18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Hogo 25.12.2009 0:43

Odpověď velmi jednoduchá:

Existuje tam velký, ale opravdu velký bordel.A ten si daňoví poplatníci doslova předplácejí.Říkal tuhle Terazky, že za ním byli zástupci generality s návrhem a   s přáním, aby se vrátil do činné služby, a že jim odpověděl:"Bývalí súdruhovia, čo bolo, to bolo, ala terazky som civil a  ten bordel ať uprátá ten, kdo ho urobil!Zeptajte sa pána Švandrlíka, ten by vám mohol poradit jak z teho ven!

kocour 23.12.2009 17:54

si myslim

zebi ty cesky geroje mnely stahnout s toho iraqu a afganistanu, zavrit je do kasaren a nechat je surovat rajony bito vislo lacinejc. Bily dycky na howno, jakse kazdej muze poucit z hystoryje, vostatne sem tam bil taki tak vim

Libor 22.12.2009 16:20

Jestli

přezbrojí naší armádu jinýmy útočnýmy puškami než z Uherského Brodu, tak to to jsou swině zkorumpovaný. Poslední co ještě pro armádu vyrábíme. Ruční palné zbraně. A ta nová nemá chybu. Dá se použít jako útočná puška, odstřelovačka a i jako lehký kulomet.;-P

Klokocka Bohumil 23.12.2009 2:26

Re: Jestli

A k cemu je to dobry, kdyz nasi bojovnici se jen boji, nestacily by jim spuntovky.....?

walter 22.12.2009 12:20

Je to úplně normální

co se děje v armádě, děje se i v celé ČR ne-li na světe (v USA jsou na tom stejně, viz Obama). Od sametové revoluce ti co něco umí a za něco stojí odchází z politiky, vědy, kultury, firem, státní správy a nahrazují je kliky kariéristů s minimem pozitivních vlastností ale bezbřehou touhou udělat kariéru, nahrabat, vyškarabat se nahoru za jakoukoliv cenu. Kdy a jak to skončí? Všechny společenské děje mají svoji cyklickou periodu, dofejme proto, že jsme blizko dna jak sluneční aktivita a že se společnost začne pomalu probouzet  z toho marasmu, ke kterému jí pomohl i intermet, vymysl inteligentních určený pro blbé, kterým dává možnost se vyjadřovat a spolčovat, čímž umožnil lidské blbosti se zase nebývale rozvinout.

Carlos 21.12.2009 21:40

Nebylo by nám lépe...

...kdybychom po „revoluci“ se stali neutrálním státem?

Hadí oči 21.12.2009 21:53

Re: Nebylo by nám lépe...

Myslím si, že už to dneska nejde. Švýcaři jsou z dřívějška, nikdo jim to nesebere. Ale jak chcete být neutrální, když je tady buď Němec nebo Rus a když náhodou na pár let ani jeden, hned se sem cpe strýček Sam?

Carlos 21.12.2009 21:59

Re: Nebylo by nám lépe...

Zajímavé je , že (strýček Sam) v Rakousku má fabriku , ta vyrábí pandury, a blbí Češi je kupují. Tak si představuji neutrální stát.

Hadí oči 21.12.2009 22:17

Re: Nebylo by nám lépe...

My tady zase vyrábíme volkswageny (malé "v"), což bylo vozidlo, na které si před 2. sv.v. mohl šetřit každý Němec. Pak to šmahem zabavila armádní zakázka. Byl to malý lehce oplechovaný obojživelný německý "džípeček"  :-)

SW 21.12.2009 23:37

Re: Nebylo by nám lépe...

To jsou věci 8-o

Nalim 25.12.2009 16:12

Re: Nebylo by nám lépe...

  Lépe by nám určitě nebylo. Milý pane zapomínáte na polohu Švýcarska a naši. Kromě toho Vámi citovaný "Strýček Sam", Je za mořem a  oba druzí jsou za humny. A Právě ten"Strýček Sam" nás už podruhé zachránil před těmi oběma a mohl nás i Evropu nechat na pospas  jim oběma Tak jen prosím, používejte rozum!

Klokocka Bohumil 22.12.2009 2:23

Re: Nebylo by nám lépe...

Ve skutecnosti Cesi neutralni jsou. Jsou tak zbabeli, ze proti zadnemu nepriteli si nikdy nevystreli a nakonec ho prohlasi za pritele a dokonce i na vecne casy... At jsou v jakemkoliv vojenskem uskupeni, kdyby slo do tuheho a meli se pridat, tak se zachovaji stejne....Ja nic ja muzikant a nabidnou vojenskej lazaret s oddelenim vojenskych khaki klystyru.... vzdyt Svejk je nas nejlepsi vojevudce... ;-D

mos 22.12.2009 13:32

Re: Nebylo by nám lépe...

Češi  nejsou o moc zbabělejší než ostatní národy, vždycky nás bohužel zradili politici. Ať už v roce 38, 68 nebo i pokusy 98, kdy z nás chtěli modří zločinci, pro cizí zájmy,  udělat primární cíl pro ruské rakety. Bohužel si ani  nedokážeme vážit svých hrdinů ale opět na tom mají  hlavní podíl  politici, kteří se v každé době snaží zalíbit nějakým chlebodárcům. Takže spíše než zbabělost se jedná o podlézavost a hrbení hřbetu.

Klokocka Bohumil 23.12.2009 2:34

Re: Nebylo by nám lépe...

mos: Hrdina se nevymlouva a nespoleha na spojence....cesti prizdisraci to maji vrozeny a tak za vsechno vzdy muze nekdo jinej...a nejsou ti modri zlocinci nahodou zvoleni z vule "naroda"... kdo se boji sere v sini, tak k cemu je armada...ano "narod" si svych hrdinu nevazi... dukazem je pripad Masinu a byvalych prislusniku RAF, ale to jsou vyjimky co potvrzuji pravidla;-D]

Nalim 25.12.2009 16:07

Re: Nebylo by nám lépe...

Vážený pane, čiší z Vás sociáldemokratismus. Ty rakety by byly zaručovaly. že v případě napadení a tím myslím  bez jinotajů našeho  "mírového spojence na věčné časy",že nás Američané budou bránit i z vlastního zájmu. Tím, co jsme ukázali, navzdory Topolánkovi a pro potěšení Paroubka, jsme si tuto cestu dosti pošramotili.Oni nás opravdu nepotřebují , zato my je ano!

pepaegi 21.12.2009 21:32

když je

ministrem obrany lékař, když je ministrem vnitra nespecifikovaný úředník, a to bYch mohl pokračovat - čemu se divíte? A když jsou v parlamentu dosud lidé typu Tlustého a dalších pofiderních osobností, k čemu to múže vést. A to nechci mluvit o výrazech o jednáních lidí jako je Paroubech, Topolánek, Kalousek.A to jsem snad zapoměl na tak tz. dr. Ratha.Přeci z jeho vystoupení - brrrr. - snad to není doktor. A to i soukromě podniká, bere plat ve sněmovně a plat hejtmana. Buďte realisti, a nic a nic více!!!

Jarda 21.12.2009 19:41

Sedlák

Před revolucí jsem se s mjr. Sedlákem služebně stýkal se svého postu Zástupce velitele pro výzbroj útvaru.Po přeložení do Jihlavy jsem v Jihlavském pluku s gen. Sedlákem po revoluci sloužil. Tenkrát měl hodnost majora a měl vysoký funkční post v "B" útvaru. Jak při osobním, tak při služebním styku to byl vždy poctivý,seriozní a hlavně férový chlap. A to byl možná problém, proč svoji pozici neustál. Zdraví mjr. ČVO 640.

Jakub S. 21.12.2009 22:31

Re: Sedlák

Ano, potvrzujete můj dojem. Jakkoli ne-osobní. Te´d už pevnější... smutné. Nebezpečné. Chová-li se takto sebevražedně stát.

Nalim 25.12.2009 16:17

Re: Sedlák

Stalin také povraždil své nejlepší generály a pak na začátku války na několik dní zalez a nikdo o něm nevěděl.

Branná Povinnost 21.12.2009 18:25

Základní opora demokracie.

Funguje to doposud v nevyspělejších demokratických státech. To, že se to u nás vyvinulo v "bordel na kolečkách" a tak byla tato základní občanská ctnost a povinnost zrušena, tuto ostudu jenom schovalo za zdi kasáren, pokud u nás ještě nějaké jsou. V armádě však zůstali pořád lidé, kteří tento stav svou velitelskou neschopností způsobili. Nejde jen o nějaké odznáčkové, mediálně vděčné bubliny, jde o to, že každému je jasné , že to, co tu je ,neubrání nikoho a je to nebezpečné pouze samo sobě, nikoli potencionálnímu.nepříteli. Skandinávské armády nám mohou být vzorem. Je to asi proto, že nemohou spoléhat při své neutralitě pouze a výhradně na silné kamarády, Osobní přítomnost veškeré populace při dění v armádě - týká se i žen jako matek, sester, manželek branců atd. spolehlivě vylučuje jakékoli do očí bijící nepravosti a navíc v případném obranném konfliktu jsou neporovnatelní s žoldáky, ti jsou profesionály jen na manévrech a v platech. 

Branná Povinnost 21.12.2009 18:50

Re: Základní opora demokracie.

S tou brannou povinností je to totiž u nás jako v té písničce o koudelníkovi z Kutné Hory : Já mám v Praze tři domy, až je koupím budou mý ... Toto je branná povinnost v Česku  -neexistující ve skutečnosti.

Mistr Jan Hus 21.12.2009 17:33

Zase ta obehraná písnička - strašení východem,........., že by pan Gabal myslel

gen. Páleníka? ;-D;-D;-D

Jakub S. 21.12.2009 22:33

Re: Zase ta obehraná písnička - strašení východem,........., že by pan Gabal myslel

Hnusé! Vidíš? Výkřik do prázdna. Tak, chudáčku zavilý pitomý bolševický...

Mistr Jan Hus 23.12.2009 9:14

Re: Zase ta obehraná písnička - strašení východem,........., že by pan Gabal myslel

Tak jak, modrý zmrrrrduuuuulíííku? ;-D;-D;-D

Jelínková 21.12.2009 16:54

Je kde šetřit

Když je na všech ministerstvech boj o koryta ,tak je taky v armádě.Ovšem tak se lehce přes jině "vlastní" firmy utrácejí miliony i jejich desítky.Hlavně bych ale penzionovala všechny nadbytečné ganarály starší 45 let,především ty ,kteří umějí dobře rusky a nedomluví se anglicky .Mohl by mi někdo zjistit,kolik jich je?Úspory by šly jistě do mnoha milionů?8-o8-o

Ivan 21.12.2009 16:33

Jaké morální hodnoty jsou ve vraždění partyzánů?

Čeští žoldnéři za prachy vraždí afghánské partyzány bojující proti NATO a USA za osvobození Afghanistánu od okupantů.  Jaké morální hodnoty armády má vážený pán na mysli?

Petr 8.1.2010 5:59

Re: Jaké morální hodnoty jsou ve vraždění partyzánů?

a Ty jsi ko.ot nejvetsi

gerontusinza 21.12.2009 14:55

Pane Gabale, vy mě překvapujete............

to jste za posledních 20 let vůbec nepochopil o co tu jde? O čest, spravedlnost, vojenskou přísahu a věrnost republice, právo, atd, atd...? pane psát můžete o čem chcete, ale tyto kategorie zcela vynechte........Tč.jsou tyto kategorie v ČR zcela nedostatkové. Vy byste vážně a skutečně chtěl po žoldákovi něco takového......? Zkuste dneska vyhlásit branou povinnost  a zjistíte jak na tom jsme...... tak na úrovni tupců z cizinecké legie..... až na pár elitních útvarů, které byly ovšem elitní vždy......;-)

dino 21.12.2009 15:15

Re: Pane Gabale, vy mě překvapujete............

Možná jste to nepostřehl, ale branná povinnost u nás zrušena nebyla, na rozdíl od základní vojenské služby. Vojenské přísaha se za posledních 20 let měnila nejméně dvakrát. Vás nebude těžké překvapit... Co musí mít potom v hlavě "tupí žoldáci", když takový inteligent jako Vy v ní má něco, co dokáže vyprodukovat tkovýto příspěvek. Chvála Bohu, že na tom nejsme hůře! ;-)

gerontusinza 21.12.2009 15:50

Viďte.....Re: Pane Gabale, vy mě překvapujete............

a branná povinost je tak důležitá, že si každý schováváme svůj první nebo poslední dětský prak...... to aby nás nedejbože nepřítel nenachytal na švestkách.... já jen pana Gabala upozornil na zajímavosti, které tak nějak opoměl........ jinak já "novinář"nejsem, jen se mě páně Gabalův článek připadal stejně zbytečný jako můj...... pan Gabal to jistě pochopil , tak jako zcela jistě vy nikoli....;-P