2.6.2023 | Svátek má Jarmil


Diskuse k článku

POJMY: Předání moci?

Pokud si ústavu nalistujete, žádný výraz moc, či předání moci , v Hlavě III., která se týká prezidenta republiky, nenajdete. Abych nezůstala pouze u předsedkyně Sněmovny PČR a jejího rozhovoru na TV Prima News, ale vrátila se o pár dnů zpět.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 7.2.2023 21:17

To, že po dosazení jejich prezidenta získala současná zločinná a kolaborantská vláda prakticky všechnu moc v našem státě, nejspíš brzy pocítí všichni občané na svých peněženkách. Ti šmejdi už mluví o zvýšení daně z nemovitostí, což pocítí nejen vlastníci nemovitostí, ale promítne se to samozřejmě i do ceny nájemního bydlení. Fialový hnus jede podle notiček globalistů, jejichž cílem je, aby nikdo nic nevlastnil.....

M. Rohovský 7.2.2023 10:56

Myslím, že to zdaleka nebude první přísaha pana gumy v životě. ČSLA také něco odpřisáhnu. Jeho přísaha tedy nemá velkou váhu. Buď lhal tehdy, bude lhát teď anebo v obou případech.

J. Vintr 7.2.2023 10:10

Jen taková maličkost. Proč se muselo sčítání hlasů z prezidentské volby zadávat nějaké počítačové firmě v zahraničí? Myslíte, že by se u nás nenašel nikdo, kdo by byl schopen sečíst řadu čísel?

V. Němec 6.2.2023 19:54

Viděl jsem záběry z 28. ledna, detaily z davu příznivců PP. Štěstím a dojetím bez sebe, známé tváře pražské kavárny se svítícími pohledy jako před božstvem. Neznámí nadšenci, šťastně si utírající řinoucí slzy. Lidi, v té chvíli s úrovní IQ = 0. Neuvěřitelné emoce, jakoby se na zem vrátil spasitel.

Zcela neadekvátní neuvěřitelná naivita lidí bez rozumu, jednotného, fanatismem zpitého davu. Chybělo jen skandovat "kdo nevolil Pavla, není Čech!"

Po opilosti přichází obvykle kocovina.

T. Kohout 6.2.2023 20:29

Hm, bylo to dost ubohé. Takové "davové, psychotické, vedle jak ta jedle". Jak už dav obvykle bývá.

J. Majzlík 6.2.2023 21:03

Dle ČT se připravuje inaugurace P. Pavla ve stylu, který bude konečně odpovídat důstojnosti úřadu prvního mezi prvními. Divák se může na to těšit s třítýdenním předstihem.

M. Pivoda 6.2.2023 18:47

Oznamuji rozluštění záhady.

Správně v názvu článku Kozumplíkové mělo být napsáno "Předání moči!" (k laboratornímu/lékařskému vyšetření).

Proč? S ohledem na zdravotní stav dosluhujícího prezidenta ČR.

T. Kohout 6.2.2023 20:27

Vtip? (ironie!)

M. Pivoda 6.2.2023 20:28

Přesnější výraz je sarkasmus, nikoliv ironie.

T. Kohout 6.2.2023 20:30

Sarkasmus je něco jiného.

M. Pivoda 6.2.2023 20:36

Vysvětlení:

Zdrojem moci (v demokratickém státě) je občan, nikoliv politické strany!!! Rychetský to ještě neví.

Čeští občané už před lety prokoukli podvod s politickými stranami v ČR, a proto si čeští voliči vynutili přímou volbu prezidenta ČR. Voliči tak chtěli vzít moc do vlastních rukou.

A proč čeští voliči chtěli volit právě prezidenta ČR? Protože většina voličů se mylně domnívala, že prezident je stále (všemocný) panovník. Což on ale už není.

F. Kusák 6.2.2023 15:47

Tak Zeman mně občas šel na nervy, hlavně tím, že rychleji mluvil než myslel, a nebyl to můj šálek čaje. Možná, že si spíše neviděl do úst. Ale za své působení v politice udělal také mnoho dobrých věcí. Jestli to někdo nevidí, jeho věc. Soudit jakéhosi Pavla, krycí jméno Pávek, nechci. Nic o něm nevím. To, že byl pohlavár ve štábu NATO, nepovažuji za kvalifikaci na presidenta. Takže mně zbývá říct, uvidíme. Momentálně nevím, proč by mě mělo zajímat co dělá.

P. Sura 6.2.2023 18:14

Jen tak pro zajímavost (pokud chcete) - kdo by podle Vás z daného výběru byl lepší (pro dnešní dobu a situaci) ?

M. Krátký 6.2.2023 18:34

Tam žádný výběr nebyl protože naši posranci si vymysleli trik. že se bude volit jinak, čímž zblbli dav, který v tom viděl seberealizaci ( a navíc mu už - tomu davu nezbývaly síly ) a tak si mezitím naši posranci kují své pikle, manipulují tu s ústavou, tu s davem jen aby se právě jen oni měli lépe a radostněji - ovotomtoje a proto na Hradě bude sedět zase komunista - !!!!!!

P. Diviš 6.2.2023 18:42

Výběr byl z těch, kteří se přihlásili a poslanci, senátoři nebo občané si je přáli.

Jestli vás napadá lepší systém, docela by mne zajímalo jaký.

T. Kohout 6.2.2023 20:32

Los? Střídání po měsíci, max 1/2 roce? Podle abecedy, např. To by nikdo nemohl hlásat zhovadilosti v rámci kampaně.

P. Diviš 6.2.2023 18:40

No, fakt nevidím, ty dobré věci. Zato hodně průserů a sviňáren.

M. Pivoda 6.2.2023 21:09

Kusák píše: "... To, že byl pohlavár ve štábu NATO, nepovažuji za kvalifikaci na presidenta. ..."

Kusák si jaksi nevidí do huby. Dle stávající Ústavy je Prezident ČR totiž skutečně i vrchním velitelem armády ČR. A hrozba velké války v zahraničí je akutní.

T. Kohout 7.2.2023 5:44

Dle Ústav ano. Ale mysleli to vážně, co Ústavy psali? Možná taková vnitřní ironie. Mohl být TGM, Beneš, (Hácha), Beneš, Gottwald, Zápotonda, Novotný, (Svoboda), Dr. Husák, Havel, Klaus, Zeman skutečně nějakým vojevůdcem? Přemyslem Otakarem II? V té Ústavě je skutečně vymyšlená dokonalá absurdita. Nefakt. Svoboda jistě byl v jiné době někdo, kdo skutečně byl nejblíž modelu "vojevůdce". A teď bude ten Pavel. Snad ze sebe "vojevůdce" radši nebude dělat, nebo to bude průšvih.

M. Pivoda 7.2.2023 8:25

Začněme od konce: Jako degradovaný svobodník-absolvent, který sloužil jako písař ve štábu protiletadlové brigády, se domnívám, že generál Pavel určitě ví, o co ve válce jde, a jak asi bude probíhat ta budoucí velká válka, tzn. budoucí technologií. V té válce si Česko, přesněji česká montovna, ani neškrtne.

Ústavní právník, Klausův politik Rychetský vám pohotově může vysvětlit, jak to kdysi bylo s Ústavou po tzv. Sametové revoluci 1989 (o které se v českém školství intenzivně lže).

Závěrečná spekulace: Válečným vyhubením velkého procenta lidstva na planetě Zemi by se snad mohli vyřešit i současné palčivé problémy ekonomické i klimatické. Budoucnost je ale vždy nejistá. Proč? "Ve hře" je totiž příliš mnoho faktorů a navíc, v biologických systémech kauzalita teče oběma směry.

J. Procházka 7.2.2023 11:56

Můžete nějakou dobrou věc jmenovat? Kromě Izraele nevidím vůbec nic dobrého. Spíš naopak.

M. Pivoda 6.2.2023 14:02

Nadpis článku: "Předání moci?"

Komentář:

Otázka dobrá, článek je ale příliš povrchní, žvanivě tendenční.

Autorka měla v článku nejprve zmínit, že zdrojem moci v demokratickém státě je především OBČAN. A ten stávající OBČAN ČR se nějak rozhodl. Zajímavější by byla historická analýza, proč disident-prezident Václav Havel nepokračoval v nějakých praktických krocích ve vzdělávání OBČANA ČR, když po svém zvolení z tribuny disidentsky vykřikl cosi potřebě občanské společnosti v tomto státě - pak rychle zmlknul. Asi proto, aby Václav Havel mohl nerušeně řešit světové problémy (jako například pokoušet se usmířit Palestince a Izraelce), ale na OBČANA vlastního státu se ... (nenapadá mne zde slušné slovo). Tolik k minulosti.

K budoucnosti. Ano, je třeba zkrátit prezidentský mandát v ČR, aby se OBČAN mohl efektivně učit ze svých chyb. Toto Klausova politika Rychetského určitě nenapadne.

Poznámka: Zkrácením současného prezidentského mandátu neudělíte nedůvěru generálovi Pavlovi, ale posílíte žalostně zanedbaného OBČANA ČR, což je důležitější úkol. Z praktického hlediska: Jsem přesvědčen, že budoucí velká válka (21. století) nebude trvat 5 let. Bude to fofr! A vydržet v plné mentální kondici 5 let je činnost jen pro super-supermany. Obyčejný superman by na to nestačil.

H. Kotaz 6.2.2023 14:15

R^

R^

P. Diviš 6.2.2023 15:34

Píše j͇e͇š͇t͇ě͇ větší pitomosti, než vy. A to už je co říci.!

F. Kusák 6.2.2023 15:56

Jenže občan si docela významně toto zanedbávání zvolil. Nevím, proč by se nyní měl "občana" manipulovat zkrácením mandátu presidenta. A kdo a jak změní Ústavu. Ústava je základní zákon a občané jsou přeci dospělí a svéprávní. Jestli volili špatně a bez rozmyslu, tak to byla jejich volba a odpovědnost.

P. Sura 6.2.2023 18:19

Zdrojem moci v demokratickém státě je především OBČAN. Hmmm. A demokratický stát ho pouze využívá po celou jeho životnost na to, aby se mohl prezentovat mezi ostatnímu státy jako "úspěšný". Stejným způsobem využívá každá jaderka své palivové články, aby je po jejich "vyhoření" uložila hluboko pod zem .....

T. Kohout 6.2.2023 20:35

Zkrátit mandát, abychom tuto šílenost zažívali ještě častěji?? To jsou mi ale nápady! Abychom se tady nakonec mezi sebou opravdu pobili?

M. Pivoda 6.2.2023 21:04

Pokud nevyhovíte vůli občana, mohou se dostavit ještě větší šílenosti.

Nemuselo by jít o jakési hospodské pobití, ale už o cílené zabití.

Skutečnost je taková, že občan ČR ztratil důvěru v systém politických stran v ĆR, a dostavily se proto důsledky. Kapišto, občane Kohoute?

Jiná cesta z toho "průjmu" totiž neexistuje. A Václav Klaus (i s Rychetským) určitě nepůjdou do nebe, nýbrž do pekla. To abych zde metaforicky uzavřel.

T. Kohout 7.2.2023 5:50

Kdo tvoří tu "vůli občana", resp. občanů? Propaganda, agitace, marketéři? Větší křiklouni? Větší demagogové?

M. Pivoda 7.2.2023 8:11

Praktická, stručná odpověď

"Vůli občanů" realizuje strach politiků, ze ztráty jejich moci.