4.5.2024 | Svátek má Květoslav


Diskuse k článku

NEHORÁZNOST: Kdo vyzývá k omluvě Rusům

Na páteční tiskové konferenci českobudějovické ODS ke komunálním volbám uvedl hejtman Marin Kuba, že stojí za premiérem Petrem Fialou. V ODS tedy žádná bouře nebude. Hejtman Kuba řekl, že premiérův výrok o proruských silách, které zorganizovaly minulý týden demonstraci v Praze na Václavském náměstí, byl pravdivý. A připomněl rovněž jistou pochybnou existenci. „My v Budějovicích dobře víme, kdo je to Vrabel,“ dodal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 13.9.2022 9:11

Vy budete patrně vzorový Svazák...;-D

K. Křivan 13.9.2022 8:55

Kdybych dostal plyn ze loňskou cenu, tak bych Putinovi poděkoval a omluvil se, že furt ješte nám "vládne" Pjotr Fialenko. Bližší košile než kabát.

K. Novák 13.9.2022 9:00

Výbuch sobectví!!;-O

K. Křivan 13.9.2022 9:08

Be. Jenom bližší košile než kabát.

K. Křivan 13.9.2022 9:18

A ty by ses pos... l závistí ! ;-D ;-D ;-D

M. Valenta 13.9.2022 9:02

Vy, Vrábel a spol. byste za Putlerův plyn zradili kohokoliv i vlastní rodiče.

P. Vychodil 13.9.2022 9:06

já bych třeba tímto krokem vlastní rodiče, blahé paměti, nezradil. Ti, a jejich prarodiče, pamatovali osvobození v 45 a rusy milovali...

K. Křivan 13.9.2022 9:13

Můj otec se s Rusy kamarádil už za 1.Republiky. Ti měli ve Strašnicích školu na doplnění české maturity aby mohli studovat na UK. Všichni v květnu 1945 zmizeli na Sibiř. Holt už tehdy nebyl Rus jako Rus.

Rudá armáda nás neosvobodila. To zvládli Vlasovci. RA jen nahradila německý Protektorát ruskou gubernií.

H. Lukešová 13.9.2022 10:55

Tak většinu Československa Rudá armáda osvobodila, že nacistický režim vystřídal ten komunistický je pravdou, ale řadoví vojáci Rudé armády bojovali s velikým nasazením, to se nedá popírat.

Ovšem Vlasovci měli také kontroversní minulost, bojovali za německé nacisty, byť byl Stalin také monstrum, nacismus není lékem na komunismus, nahradit jedno Zlo druhým Zlem (schválně píší s velkými písmeny, protože se jednalo o zlé režimy), není řešení.

K. Křivan 13.9.2022 12:47

Ve Wikipedii jsem našel zajímavou větu: "Snahou velení ROA bylo nestřílet na vojáky Rudé armády, ale pouze na politruky, a vojáky samotné pak získávat pro boj proti Stalinovi."

Proti zabíjení politruků se nedá nic namítat. Proti boji proti Stalinovi také ne. Byl horší než Hitler.

P. Hák 13.9.2022 13:30

To je fakt, Stalin nás chtěl ovládnout, lakýrník jen vyhladit.

H. Lukešová 13.9.2022 14:03

Nacismus není lékem na komunismus stejně tak Hitler není lékem proti Stalinovi. Obhajovat nacistický režim je ahistorické.

P. Hák 13.9.2022 13:27

U nás žádní vlasovci nebyli. Možná to bude tím, že nejsem z Prahy.

K. Křivan 13.9.2022 18:25

Až po Plzeň to byli Američani. A dál nesměli, museli stát a nechat Čechy Rusům. Rv ;-€

D. Laurencikova 13.9.2022 18:30

Genau! Tomu se rika prave ty "geopoliticke zajmy". Jenom naivni troubove si mysli, ze USA takove nemaji, ze jim jde vzdycky o "lidska prava, demokracii a svobodu" a taktez i na Ukrajine. Ted jsem se az zakuckala smichem!

P. Hák 13.9.2022 22:18

No, i když Němci Američanům prakticky nekladli odpor, je otázka, kolikátého by dorazila americká vojska do SV Čech.

Když v mé rodné obci začali lidi někdy 5. května vyvěšovat vlajky, Němci se místo úprku do amerických rukou raději vrátili postřílet pár civilistů. To je zdrželo o den, takže někteří padli do sovětských rukou. Dobře jim tak. Posádka v obci nebyla, ani německé obyvatelstvo, které by museli před Čechy chránit.

V. Čermák 13.9.2022 9:15

O jaké Zradě to tady Pábíte, zapálený EuroHujere? V Kapitalismu bez přívlastků by Kádrováci Dodavatelů neměli vůbec existovat...;-DRv

D. Laurencikova 13.9.2022 9:52

Odkud vy vlastne, Valento, berete pocit te uzasne sounalezitosti s Ukrajinou, ze se ji snazite "nezradit" i za cenu vlastni zkazy? Povazujete Ukrajinu za sve vlastni rodice??

P. Kmoníček 13.9.2022 9:13

Vy jste nebezpečný, Křivane !

K. Křivan 13.9.2022 9:17

Proč ? Protože nemám rád miliardáře Zelenskýho a jeho olygarchy ? Protože nemám rád nacisty z Azovskýho pluku ?

Z. Lapil 13.9.2022 13:33

Ne. Protože jste si jistý, že patříte mezi 1/16 nejlepších lidí na planetě.

V. Čermák 13.9.2022 9:17

Máte Strach z odlišného Názoru?;-D

D. Laurencikova 13.9.2022 9:56

Aha! A mame to! Jiny nazor nez ten vyhlaseny za "jediny spravny" je nebezpecny, ba kriminalni a je treba ho zakazat. Nebo co jste chtel presne rict?

J. Jirka 13.9.2022 9:27

Křivák, co jiného? Klidně bys prodal i vlastní mámu, že?

K. Křivan 13.9.2022 11:49

Tebe bych prodal do ZOO na krmení šelem. Pokud by tě vůbec žraly. Na nic lepšího se nehodíš. ;-D

D. Laurencikova 13.9.2022 13:03

To jsem se nasmala! R^

F. Kusák 13.9.2022 8:40

Znovu poukazují na hlavního sponzora a podporovatele brněnské kliky EPH pana Křetinského a dalších, který běžně dováží ruský plyn na Slovensko, ale i do Česka, Německa, Italie atd. Já to v žádném případě nekritizuji, jen by se mělo měřit každému stejným metrem. A Fiala, než vypustí z úst dehonestující pomluvu účastníků demonstrace, měl by se zamyslet nad tím, co říká a jaké pro to má argumenty. Vojska Varšavské smlouvy, hlavně ta sovětská, mám ještě v živé paměti a nebude mně někdo drze osočovat že jsem proruský agent.

J. Vágner 13.9.2022 8:17

Samozvané uliční výbory mají tu blbou vlastnost, že když se v nich sejdou tak dvě třetiny národa, mají historicky prověřenou schopnost o vládach rozhodovat. Občas drsně. Problém nebývá v uličních výborech, nýbrž ve vládach, začnou-li fungovat tak idiotsky, že se uliční výbory plní. Jako třeba tato vláda, co dokázala neuvěřitelnou tupostí doslova prošustrovat počáteční celonarodni drtivou podporu Ukrajiny a vyrobila podpůrce Ruské agrese.

K. Novák 13.9.2022 9:03

Změňte lokál!!;-D

F. Navrátil 13.9.2022 8:15

Každý občan má právo protestovat a není možné, jak naznačuje autor, sortovat protestující podle toho, proti komu protestují. Zda proti Fialovi nebo Babišovi. Proč asi autor nekádrovat toho zrzka v uniformě Hitlerjugend, pátera Vyklouz, který exhiboval na pódiu při pouličních kraválech miliónových chvilkařů. Patrně bude pravda, že zmizel i s pokladnou toho druhého účtu.