3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
JiriF 27.4.2006 17:41

Re: Re: Jak proti korupci ?

Vy musíte být poněkud pomalejší.

Když budu chtít upravit fiskální paměť pokladny, musím podplatit (= zkorumpovat) technika, který je oprávněn do fiskální paměti zasáhnout... Ach jo. Kdyby registrační pokladny nebyly, nebylo by koho podplácet :-)

O tom, že se korumpující dopouští také podvodu, o tom žádná. Problém spočívá v tom, že ten, kdo bude chtít podvádět, bude tak činit bez ohledu na to, jestli existuje nějaký zákon o registračních pokladnách. Podvádění pro něj bude pouze dražší a nepochybujte o tom, že se zahojí jak na státním rozpočtu, tak na zákaznících. K čemu je tedy takový zákon ?

bob 26.4.2006 23:53

tak jsem hledal něco na obhajobu bývalého korunního prince až jsem našel:

Mgr. IVAN LANGER A PŘEROVSKÉ GRU

Datum narození onoho nejmenovaného ambiciózního politika ve vysoké funkci odpovídá Ivanu Langerovi. V těchto souvislostech můžeme spekulovat o skutečném zdroji obvykle vysoce privilegovaných informací Ivana Langera. Stejně tak je možné spekulovat o tom, kdo zprostředkovává Ivanovi Langerovi kontakty na některé záhadné finanční skupiny. Spekulujeme jenom o těch kontaktech a obchodech, ve kterých figurují lidé oné silné skupiny GRU z Přerovských strojíren anebo jejich přátelé. O kontaktech Ivana Langera na figury z olomouckého podnikatelského nebo politického podsvětí již nemá ani smysl mluvit. Účelovým rozbitím a přerušením pracovní kontinuity olomoucké expositury BIS, která už přišla v krátké době a za velmi podivných okolností o čtyři své důstojníky, zejména odklizením Vladimíra Hučína do vězení a jejího dosavadního ředitele na vrátnici, se může výrazně posílit postavení a možnosti skupiny kolem IVANA LANGERA a některých hospodářsko-politických mafií ze zemí bývalého SSSR i odjinud, neboť organizovaný zločin, provozovaný na průmyslové bázi, „nezná hranic“. Připomeňme si, že Olomouc byla 23 let důležitým posádkovým městem Sovětské armády a tím i GRU a III. Správy KGB… Ivan LANGER rozhodně není mužem Thatcherové ani Bushe, ale je vysokým představitelem svazácko - komunistické kliky ze severní Moravy. Na tyto skutečnosti není radno zapomínat. rozhodně není mužem Thatcherové ani Bushe, ale je vysokým představitelem svazácko - komunistické kliky ze severní Moravy. Na tyto skutečnosti není radno zapomínat.

 

Joska 26.4.2006 23:45

Jenže teď si představte, že Langer bude ministrem vnitra!!!!

Joska 26.4.2006 23:43

Re: To s tou transparentností opravdu sedí.......

Óóo, krásný zásah..... Jenže soudruhovi (pravosměrnému svazákovi) Langrovi to myslím stejně bude jedno...

Jogin z Bagin 26.4.2006 20:51

Langře, odkud je těch 80k co berete jako koncipient???!!!

Všichni ví, že jde o černé peníze z tajných privatizačních kont ODS ještě z 90-tých let, ktere perete přes spolčenou advokátní kancelář. Kolik si za tu pračku berou? Vy se můžeš třeba pověsit na drát a stejně vám nikdo neuvěří ty žvásty o "boji proti korupci"!!! Vám už nikdy ne.

Jogin z Bagin 26.4.2006 20:44

Re: Re: Re: Z komentaru jsem pochopil, ze kdyz tyto kroky rika Langer, tak se je to spatne

Hlavní rozdíl v korupci ODS od ČSSD je to, že na tu korupci ODS žádná MF Heute a Volkszeitungen nesvítí. Většina "korupce" ČSSD jsou virtuální fantazie vůči ODS spřátelenejch pisálků, to neznamená, že ČSSD je čistá jako lilie, to jistě ne, akorát je pod mikroskopem, kdežto u ODS je furt zhasnuto a krade se potichu, nicméně vesele!!!

Mimozemstan 26.4.2006 20:29

Re: Re: Langer je můj korupčník-dobyvatel

Majetkove priznani je zatim 3ZVO (Zakaz Zakona Za Vsech Okolnosti). To je uplne neco jineho. S tim jeste neexperimentovali a hadam, ze s tim prijdou az tesne pred volbami.

vlasta232 26.4.2006 19:58

Re: 3P a 3Z,bojovníci proti korupci

Vazeny, aferu, kterou pripisujete p. Langrovi t. j. afera Dalik, Koristka a.t.d. , neni pod kobercem, ale dle nezavisleho soudu smetena jako bez pruk. dukazu, proste Koristka lhal, jak kdyz tiskne. 

Leon 26.4.2006 19:56

To s tou transparentností opravdu sedí.......

Samozřejmě že se budeme moci jen dohadovat, jaké peníze proběhly přes účty E Lanskeho, kde rodina M. Krause přišla k nemovitostem za cca CZK 15 MM, kdo Grossovi půjčil na byt atd atd. 

Nedělám si však velké iluze, že by to s transparentností přeháněl zrovna p. Langer - ale možná že ano - možná vypátrá komu patří "Tlustého" firma JMT - s údajně tajemným majitelem - ideální to  pračka na poradenství, jak např odkoupit pohledávky od konzoly atd atd

Možná dopátrá kde přišel k 20 MM bývalý ODS starosta P4 Hovorka (vysvětlení pochválené Bemem - našel na půdě obrazy, prodal je za miliony, ale nemůže říci jaké obrazy  a komu. 

Možná dopátrá, jakou studii (co komu slíbit?) zpracoval Macek za 10 MM pro Erste ohledně nákupu České spořitelny atd atd. Macek sám říká, že se živí tím, že když někdo chce v ČR něco zařídit, že jim radí s kým a jak mluvit a že mu to hodně ale opravdu hodně  vynáší. 

Solidiní koncipientský plat I. Langera napovídá tomu, že možná i Langer se živí podobným zcela počestným poradenstvím jak Macek.  Proti tomu nelze nic namítat - zamezovat firmám, aby platily za dobré a cenné rady je neúčinné a dost pošetilé. Opravdu jediné co si můžeme přát je, aby to bylo veřejné a transparentní - co komu kdo radí, s jakým výsledkem, za jakou provizi, eventuleně co se komu za co zaplatilo.  Jak je vidět na nedávném případu Jansta, i věci které jsou víceméně legální, je dobré otevřeně ventilovat na veřejnosti - což může být často pro "skromné" aktéry ten nejcitelnější postih. Již se těším, jak různé nejasné věci pan Langer rozhrábne.....

DĚDEK HŘÍBEK 26.4.2006 19:17

Re: Langer je můj korupčník-dobyvatel

 Z MAJETKOVÉHO PŘIZNÁNÍ SE JIM ODJAKŽIVA JEŽÍ VŠECHNY CHLUPY....

www.andele-svetla.cz 26.4.2006 19:09

VOLÍME JEN JEDNOHO KANDIDÁTA:

Dle projevu Václava Klause v novoročním projevu jsme každý zodpovědný sám za sebe.Také to tak cítím a proto volím jen jednoho kandidáta a to STVOŘITELE PRVOTNÍHO VŠEHO A VŠECH. Více na našem webu(místo jména) –sdělení 1890.Pozemské zákony už měly dost prostoru na to, aby dokázaly zkvalitnit lidský život. Vytvořme společnost, kde platí jen ZÁKONY LÁSKY. Svoji budoucnost máme ve svých rukou.

Sch.glosátor 26.4.2006 19:03

Jak to, přednost. Tak to halt bude součástí Ústavy.

Každou smlouvu lze vypovědět. To je zanedbatelný  technický problém. Pokud to máte dostatečně ekonomicky podšprajcováno. Tak vy na nás budete oškliví ? Vy nám zavřete dotační kohoutky abyste nás přivedli k poslušnosti ? A co byste řekli malému daňovému ráji uprostřed Evropy ? Nejškodlivějším slovem je "nejde". Jeho používání by mělo být zdaněno.

Baba Jaga 26.4.2006 18:45

Langer je můj korupčník-dobyvatel

Téda, tak 3P a 3Z. Já panu Langerovi věřím každičké, ale každičké slovo, když je ten MuDr. Určitě zasáhne korupci s tím 3P a 3Z, tak či onak, a dosáhne slávy jako korupčník-dobyvatel. To je přece jasné. Proč už nejsou volby hned zítra, již mám natáhnuté létající koště, hned budu na něj hlasovat. I ta jeho strana se v minulosti zviditelnila v oblasti korupce, teď si přesně nevzpomínám jestli pro a nebo proti. Ale což, obě slova začínají na pro. Určitě každý den navrhovali protikorupční zákon v parlamentu.

jonáš 26.4.2006 18:33

Re: Ne návrh zákona, ale schválený, tedy účinný zákon.

No ta trojka asi neprojde -- jak tuhle tvrdil kocour, maj mezinárodní smlouvy přednost. Leda to všechno vypovědít a zas natahat ty dráty --

Sch.glosátor 26.4.2006 18:31

Ne návrh zákona, ale schválený, tedy účinný zákon.

Kromě toho  obsahující ustanovení, že

1.uzavření smlouvy s účastníkem veřejné obchodní soutěže (výběrového řízení) není soudně (a to včetně arbitráže) vymahatelné stejně jako náhrada škody či jakékoli jiné odškodnění nebo kompezace,

2. smlouva může být napadnuta toliko zákonem taxativně vyjmenovanými subjekty zastupujícími zájem daňových poplatníků, a toliko ze zákonem uvedených důvodů

3. zakazující státu (samosprávné územní jednotce) poskytnout účastníkovi jakékoli odškodnění  na základě rozhodnutí cizozemského soudu nebo obdobného orgánu,

4. že tato ustanovení jsou povinnou součástí vyhlášeného znění veřejné obchodní soutěže (výběrového řízení) a veškerá ujednání, která jsou s nimi v rozporu, jsou neúčinná od samého počátku.

mil 26.4.2006 18:30

Re: Re: Jde o míru korupce.

nejen ta spojka, ba i předpona ne...

ticha@dohoda 26.4.2006 18:26

navic zde nikdo nezminl pedagogickou cinnost soudruha mistopredsedy ODS

ano vazeni, sakmarovec soudruh Langer stiha nejen jako politik a pravni koncipient, nybrz jeste vyucuje na pravnicke fakulte Palackeho University v Olomouci, predpokladam, ze jeho prednasky jsou zamerene na tema boje proti korupci v politickem systemu, studenti si mohou byt jisti, ze soudruh pedagog mluvi primo z osobni praxe, takze to maji z prvni ruky.

:-))

Jiří K. 26.4.2006 18:23

Tichý hlase,

o jakém Unipetrolu to mluvíte? Ten český totiž nebyl prodán Babišovi ale jakémusi polskému PKN Orlen! Že bylo dobré vyřadit ze soutěže tu kazašskou firmu i když by asi zaplatila víc, na tom se odborníci vcelku jednohlasně shodli.

Vy znáte armádu nějakého s námi srovnatelného státu (zejména z těch v NATO), která není vybavena nadzvukovými stíhacími letouny a obrněnými transportéry? Migy 21 dolétaly a akceschopnost SKOTŮ OT 64 jsme viděli v roce 2001 u budovy bývalého FS.

Já netvrdím, že korupce není vůbec a že není problémem, ovšem ten její Langerem tak dojemně prezentovaný nárůst oproti stavu za vlád ODS není ničím jiným, než virtuální realitou. Ba naopak, teprve nyní se korupce (a podobná svinstva) začala opravdu potírat a postihovat padni komu padni, nikoliv omlouvat, zatloukat a bagatelizovat jako za Klause (viz. kauzy Lizner, Šrejber a nebo třeba LTO).

Největší nedůvěru ale v lidech bez ztráty paměti musí vzbuzovat zejména fakt, kdo že se nám to teď napasoval do role hlavního kritika a budoucího spasitele.

Vlk jako hlídač ovčína.

Jiří K. 26.4.2006 17:55

Není správná,

co ti skandinávci?

Tam by dle tohoto teoretického předpokladu měla být korupce nejvyšší a ono je tomu kupodivu právě naopak.

Takže jenom takový teoretický blud, že. Něco jako teze, že proletářská demokracie je miliónkrát demokratičtější, neboť je to demokracie pro milióny. Pro neznalého člověka to mohla být teze působivá a přesvědčivá, v praxi se ovšem jaksi nepotvrdila. Tak jako v případě té korupce praxe ve světě také říká že tomu bude poněkud jinak, než se nám někdo snaží servírovat.

Mimozemstan 26.4.2006 17:41

Re: ", razíce zcestnou a nepravdivou tezi"

Otazka: V cem je pravdiva? Dva priklady:

1) Mam-li dane 25%, osidim stat, abych zaplatil 0%.

2) Mam-li dane 15%, osidim stat, abych zaplatil 0%.

Jaky je rozdil mezi (1) a (2)? Proste zlodeji je jedno, jestli jsou dane 50, 30, 10 nebo i 1%. Zlodeji kradou a jejich chovani nezavisi na danove reforme. Bude okradat do te doby, nez mu to nekdo zatrhne kvalitni a nezpochybnitelnou justici. A do te doby, nez nekdo zacne proverovat jeho dane.

AeroKarel 26.4.2006 17:30

Ale uvěřím,.

až uvidím návrh zákona, že žádná smlouva mezi státem, krajem, obcí a kýmkoliv spravujícím veřejné peníze nesmí být za žádných okolností tajná. Tam žádné obchodní tajemství plastit nesmí!

AeroKarel 26.4.2006 17:27

", razíce zcestnou a nepravdivou tezi"

za prvé razíc.

za druhé, ta teze je správná.

AeroKarel 26.4.2006 17:25

Ono se tamn jednalo

o korupci?

Silent Voice 26.4.2006 17:19

Re: Česko jako výjimka z Murphyho zákona.

  Vám není divné,že nic se nevyšetří? Ať už to jsou spozorské dary mrtvých duší pro ODS, předání IPB ČSOB,prohrané arbitráže se Železným, s Nomurou, nebo poslední případ privatisace Unipetrolu Babišovi a z jednání neexistuje zápis a účastníci si nepamatují ani jedno jméno firmy,která byla z výběrového řízení vyškrtnuta?Napadá mě podezřelé řízení na výběr gripenů,firmy na zavedení mýt nebo k čemu nám budou obrněné transportéry za miliardy,když nejsou peníze na protipovodňové zábrany v Ústí.Tak by se dalo pokračovat.  

     

vlasta232 26.4.2006 17:19

mak

Zcela souhlasim s Vasim prispevkem. Byl jediny rozumny. I kdyz bych za I. langra ruku do ohne nedala, ani v jednom prispevku, ktere jej tak tvrde napadali, nebylo nic konkretniho proti jeho osobe uvedeno. Naopak v mnoha pr. jako by se opisovalo ze 3P. Pokud se chce argumentovat, tak konkretne

i

Silent Voice 26.4.2006 17:02

3P a 3Z,bojovníci proti korupci

Pan Langer by si měl zamést před vlastním prahem.Korupční  případ  Kořistka-Dalík

skončil do vytracena,když ODS  Dalík  se odmítl  podrobit detektoru lži.  Občan si

musí říkat,že na té korupční nabídce  asi něco bude,když o tom nechtějí  mluvit.

Mimozemstan 26.4.2006 16:50

Re: Re: bez rizenych provokaci to nemuze nikdy fungovat

A proc se te "provokace" tolik bojite? Nebo citite, ze by jste take rada podlehla lakadlu? Ci primo chtela?

Mimozemstan 26.4.2006 16:46

Re: Česko jako výjimka z Murphyho zákona.

Naramne jsem se pobavil ;-D.

To je dobra otazka, jak na to ten Langer vlastne prisel? Ze on si, sibal, dela carky pokazde, kdyz mu nekdo nebo i on sam predlozi nejakou tu tlustou obalku. Treba tu, ktera se kazdy mesic nejak dostane na jeho stul.

Muzu potvrdit, Skandinavci to jsou skudci modelu ODS. Maji presny opak toho co navrhuje ODS a presto vsechny ekonomicke parametry nejlepsi. Ale ODS najde reseni, zakaze sever jako svetovou stranu a problem je vyresen! Podle modelu 3xZ (zakaz zaskodne zloduchy) Ma uz zkusenosti se zakazovanim jinych stran, tak proc zrovna tuhle nechat radit, ze?

Petr Benes 26.4.2006 16:43

Re: Jde o míru korupce.

Ale no tak Otakare neprehanejte! Heslo "nebat se a nekrast" tu zustalo skoro cele, vypadla jen ta spojka "a". :-)

Petr Benes 26.4.2006 16:38

Tak nevim pane Langer,

jen aby to potirani korupce nedopadlo nejvic na ODS.Jinak vas plan ze "Renomované nezávislé organizace a firmy budou provádět protikorupční audity ", to uz vidim v barvach.  :-))))