23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

POLITIKA: Energetika vlády

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JC 12.1.2007 13:42

No vidíte to, agentura CVVM nám sdělujeˇna základě "průzkumu",

že většina obyvatel ČR si přeje návrat k loučím. Neboť elektřina holt v brzké době nebude a pokud ano, tak ji budou moci zaplatit leda tak poslanci.

fojt123 12.1.2007 15:50

Re: No vidíte to, agentura CVVM nám sdělujeˇna základě "průzkumu",

Nevím, zda vůbec někdo kontroluje výplody agentur tzv. výzkumů veřejného mínění jako je zmíněná CVVM. Nikdy jsem o tom neslyšel a domnívám se, že nikdo. V tom případě jde o nepřípustné ovlivňování veřejného mínění a věřím, že záměrné. Požadované výsledky se dají totiž předpřipravit velmi snadno, třeba tím, jak je vybírán tzv. kontrolní vzorek a později prostě na papíře. Nebýt výsledků takovýchto agentur před volbami, nikdy by se zelení do parlamentu nedostali - a v současné době se takhle uměle udržují v povědomí.

Navrhuji, aby před zveřejněním jakéhokoli výsledku vyl tento výsledek povinen projít nezávislým auditem. jinak je považovat za tlachy. Pomohlo by, kdyby v tom případě byl výsledek v novinách označován jako neověřený (či neověřitelný:-()

BTW udělal jsem si mezi známými a vlastními příbuznými jednoduchou anketu na téma - jste pro  stranu zelených? Nenašel jsem žádného příznivce, možná je to tím, že většina patří k vysokoškolsky vzdělaným lidem. Pro upřesnění - technicky vzdělaným lidem.

Kotec 12.1.2007 16:03

Re: Re: No vidíte to, agentura CVVM nám sdělujeˇna základě "průzkumu",

No vidíte a moji známí zase nikdo nevolí ČSSD. Takové průzkumy jsou na pendrek. (Moji známí jsou absolventi nebo studenti přírodovědných fakult, MFF, FAV ZČU a tak - vesměs vysokoškoláci.)

jjjjj 12.1.2007 16:27

Re: Re: No vidíte to, agentura CVVM nám sdělujeˇna základě "průzkumu",

V každém výzkumu máte nadhodnocené aktivisty všeho druhu, od zelených přes křesťany až po zastánce všemožných jedině správných pravd, naopak některé skupiny houfně odmítají odpovídat. A to i přes korekce výběru tak, aby souhrn dotázaných odpovídal složení populace. Navíc používají  vyhraněné odpovědi častěji než ostatní. Z výzkumů se publikují skutečně zjištěná čísla, odhady a závěry z nich se musí vhodně korigovat, aby odpovídaly realitě.

orim 12.1.2007 13:10

zelený teror

červený teror nahradí zelený teror Bursíka a spol.

klobouk 12.1.2007 11:04

Jiny expert na ekonomii a analytik vycislil v penezich kolik skody zpusobuji

nepracovni dny (soboty nedele a svatky) .

Inu neni nad objektive ostre zuzene hledi.

Zdenka Jelenová 12.1.2007 10:26

Hanzlicek...

...hajzlicek!

Jura Jurax 12.1.2007 10:28

Re: Hanzlicek...

Ajvaj, vyrojil se nám tu na Psu v tomto nicku další zelený hlupec s vygumovaným mozkem. Nejste Vy náhodou krycí jméno Kuchty?

míša mýval 12.1.2007 11:33

Re: Re: Hanzlicek...

nebo zelená matka Jelínka?

honzak 12.1.2007 11:42

Re: Re: Hanzlicek...

evidentně musí chlastat, když se probouzí až v půl jedenáctý. Nebo že by to byly drogy?

AAA 12.1.2007 12:43

Re: Re: Re: Hanzlicek...

Zahulit trochu zelenyho neni obcas od veci, ale taky se to nema prehanet :)

udivený stařec 12.1.2007 10:51

Re: Hanzlicek...

Proboha, už je tu zas! Ustřihněte jí někdo kabel!

RZ 12.1.2007 13:21

Re: Hanzlicek...

Pravděpodobně je to ta dáma z fundraisingové společnosti. To stačí.

kritik 12.1.2007 15:27

Re: Re: Hanzlicek...

Jaká dáma?  Mezi ty sprosťáky sem se dáma necpe.

vita 12.1.2007 15:34

Re: Re: Re: Hanzlicek...

Dáma se především chová slušně a to, co vypuští Jelenová z klábosnice, by ani neměla znát - případně by měla při zaslechnutí, neřku-li přečtení, tiše omdlít do nejbližší vhodné náruče.

oakman 12.1.2007 9:49

Pane Hanzlíček

Zelení jsou také lidé, tudíž by se vaše "expertní posudky měli spíše týkat meritu věci. Pokud tvrdíte, že jste ekologický expert, z hlediska vzdělanosti jste pravděpodobný nový Magister Kelly. Ani dlouholeté studium oboru OŽP na UK mne totiž s Vaším ctěným titulem neobohatilo. Takže vás tipuji na jednoho z těch, co si na vizitky píší podobné tituly jako pan exministr Baudiš - hvězdopravec. Soudím tak na základě tvrzení, že máte nějakou strategii. Energetická poltika v této zemi je od roku 93 plně politickou záležitostí, troufám si tvrdit, že jediná dosavadní strategie byla nechat ČEZ nažrat co se do něj vejde, ono to vždy hlavně smrdí korupcí a klientelismem, vydíráním občana jako na Mostecku a stát, to to je to poslední na co dotyční myslí. Nádherným důkazem je fakt, že české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně. Pokud ČEZ postaví na Balkáně JE, která bude i zdrojem energie pro nás, je to v pořádku, ale tady jde zejména o nákup dalšího monopolu - rozvodné sítě a následné odrbání Rumunů a Bulharů podobným způsobem jako u nás. Je důvod v mnohém brát argumentaci Zelených jako hysterickou, ale zároveň není důvod si myslet, že stát se dodnes v energetice choval jako dobytek. Takže Vám Kuchtovou ze srdce přeji, aspoň vám spadnou ty vaše "národohospodářské" kohoutí hřebeny a budete muset s kartami na stůl. Už je totiž trapné, jak pomocí masáže slaboduchých voličů vyrábíte peníze pro Komárka, vládní partaje a pro sebe, my to jen povinně financujeme. Až se přestanete chovat jako banda bolševických lhářů, bude i Kuchtová trapná - nyní je k vám přímo komplementární

Ladislav N. 12.1.2007 10:00

Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

Vy jste o ekonomii svobodného trhu ani nezavadil, viďte? ;-P

ted 12.1.2007 10:09

Re: Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

Co myslíte pojmem ekonomie svobodného trhu? Takový termín je neurčitý a použitelný k obhajobě čehokoliv. Činí vás sice zajímavým, ale nikdo vlastně neví co chcete sdělit. Neděláte taky do politiky?

Ladislav N. :-))) 12.1.2007 13:51

Re: Re: Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

"...Co myslíte pojmem ekonomie svobodného trhu?..."

Myslím tím vědu, která se zabývá vztahy v tržní (tedy svobodné) ekonomice. Použil jsem ten výraz proto, abych odlišil marxistické "ekonomy socialismu" od autorů moderní ekonomie.

"Oakman", na jehož text jsem reagoval, se zjevně o tyto socialistické "ekonomy" svou rétorikou opírá... ("...pomocí masáže slaboduchých voličů vyrábíte peníze pro Komárka, vládní partaje a pro sebe, my to jen povinně financujeme...." - Takový nesmysl nepřijde člověku do hlavy jen tak sám od sebe. ;-P)

pje 12.1.2007 11:30

Re: Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

Ladislave, neztrapňujte se neznalostí ekonomie. Ekonomie svobodného trhu neexistuje, existuje pouze liberální ekonomie, zpravidla jako akademická debatní a politizující platforma, nikoli jako návod k reálnému použití. Existuje ale tržní ekonomika, a to navzdory té či oné (nikoli převažující) míře regulace nebo exogenních vlivů. Jinak Hanzlíček je expert na své peníze a ne na životní prostředí, natož na ekologii. Za bolševika se zuby nehty bránil použití katalyzátorů, přestože ekonomických zásob platiny bylo v SSSR a je v Rusku a kolem dost a dost. Tomu pánovi nevěřím ani suché z nosu, prostě lže. Ekologická daňová reforma (dle aktuálních návrhů) jen v malé míře internalizuje externality, a to vše při neutralitě fiskální i důchodové.

honzak 12.1.2007 11:45

Re: Re: Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

zcela vážně míněný dotaz - mohl byste starému technokratovi, ekonomie se štítícímu, přeložit do hovorové češtiny "v malé míře internalizuje externality, a to vše při neutralitě fiskální i důchodové". Chápu jen tu malou míru.

Děkuji

pje 12.1.2007 11:57

Re: Re: Re: Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

Viděl jste někdy navrhované sazby energetických daní a daňové výhody energeticky náročným producentům a domácnostem? Ten bordel, který energetika jaksi mimochodem (obecně koefekty, ekonomicky externality) kromě produkce a distribuce energií působí v podobě emisí (ty působí dále kromě jiného typicky respirační a onkologické choroby), ekodaně nezarazí, jen těmi pár procenty připomenou, že něco není v pořádku. Kdyby měly být daně ve výši externalit, pak by došlo na ekonomické problémy řady velkých firem a mnoha plýtvajících domácností...

emp 12.1.2007 13:10

Re: Re: Re: Re: Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

vysvětlete mi, proč jsou navrhované daně na energie z větru nulové...  Když jak píšete, mají "slabě poukázat" na externality? Pokud je mi známo, v externalitách na tom nejsou větrníky ani solární kolektroy nijak extrémně dobře... ?  A pokud mají být jen ve výši těch pár procent, nikdo si nic neuvědomí. Jediné co bude, bude pozitivní diskriminace jistých zdrojů... které vy definujete jako obnovitelné, avšak by se o tom dalo velmi polemizovat

Ladislav N. 12.1.2007 14:01

Re: vysvětlete mi, proč jsou navrhované daně na energie z větru nulové...

 ;-DR^ .... O tom přece rozhoduje zelená byrokracie, ona ví nejlépe, co škodí a co je zdravé... a co nám nařídí jako církev, abychom museli plnit "zelené desatero"... ;-)

Tady se odpovědi ("pje" IP: 194.108.138.xxx) nedočkáte!!

jjjjj 12.1.2007 16:30

Externality solárních panelů ???

Jaké externality by měl provoz solárních panelů na mém dvorku? To opravdu nevím, možná skřípot pantů při jejich natáčení za sluncem...

pavel 99 12.1.2007 16:59

Re: Externality solárních panelů ???

no možná Vám to ještě nikdo neřekl, ale než se solárnéí panely dostanou na Váš dvorek, musí je někdo vyrobit a dovézt. Taktéž jejich likvidace po skončení životnosti není samovolný poces.

emp 12.1.2007 17:19

Re: Externality solárních panelů ???

no, jde především o tu výrobu, která samozřejmě ekologická není ani omylem. Pokud bych bral přímo fotovoltaiku, je to .. řekl bych "ekozrůdné" Těžba i metalurgie mědi je jeden z nejrizikovějších provozů, co se zdraví týče a ekolikvidace není taky zadarmo.  To samé platí i pro ty fofrníky. Stejně jako pro "Ekožárovky" atd..

Václav Železný 12.1.2007 21:44

Re: Externality solárních panelů ???

No, pokud Vám je tam přičaruje nějaká ta princezna Arabela otočením prstenu, takže se nebudou muset vyrobit, a po skončení jejich životnosti je zase odčaruje, aby se nemusely likvidovat, tak pak skutečně žádné nebo skoro žádné, ale jinak nemalé. Dohledejte si něco o jejich výrobě a budete překvapen.

honzak 12.1.2007 13:51

Re: Re: Re: Re: Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

děkuji, pochopil jsem.  Stejné to je u ječmene - ty externality jsou hrozný! Alkoholismus, dopravní nehody, krádeže a vraždy. Myslím, že ekologická cena metráku ječmene by byla asi 100 000,- Kč:-D

teď vážně - externality bych bral, kdyby  existovala jednotná metodika jejich určování. V tom asi bude hlavní problém, že pro jeden problém (např. uhelná teplárna s výrobou elektřiny) si příznivec najde jinou metriku externalit než odpůrce. A pak si při demonstraci dají přes tlamu...

emp 12.1.2007 14:10

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...české domácnosti nyní financují cenou domácí energie expanzi státní firmy na Balkáně...

Přesně tak.. do externalit se dá napočítat ledacos a mohou naskákat do obrovských rozměrů... Napadlo mně, že Bursíkovy "Ekožárovky" (ač je teda používám) - jsou , co se týče externalit a jejich vlivu na životní prostředí dalehko horší, než ta klasická žárovka.  Ti, kdo ví, jak a z čeho se tato "úsporná žárovka" vyrábí a jak by se s ní mělo správně "nakládat" při vyhazování mi dají za pravdu....