5.5.2024 | Svátek má Klaudie


Diskuse k článku

MAĎARSKO: Kouzelné formulky v praxi

Víte, co je to „hybridní režim volební autokracie“? Já taky ne. Pokud je to označení pro demokratickým deficitem postiženou Evropskou unii a její orgány, pak na tom možná něco je, ale zní to přeci jen nějak komplikovaně. Asi jako šém k probuzení Golema, formule, na kterou by nikdo nepřišel.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Laurencikova 18.9.2022 14:57

Uz vidim, jak Orban vyvesuje po Madarsku duhove vlajky a cedule s napisy: "Refugees welcome".;-)

P. Han 18.9.2022 15:47

To už by nebylo Maďarsko, ale Německo. Museli by vyměnit i obyvatelstvo.

R. Toman 18.9.2022 16:29

Tak jistě nějaký ústupek udělají, byla by chyba ještě nepodojit dojnou krávu s péčí řádného hospodáře, když k ničemu jinému EU neslouží. Ústupek bude jenom v té právní oblasti, Ukrajinu podporovat nebudou, LGBT+XXL apod. také ne. Takže akorát vyzobají ty prachy, jinak zobat nebudou. Proč taky ?

H. Rybnická 18.9.2022 14:33

Evropská komise navrhla odebrat Maďarsku 7,5 miliardy eur (184 miliard korun) z fondů Evropské unie. Důvodem je podle ní nedostatečnému potírání korupce, problémové přidělování zakázek, omezování plurality médií, práv menšin či nevládních organizací. Zástupce maďarské vlády v sobotu oznámil, že země chystá nové zákony, aby odblokovala unijní fondy.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/madarsko-evropska-unie-evropska-komise-orban.A220918_125606_ln_zahranici_rkj

D. Laurencikova 18.9.2022 14:41

K tomu zopakuji cast prispevku, ktery jsem pred chvili napsala, kdybyste se k nemu nahodou nedostala: "Chcete vedet, jak "demokraticky" to probiha v Nemecku? Tady se opozice kriminalizuje, nejmin zrovna tak jak kriminalizuje EU Orbana. Vsichni pritom vime, ze jde hlavne o to, ze Viktor Orban nechce Madarsko zislamizovat migrantskyma kvotama a nechce nechat detem ve skolach blbnout hlavy ruzymi uchylaky, pardon - aktivisty, aby si vybraly jine pohlavi, nez s jakym se narodily a uz desetiletym aby se vykladalo, ze "analne" je to lepsi nez "vaginalne". Toto jsou totiz ty "evropske hodnoty!"

Nejvic me pobavilo to "omezovani plurality medii". Tady vam dokladam odpoved ARD a ZDF k me otazce, proc se Talkrundach zasadne nikdy neobjevi nekdo z opozicni strany AfD: "Bezogen auf "Markus Lanz" und "maybrit illner" usw. ist es so, dass Politikerinnen und Politiker der AfD wegen der unklaren Haltung der Partei zu Russlands Überfall auf die Ukraine und ihrer Ablehnung der Europäischen Union momentan von den Redaktionen nicht angefragt werden".

Jste schopna to chapat? Oni priznavaji, ze nepripousti jine nazory, nez ty schvalene. A ja dodavam, ze nemaji z niceho vetsi strach, nez z lepsiho argmentu. Co takhle zkratit Nemecku dotace? Ach ja, Nemecko je platcem tech dotaci, nelze nelze! Rv

H. Rybnická 18.9.2022 14:47

Paní Laurencikova, Vaše příspěvky vlastně zásadně nečtu, nemusíte se namáhat.

D. Laurencikova 18.9.2022 14:54

To nebude to jedine, co zasadne nectete. Vyber toho, co vy ctete bude asi velmi omezeny. Odtud rozsah vasich znalosti.

Nenamaham se. Pisu s lehkosti a bez namahy. A nejen pro vas, toto je verejne forum. ;-)

D. Laurencikova 18.9.2022 15:01

Mohla byste aspon odpovedet na otazku, jak by podle vas mely probihat volby, kdyz : "Demokratiscky zvolen ústavní většinou byl (ještě) 1933 i Hitler", jak moudre pisete? Jeste bych podotkla, ze Hitler take pouzival toaletni papir. Co s tim?

D. Laurencikova 18.9.2022 15:06

Ja myslim, ze moje prispevky ctete. Neumite na ne ale odpovedet, nemate zadne argumenty a znalosti take ne. Tak proste strcite hlavu do pisku. Rv

H. Lukešová 18.9.2022 16:44

Paní Laurenčíková, já si dovolím jen malou odbočku. Četla jsem, že Helmuth Kohl chtěl obnovit v Německu židovskou komunitu, tak po rozpadu SSSR pozval sovětské Židy do Německa, tedy, co nechtěli ani do Izraele či nedostali víza do USA, tak díky němu se německá židovská komunita rozrostla na 100 tisíc duší.

Jenže když Angela Merkel pozvala roku 2015 muslimy do Německa, tak se Židům začalo těžko žít, během pár dní se v Německu udály dva protižidovské útoky, o jednom z nich psaly dokonce české Novinky a dokonce zmínily, že se jednalo o "muže tmavé pleti", to si vážně dovolily hodně.

D. Laurencikova 18.9.2022 17:39

Ano, presne to cislo sto tisic, mi jmenoval pred lety jeden muj znamy, ktery se divil, kolik je zase v Nemecku Zidu. Protizidovskych utoku bylo od roku 2015 v Nemecku urcite vic, nez dva. Deji se vlastne nepretrzite. A uz v roce 2014 bylo mozne, v ulicich nemeckych velkomest palit vlajky Izraele a rvat: "Juden ins Gas!" Byli to hlavne mladi Palestinci, ale i jini muslimove a propalestinsti levicaci. Zadne konsekvence to dohromady nemelo.

Ti, kteri to zpusobili, totiz strany, ktere dovolily a nadale dovoluji vstup do zeme de facto milionum jejich uhlavnich nepratel, protizidovske utoky pripisuji pravici! Pak nekdo precte statistiku a rekne, ze 95% vsech antisemitickych cinu jdou na konto pravice a tudiz je nutno zesilit boj proti ni. A uz se kouleji dalsi milionky do ruznych propagacnich levicackych akci, do oblbovaci masinerie... Tak to tady chodi, ani Lukesova.

H. Lukešová 18.9.2022 17:49

Já jsem myslela to, že se udály dva protižidovské útoky v minulém týdnu, ne dva od roku 2015, těch totiž bylo a bylo. Bohužel. Ano, Palestinci, muslimové a propalestinští levičáci jsou nejhorší z nejhorších. Že v Německu je možné vyřvávat "Židé do plynových komor" to je hrozné.

AfD je snad jediná strana, která má skutečně v programu "ochranu židovského života v Německu". Jak jsem psala, všechen antisemitismus pochází z od islámu a zleva. Pravicový antisemitismus téměř neexistuje.

D. Laurencikova 18.9.2022 18:06

Pani Lukesova, priznam se, ze se momentalne nenachazim v Nemecku, jsme uz 3. tyden mimo. Ale nemecky tisk ctu. Nic o dvou cerstvych protizidovskych utocich jsem nenasla. Mozna jsem neco prehledla.

H. Lukešová 18.9.2022 18:54

Tady o jednom z nich psaly Novinky

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-antisemitskych-utoku-v-nemecku-pribyva-obeti-se-stal-i-postupimsky-rabin-40408611

D. Laurencikova 18.9.2022 19:24

Kdyz vim konkretne o co jde, podarilo se mi take cosi vygooglovat. To je myslim casty obrazek, stejne jako islamsky utok nozem na nekoho bez vyberu.... nic zvlastniho - bohuzel!

K. Filip 18.9.2022 15:38

Rybnická čte nejradši Forum24 a ujíždí na OVM na ČT. To je ta správná politická linie.

H. Rybnická 18.9.2022 16:24

Tomu musím rozhodně odporovat, Česká media nesleduji.

D. Laurencikova 18.9.2022 18:10

Pani Rybnicka cte jenom Frankfurter Rundschau, oder?

J. Jurax 18.9.2022 21:29

Ale to je chyba, zužujete si obzory ... :-)

V. Novak 18.9.2022 16:05

Škoda. Poučila byste se...

I když... vy asi ne...

H. Rybnická 18.9.2022 16:25

Jedovatý štír nepoučuje, jen uštkne. Je to prostě přírodní zákon.

D. Laurencikova 18.9.2022 18:14

Vy ctete a pisete jenom propagandu proti rozumnym lidem a vsechno ostatni odmitate. Jste sama ten stir.

V. Novak 18.9.2022 18:33

Přírodní zákon je, že arogantní hlupák neschopný vystrčit hlavu ze své bubliny, zůstane hlupákem.

J. Jurax 18.9.2022 21:28

Vy se máte za jedovatého štíra? :-)

Vlastně, když adorujete peachoviny z brusele prýštící, nebylo by to nepřípadné ... :-)

V. Novak 18.9.2022 16:21

Já ano.

Hodláte mi v tom rybnickokraticky zabránit?

E. Hlinovský 18.9.2022 18:45

Výstižný popis toho, jak v "právním státě" Německu, které chce vychovávat Maďary k demokracii, funguje chápání svobody projevu.

Poznámka k tomu, že Německo je plátcem těch dodací: V přepočtu na hlavu je Německo v EU někde na 4. místě mezi čistými plátci a platí cca 250 € na hlavu. Tedy to není tolik, kolik si lidé myslí. Německo rovněž subvence pobírá. Bývalá NDR i po 32 letech gigantických subvencí a odborné podpory svých západních beservisrů stále dostává od EU subvence.

D. Laurencikova 18.9.2022 19:00

Napr. v roce 2020 bylo Nemecko s minus 15,5 miliardami Eur nejvetsim netto-platcem do spolecneho hrnce EU. Ale oni to tak sami chteji, netreba je litovat.

EU - Nettozahler und Nettoempfänger der EU 2020 | Statista

E. Hlinovský 18.9.2022 19:29

To je přece samozřejmé, že největší stát odevzdává největší částku do rozpočtu, to ale není vůbec měřítkem "štědrosti" Němců. Měřítkem je kolik platí každý jednotlivý Němec a to je méně než například každý Švéd atd. Pro hodnocení je rozhodující pouze částka NA HLAVU, ne celková suma vyplývající z velikosti státu. To pak velké státy by automaticky vždy převálcovaly ty malé. Z toho, jak to špatně chápete i vy, pak někteří dokonce odvozují - nejvíc platí, tak mají také nejvíc co rozhodovat. Prostě neplatí nejvíc, a i kdyby to tak bylo v demokratickém rozhodování to nehraje žádnou roli.

Musíte hledat: EU Nettozahler pro Kopf.

D. Laurencikova 18.9.2022 19:47

Ja nerikam, ze by meli nejvic rozhodovat, to jste rekl vy. Proste plati jak mourovati, jestli jako prvni nebo jako druzi.... To pro me nehraje vubec zadnou roli. Nemci zaplati do EU vic nez z ni dostanou, punkt. Kdyby se EU rozpadla, zustaou navic sedet na svych pohledavkach z Targetu 2, ktery cini pres jeden bilion Eur. Takze, kdo tady profituje z EU ze vsech nejvic? Nemci, jak si sami namlouvaji?

E. Hlinovský 18.9.2022 21:11

Vidím, že jste nepochopila. Platba 250.- € za rok tj. kolik zaplatí každý Němec, to má daleko k tomu "platit jako mourovatý", jiní platí ještě víc. Přesto Němci mluví, jako by jejich dvěma stovkama ročně živili zbytek EU a proto mají nějaká větší rozhodovací práva. Jen o to mi šlo. Němci skutečně profitují z EU ekonomicky nejvíc, těch pár drobáků, co to každého Němce stojí ročně příspěvek SRN do fondů EU, je proti tomu nic. Nerozumíte tomu, zřejmě proto, že vám chybí znalosti z ekonomie.