24.1.2020 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


KONVOJ: Pro koho a proti komu?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 272, poslední: 22.3.2015 13:40, přehled diskusí

Píchl jste do vosího hnízda,pane Haas:
Autor: R. Olbert Datum: 22.3.2015 12:10

Velmi slušně a rozumně napsané.Když jsem si přečetl ty reakce níže, je mi jasné, že brainwashing, financovaný a schválený Kongresem USA na rok 2015-2017 pro východní Evropu našel své adresáty.

Z těch oslavných příspěvků ke koloně na mě především působí jakási flustrace jednotlivců,kteří zde jen papouškují všeobecnou nevraživost k jinému názoru,než tomu "správnému."

Předpokládám, že většina z nich nejen nezažila 68.rok,protože ještě nebyli na světě,ale většina těchto křiklounů nebyla ani na vojně,jsou to takoví mamánkové,kteří bydlí ještě v pětadvaceti u maminky, neuplatnili se v profesním životě, tady se prostě vybíjejí ze svých mindráků... Ale stačilo by řádně zadupat a zalezli by do děr, hrdinové.

Tím končím, tvá Máňa.

Máme v tom vysvětlování přesunu trochu zmatek.:
Autor: Atas9 Datum: 21.3.2015 10:39

Nabízí se spousta variant. 1. Demonstrace síly ukazující Rusku jak jsme silní (myslím USA), otázka je, zda se toho někdo v Rusku všimne a neomezí se to jen na usazené ruské občany.

2. Demonstrace síly ukazující českým občanům jak snadno se jejich vláda podřídí hloupému teatrálnímu nápadu zelených mozků.

3. Mapování ústupových cest až se ruské síly po vyprovokovaném konfliktu vydají na cestu.

4. Nevinné, ale z pokřiveného vidění světa zelených mozků pochopitelné, upozornění kritiků americké politiky, že když nebudou poslušně následovat zaplavení světa "demokracií", můžou nás v ní utopit.

5. Nákladné, ale humánní divadlo, ukazující jak za drsným zevnějškem amerického vojáka bije něžné srdce přítele. A přátele máme rádi, že pane Astone, jen ty plné zásobníky ostrých by mohlo radši naši zem přeletět.  No a taky mapování území kdyby bylo nutné rychle přesunout nějaké ty síly opačně, k plánování je třeba důkldných znalostí terénu, smýšlení obyvatelstva, průjezdnost silničních tepen a způsob odstranění případných překážek.

je třeba to říkat stále znovu:
Autor: J. Podešva Datum: 21.3.2015 7:08

Jsme členy NATO. Je dobře, že jsme členy NATO. Protože NATO je jediná obrana před ruskou agresí. Sovětský Svaz devastoval naši zemi přes 40 let. Po celou tu dobu jsme byli pro Sovětský Svaz jen nesvéprávnými poddanými. Po r. 1989 museli konečně vypadnout. A to nemohou zkousnout. Rus se zase začíná roztahovat, Rus by zase chtěl mít poddané. A NATO je obranou proti tomuto poddanství. A jestli vojáci NATO potřebují přejet z místa A do místa B přes naše území, ať klidně jedou. A jestliže tento přesun má něco demonstrovat, tak ať klidně demonstruje. A já si koupím americkou vlajku a půjdu jim mávat, abych demonstroval svůj vztah k NATO !

Otázky kladené panem Haasem:
Autor: B. Rybák Datum: 21.3.2015 1:43

Jsou otázkami, které by si měl položit každý myslící člověk!

Jediným přijatelným vysvětlením tohoto z vojenského hlediska zcela nesmyslného, přesunu zanedbatelně malého množství vojenské techniky po silnicích a dálnicích, je zjišťování reakce českých občanů, s níž si strůjci nezákonného bombardování spřáteleného Srbska, hrůzného "arabského jara"... nejsou vůbec jisti.

P.S. Kde asi byli všichni ti dnešní obhájci NATO (USA), když tu chtěl G. Bush (mladší) postavit pouhý radar (jeho velvyslanec asi tak "dobře" nepracoval, jako ten dnešní, politicko-korektní multikulturní fanatik)!

Tak toto je ukázka ruské propagandy:
Autor: P. Neubauer Datum: 20.3.2015 23:46

Nejvyšší úrovně. Alespoň se agenti odkopávaji. Trochu to jejich řídící důstojníci přepálili.

Naprostá klasika : miluji Američany ale.......

Hnus.

Já tuhle zradu pořád nemůžu strávit.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 20.3.2015 21:24

Ne, že kdosi nás má za hlupáky, to T.Haas ze mě dělá hlupáka. Samozřejmě, že jde o ukázku  síly. Za situace, kdy si vládce Kremlu myslí, že EU a NATO nebudou reagovat na žádnou další anexi, je to demonstrace velmi potřebná. Kydy o běžném přesunu jsou jen lavírováním politiků, kteří se bojí otevřené řeči, kvůli svým voličům. A také řeči o levnějších přesunech po železnici jsou trapné - a Haase nedůstojné.

Pochybuje snad vláda Spojených států o naší loajalitě? No vůbec bych se jí nedivil. Řekl bych, že USA (NATO) jsou oprávněně znepokojeni naším „spojenectvím“. Sám je toho ukázkou. Na rozdíl od soudruha Haase doufám, že armáda projede republikou bez orgasmu antiNATO kriplů. Orgií proamerických soudruhů se nebojím - žádné nebudou. Zato Čembrlejnů bude jako naseto a doufám, že jen s rajčaty.

A to srovnání „Jak se díváte na vstup spřátelených armád“ je mimořádně hnusné. Nepřímo tím naznačuje že armáda NATO je pro nás okupační, protože ta bratrská okupační armádou opravdu byla.

Jakou hru to Haas odmítá a jakou hraje  ?? Vždyť je to proputinovská agitka jako hrom. Na závěr ta farizejská slova o amerikanofobovi a rusofilovi. No nasadit si dobrovolně Putinův chomout, nad tím žasnu. A jsem znechucený, protože jsem měl T.Haase za člověka se zdravým rozumem. Asi má nějakou 13.komnatu o které nic nevíme a vědět nemáme. 

Odmítám jeho hru hrát.

je nás víc, pane Rychlý, které ruští kolaboranti s e r o u:
Autor: J. Podešva Datum: 20.3.2015 21:45

Re: je nás víc, pane Rychlý, které ruští kolaboranti s e r o u:
Autor: Z. Rychlý Datum: 20.3.2015 23:44

Ano, se rou mě fest. Ale to je velmi silná emoce, která nám něco naznačuje. Musím popřemýšlet proč mě s..ou tak moc. Od Klause se to dalo čekat, ten pro výsluní udělá ledacos, ale Haas ???

Asi mě nejvíc štve, že jsem se mýlil v jeho vysokém hodnocení, tolik rozumných úvah - a teď tohle. No, snad je to jen úlet, nikoli nějaký kalkul. Pokud na něj něco mají, měl to vybalit dřív a měl klid.

Re: je nás víc, pane Rychlý, které ruští kolaboranti s e r o u:
Autor: P. Neubauer Datum: 20.3.2015 23:53

Situace musí Rusy neskutečně vytáčet, když aktivují spolehlivě zakonspirované krtky.

Re: je nás víc, pane Rychlý, které ruští kolaboranti s e r o u:
Autor: Z. Rychlý Datum: 21.3.2015 22:42

Ti krtci mě taky napadli, ale já se konspiracím snažím vyhnout. Tady se to nabízí, že ?

Konvoj ve skutečnosti jede okupovat ČR a:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 20.3.2015 20:01

obklíčit soudruha Edmund Heusinger a donutit ho poslouchat. Dokáže to s 520 vojáky na stovce vozidel. Kam se hrabe internacionální pomoc z roku 68.

Komunisty, nácky a rusofily:
Autor: J. Urban Datum: 20.3.2015 19:36

konvoj §ere. Proto ho vítám. A články komunistů, nácků a rusofilů už nečtu.

Tomáš Haas:
Autor: M. Mařák Datum: 20.3.2015 19:08

z Kremlu mráz.

se sovětským svazem, přišla bída na zem:
Autor: J. Podešva Datum: 20.3.2015 20:11

poznámka:
Autor: J. Babicka Datum: 20.3.2015 18:45

Pan Haas napsal nejrafinovanější protiamerický článek co jsem četl, To

snad jen když jsem četl Goebbesův článek, kde se vyznává jak má rád

američany a proto nesoulasí s tím co americká váda dělá byl lepší. Kam

se hrabou komunisté s tou jejich promitivní propagandou, že tu američany

nechceme. Pan Haas jim ukázal jak se to dělá šikovně

Re: poznámka:
Autor: J. Tolman Datum: 20.3.2015 19:09

To pochytil od Klause.

Strašení Americkým broukem mandelínkou bramborovou:
Autor: Ť. Mráček Datum: 20.3.2015 18:25

Autor nás v podstatě straší organizací do které jsme vstoupili dobrovolně a svobodně, což se v případě nařízeného vstupu do Waršvaského paktu nestalo. Na minimální podpoře spojencům v pobaltí není třeba lamentovat jak staré báby. Jediným přínosem autorova cancu je, že odhaluje potenciální zrádce.

Vlajka:
Autor: J. Gutvirth Datum: 20.3.2015 18:00

byla  a pořád tak nějak je.

Koho mají USA kolony zastrašit ?:
Autor: J. Kyselková Datum: 20.3.2015 17:16

Putina nebo nás ? My jsme snad suverénní země !To je pozval Zaorálek ? Schwarzenberg v tom má určitě prsty. Militantní Kalousek včera u Jílkové žádal urgentně, abychom posílali  Ukrajině  zbraně.  (!)

Ukrajinka, žijící tam naopak prosila, abychom jejich těžkou situaci nezhoršovali -  zbraně tam neposílali a válečný konflikt nepodněcovali. Je to hluboce rozvrácená země, kde lidi nevýslovně trpí a umírají. Ponejvíce utíkají do Ruska.

Re: Koho mají USA kolony zastrašit ?:
Autor: D. Nowodny Datum: 20.3.2015 18:00

Kra ičko !

Re: Koho mají USA kolony zastrašit ?:
Autor: B. Hamáček Datum: 20.3.2015 18:10

Běžte si vyměnit plínky, vezměte dudlíka a jděte spinkat, už je pozdě na vás.

Re: Koho mají USA kolony zastrašit ?:
Autor: J. Babicka Datum: 20.3.2015 18:44

To víte to byl vždy problém, že lidi utíkali do Ruska.

Re: Koho mají USA kolony zastrašit ?:
Autor: J. Šimek 066 Datum: 20.3.2015 19:53

Není to Semelová ?

Re: Koho mají USA kolony zastrašit ?:
Autor: J. Kyselková Datum: 20.3.2015 21:00

Pane Šimku nepřehánějte, řekla jsem svůj názor. Nemíním opakovat jednostranné domněnky.

Ta situace Ukrajiny je velice složitá. Rozpoutali Majdanem revoluci v naději, že rozhazovačná EU jim pomůže zázračně k blahobytu. Na volby se vyflákli. V euforii šli tak daleko, že to rovnou chtěli natřít Rusům a sáhli na jazykový zákon. A Putin se rychle ozval - poměrně demokraticky bylo na Krymu vyhlášeno referendum, které bylo souhlasné pro anexi k Rusku. Krym je poměrně v pohodě. Západ šílí.

A je zle. Nevím, proč to tím nebylo dokončeno. Putinovi se podsouvá expanze, Myslím, že ten toho má plné kecky a o dáreček v podobě rozvrácené, zadlužené Ukrajiny moc neusiluje. Brání se západnímu tlaku, silné mediální manipulaci a sankcím.které poškozují všechny.

Ještě připomínám, jak my jsme se vzorně rozdělili se Slovenskem, viďte ?

"poměrně demokraticky bylo na Krymu vyhlášeno referendum,":
Autor: M. Prokop Datum: 20.3.2015 21:21

Nejdřív obsadit, pak treperendum.

Poměrně demokraticky, vzor Sudety.

:-P

Dokončeno to nebylo proto, že Putinovi zelení mužici se posunuli dále, na východní Ukrajinu.

Pokud bylo záměrem této "provokace":
Autor: Z. Rychlý Datum: 20.3.2015 17:03

odhalit pátou kolonu u nás, tak se to dokonale podařilo !! Dokonce i jestřáb Haas se odkopal. To jsou mi věci, to bych nečekal. Co takhle vystoupit z NATO, pane Haasi ? Ještě je brzo předložit takový požadavek ? Vidím, že Vlajkařů je u nás pořád dost, jen barvy se mění. Hnědá, rudá, vsjo ravno.

Re: Pokud bylo záměrem této "provokace":
Autor: B. Hamáček Datum: 20.3.2015 18:11

Jsou i jedinci, kteří opravdu neví čí jsou. To je i případ pana Haase.

Re: Pokud bylo záměrem této "provokace":
Autor: J. Tolman Datum: 20.3.2015 19:11

Řekl bych, že on ví, čí je.

Re: Pokud bylo záměrem této "provokace":
Autor: M. Prokop Datum: 20.3.2015 20:41

Jedině svůj. Pro vás zřejmě nepředstavitelné.

Jsem rád, že přes nás :
Autor: K. Janyška Datum: 20.3.2015 16:02

pojedou... Dzp.