3.7.2022 | Svátek má Radomír


Diskuse k článku

MÉDIA: Nadrobila jste si to sama, paní redaktorko

V našich končinách, zvláště na politické půdě, každou chvíli exploduje nějaké téma. Naposledy Vrbětice: stalo se sice už před sedmi lety, ale teprve nyní, zcela náhodou, dorazily do Prahy ozvěny výbuchu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Ticháček 5.5.2021 13:11

Já se mu nedivím.

Víte, několikrát ročně jezdím se žáky základních škol a se studenty středních na zájezdy. A jsem moc rád, že s nimi nemusím vést diskuse o podobných tématech. Brzy bych ztratil trpělivost. A co si budeme povídat, jestliže se novináři ptají způsobem, který nedovedu pochopit u sedmnáctiletých studentů, protože mi to přijde nedůstojné jejich věku, tak je těžké se divit posledním dvěma presidentům. Ten před nimi to měl jednodušší. Vážnější rozhovory vedl s letitými přáteli, a ty běžné byly k smíchu. To před ním někdo stál a zbožně naslouchal všemu, co říkal. I když často plácal neuvěřitelné hovadiny.

A jestli Zeman sedí proti novináře, která se ho vlastně na nic neptá, točí se na povrchu tématu, a ještě se ho snaží dotlačit k odpovědi, která by vyhovovala její představě o tom, co by si měl myslet, tak se podle mne choval až neuvěřitelně něžně. Protože vede li novinář rozhovor, měl by se zajímat o to, co se od toho druhého dozví. Ne se snažit dostat takovou odpověď, která vyhovuje jeho vlastnímu názoru.

Takže ten Zeman seděl proti ženské, která v podstatě dělala rozhovor sama se sebou, a ještě chtěla, aby s jejími závěry souhlasil. Já bych ji vyhodil.

Ale ona už je to vlastně běžná novinářská praxe.

V. Prochoda 4.5.2021 21:36

Byl to urážlivý rozhovor dementního a zlého starce a redaktorkou TV Prina. Presidenta jsem ale v televizi neviděl.

V. Čermák 4.5.2021 22:29

Jak byste mohl, když máte kapky...;-D

J. Sedlář 4.5.2021 19:38

S Vaším prvním slovem se dá souhlasit.

O. Seliger 4.5.2021 19:12

Tak jest. Debata na výbornou. Oběma patří dík vč. TV Prima, alébrž je jasno, že 2x občany demokraticky alias lidovládně zvolený božský Miloš má ve veřprá médiích totalitně utrum. Jde tam z něj strach. Dvě jejich esa byla ve štafetě a předávali mu žezlo. Jo a buch buch? Podle vyšetřování Policie z roku 2017 (wiki) došlo v roce 2006 při privatizaci army matroše k nezákonnému jednání MOČR (Künhl s Pandury ), Policie ČR (president Husák , MVČR Langer) a ČBÚ, protože nekontrolovali a nekontrolovali i další a další 8 let, a bezpečnostní předpisy? Děte do háje - máme demošku a to sou prachy a jenom prachy. Takže bordel. Ale nastala doba potřeby velkýho buchance. A jak víme z historie už od Ády aj. čím je méně důkazů, tím větší následuje mediální masáž nenávisti. Jo jo takový dozrál čas. Ale směr je neposlušné Německo, jak už před léty říkal US stratég maďar Jirka Friedman. Říká se tomu princip kulečníkové koule, nebo jak vrtěti psem. Pozn.v neposlušném Berlíně také stojí sousoší Manningové, Assange i Snowdena.

V. Hodorka 4.5.2021 17:33

Jsem rad za kazdy dalsi egoisticky, sebestredny, vlastizradny a sprosty projev zeman. Takhle si ho totiz zapamatuje historie. Protoze si nemohu vzpomenout na neco co jako prezident udelal pro dobro obcanu CR.

P. Brecík 4.5.2021 21:28

Kdybych psal o "inteligentních" vystoupeních Vency Lahva, byl by to román. Duševně byl o 2 až 3 levely POD Zemanem. Dobré je ( od Klause st. ) jak Venca přišel na jednání vlády o rozdělení Č-SR vyzbrojen ŠATNOVÝMI LÍSTKY od Olgy. To jako pro potřeby hlasování8-o Po krátkém šoku si vzal Klaus slovo a začal vysvětlovat: Za A, B, C, ..... !

V. Čermák 4.5.2021 13:47

Novinářka Tománková tahala v rozhovoru s prezidentem za kratší konec a musela si také vyslechnout: Paní redaktorko, vy si snad sedíte na uších. Prezident Zeman je každý den urážen mnohem hůře, ale nestěžuje si, naopak urážky aspoň trochu oplácí. Novinář také musí něco vydržet a paní Tománková patří k těm lepším a mám pocit, že sama není ráda, že se jí kdekdo zastává, jako kdyby byla nějaká chudinka...;-D

M. Valenta 4.5.2021 15:05

To je od Vás moc ušlechtilé, že té paní pomáháte ven ze zemanovské žumpy. Měla mu uštědřit jeden odlehčený dámský políček za všechny co se stydí za kolaboranty.

V. Hodorka 4.5.2021 17:25

Zeman neni urazen. On je komfrontovan s pravdou.

V. Hodorka 4.5.2021 17:25

Zeman neni urazen. On je komfrontovan s pravdou.

V. Hodorka 4.5.2021 17:28

konfrontovan

J. Sedlář 4.5.2021 19:34

A tak joo napotřetí dobrý.

J. Vágner 4.5.2021 13:42

Nemohu si pomoci. Přestože si na to tahle podivná doba už vůbec nehraje, neagresivní, slušná komunikace vůči ženam by měla být standardem. Podrážděné reakce pana prezidenta byly hlavně mimořádně hloupé, protože úplně zbytečné. Nicméně ani to neopravňuje ke křupanskemu buranstvi, které se vyvalilo v reakci na to. Každý druhý výrok žalovatelný, daleko za hranicemi jakékoliv elementární slušnosti. A to v zemi, která začíná posílat do kriminálu kde jakého pitomecka, za ekvivalentní výroky. Co dělá policie, zastupitelství a nezávislá justice?

V. Čermák 4.5.2021 13:50

Jste na omylu. Nejednalo se o rozhovor starého muže s mladou ženou, ale na rozhovor Prezidenta s Novinářkou. Oba jsou veřejnými osobami a musí tudíž vydržet ostřejší zacházení. Zastáváním se paní Tománkové jí Děláte ostudu, nepotřebuje to, poradí si sama...;-D

J. Urban 4.5.2021 16:26

Kdyz je nekdo president, tim spise by mel byt vzorem v chovani. Ale hulvat a primitiv zustane hulvatem a primitivem, i kdyby ho zvolili papezem.

L. Kubeš 4.5.2021 13:25

Buran je stále buranem, ať je v jakékoli funkci. A pokud k tomu přidá vlastizradu, nezbývá než jím pohrdat a těšit se na to, až ho ústavní soud zbaví funkce.

V. Čermák 4.5.2021 13:40

Tak méně schopným naivům vašeho typu nezbývá, než v kontaktu se schopnějšími nadávat, urážet a nálepkovat a snít a následně být zase zklamán...;-D

H. Kotaz 4.5.2021 17:38

[>-]R^!!

R. Toman 4.5.2021 13:04

Mnoho povyku pro nic. Redaktorka to nezvládala, a podle toho se k ní Zeman choval. Kdyby to byl redaktor tak by to bylo stejné. V těchto případech lidí veřejně činných není žádný důvod rozlišovat pohlaví. Tak je tomu i politiků-političek, musí s tím počítat a musí více vydržet než běžný občan. Mám pocit, že tak jednou rozhodl v nějakém sporu i soud.

P. Dufek 4.5.2021 12:51

Také si myslím,že poslouchala co jí říkali v sluchátkách a prezidenta neposlouchala.Byla to jistě chyba režie.

P. Jirkovský 4.5.2021 12:27

Pro jistotu a pro ty, který to zajímá:

https://www.respekt.cz/tydenik/2021/18/anketa?gift=pyaa4j9hti

P. Havel 4.5.2021 14:39

Má to chybičku: nezeptali se Novotného z Řeporyjí :-D

A. Koukolík 4.5.2021 12:20

Nenadrobila si sama nic. Podle Vašeho výkladu, je slušnost slabostí a hulváctví profesionalitou. Není mi jasné, proč by se měl redaktor připravovat na rozhovor s představitelem státu, jako na bitvu o holý život. Chování pana prezidenta bylo jednoduše hnusné, odporné a a nechutně sebestředné.

D. Černá 4.5.2021 11:11

Vláda vyhlásila výběrové řízení na místa, které by si Rusáci mohli odpálit výměnou za 2 milióny dávek Sputniku V. Hlaste se - chemičky, muniční sklady, vodárny, letištní haly, nádraží. DEZA a Lovochemie mají výjimku.

J. Bruner 4.5.2021 11:06

vím-li o nějaké věci vše, pak nepotřebuji nic vyšetřovat (mít nějkou verzi) a rovnou udělám závěr. Nevím-li vše, pak samosebou nevím co nevím a musím vyšetřovat v mnoha směrech. Práce jen s jednou verzí není logická (je neprofesionální) a to prezident podotkl.

E. Pawlica 4.5.2021 11:10

Ani prezident nemá co podotýkat, neví-li vše a není-li proto schopen učinit závěr.

Hotové, vyřízené.

D. Novák 4.5.2021 11:17

Prezident na rozdíl od ostatních politiků a "Chytrých hlav" neučinil závěr ve smyslu viny či neviny. Ani nemohl, neboť nejsou k dispozici důkazy.

V. Novák 4.5.2021 12:24

Jak předvedli ostatní politici a politikáři, závěr lze učinit i když nejsou k dispozici důkazy.

Vlastně zejména když nejsou k dispozici důkazy a na nějakou realitu se tedy netřeba ohlížet a lze jen důsledně zachovávat ideologickou linii.

E. Pawlica 4.5.2021 13:23

Píšu, že ani prezident nemá co podotýkat. Nic víc, nic míň.