Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

LIBERALISMUS: Zakaria vyzval ke změně politického slovníku

Slovo liberalismus pochází z latiny, kde liber znamená svobodný či svobody se týkající a jde o politický směr nebo také filosofický pohled, který většinou prosazuje principy jako je svoboda slova, tedy i médií a pohybu, sekularismus, právní rovnost, podpora občanských a lidských práv atd.. A všechny tyto fenomény pak tvoří podmínky pro skutečné svobodné volby. Tato ideologie je stará, původně vznikla v 17. století v Anglii.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Až na to, že Aristoteles nazýval skutečnou moudrou vládu polyteia a demokracie je její pokleslo formou, vládou lůzy, dému. A tu polyteiu se nějak nikdy nepodařilo vybudovat. Tak se mi čím dál víc jeví jako jediná realistická forma vlády monarchie.

0 0
možnosti
PK

Liberalismus je dobrý sluha, ale špatný pán - osvobodí společnost od tyranie, ale pak pokračuje osvobozováním od tyranie - práva.... morálky..... zdravého rozumu..... přírodních zákonů.....

0 0
možnosti
Foto

Orbán dělá špatné věci a s liberalismem se mýlí. On opravdu je od slova liber. Tzn ani to, co se děje na západní straně světa a co se rádo zaštiťuje ukradenym slovem liberalismus a liberální demokracie, jí není, jde proti svobodě jako kdysi raný Putin. Kam to došlo, vidíme. A v EU není opak, ale dohánění. Levicoví novináři kritizující jen Orbána asi nevidí na jedno oko. Svoboda je v ohrožení a vůbec ne jenom v Maďarsku. Mlčet o potlačování svobody jinde je fuj.

0 0
možnosti
DL

"Rany Putin" sel kdysi po svobode rozprodavat a rozkradat Rusko, stejne jako po svobode oligarchu, vykonavat politicky vliv na stat... myslite tohle?

Orban omezil svobodu "dobrodeje" Sorose sirit jeho vliv v Madarsku a take ruznych "aktivistu", kteri od malicka matou detem hlavy s homo- a transsexualitou. Orban sel proti svobode "muzu" rodit. Matkou ditete je vzdycky zena a otcem muz, nechal Orban zapsat do ustavy. Orban se z meho hlediska snazi celit ideovym levicovym projektum, ktere popiraji to, co lze spatrit i pouhym okem. To je "fuj" a Madarsko je ostudou rikala Ursula von der Leyen. Takovy Orban nema v EU co pohledavat, dplnil nizozemsky ministerprezident Mark Rutte.;-)

Bez toho, ze novinari stoji z drtive vetsiny nalevo od sveho publika, by toto nebylo mozne.

0 0
možnosti
JM

Respekt, studnice veškeré lidské moudrosti, na jehož internetových stránkách neběží žádná snadno dostupná a smysluplná diskuse, jen ticho po pěšině. Vysí .-.. á tedy svoje signály do ztracena.

0 0
možnosti
PH

Ten neopolitický slovník už je vlastně popletený dávno. Z toho že "..Orbán v hovoří o neliberální demokracii" se nedá jednoznačně vyčíst vůbec nic.

Rozhodně třeba negací liberálního není totalitní.

Nebo snad lze tu negaci vysvětlit tím, že v tom státu nebude tolerováná současná woke cancel kulura?

A až ten poslední, snadno srozumitelný výklad. že teď mají v Madarsku jako premiéra tvrďaka, kterej si řídí stát jak on chce. Aj takových už v Evropě pár bylo. Od Churchilla přes Thatcherovou až k Merkelové..

To podstatný jsou svobodný volby. Když voliči zjistí, že to co jim politici servírují jim nevoní, tak si příště zvolí jiné...

A vo tom to je ;-D

0 0
možnosti
VC

Tak to podle názvu vypadalo, že to bude o demokracii, a ono je to o tom jak jedna elita rozhodne, že druhá elita demokratická není, když vlastně demokracii nepodporuje ani jedna z těch elit.

0 0
možnosti
Foto

Tak nevim, jestli prave Zakaria je ten strazce ... levicak z CNN, navic s religioznimi podtony ve svych stanoviscich.

0 0
možnosti
JJ

J42u88r28a 67J76u23r68a35x

5. 6. 2023 16:04

Falešné hráče je třeba kvůlivá zachování demokracie odhalovat. Ovšem kteří to jsou určíme MY! A EK.

0 0
možnosti
MB

Pravda je jenom jedna. A já mám na ní patent!!!

Váš Hvížďala

0 0
možnosti
LZ

L70u40i93s 16Z78í72d37e88k

5. 6. 2023 15:48

Klauni Eurosojůzních zemí, kde mají podporu svých voličů pod 20 %, mistrují Orbána , který mápodporu přes 60 % svých voličů. Konečně, pokrytectví je jednou z největších hodnot Brusele ....

0 0
možnosti
Foto

Zajímavý argument! Jakou podporu voličů měl Adolf Hitler?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz