19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

POLEMIKA: Neházej všechny do jednoho pytle.

Poslední dobou se nám tu rozmáhá takový nešvar, a to je házení lidí se kterými nesouhlasíme do jednoho pytle. Tento přístup je nejenom hloupý, ale člověk si tím sám škodí hned na několika úrovních. Člověk má něco rád a automaticky je to třídní nepřítel. Někdo něčemu nevěří a hned je to padouch jako z bondovky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ganaur 1.10.2022 9:15

Jemen je zástupné bojiště mezi SA a Iránem!Máte na vybranou....Ale jinak, Sokotra byla vojenskou základnou CCCP (dnes RF).:-/

V. Kučer 1.10.2022 9:45

Dle Wikipedie žije v Jemenu 27 392 779 obyvatel (červenec 2016). V roce 1950 zde žilo 4,3 milionu obyvatel a dle odhadů jich v roce 2050 bude kolem 60 milionů. na jednu ženu připadá 4,45 dítěte. Není jim pomoci. Ti šťastnější emigrují do Evropy.

R. Langer 1.10.2022 9:04

S kterým vrahem? Mohl byste být konkrétní, soudruhu? :-P

M. Mucha 1.10.2022 9:12

A s nákupem letadel od USA, které se od konce druhé světové války podílely na vraždění lidí "v zájmu demokracie" po celém světě, souhlasíte?

J. Vágner 1.10.2022 8:09

Lidé jsou báječně různí. Mám kamaráda, který nepodporuje Ukrajince, protože studoval v Kyjevě a tvrdí, že žádní Ukrajinci neexistují, protože tam za studií žádného nepotkal. Že jsou to všechno Rusové, ale chtějí žít jako lidé na Západě. Ty chce podporovat. Rusy! A přitom má rád naši vládu!!!? Představte si! Přitom to není žádný blb pravdy a lásky ani apologet třetí světové války a jde s ním báječně diskutovat. Svět je košatý.

B. Rudolf 1.10.2022 8:09

To, co by bylo na pováženou, by byl případný vyhazov pana Petra Druláka z Ústavu mezinárodních vztahů. Můj názor na jeho kauzu není jednoznačný, ale spíše se v ní přikláním na jeho stranu.

Pokud jde o kritiku demonstrujících na Václaváku, tak oni mají právo demonstrovat a kritizovat vládu a ti, kteří s nimi nesouhlasí, mají právo je kritizovat.

Pokud člověk věří tomu, že to, co říká, je pravdivé a důležité, měl by být připraven snášet i určité minimální nepříjemnosti s tímto spojené. A kritika je opravdu jen minimální nepříjemnost.

P. Sura 1.10.2022 8:22

U takového postoje je důležité, jaká jste věková skupina.

J. Ganaur 1.10.2022 8:29

:-)R^Mladý nezkušený "idealista", starý blb!

J. Novák 1.10.2022 8:43

Jedno máte za sebou, druhé před sebou.

R. Langer 1.10.2022 9:05

A ty jsi který z nich, soudruhu Gaunere? ;-D

J. Ganaur 1.10.2022 9:20

Ty ses blbem narodil, blbcem umřeš!:-P:-P:-P

R. Langer 1.10.2022 11:15

Jo, a ty seš tak chytrej, Gaunere, že to ani neumíš správně napsat, blbečku. ;-D

B. Rudolf 1.10.2022 9:01

Jsem dědek v důchodovém věku.

J. Ganaur 1.10.2022 9:18

To byste už mohl mít rozum....:-)

B. Rudolf 1.10.2022 9:22

Asi byste měl vysvětlit, co vás na mém příspěvku vedlo k tomuto hodnocení.

J. Ganaur 1.10.2022 9:28

Omlouvám se.:-)To v zápalu odhánění těch much okolo.;-D

R. Langer 1.10.2022 11:19

No jo, prostě to tady na tebe sedá, co, Gaunere? ;-D

P. Sura 1.10.2022 8:08

Mohu připustit i to, že mnozí (třeba 100) tam sami se sebou nesouhlasili. I to se stává....

P. Sura 1.10.2022 8:05

No, vraťte se na zem autore. 70 000 z 10 000 000 klidně mohou být lidi z jednoho pytle. Spíš z pytlíku....

Když už tu tak moralizujete, máte zjištěno, KOLIK z nich toho komouše Skálu nevzývalo?

F. Navrátil 1.10.2022 8:05

Fialová vláda nemá na obranu své neschopnosti a nečinnosti žádné argumenty. Tak alespoň obviňuje a nálepkuje své oponenty. Pětikolkové vládě dnes důvěřuje něco přes 25 procent občanů. Dle fialové logiky pak 75 procent občanů jsou agenti Kremlu a podporovatelé Putina. Vsadím se s vámi, že ani v Rusku nemá v současnosti Putin takovou podporu jakou mu přisuzuje u českých občanů premiér Fiala a jeho parta.

M. Mucha 1.10.2022 8:17

R^

D. Stirsky 1.10.2022 6:30

A čekal bych, že nyní bude bít na poplach hanspaulský VÚML. Většina z účastníků budou přece ti, co volají. MY MÁME NÁROK, STÁT JE POVINEN SE POSTARAT atd. Přesně to, co šéf IVK neustále kritizuje. Proti nárokovému pohledu na svět.

R. Langer 1.10.2022 6:32

A tys někdy IVK v jeho kritice podporoval, soudruhu? Kdy že to bylo? ;-D

L. Beneš 1.10.2022 9:47

Kdyby stát neměl vůči svým občanům žádné povinnosti, nebylo by ho třeba. Ušetřené peníze mohou zůstat občanům v kapse.

D. Stirsky 1.10.2022 6:17

Po prvé jsem demonstraci sice nefandil, ale chápal jsem ji. Dokonce jsem ji slyšel z knihkupectví LUXOR, kam chodím na kafe a prohlížení knížek. Pořadatelé a ti, co mluvili, byli plni vzteku, agrese a zloby. Přesto jsem řadové účastníky chápal: vyděšeni členky typu “důchodkyně dostala účet za plyn navýšený 675krát”, “matka s 6 děti nemá na jídlo” atd. Po druhé už s lidmi tam tolik nesoucítím. Spíš je pokládám za ty, co jsou přesvědčeni, že stát jim MUSÍ zajistit slušnou životní úroveň vypisováním dalších a dalších dávek ber kde ber. A organizátoři jsou lidé velmi pochybní šířící bludy, polopravdy, lži a zlobu řídící se heslem čím hůře, tím lépe.

Vždy jsem nerad paušalizoval, ale nyní - slyším-li ruštinu, je mně špatně.

R. Langer 1.10.2022 6:29

No jo, to když jste demonstroval s MILCHVILPRD, tak jste měl jasno, co, soudruhu? Za co že se tam vlastně demonstrovalo? :-P

F. Navrátil 1.10.2022 8:17

Pane Stirský, protestující občané vůbec nepožadují, aby jim stát zajistil slušnou životní úroveň vypisováním dalších dávek. To byste musel jít na demonstraci organizovanou parazitickýcmi neziskovkami. Demonstranti v Praze a dalších městech požadovali, aby vláda pracovala a řešila problémy, ke kterým byla zvolena a které nemůže řešit občan individuálně. Nelíbí se jim, že fialová vláda kašle na energetickou bezpečnost, na zničující inflaci, podporuje devastující vliv Bruselu a daně vybrané od občanů vyhazuje na podporu konfliktu na Ukrajině. Požadavek na zvyšování nepojistných sociálních dávek zaznívá z úplně jiné strany společenského spektra!

M. Mucha 1.10.2022 8:20

Přesně a výstižně formulováno R^

J. Novák 1.10.2022 9:55

Nechci od státu žádnou žebračenku. Chci, aby vláda řešila příčiny a ne až následky. Chci, aby vláda odstoupila od green deal/death. Chci, aby vláda povolila exportovat pouze energetické přebytky a to minimálně do doby, kdy bude obnoveno skutečné tržní prostředí. Chci, aby vláda odstoupila od spekulativních emisních povolenek. Chci, aby vláda zrušila dotace solárním, větrníkovým a jim obdobným 'zeleným' baronům a parazitům. Chci, aby vláda nekupovala předražená paliva prostřednictvím různých, především německých překupníků, ale aby je nakupovala přímo od producentů bez jakýchkoliv ideologických předsudků. Vždyť jaký je rozdíl mezi Ruskem a třeba Saudskou Arábií, která se v Jemenu dopouští genocidy? Chci, aby vláda opět převzala plnou kontrolu nad všemi druhy energetických zásobníků, na nichž je závislé naše přežití.

P. Hák 1.10.2022 10:34

Jako že se Vám dělá špatně z Ukrajinců? Tady jich tak 3/4 mezi sebou mluví rusky.