18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

POLITIKA: Bezmezné zoufalství pravicového voliče

Existuje trojice otázek, které jsem vždy považovala za vrchol ne-empatie, byly-li nahlas položeny jinde než v kruhu velmi si navzájem blízkých lidí: Kolik bereš? Věříš v boha? Koho volíš?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Prokop 2.1.2017 20:37

Re: Je neoddiskutovatelny fakt

Je neoddiskutovatelný fakt, že jednotlivci pravicových i levicových stran občas kradou.

Ovšem pouze levice to má přímo v programu, navíc levicové vládnutí krádeže jednotlivců usnadňuje.

Z toho jasne vyplyva ze volit levici kdekoliv je neuveritelna blbost a muze to udelat pouze dement.

K. Pavlik 2.1.2017 21:10

Re: Je neoddiskutovatelny fakt

Smutna pravda je napriklad to ze zasadni vyhozeni statnich zamestnancu v Kanade kupodivu neudelala pravice, i kdyz o tom furt tlachala, ale levice.

Je neodiskutovatelny fakt ze pravicovi sefove jsou chytrejsi takze lepe kradou.

M. Prokop 2.1.2017 22:16

Re: Je neoddiskutovatelny fakt

Takových "neodiskutovatelných faktů" měli snad jen komouši.

J. Kyselková 2.1.2017 17:24

Pan Robejšek.

Je typ prezidenta.

K. Janyška 2.1.2017 17:38

Re: Pan Robejšek.

Není... Dzp.

M. Prokop 2.1.2017 20:39

Re: Pan Robejšek.

Fakt je, že už jsme měli i máme horší.

Každopádně, Robejšek je docela slušný teoretik, toť vše.

K. Janyška 2.1.2017 21:08

Re: Pan Robejšek.

Konečně mi dáváte za pravdu ? Dělejte to vždy a budete za nejchytřejšího tady i jinde... Dzp.

J. Kyselková 2.1.2017 21:25

Re: Pan Robejšek.

Pane Prokope, já myslím, že zemi naší velikosti by ušlechtilá, mimořádně erudovaná osobnost pana Robejška dodala na prestiži.

M. Prokop 2.1.2017 22:19

Re: Pan Robejšek.

Já jsem spíše pragmatik, takže tato exaltovaná prohlášení jdou spíše mimo mně.

Kdyby Robejšek měl nějakou praktickou myšlenku a uměl ji sdělit potenciálním voličům, tak bych celé věci dával nějaké ty naděje.

Bohužel něco podobného u něj objevujete jen Vy a pan Matuška, věčný nadšenec.

J. Kyselková 2.1.2017 22:55

Re: Pan Robejšek.

Máte Zemana. Ten mluví bez papíru.

K. Janyška 2.1.2017 17:21

Jen věda nám může říci, co si máme myslet. Toto okřídlené

úsloví je tak jednoduché a průkazné, že je pro jen trochu bystřejší mozky spíše inspirující, než urážlivé. Kam se podíváme, tam výsledky práce vědců vidíme. Zejména tam, kde se jedná o složitější a velmi složité záležitosti. Ten, kdo odmítá vědecké závěry se sám stává předmětem vědního zkoumání. Otázka totiž zní, co to s ním je ? Je málo vzdělán nebo prostě nevzdělatelný ?

Věda je nejsofistikovanější lidskou činností, takže více lidstvo prostě neví. Věda společenská pak mnohokráte svojí složitostí tu přírodní přesahuje, neboť zkoumá jevy, které nelze měřit a vážit. Jen demonstrovat nebo rekonstruovat a představit si v mysli, která je vrcholem všeho, co vesmír a lidský svět vyprodukovaly.

Pravda samozřejmě je, že touto materií, která se zabývá spontaneitou a abstrakcí se může zabývat jen člověk předpřipravený a inteligentní nad míru. Proto také jsou výsledky bádání v této oblasti tak málo šiřitelné a ostatním pochopitelné. Vývoj se však na nic takového neptá a neosobní úroveň civilizace obchodem už daleko přesahuje schopnosti lidí ji vnímat. To je do budoucna obří problém a nebezpečí, neboť to, co se stane bude lidmi stále méně popsatelné a dojde ke srážce mezi tím, co je a co si lidé o tom co je myslí. Důsledky z této tragédie asi ani nelze představit. Tak složité věci budou ve hře pro tak málo zorientované lidstvo... Dzp.

J. Kyselková 2.1.2017 17:57

Re: Jen věda nám může říci, co si máme myslet. Toto okřídlené

Koho byste, pane Janyško volil za prezidenta ? Zeman už to nebude, je unaven, vleče se.

K. Janyška 2.1.2017 21:06

Re: Jen věda nám může říci, co si máme myslet. Toto okřídlené

VK... Dzp.

J. Kyselková 2.1.2017 21:31

Re: Jen věda nám může říci, co si máme myslet. Toto okřídlené

Myslím, že VK si roli Ježíše Krista na kříži nezaslouží.

J. Malá 2.1.2017 19:59

Re: Jen věda nám může říci, co si máme myslet. Toto okřídlené

Do které diskuse jste to ještě nenacpal?

K. Pavlik 2.1.2017 21:54

Re: Jen věda nám může říci, co si máme myslet. Toto okřídlené

No asi je placen od radku od Klause.

J. Kanioková 2.1.2017 16:40

Dosud jsem roky volila Svobodné,

ale jelikož považuji za největší ohrožení islamizaci Evropy, a tudíž přijímání muslimských prchlíků, už Svobodné volit nebudu. Jejich přístup k tomuto tématu je pěkně alibistický..

M. Prokop 2.1.2017 17:15

Re: Dosud jsem roky volila Svobodné,

Svobodní jsou liberální (v klasickém významu slova, proto taky agent Rudolf tak malebně prská), tedy i jejich přístup k připrchlíkům je, naštěstí, liberální. Těžko může být jiný, to není alibismus, to by bylo popření celé své existence.

Každopádně nic škodlivého nehlásají.

J. Kanioková 2.1.2017 19:33

Je mi fuk, jak se to nazve,

ale politická strana, která proti přijímání muslimů nebude něco řešit, nebo "přinejhorším" alespoň slovně, JE PROTI mému zájmu. A nemám proč ji volit.. natož ji finančně podporovat, jak jsem to roky dělala..

M. Prokop 2.1.2017 20:41

Re: Je mi fuk, jak se to nazve,

To je jistě vaše věc.

Asi jste se roky mýlila, podporovavši stranu s ideály vám cizími.

J. Kanioková 2.1.2017 22:26

Jste trapný..

V. Mlich 2.1.2017 22:55

.. ale až teď teprv je k tomu silný důvod

Co je alibismus? Že když mají v programu svobodu vyznání, tak tam nechtějí přidat "kromě islámu"? K nám se islámisté nehrnou, bránu jim otevírají kvóty na uprchlíky a plánované nařízení o tom, že by měli dostávat stejně vysoké dávky v každém státě EU. A před tím nás může zachránit jen vystoupení z EU, což byl vlastně důvod založení Svobodných v době, kdy ODS odhlasovala Lisabonskou smlouvu a Okamura podával žalobu na Klause, že ji odmítá podepsat. Až začne jít do tuhého a budou k nám jezdit podřezávači z Německa, bude potřeba odstoupit i od Schengenu. Jediná strana, co nás dokáže zachránit před islámem, jsou Svobodní. Nebo víc věříte Okamurovi, když najednou místo žaloby na Klause chce referendum, a místo vysvětlování, jak potřebujeme imigranty (odkaz učitě máte ve svém archivu), teď říká, že tady nemají co pohledávat?

J. Kyselková 2.1.2017 16:39

Je tu Babiš.

"Čehúni kradete! Já Vás naučím ! Fízly na vás!" - to je silná rétorika vojevůdců a poslušných pěšáků. Pravice hledá kanón, ale na atomovku je to málo.

Konečně - je docela příjemné slyšet ta příjemná čísla úspěchu ! Myšlenka na volby je tristní. ODS má potenciál.

J. Kyselková 2.1.2017 17:15

Re: Je tu Babiš.

Dodám - pořád byly tahanice, vysvětlování, obviňování (pravda byla celosvětová krize) ale najednou jde všechno jako po másle - bez pravicového počítání ! Media situaci spokojeně glorifikují. Jen soudcokracie je v křečích, nějak ty zločince těžko doluje.

S čím má ta pravice táhnout do boje ?

M. Prokop 2.1.2017 17:17

Re: Je tu Babiš.

Co jde jako po másle? Přírůstek úředníků, zákonů, vyhlášek, buzerací, úbytek investic, to vše v období růstu?

Pěkně děkuji za takové "po másle".

J. Kyselková 2.1.2017 17:28

Re: Je tu Babiš.

"Po másle" myslela ironicky.

K. Janyška 2.1.2017 15:09

Pravičák je ten, kdo respektuje principy, na kterých

vyrostl a stojí lidský svět. Jsou nezměnitelně, ale bohužel také neznámé drtivé vetšině lidí, blížící se všem. Ale vám, autorko, by známé být měly. Co je to spontánní řád lidského světa ? Dzp.

F. Lesniak 2.1.2017 17:18

Re: Pravičák je ten, kdo respektuje principy, na kterých

Ubohý Janyško, jdi se svým spontánním řádem už jednou provždy do řiti! V Bohnicích tě také mají plné zuby, že?

A. Alda 2.1.2017 15:04

Zveřejňování příjmů...

Byl jsem vychován v systému, kdy platy byly veřejné. Na schůzích pracovního kolektivu se probíraly odměny, prémie, zvýšení i snížení základního platu. Žádné odměny bez vědomí spolupracovníků nebyly vůbec možné.

Považoval jsem to za tak samozřejmé a měl jsem to tak vryto v myšlení, že mne ani nenapadlo to po pádu komunistů měnit a ve své šéfovské roli jsem v tom veřejném projednávání odměn za práci pokračoval naprosto automaticky a mí podřízení stejného a vyššího věku se nijak nebránili a považovali to za samozřejmé.

Až koncem 90. let mně to (v separátním jednání z očí do očí) jedna nová zaměstnankyně vytkla. A řekla, že se jí to nelíbí. A řekla důvody, proč se jí to nelíbí. A já jsem jí poděkoval a nikdy od té doby jsem otázky odměňování veřejně neprobíral a naopak jsem to pojal (v nových pracovních smlouvách expresis verbis) jako služební tajemství. A považuji to za správné dodnes. Došlo u mne v této věci k dekomunisaci.

A nyní se dovídám, že EU chce zavádět to, čeho jsem se tak pracně zbavil - komunistického veřejného vědomí o platu a odměněně za práci. A priotožto volám:

S Evropským svazem jak s jedovatým plazem!

Š. Hašek 2.1.2017 14:36

Nejsem bezmezně zoufalý.

Ale také vím, že mám jen jeden hlas. Třeba se nás sejde víc. Na kamnech je založeno na novou polévku.

Dávejte, paní Šichtařová, svým článkům serioznější, poněkud ale zastaralé názvy. Tady nejsme všici čtenáři Blesku.

Mějte se hezky a pište. Hodně zdraví a pohody do dalšího času, nejen roku.