25.9.2021 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

POLITIKA: Energetika vlády

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Václav Železný 12.1.2007 8:10

Re: Topolánek je energetický odborník ???

Pánové uklidněte se. Mirek Topolánek vystudoval Fakultu strojní VUT Brno a mimo jiné pracoval nějakou dobu jako vedoucí projektant ostravské pobočky Energoprojektu. Něco o tom tedy určitě vědět musí, ale o to více ty šílenosti co podepsal zeleným, šokují ty každého, kdo má co do činění s energetikou. A na koncepci energetické politiky státu se, podle toho co vím, skutečně podílel. Ale jak říkám, o to větší šok způsobuje to co podepsal.

Kotec 12.1.2007 11:15

Re: Re: Topolánek je energetický odborník ???

Měl se podepsat pod další měsíční krajinu v severních Čechách???

pje 12.1.2007 12:24

Re: Re: Topolánek je energetický odborník ???

Ta Topolánkova energetická kvalifikace je technická, mikroekonomická a omezeně systémová. Připadá mi ale jako soudný člověk, který navíc sděluje: Pojďte to, Zelení, dělat, buď se potvrdí, že tomu rozumíte lépe nebo se navěky znemožníte, pokud blufujete.

Veteran 12.1.2007 12:35

Re: Topolánek je energetický odborník ???

To je stejné jako Topolánek = konzervativní politik. Možná v mládí dusil konzervy.

honzak 12.1.2007 5:02

doufám, že

nick "Kotec" má relevantní příspěvek k ukládání sluneční energie v rostlinách a doloží čísly, že my technici jsme jen stádo ignorantů. Už se těším na elektrárny poháněné sušeným špenátem.

Myšlenka odepínat zelené (včetně jejich stranického sekretariátu) pomocí HDO v době kdy nefouká je podnětná.Doporučuji totéž dělat těm, kteří si platí "zelenou" energii. Myslím, že do měsíce by byl od nich pokoj.

Trotl 12.1.2007 2:44

Navrhuji zahájit úsporná opatření.

Prostě prostory SZ přepojit na dodávky pouze z větrníků a účtovat nedotované ceny. Taktéž tak učinit v místě jejich bydlišť včetně pí.Kuchtové a p. Brusíka. Aspoň budou moct být zelení o krok dál, než my všichni ostatní. Budou první, kdo najede na pouze ekologické zdroje dle jejich představ. Mysllím, že dálkově ovládané hodiny to v pohodě zvládnou. Mohou si tak osobně vyzkoušet svou medicínu.

T 12.1.2007 7:20

Re: Navrhuji zahájit úsporná opatření.

Žádné větrníky vyrobené moderní technologií v továrnách. Pěkně dřevěné větrné mlýny. Dřevo těžit a zpracovat pouze ručně a na stavbu dopravit volským povozem. Voly v povozech by mohli nahradit ekoteroristé v čele s Bursíkem.

Lihel 12.1.2007 1:29

Němci to vykoumali.

Trochu se vžijte do role Němců, proč by měli draze vyrábět el. energii když jim jí postkomunistické státy dodají levněji a přitom ještě u toho neztrácejí své nerostné zásoby? Vždyť není žádným tajemstvím, že ČR každou hodinu vyváží ven z republiky 2GW.. http://www.ceps.cz/detail.asp?cepsmenu=3&IDP=418&PDM2=426&PDM3=0&PDM4=0 

A jenom dovětek. V EU je volný trh, takže jak v Německu, tak v ČR jsou si i podle zákonů ekonomie ceny hodně podobné... :-)

Jinak samozřejmě souhlas. 

Jako vždy 12.1.2007 6:51

Ceny ano, platy ale ne a to je průs...švih

Pak vychází celý jeden plat na energie, druhý na složenky a třetí nemáte....

Švec 12.1.2007 0:58

Já se Vám divím,

že si nedáte, vážený a milý pane kolego, pokoj. Takovýmto způsobem pouze můžete naštvat ty, které kritizujete a kteří mají nepochybně velikou moc. Přitom ničeho takovýmito články nedosáhnete. A nemyslete si - při vší úctě k Vašim dlouholeztým zkušenostem - že se jednou nenajde šéf, který Vaše snahy o osobní zviditelnění "po zásluze" ocení. Tedy já jsem lidi také velice často "nasíral", ale vždy - a to zdůrazňuji - jen v omezeném kabinetním prostředí, ale nikdy ne veřejně (tdy v politice).V dokonalé úctě Váš Švec.

Ladislav N. 12.1.2007 1:04

Re: Já se Vám divím,

 ;-)

moker 12.1.2007 1:49

Re: Já se Vám divím,

Pan koleka mluví pravdu a je třeba říci pravdu,celou dobu totáče si člověk ani na pracovišti nemohl být jistý kdo ho udá,a to se máme znova krčit a bát?!

pje 12.1.2007 12:21

Re: Já se Vám divím,

Ševče, moc vám nerozumím: Pokud jste expert ( i když, vydávat Hanzlíčka za experta, nevím nevím...), neměl byste se bát zveřejnit expertní názor, protože expertní názor je dobře vyargumentovaný, a tudíž obhajitelný před kýmkoli - nebo není expertní. Takže jak je to s vámi?

Rudovous 12.1.2007 0:32

Jenže voliči Zelených to asi nikdy nepochopí

Většina voličů Zelených je beze stopy kritického myšlení a Váš příspěvek bude považovat pouze za "lobbystický příspěvek ve prospěch zlého znečišťujícího průmyslu bojujícího jen za své žoky peněz na úkor životního prostředí", zatímco ti "hodní Zelení se nezištně starají o naši přírodu a elektřinu zajistí čistými a levnými obnovitelnými zdroji".

hnědka 12.1.2007 1:02

Re: Jenže voliči Zelených to asi nikdy nepochopí

Obnovitelne zdroje jsou cokoli, ale urcite ne levne :-) Elektrika z nich stoji nasobne tolik co z jaderky

Jarda 12.1.2007 14:58

Re: Re: Jenže voliči Zelených to asi nikdy nepochopí

Především a ni není spoleh. Počkejme, až si někdy v zimě na celou Evropu na celé měsíce lehne mrazivá tlaková výše, jako v létech 1929 nebo 1947

dvd 12.1.2007 8:09

On to takový Petr Pávek

určitě nedělá zadarmo (tedy levně určitě ne).

pje 12.1.2007 12:30

voliči vesměs nechápou, někteří opravdu nikdy nepochopí

To máte tak Rudovousi, spousta ekonomů a technokratů zase nepochopí, proč se tu vůbec někdo baví o dražších alternativách. Spousta voličů ODS nikdy nepochopí, že jejich některé ikony mají tolik másla na hlavě, že to přesahuje meze slušnosti, ne-li zákona. Spousta voličů ČSSD nikdy nepochopí, že hlásat sociální spravedlnost může být motivováno snahou uchopit otěže penězovozu, který má tu spravedlnost (a osobní benefity spravedlivého kočího) zajistit.

Veteran 12.1.2007 12:37

Re: voliči vesměs nechápou, někteří opravdu nikdy nepochopí

Autor "pje" má asi docela pravdu!

fojt123 12.1.2007 16:44

Re: voliči vesměs nechápou, někteří opravdu nikdy nepochopí

Pyje hovoří o koze a my o voze