sic transit gloria mundi

J. Ráž 8.3.2021 13:34

Myslím si, že mnohé, co k životu potřebujeme jakž takž funguje navzdory naší vládě, nikoliv díky ní. Našim největším problémem je, že na obzoru není nikdo, kdo by veřejnost přesvědčil, že by dovedl situaci zvládnout lépe, což je opravdu smutné a vyvolává to pocit beznaděje i to, že nezbývá nic nic jiného, než aby to Babiš & comp. dotáhli až do podzimu.

Mimochodem: Ten Kurzův citát zmíněný v článku zněl jinak: "Když některé opatření odmítá většina veřejnosti respektovat, je nejlepší ho zrušit." A tak některá nesmyslná plošná opatření zrušil.

Co aktuálně platí v Rakousku lze najít na https://www.austria.info/cz/servis-fakta/bezpecne-do-rakouska/bezpecnostni-opatreni-v-rakousku-v-souvislosti-s-koronavirem

Je to jasně zřetelné a pochopí to každý. Jaký to rozdíl od toho, jak informace komplikovaně sděluje naše vláda na www.vlada.cz

J. Ráž 8.3.2021 13:46

Omluva: Info na které jsem odkázal pro opatření v Rakousku není plně aktuální. V důsledku nástupu britské mutace koronaviru se některá opatření opět zpřísnila. Co platí aktuálně lze zjistit na https://www.mzv.cz/vienna/cz/

D. Černá 8.3.2021 13:17

Tak já nejsem moc chytrá, to je o mě všeobecně známo, ale z tohoto blábolu jsem pochopila, že sice Babiš děla kraviny, ale jinde dělají ještě větší a že máme být rádi za něj. Ovšem připisovat Babišovi zásluhy za to, že v obchodech je jídlo, voda teče a elektrika teče, to chce mít v té tykvi hóódně vypatláno Vlku.

P. Milan 8.3.2021 17:48

Vypatlanec je rád v zastoupení Bureše (" ... a že máme být rádi za něj".)

D. Stirsky 8.3.2021 12:49

Logika je tato. Pokud Babiš může za vše, co funguje špatně,či vůbec ne, pak může i za to, co funguje dobře či velmi dobře.

V. Kain 8.3.2021 13:07

A co funguje velmi dobře jeho zásluhou? Vyjmenovat.

J. Kadeřábek 8.3.2021 13:21

Zvyšování státního dluhu funguje na jedničku s hvězdičkou. Jen socani dokázali něcvo podbného s fotovoltaikou i když ten bilion za 2,6% české výroby elektřiny platíme přímo my ve fakturách za elektřinu a část v daních (zelené bonusy).

V. Kuhaj 8.3.2021 13:42

Absence cancel culture, například, je o tom dnes na Psu článek. Absence zákazů literatury pod záminkou, že tato literatura ubližuje, například. Nevyhazování z práce za to, že někdo volil jinou partaj než ANO, například. Zdravý rozum v otázkách přijímání davů s úplně jinou kulturou, morálkou a zvyky, například.