12.4.2024 | Svátek má Julius


Diskuse k článku

POLEMIKA: Neházej všechny do jednoho pytle.

Poslední dobou se nám tu rozmáhá takový nešvar, a to je házení lidí se kterými nesouhlasíme do jednoho pytle. Tento přístup je nejenom hloupý, ale člověk si tím sám škodí hned na několika úrovních. Člověk má něco rád a automaticky je to třídní nepřítel. Někdo něčemu nevěří a hned je to padouch jako z bondovky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ptáček 1.10.2022 10:40

Máte hodně pravdy, ale zřejmě vycházíte z hypotézy, že vysoké školy mají stejnou úroveň. Nebývalo tomu tak ani za mých vysokoškolských studií v šedesátých letech. I tehdy řada našich spolužáků odešla kvůli prospěchu a uspěla na jiné vysoké škole.

P. Novotný 1.10.2022 11:03

Mám v globálním IT korporátu na starosti mj. výzkumný Internship Program, ročně mi "rukama" procházejí desítky Bc.-Ph.D. studentů z technických univerzit po celém světě, počínaje bangladéšskými a konče švýcarskými, britskými a americkými.

M. Šejna 1.10.2022 9:46

Pokud byste ovládal matematiku a statistiku, věděl byste, že Zeman má pravdu.

Pokud neumíte matematiku jako většina kulturních frontovců, tak chápu, že podle vašeho světonazoru Zeman lže.

F. Kusák 1.10.2022 9:50

Tak Zeman rád svými názory provokoval. Kdyby to tak nebylo, nebyl by to on. Zrovna tohle mně nikdy na něm nevadilo. Ovšem, někdy to bylo trochu za hranou. Vezmeme-li ovšem potřebné statistiky a pravděpodobnostní rozdělení, pak měl Zeman krutou pravdu. Winston Churchill také říkal nepříjemné věci, přesto Britům neskutečně pomohl. To je ovšem jediné srovnání těchto dvou pán.

R. Langer 1.10.2022 10:57

Nechápu, co se vám na tom tvrzení nezdá. :-P

O. Buda 1.10.2022 9:05

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-teren-potrebuji-nas-jak-ruska-propaganda-vyuziva-demonstrace-v-cesku-215785?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

O protivládních demonstracích v Česku rozsáhle informují ruská média. Tamní propaganda tím chce svým obyvatelům ukázat, že Češi potřebují pomoc jejich země ... Česko na prvním místě – hlásají organizátoři demonstrací proti vládě ... „V centru Prahy se sešly stovky lidí a tvrdě kritizovaly postup vlády. Požadovaly, aby vláda neskákala, jak EU píská a rychle se domluvila s Ruskem na dodávkách plynu do Česka,“...

Každý myslí, jak mu rozum stačí. Navázat smlouvy s Ruskem, vyhlásit vojenskou neutralitu, vystoupit z EU a NATO... Každý by si měl rozmyslet, co těmi zhovadilými nápady může vyvolat. V Rusku taková demonstrace vyvolává dojem, že potřebujeme pomoc Ruska. Jen blbněte. A jednou se můžeme dočkat referenda o připojení k Rusku pod hlavněmi zbraní ruského agresora, který přišel Čechům na pomoc. Banda zločinců v Kremlu je schopná propagandisticky využít každý projev nesouhlasu s čímkoliv, vztáhnout to k USA, NATO, EU a vzít to za příležitost a důvod k „pomoci“. Pak budeme najednou koukat, jak se z naší ČR, dobrovolného člena EU a NATO, stala gubernie a začíná ruská normalizace, proti které byla 70. léta minulého století slabým zeleným čajem...

J. Kulheim 1.10.2022 8:49

Narodil jsem se koncem 2. světové války a prožil jsem kolektivizaci na Slovácku. O politiku se zajímám od doby, když jsem začínal brát rozum. Život mě naučil, že jedna pravda neexistuje a těm, kteří říkají, že jejich pravda je to, co si mám myslet, nevěřím.

Většinu života jsem prožil v době, kdy nám komunisté řízení z Moskvy „upravovali“ informace, abychom v tom neměli chaos. To, co nám předkládali k věření soudruzi z Moskvy se ukázalo jako lež. Teď jiní soudruzi, z opačného konce světa říkají, že jejich pravda je ta jediná. Rád si vyslechnu názor jiného, ale názor si vytvořím sám. K tomu mám dost životních zkušeností.

Bylo jsme odstřiženi od některých informací. Proto se nelze divit, že názory jednotlivců jsou velmi rozdílné. Pro ty, kteří celý život říkají jenom to, co se píše v novinách, je situace jednoduchá. Ráno si přečtou noviny a mají vystaráno. Patřím mezi ty, kteří mají snahu vytvořit si názor vlastní. Problémy na východě Evropy nezačaly 24.2. 2002. Tomu předcházelo témě 30 let různých vyjednávání. Proč nebyly dohody respektovány? Proč jsou dodávány zbraně, když součástí ukrajinských jednotek jsou vojáci, kteří nosí fašistické symboly. Dodávky zbraní prodlužují konflikt, a tím zabíjení ukrajinských a ruských vojáků. Ti, kteří pomáhají eskalovat válku, sedí někde v teple. Lehce se můžeme, i my stát přímými účastníky války. Za co budou naši synové nebo vnuci bojovat? ATD.

F. Kusák 1.10.2022 8:58

A teď si představte, že byste s takovými názory vystoupil třeba na onom Václaváku. Co by o Vás řekli Fiala s Pekarovou, co by o Vás napsali novináři z mainstreamu a jak by Vás cupovali diskutéři zde, o sociálních sítích ani nemluvě. Jenže jednim z důvodů touhy po změně v osmdesátém devátém byla i možnost říkat svobodně své názory. Asi se na to zapomnělo.

J. Kulheim 1.10.2022 9:07

" ..Vás cupovali diskutéři zde, o sociálních sítích ani nemluvě."

Na to čekám.

M. Mucha 1.10.2022 9:01

R^

R. Langer 1.10.2022 9:03

R^ [>-]

J. Novák 1.10.2022 9:05

Bolševismus považuji za stav duše. Bolševik zůstane bolševikem a je jedno, zda tím bývalým kremelským nebo tím novodobým bruselským. Prvotním rozpoznávacím kritériem bolševika je nenávist k lidem s jinými názory, než jsou ty jejich jedině správné.

J. Kulheim 1.10.2022 9:11

R^.

Neční to jenom červená knížka. Je to zejména pořadí lidských hodnot.

M. Mucha 1.10.2022 9:14

Přesně R^

P. Hák 1.10.2022 10:46

R^!!

R. Langer 1.10.2022 11:11

Bingo! R^ [>-]

J. Ganaur 1.10.2022 9:07

Bla bla bla bla blá...Aspoň kdybyste se uráčil obtěžovat sledováním Putina a spol.Pak byste nepsal takovéhle pitomosti.No, vy možná asi jo....:-P

J. Kulheim 1.10.2022 9:19

"Bla bla bla bla blá.."

Vy jste nějak postižený?

Co vám brání v tom, odpovědět na některou otázku. Pokud jste nečetl noviny, tak napište něco později.

Pošle svého syna nebo vnuka bojovat na Ukrajinu? Za co nebo za koho by měl riskovat svůj život?

J. Ganaur 1.10.2022 9:25

Vás někdo nutí jít bojovat nebo posílat syny nebo vnuky na Ukrajinu?Tak jako Vrahputin?Ukrajinci bojují za svoje domovy, za svoje lidi!A naší povinností je jim pomáhat!!!![UA][UA][UA]Vy nejste postižený, vy jste jenom xindl!:-P

J. Kulheim 1.10.2022 9:50

Jsem pro to, abychom Ukrajincům pomohli dojednat mír. Mám problém s tím, že dodáváme zbraně armádě, součástí kterém jsou jednotky hlásící se k fašismu. Nevěřím těm, kteří chtějí rozhodovat o tom co můžu slyšet nebo vidět a co si mám myslet.

Pan Fiala řekl, že jsme ve válce. Ve válce umírají lidé. Nechci čekat až budeme kopat hroby.

R. Langer 1.10.2022 11:05

Jo, pokud je to vaší povinností, tak pomáhejte, soudruzi. Za komančů to tak bylo, takže víme, odkud vítr fouká. Ten xindl jste vy, bolševici jedni zapráskaní.

Já, jako normální člověk ovšem preferuji pomoc dobrovolnou, tak, jak je to v civilizovaném světě normální, soudruzi.

Z. Lapil 1.10.2022 10:48

Nezlobte se na mě, ale právě jste napsal, že tomu, kdo začal střílet první, je správné v zájmu míru ustoupit. Dejme i tomu, ale kde berete tu jistotu, že za pár let nezačne střílet znovu?

Rozhodně Krym obsadil za našeho tichého přihlížení a teď, o osm let později tu máme Donbas a černomořské pobřeží. Jsem o něco mladší než vy, ale moje životní zkušenost říká, že bude-li mír uzavřen tady a teď, za několik málo let tu máme útok na Oděsu. Taky ji odevzdáme bez boje, protože úplně chápeme Putina, že potřebuje pevninské spojení s Podněsterskou republikou?

A jak moc jste si jist, že časem nebude Rusko potřebovat koridor - svůj, ne pronajatý! - do Kaliningradské oblasti? A uvědomujete si, že do Kalinigradu je to ze Slovácka skoro stejně daleko, jak do Aše a zpátky? Nějakých 9 hodin autem.

Věříte spíš Putinovi/Rusku plnění slibů, nebo spíš tomu, že já a ostatní podobně uvažující jsme paranoidní?

F. Kusák 1.10.2022 8:45

Já myslím, že hlavním důvodem obecné nespokojenosti je bezvýchodnost momentální situace. Těžko se lidem, ale i firmám, vysvětluje, že energetický systém, který se tady budoval desítky let, díky kterému slušně fungovala česká ekonomika a lidé měli dostatek energie za přijatelné ceny, byl nesmysl. Nikdo totiž neví, jak z této šlamastiky ven. OZE věří jen málokdo a extrémně drahé energie, které povedou do nepředvídatelného chování naší společnosti, vyvolává v lidech zoufalství. Kdo se diví, ať navrhne nějaké rozumné a ekonomicky přijatelné řešení, které vyvede společnost z nadcházejícího úpadku. Já to tedy nevím. Také jsou k smíchu výzvy o jednání s diktátorem, když suroviny všeho druhu se k nám přímo i nepřímo z Ruska stejně dostávají. Ono to v našem globalizovaném světě nejde, jen se to nesmí říkat nahlas.

V. Kučer 1.10.2022 9:16

Jak z této šlamastiky ven se ví, stačí vrátit se k původní koncepci ze 70. let což byl přechod z uhlí na uran a také se ví kdo to zablokoval. Asi budeme muset počkat až současní zelení politici odejdou do věčných lovišť podobně jako musela celá RVHP čekat až umře Brežněv a jeho parta a doufat že se objeví nějaký evropský Gorbačov. Jenom aby nebylo pozdě a EU nedopadla jak SSSR.

J. Novák 1.10.2022 8:40

"To, že někoho umlčíte, ještě neznamená, že jste ho přesvědčili", Arthur Laffer, významný americký ekonom, člen Poradního výboru pro hospodářskou politiku během Reaganovy administrativy

F. Kusák 1.10.2022 8:50

Ano, svatá pravda. Idioti si neustále myslí, že čím více vybereme daní, tím bohatší bude naše společnost.

P. Sura 1.10.2022 8:20

Ano, připouštím, že každý z nás s něčím nesouhlasí, ale zároveň s něčím souhlasí. A každý má tu kombinaci jinou. nicméně pokud se na demonstraci NA PODPORU kšeftů s vrahem sejdou lidi, je mi jedno, kdo z nich s čím NESOUHLASÍ.

J. Ganaur 1.10.2022 8:27

Naprosto přesně!!!R^R^R^R^

J. Novák 1.10.2022 8:53

A podlézání vládcům Sauské Arábie, kteří se podílí na genocidě v Jemenu, a obchodování s nimi vám nepřipadá chucpe?

M. Mucha 1.10.2022 9:04

R^