22.11.2019 | Svátek má CecílieDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: 3P a 3Z, bojovníci proti korupciŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 148, poslední: 27.4.2006 17:41, přehled diskusí

tak jsem hledal něco na obhajobu bývalého korunního prince až jsem našel::
Autor: bob Datum: 26.4.2006 23:53

Mgr. IVAN LANGER A PŘEROVSKÉ GRU

Datum narození onoho nejmenovaného ambiciózního politika ve vysoké funkci odpovídá Ivanu Langerovi. V těchto souvislostech můžeme spekulovat o skutečném zdroji obvykle vysoce privilegovaných informací Ivana Langera. Stejně tak je možné spekulovat o tom, kdo zprostředkovává Ivanovi Langerovi kontakty na některé záhadné finanční skupiny. Spekulujeme jenom o těch kontaktech a obchodech, ve kterých figurují lidé oné silné skupiny GRU z Přerovských strojíren anebo jejich přátelé. O kontaktech Ivana Langera na figury z olomouckého podnikatelského nebo politického podsvětí již nemá ani smysl mluvit. Účelovým rozbitím a přerušením pracovní kontinuity olomoucké expositury BIS, která už přišla v krátké době a za velmi podivných okolností o čtyři své důstojníky, zejména odklizením Vladimíra Hučína do vězení a jejího dosavadního ředitele na vrátnici, se může výrazně posílit postavení a možnosti skupiny kolem IVANA LANGERA a některých hospodářsko-politických mafií ze zemí bývalého SSSR i odjinud, neboť organizovaný zločin, provozovaný na průmyslové bázi, „nezná hranic“. Připomeňme si, že Olomouc byla 23 let důležitým posádkovým městem Sovětské armády a tím i GRU a III. Správy KGB… Ivan LANGER rozhodně není mužem Thatcherové ani Bushe, ale je vysokým představitelem svazácko - komunistické kliky ze severní Moravy. Na tyto skutečnosti není radno zapomínat. rozhodně není mužem Thatcherové ani Bushe, ale je vysokým představitelem svazácko - komunistické kliky ze severní Moravy. Na tyto skutečnosti není radno zapomínat.

 

Jenže teď si představte, že Langer bude ministrem vnitra!!!!:
Autor: Joska Datum: 26.4.2006 23:45

Langře, odkud je těch 80k co berete jako koncipient???!!!:
Autor: Jogin z Bagin Datum: 26.4.2006 20:51

Všichni ví, že jde o černé peníze z tajných privatizačních kont ODS ještě z 90-tých let, ktere perete přes spolčenou advokátní kancelář. Kolik si za tu pračku berou? Vy se můžeš třeba pověsit na drát a stejně vám nikdo neuvěří ty žvásty o "boji proti korupci"!!! Vám už nikdy ne.

To s tou transparentností opravdu sedí.......:
Autor: Leon Datum: 26.4.2006 19:56

Samozřejmě že se budeme moci jen dohadovat, jaké peníze proběhly přes účty E Lanskeho, kde rodina M. Krause přišla k nemovitostem za cca CZK 15 MM, kdo Grossovi půjčil na byt atd atd. 

Nedělám si však velké iluze, že by to s transparentností přeháněl zrovna p. Langer - ale možná že ano - možná vypátrá komu patří "Tlustého" firma JMT - s údajně tajemným majitelem - ideální to  pračka na poradenství, jak např odkoupit pohledávky od konzoly atd atd

Možná dopátrá kde přišel k 20 MM bývalý ODS starosta P4 Hovorka (vysvětlení pochválené Bemem - našel na půdě obrazy, prodal je za miliony, ale nemůže říci jaké obrazy  a komu. 

Možná dopátrá, jakou studii (co komu slíbit?) zpracoval Macek za 10 MM pro Erste ohledně nákupu České spořitelny atd atd. Macek sám říká, že se živí tím, že když někdo chce v ČR něco zařídit, že jim radí s kým a jak mluvit a že mu to hodně ale opravdu hodně  vynáší. 

Solidiní koncipientský plat I. Langera napovídá tomu, že možná i Langer se živí podobným zcela počestným poradenstvím jak Macek.  Proti tomu nelze nic namítat - zamezovat firmám, aby platily za dobré a cenné rady je neúčinné a dost pošetilé. Opravdu jediné co si můžeme přát je, aby to bylo veřejné a transparentní - co komu kdo radí, s jakým výsledkem, za jakou provizi, eventuleně co se komu za co zaplatilo.  Jak je vidět na nedávném případu Jansta, i věci které jsou víceméně legální, je dobré otevřeně ventilovat na veřejnosti - což může být často pro "skromné" aktéry ten nejcitelnější postih. Již se těším, jak různé nejasné věci pan Langer rozhrábne.....

Re: To s tou transparentností opravdu sedí.......:
Autor: Joska Datum: 26.4.2006 23:43

Óóo, krásný zásah..... Jenže soudruhovi (pravosměrnému svazákovi) Langrovi to myslím stejně bude jedno...

VOLÍME JEN JEDNOHO KANDIDÁTA::
Autor: www.andele-svetla.cz Datum: 26.4.2006 19:09

Dle projevu Václava Klause v novoročním projevu jsme každý zodpovědný sám za sebe.Také to tak cítím a proto volím jen jednoho kandidáta a to STVOŘITELE PRVOTNÍHO VŠEHO A VŠECH. Více na našem webu(místo jména) –sdělení 1890.Pozemské zákony už měly dost prostoru na to, aby dokázaly zkvalitnit lidský život. Vytvořme společnost, kde platí jen ZÁKONY LÁSKY. Svoji budoucnost máme ve svých rukou.

Langer je můj korupčník-dobyvatel:
Autor: Baba Jaga Datum: 26.4.2006 18:45

Téda, tak 3P a 3Z. Já panu Langerovi věřím každičké, ale každičké slovo, když je ten MuDr. Určitě zasáhne korupci s tím 3P a 3Z, tak či onak, a dosáhne slávy jako korupčník-dobyvatel. To je přece jasné. Proč už nejsou volby hned zítra, již mám natáhnuté létající koště, hned budu na něj hlasovat. I ta jeho strana se v minulosti zviditelnila v oblasti korupce, teď si přesně nevzpomínám jestli pro a nebo proti. Ale což, obě slova začínají na pro. Určitě každý den navrhovali protikorupční zákon v parlamentu.

Re: Langer je můj korupčník-dobyvatel:
Autor: DĚDEK HŘÍBEK Datum: 26.4.2006 19:17

 Z MAJETKOVÉHO PŘIZNÁNÍ SE JIM ODJAKŽIVA JEŽÍ VŠECHNY CHLUPY....

Re: Re: Langer je můj korupčník-dobyvatel:
Autor: Mimozemstan Datum: 26.4.2006 20:29

Majetkove priznani je zatim 3ZVO (Zakaz Zakona Za Vsech Okolnosti). To je uplne neco jineho. S tim jeste neexperimentovali a hadam, ze s tim prijdou az tesne pred volbami.

navic zde nikdo nezminl pedagogickou cinnost soudruha mistopredsedy ODS:
Autor: ticha@dohoda Datum: 26.4.2006 18:26

ano vazeni, sakmarovec soudruh Langer stiha nejen jako politik a pravni koncipient, nybrz jeste vyucuje na pravnicke fakulte Palackeho University v Olomouci, predpokladam, ze jeho prednasky jsou zamerene na tema boje proti korupci v politickem systemu, studenti si mohou byt jisti, ze soudruh pedagog mluvi primo z osobni praxe, takze to maji z prvni ruky.

:-))

Ale uvěřím,.:
Autor: AeroKarel Datum: 26.4.2006 17:30

až uvidím návrh zákona, že žádná smlouva mezi státem, krajem, obcí a kýmkoliv spravujícím veřejné peníze nesmí být za žádných okolností tajná. Tam žádné obchodní tajemství plastit nesmí!

Ne návrh zákona, ale schválený, tedy účinný zákon. :
Autor: Sch.glosátor Datum: 26.4.2006 18:31

Kromě toho  obsahující ustanovení, že

1.uzavření smlouvy s účastníkem veřejné obchodní soutěže (výběrového řízení) není soudně (a to včetně arbitráže) vymahatelné stejně jako náhrada škody či jakékoli jiné odškodnění nebo kompezace,

2. smlouva může být napadnuta toliko zákonem taxativně vyjmenovanými subjekty zastupujícími zájem daňových poplatníků, a toliko ze zákonem uvedených důvodů

3. zakazující státu (samosprávné územní jednotce) poskytnout účastníkovi jakékoli odškodnění  na základě rozhodnutí cizozemského soudu nebo obdobného orgánu,

4. že tato ustanovení jsou povinnou součástí vyhlášeného znění veřejné obchodní soutěže (výběrového řízení) a veškerá ujednání, která jsou s nimi v rozporu, jsou neúčinná od samého počátku.

Re: Ne návrh zákona, ale schválený, tedy účinný zákon. :
Autor: jonáš Datum: 26.4.2006 18:33

No ta trojka asi neprojde -- jak tuhle tvrdil kocour, maj mezinárodní smlouvy přednost. Leda to všechno vypovědít a zas natahat ty dráty --

Jak to, přednost. Tak to halt bude součástí Ústavy.:
Autor: Sch.glosátor Datum: 26.4.2006 19:03

Každou smlouvu lze vypovědět. To je zanedbatelný  technický problém. Pokud to máte dostatečně ekonomicky podšprajcováno. Tak vy na nás budete oškliví ? Vy nám zavřete dotační kohoutky abyste nás přivedli k poslušnosti ? A co byste řekli malému daňovému ráji uprostřed Evropy ? Nejškodlivějším slovem je "nejde". Jeho používání by mělo být zdaněno.

mak:
Autor: vlasta232 Datum: 26.4.2006 17:19

Zcela souhlasim s Vasim prispevkem. Byl jediny rozumny. I kdyz bych za I. langra ruku do ohne nedala, ani v jednom prispevku, ktere jej tak tvrde napadali, nebylo nic konkretniho proti jeho osobe uvedeno. Naopak v mnoha pr. jako by se opisovalo ze 3P. Pokud se chce argumentovat, tak konkretne

i

3P a 3Z,bojovníci proti korupci:
Autor: Silent Voice Datum: 26.4.2006 17:02

Pan Langer by si měl zamést před vlastním prahem.Korupční  případ  Kořistka-Dalík

skončil do vytracena,když ODS  Dalík  se odmítl  podrobit detektoru lži.  Občan si

musí říkat,že na té korupční nabídce  asi něco bude,když o tom nechtějí  mluvit.

Ono se tamn jednalo:
Autor: AeroKarel Datum: 26.4.2006 17:25

o korupci?

Re: 3P a 3Z,bojovníci proti korupci:
Autor: vlasta232 Datum: 26.4.2006 19:58

Vazeny, aferu, kterou pripisujete p. Langrovi t. j. afera Dalik, Koristka a.t.d. , neni pod kobercem, ale dle nezavisleho soudu smetena jako bez pruk. dukazu, proste Koristka lhal, jak kdyz tiskne. 

Tak nevim pane Langer,:
Autor: Petr Benes Datum: 26.4.2006 16:38

jen aby to potirani korupce nedopadlo nejvic na ODS.Jinak vas plan ze "Renomované nezávislé organizace a firmy budou provádět protikorupční audity ", to uz vidim v barvach.  :-))))

Česko jako výjimka z Murphyho zákona.:
Autor: Jiří K. Datum: 26.4.2006 16:23

Tak ona nám loni nejvíce stoupla ta korupce a jsme na tom teď zrovinka stejně jako ta Namibie (ausgerechnet ta Namibie, kdyby alespoň Zimbabwe). Jak se k tomu došlo? Že by někdo nějak sledoval a evidoval obálky na úřadech a v ordinacích? To ne, oni se tedy jako každý rok ptali lidí a ti jim to řekli. Řekli jim to proto, že o tom neustále slyší v médiích a když o tom mluví v televizi, tak je to pravda. Takové perpetuum mobile se spirálovitě se zvyšujícím výkonem, celý rok budeme rozebírat, že lidi si myslí, že korupce narůstá a ono to za rok zase stoupne, protože ti tázaní to v těch médiích pořád poslouchají.

Jsou toho ta média plná proto, že jejich oblíbená pravicová ODS se rozhodla udělat z boje proti korupci jeden z pilířů svého programu, razíce zcestnou a nepravdivou tezi, že nejlepší překážkou korupci jsou nízké daně a minimální stát a tedy ODS u moci. Nějak jim to sice nepotvrzují ti zpropadení skandinávci, ale to běžný novák neví a tak je možná ochoten tomu i uvěřit. Navíc možná už zapomněl, jak to vypadalo za vlád ODS kolem privatizace a restitucí či jak tomu bylo se zápisy do katastru nebo obchodního rejstříku. O korupci v komunální sféře mu média raději cudně a neinvestigativně mlčí.

Pokud by totiž ODS byla vystavena (tam, kde je dnes u moci a nebo v minulosti do roku 96) takovému tlaku investigativců, pod jakým je nyní ČSSD, zhroutila by se jako domeček z karet. Jenže ona pod takovým tlakem není a prakticky nikdy nebyla. Není a nebyla společenská (sponzorská) poptávka.

No a proč tem Murphy?

Jeden z jeho zákonů totiž praví: O korupci ve státní správě se vždy mluví pouze v minulém čase. Vida, to u nás platí pouze je li u moci ODS. Je li u moci ČSSD, potom se paradoxně k onomu zákonu mluví pouze o té korupci v čase přítomném, neb je to politicky žádoucí. Takže tento Murphyho zákon u nás začne opět v plné míře platit pouze za předpokladu, že nedejbože ODS ve volbách uspěje a dostane se zpět k tomu zbytku koryt, který ještě dnes nemá pod kontrolou.

Re: Česko jako výjimka z Murphyho zákona.:
Autor: Mimozemstan Datum: 26.4.2006 16:46

Naramne jsem se pobavil ;-D.

To je dobra otazka, jak na to ten Langer vlastne prisel? Ze on si, sibal, dela carky pokazde, kdyz mu nekdo nebo i on sam predlozi nejakou tu tlustou obalku. Treba tu, ktera se kazdy mesic nejak dostane na jeho stul.

Muzu potvrdit, Skandinavci to jsou skudci modelu ODS. Maji presny opak toho co navrhuje ODS a presto vsechny ekonomicke parametry nejlepsi. Ale ODS najde reseni, zakaze sever jako svetovou stranu a problem je vyresen! Podle modelu 3xZ (zakaz zaskodne zloduchy) Ma uz zkusenosti se zakazovanim jinych stran, tak proc zrovna tuhle nechat radit, ze?

Re: Česko jako výjimka z Murphyho zákona.:
Autor: Silent Voice Datum: 26.4.2006 17:19

  Vám není divné,že nic se nevyšetří? Ať už to jsou spozorské dary mrtvých duší pro ODS, předání IPB ČSOB,prohrané arbitráže se Železným, s Nomurou, nebo poslední případ privatisace Unipetrolu Babišovi a z jednání neexistuje zápis a účastníci si nepamatují ani jedno jméno firmy,která byla z výběrového řízení vyškrtnuta?Napadá mě podezřelé řízení na výběr gripenů,firmy na zavedení mýt nebo k čemu nám budou obrněné transportéry za miliardy,když nejsou peníze na protipovodňové zábrany v Ústí.Tak by se dalo pokračovat.  

     

Tichý hlase,:
Autor: Jiří K. Datum: 26.4.2006 18:23

o jakém Unipetrolu to mluvíte? Ten český totiž nebyl prodán Babišovi ale jakémusi polskému PKN Orlen! Že bylo dobré vyřadit ze soutěže tu kazašskou firmu i když by asi zaplatila víc, na tom se odborníci vcelku jednohlasně shodli.

Vy znáte armádu nějakého s námi srovnatelného státu (zejména z těch v NATO), která není vybavena nadzvukovými stíhacími letouny a obrněnými transportéry? Migy 21 dolétaly a akceschopnost SKOTŮ OT 64 jsme viděli v roce 2001 u budovy bývalého FS.

Já netvrdím, že korupce není vůbec a že není problémem, ovšem ten její Langerem tak dojemně prezentovaný nárůst oproti stavu za vlád ODS není ničím jiným, než virtuální realitou. Ba naopak, teprve nyní se korupce (a podobná svinstva) začala opravdu potírat a postihovat padni komu padni, nikoliv omlouvat, zatloukat a bagatelizovat jako za Klause (viz. kauzy Lizner, Šrejber a nebo třeba LTO).

Největší nedůvěru ale v lidech bez ztráty paměti musí vzbuzovat zejména fakt, kdo že se nám to teď napasoval do role hlavního kritika a budoucího spasitele.

Vlk jako hlídač ovčína.

", razíce zcestnou a nepravdivou tezi":
Autor: AeroKarel Datum: 26.4.2006 17:27

za prvé razíc.

za druhé, ta teze je správná.

Re: ", razíce zcestnou a nepravdivou tezi":
Autor: Mimozemstan Datum: 26.4.2006 17:41

Otazka: V cem je pravdiva? Dva priklady:

1) Mam-li dane 25%, osidim stat, abych zaplatil 0%.

2) Mam-li dane 15%, osidim stat, abych zaplatil 0%.

Jaky je rozdil mezi (1) a (2)? Proste zlodeji je jedno, jestli jsou dane 50, 30, 10 nebo i 1%. Zlodeji kradou a jejich chovani nezavisi na danove reforme. Bude okradat do te doby, nez mu to nekdo zatrhne kvalitni a nezpochybnitelnou justici. A do te doby, nez nekdo zacne proverovat jeho dane.

Není správná,:
Autor: Jiří K. Datum: 26.4.2006 17:55

co ti skandinávci?

Tam by dle tohoto teoretického předpokladu měla být korupce nejvyšší a ono je tomu kupodivu právě naopak.

Takže jenom takový teoretický blud, že. Něco jako teze, že proletářská demokracie je miliónkrát demokratičtější, neboť je to demokracie pro milióny. Pro neznalého člověka to mohla být teze působivá a přesvědčivá, v praxi se ovšem jaksi nepotvrdila. Tak jako v případě té korupce praxe ve světě také říká že tomu bude poněkud jinak, než se nám někdo snaží servírovat.

Ivánku:
Autor: tom Datum: 26.4.2006 15:45

Ivane,Ivane Váš příspěvek je totální magořina pokud chcete poškodit ODS pokračujte ve svých divných projevech,případně se postavte před nějakou fabriku s cedulkou a cukerínovým obličejem,  ti nezaměstnaní Vás budou milovat . 

Re: Ivánku:
Autor: jzd Datum: 26.4.2006 15:52

To si myslíte Vy. Zkuste mě přesvědčit na nějakém konkretním případě. Nemlžit, prosím...

Re: Re: Ivánku:
Autor: tom Datum: 26.4.2006 16:06

Stát u fabriky a radovat se z  propouštění je hloupé . Na rovinu,Ivánek škodí pravicovici . Nebudu mlžit ,není to věrohodný politik - pro mne tom

Langr byl asi na politickem skoleni:
Autor: Mimozemstan Datum: 26.4.2006 15:31

s planem 3P + 3Z. To je zasadni zapadni styl podle ktereho lze lehce poznat cloveka s prilisnymi ambicemi, rozumu mdleho. Vse ma vzdy tri reseni, napriklad plan 3Z psani prispevku:

1) Zamyslim se.

2) Zapisu editorem.

3) Zmacknu tlacitko "Odevzdat prispevek".