3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

POLITIKA: Demonstrací musí být jako šafránu

Cíl protestujících pořadatelů je jasný – přijetí všech jejich požadavků nebo demise vlády, jinak dojde k blokádě vládních budov, kterou ukončí pouze právě ono odstoupení vládních představitelů. Necítím, že je dobré za to organizátory chválit, ale naopak varovat před možnými katastrofálními důsledky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Prikner 17.3.2023 15:28

Pane Hlávka, dneska nelze vnášet do politiky obavu z nedůvěry k dnešnímu systému, ten systém je zcela zglajšaltovaný, prolhaný a nedůvěryhodný. Nezbývá tedy jen demonstrace a formování strany, která bude tak důvěryhodná, aby ji volila parlamentní většina, která může alespoň trochu odstranit nynější demoblok.

M. Homolková 16.3.2023 19:27

Já vám rozumím. Mám mnoho stejných názorů. ALE - jak máme nechat vše na volbách, když vidíme, že volby nefungují! Pětikoalice si udělala z volebního zákona toaletní papír. A předseda Ústavního soudu to všechno požehnal. Oni "překročili Rubikon". Dokázali, že zákony se vůbec nemusí dodržovat, vůbec to není nutné! Sněmovní zákony o koalicích a klubech je také nezajímali, vyložili je po svém, aby jim to vyhovovalo. A hotovo. Takže nějaké spoléhání na zákony a volby je u nás dnes velice nespolehlivé. Jestliže si s vobami může dělat kdo chce co chce, hlavně když mají zastání u Ústavního soudu - tak nemůžete chtít, aby obyčejní lidé viděli ve volbách nějakou spásu. Prostě tohle přestalo fungovat. Obávám se, že až si to lidé víc uvědomí, bude to ožehavé téma. Tato vláda mě zklamala po celé čáře. Ne tím, co dělá, ale tím JAK to dělá. Co dělá, to je jasné, jsou uzavřeni ve své bublině "ať žije Ukrajina, EU a NATO, smrt Rusku a komukoliv, kdo s tím nesouhlasí". Ale že pro ni zákony neplatí, nebo jedou absolutně na hraně, to je špatně. Nejsem právnička, jen tak, co vidím a čtu. Jestliže totiž budou oni, vláda, zákony brát jen jako bič na lidi, ale jich se to netýká, špatně skončíme. Anarchie není dobré řešení.

H. Kotaz 16.3.2023 19:55

1*

R^

P. Brich 16.3.2023 16:34

Jasně. Povoleny jsou jen demonstrace Milchvilprdů:-P

J. Prokůpek 16.3.2023 13:13

Poněkud mimo mísu....

P. Molík 16.3.2023 12:55

K demonstracím patří vedle hluboké promyšlenosti a možná i nedomyšlenosti i obyčejná spontaneita. Demonstrace usměrňovat časově a množstvím do nějaké politicky uvědomělé a stádní ohrádky znamená nadbíhat zájmům nepřátel demokracie typu Rakušana, Fialy a spol. Revoluce začíná mít jasné kontury iracionality když ji lidé budou chtít dál usměrňovat svými zdánlivě racionálními zásahy. Nenechme vydechnout vládní gaunery, abychom pak postupně nevyhnili ve vlastní lenosti. Mlčení většiny k řádění vlády Fialy mi až nápadně připomíná mlčení většiny k řádění Hitlera a spol. Mlčící většina v Německu umožnila vzestup Hitlera, u nás nynější mlčící většina umožňuje řádění vlády Fialy, krouhání důchodů a přijdou pochopitelně horší vládní lumpárny.

J. Bárta 16.3.2023 18:14

Jak to bylo se zapálením Reichstagu ?,

Provokace bojůvek SA a SS jako hrom. Snažili se to hodit na Jiřího Dimitrova, ale ten se jim z toho elegantně vykroutil. Podobnost s událostmi kolem Národního muzea je jen náhodná ?

O. Kaucký 16.3.2023 12:30

To je článek jak od Jakeše. „Ano soudruzi, my přijímáme kritiku, ale ta kritika musí být konstruktivní.” Tak nějak to říkal, že ano?

Naopak těch protestů musí být více a více.

P. Molík 16.3.2023 12:57

Ano, souhlasím. Málo demonstrací posiluje zatuchlost vládního smrádečku.

P. Sura 16.3.2023 16:23

Jo, jasně. Stejně jako když si na Hlaváku sednete do vlaku a začnete ječet, jak to, že ještě není v Brně ....

P. Brich 16.3.2023 16:33

Nelezte zhulenej do vlaku!!;-D

J. Hajský 16.3.2023 11:19

Z článku na mne dýchl fatalismus. Vláda je nekompetentní, svými kroky tuto zem a její občany poškozuje, ale to je zkrátka osud, proti tomu se nedá nic až do příštích voleb dělat, jen držet hubu a krok. A po volbách bude zse blbě, jen s jinými stranami, to je zkrátka osud. A vláda si asi říká, ale ano, vyřvěte se na náměstích, stejně ničeho nedocílíte. Vždy se bude stejně za nás rozhodovat v Bruselu, s tím se nic nenadělá.

Jen aby se jednoho dne vláda (ať jakákoli) nedivila. Byla Velká francouzká revoluce, byla VŘSR, bylo Hitlerovo Macht übernehmen. A většinou to dopadlo pro stávající vlády blbě. Ale v toku času i pro momentální vítěze.

Jak tedy z toho ven?

Ś. Svobodová 16.3.2023 11:53

Kecy nebolí. Stávky pocítí okamžitě i politici. Až se oni dostanou do nepohody, budou muset hledat společná řešení.

P. Sura 16.3.2023 16:27

Jediné řešení je, aby se politici přestali plést pod nohy těm, kdo s tím něco dokáže udělat nebo aspoň poradit. Politici v nepohodě nic řešit nezačnou, natož společně. Nechají se odstavit a budou kritizovat ty nové, co se budou tvářit, že to zkusí ......

L. Vrána 16.3.2023 18:35

R^

M. Homolková 16.3.2023 19:46

Asi tak, jak to zrovna přijde. Princip je asi stále stejný - útlak, povstání, revoluce, budování, útlak, povstání, revoluce, budování, ..... Fatalismus. Nějak bylo, nějak bude. Já nevím. Je to příliš těžké proto, že máme mnoho informací, a to ihned. Nic se v klidu "nerozleží", vše se ihned řeší. Mě vážně štve, že je možné si vše koupit. Třebas jak miliardáři vybrali Pavla jako ideálního prezidenta ČR a za 70 milionů to splnili. Rozhovor s miliardářem Bartou je nezapomenutelný. To je stejné jako se Sorošem, který přiznal, že Majdan na Ukrajině objednal a zaplatil. Jak jsem stará, tak tomu nerozumím.

Ś. Svobodová 16.3.2023 10:59

Názor autora je rozumný a logický. A naivní. Podívejte, jaký narativ dokázali vytvořit média hlavního proudu např. ohledně Okamury a SPD, Trikolory a Klause, kolem ANO a Babiše (kdyby neměl svůj mediální dům, byl by v pr.) Přípustní jsou je ti, kteří se dají ovládat. Na druhou stranu vlády vzniklá z "ulice" je naprosto špatně. Ukrajina se dostala do dnešního průseru přesně stejným postupem.

K. Křivan 16.3.2023 11:13

Média hlavního proudu, jsou jen smrdutá stoka plná presstitutů. Jejich žvásty čtu jak dřív ruďasa. Opak je pravdou. ;-D

Ukrajina se dostala do dnešního průseru, a my tam jako pitomci za ní lezem. No, "my", ... vláda a pětistrana. To jsou skuteční pitomci.

H. Kotaz 16.3.2023 11:16

[>-]R^

!

J. Prokůpek 16.3.2023 13:15

R^

F. Hasek 16.3.2023 10:58

parlamentní strany jsou zdegenerovné a neakceschopné a mimo realitu . Slova komentátora.

Nové subjekty MUSÍ pořádat demonstrace a nátlakové akce , protože v provládních mediich s celostátní působností nemají ŽÁDNÝ prostor k prezetaci-viz zpravodajství ČT o posledním Václaváku.

Jen tak mimochodem :špion Pávek přísahá na Ústavu a za šest dní podepíše zákon , který sám označí za velmi ústavně sporný a že on sám zákon udá k Ústavnímu soudu .Má ten chlap vůbec svědomí???

K. Křivan 16.3.2023 11:21

Cože svědomí ? Kovaný kommunista, bolševik z přesvědčení a svědomí ? Studovaný špion, vychovaný politrukem a vojenskou matrací ?

Z. Lapil 16.3.2023 13:11

Spor nevyřešíte tím, že se přidáte na jednu stranu. Fakt ne.

V. Petr 16.3.2023 10:17

Vláda Slepence představuje absolutní zlo a její odstranění bude vždy legitimní. Nezapomeňte, že i Hitler byl "řádně zvolen..."

Ś. Svobodová 16.3.2023 11:01

Přesně tohle se říkalo při Majdanu.

P. Pepax 16.3.2023 8:55

V situaci, kdy 5-kolka ovládla v této zemi všechny mocenské páky jsou demonstrace jediná možnost, máte s tím autore nějaký problém?

V. Církva 16.3.2023 8:41

Tak sundávání ukrajinské vlajky z muzea primitivy nic nevyřeší. Ani výzva k nedemokratickému jednání.

Demonstrace můžou zburcovat vládu, pokud jsou přesvědčivé a najde si k nim cestu víc a víc lidí. Pokud se tam nějaká parta chystá okupovat muzeum, jde o to jak se k tomu postaví organizátoři. Pokud to podpoří, nashledanou.

Je taky možné třeba denně demonstrovat proti emisním povolenkám, jen se připravte, že na druhé straně budou Gréty.

Hlavně musím taky vědět za co demonstruji. Nakonec třeba i proti sankcím k Rusku, ale musím vědět proč. Pokud proto, že má Rusko pravdu, doporučuji demonstrace vést rovnou k Chocholouškovi. Doufám, že budou kapacity.

Pokud proto, že nefungují a střílíme do nohy sami sebe, nebo, že je někdo porušuje, už to smysl dává.

H. Kotaz 16.3.2023 9:06

SUNDAVÁNÍ VLAJKY ukrajinské,

z Národního muzea, má zpoždění a to ze strany policie , ministra vnitra, vlastně i vlády !!

Nakonec jí stejně někdo sundá.

M. Homolková 16.3.2023 19:32

Možná ji sundají. Jen nevím - jak často se v muzeu myjí okna?

V. Petr 16.3.2023 10:19

Rusko má svou pravdu. Ukrajina také.