Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

POLITIKA: Demonstrací musí být jako šafránu

Cíl protestujících pořadatelů je jasný – přijetí všech jejich požadavků nebo demise vlády, jinak dojde k blokádě vládních budov, kterou ukončí pouze právě ono odstoupení vládních představitelů. Necítím, že je dobré za to organizátory chválit, ale naopak varovat před možnými katastrofálními důsledky.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

Pane Hlávka, dneska nelze vnášet do politiky obavu z nedůvěry k dnešnímu systému, ten systém je zcela zglajšaltovaný, prolhaný a nedůvěryhodný. Nezbývá tedy jen demonstrace a formování strany, která bude tak důvěryhodná, aby ji volila parlamentní většina, která může alespoň trochu odstranit nynější demoblok.

0 0
možnosti
MH

Já vám rozumím. Mám mnoho stejných názorů. ALE - jak máme nechat vše na volbách, když vidíme, že volby nefungují! Pětikoalice si udělala z volebního zákona toaletní papír. A předseda Ústavního soudu to všechno požehnal. Oni "překročili Rubikon". Dokázali, že zákony se vůbec nemusí dodržovat, vůbec to není nutné! Sněmovní zákony o koalicích a klubech je také nezajímali, vyložili je po svém, aby jim to vyhovovalo. A hotovo. Takže nějaké spoléhání na zákony a volby je u nás dnes velice nespolehlivé. Jestliže si s vobami může dělat kdo chce co chce, hlavně když mají zastání u Ústavního soudu - tak nemůžete chtít, aby obyčejní lidé viděli ve volbách nějakou spásu. Prostě tohle přestalo fungovat. Obávám se, že až si to lidé víc uvědomí, bude to ožehavé téma. Tato vláda mě zklamala po celé čáře. Ne tím, co dělá, ale tím JAK to dělá. Co dělá, to je jasné, jsou uzavřeni ve své bublině "ať žije Ukrajina, EU a NATO, smrt Rusku a komukoliv, kdo s tím nesouhlasí". Ale že pro ni zákony neplatí, nebo jedou absolutně na hraně, to je špatně. Nejsem právnička, jen tak, co vidím a čtu. Jestliže totiž budou oni, vláda, zákony brát jen jako bič na lidi, ale jich se to netýká, špatně skončíme. Anarchie není dobré řešení.

0 0
možnosti
PB

P77e82t23e 55B71r35i20c53h

16. 3. 2023 16:34

Jasně. Povoleny jsou jen demonstrace Milchvilprdů:-P

0 0
možnosti
JP
Foto

P94a65v32e93l 75M23o49l69í55k

16. 3. 2023 12:55

K demonstracím patří vedle hluboké promyšlenosti a možná i nedomyšlenosti i obyčejná spontaneita. Demonstrace usměrňovat časově a množstvím do nějaké politicky uvědomělé a stádní ohrádky znamená nadbíhat zájmům nepřátel demokracie typu Rakušana, Fialy a spol. Revoluce začíná mít jasné kontury iracionality když ji lidé budou chtít dál usměrňovat svými zdánlivě racionálními zásahy. Nenechme vydechnout vládní gaunery, abychom pak postupně nevyhnili ve vlastní lenosti. Mlčení většiny k řádění vlády Fialy mi až nápadně připomíná mlčení většiny k řádění Hitlera a spol. Mlčící většina v Německu umožnila vzestup Hitlera, u nás nynější mlčící většina umožňuje řádění vlády Fialy, krouhání důchodů a přijdou pochopitelně horší vládní lumpárny.

0 0
možnosti
Foto

J10o85s22e72f 53B80á55r81t80a

16. 3. 2023 18:14

Jak to bylo se zapálením Reichstagu ?,

Provokace bojůvek SA a SS jako hrom. Snažili se to hodit na Jiřího Dimitrova, ale ten se jim z toho elegantně vykroutil. Podobnost s událostmi kolem Národního muzea je jen náhodná ?

0 0
možnosti
OK

To je článek jak od Jakeše. „Ano soudruzi, my přijímáme kritiku, ale ta kritika musí být konstruktivní.” Tak nějak to říkal, že ano?

Naopak těch protestů musí být více a více.

0 0
možnosti
Foto

P68a53v27e89l 49M40o43l40í60k

16. 3. 2023 12:57

Ano, souhlasím. Málo demonstrací posiluje zatuchlost vládního smrádečku.

0 0
možnosti
JH

J50a35n 79H50a49j37s24k48ý

16. 3. 2023 11:19

Z článku na mne dýchl fatalismus. Vláda je nekompetentní, svými kroky tuto zem a její občany poškozuje, ale to je zkrátka osud, proti tomu se nedá nic až do příštích voleb dělat, jen držet hubu a krok. A po volbách bude zse blbě, jen s jinými stranami, to je zkrátka osud. A vláda si asi říká, ale ano, vyřvěte se na náměstích, stejně ničeho nedocílíte. Vždy se bude stejně za nás rozhodovat v Bruselu, s tím se nic nenadělá.

Jen aby se jednoho dne vláda (ať jakákoli) nedivila. Byla Velká francouzká revoluce, byla VŘSR, bylo Hitlerovo Macht übernehmen. A většinou to dopadlo pro stávající vlády blbě. Ale v toku času i pro momentální vítěze.

Jak tedy z toho ven?

0 0
možnosti
ŚS

Kecy nebolí. Stávky pocítí okamžitě i politici. Až se oni dostanou do nepohody, budou muset hledat společná řešení.

0 0
možnosti
ŚS

Názor autora je rozumný a logický. A naivní. Podívejte, jaký narativ dokázali vytvořit média hlavního proudu např. ohledně Okamury a SPD, Trikolory a Klause, kolem ANO a Babiše (kdyby neměl svůj mediální dům, byl by v pr.) Přípustní jsou je ti, kteří se dají ovládat. Na druhou stranu vlády vzniklá z "ulice" je naprosto špatně. Ukrajina se dostala do dnešního průseru přesně stejným postupem.

0 0
možnosti
KK

Média hlavního proudu, jsou jen smrdutá stoka plná presstitutů. Jejich žvásty čtu jak dřív ruďasa. Opak je pravdou. ;-D

Ukrajina se dostala do dnešního průseru, a my tam jako pitomci za ní lezem. No, "my", ... vláda a pětistrana. To jsou skuteční pitomci.

0 0
možnosti
FH

parlamentní strany jsou zdegenerovné a neakceschopné a mimo realitu . Slova komentátora.

Nové subjekty MUSÍ pořádat demonstrace a nátlakové akce , protože v provládních mediich s celostátní působností nemají ŽÁDNÝ prostor k prezetaci-viz zpravodajství ČT o posledním Václaváku.

Jen tak mimochodem :špion Pávek přísahá na Ústavu a za šest dní podepíše zákon , který sám označí za velmi ústavně sporný a že on sám zákon udá k Ústavnímu soudu .Má ten chlap vůbec svědomí???

0 0
možnosti
KK

Cože svědomí ? Kovaný kommunista, bolševik z přesvědčení a svědomí ? Studovaný špion, vychovaný politrukem a vojenskou matrací ?

0 0
možnosti
VP

V73a79ň13u76r57a 43P28e67t97r

16. 3. 2023 10:17

Vláda Slepence představuje absolutní zlo a její odstranění bude vždy legitimní. Nezapomeňte, že i Hitler byl "řádně zvolen..."

0 0
možnosti
ŚS

Přesně tohle se říkalo při Majdanu.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz