30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Diskuse k článku

GLOSA: Kdy, když ne teď

Ano, správně! Jistěže teď. Mám totiž na mysli zásadní přehodnocení vztahu České republiky k Evropské unii. V současné situaci je ale asi zbytečné rozepisovat se podrobněji o hlavních důvodech tohoto kroku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 13.4.2020 16:59

Co řeknete třeba na to, že v Německu (i jiných "západních"státech) jsou trestně stíháni autoři komentářů v diskuzích na internetu, kritizující imigrační politiku vlády?

J. Svoboda 13.4.2020 17:22

To lehce doložíte linkem ne na Sputnik nebo Aeronet, že?

Pěkný den.

Š. Hašek 13.4.2020 20:13

???

J. Jurax 13.4.2020 20:32

On Pěkný den jiné než tyhle weby nezná.

J. Jurax 13.4.2020 20:30

To je eurodemokracie.

Š. Hašek 13.4.2020 14:38

Ano zlehka našlapuji, je to křehké.

Jen mi prozraďte, proč Minář, Geislerová, ČT09, Láska, Jourová ....... tak dupají??? Oni nehlídají křehkou demokracii! Oni rozbíjejí co?

A nechte už konečně EU, mrkněte do map. Snadno (možná!) zjistíte, že to je jen nějaký štrasbrusel. takový místní spolek, hodně drzý a komunistický.

A stran té autokracie, u nás doma je "taková nějaká poloviční autokracie". Jednou manželka, jednou já. Ručička vobčas fest vykejvne. Možná si i oživte ústavní system Ruské federace a mrkněte na jasně rozkazovačné parametry spolku kolem bruselské komise.

J. Vlček 13.4.2020 14:53

Pane Hašku, skvěle jste to rozvedl, včetně nuancí.

L. Netolická 13.4.2020 15:19

Aha, já jsem dosud nevěděla, že EU je komunistický spolek. Že všem vše ukradli, znárodnili, ty, kteří se nechtěli podvolil zavřeli, či rovnou vraždí.Kdyby nebylo Milionu chvilek, už by byla ČT vládní, žádný pořad by nesměl vládu kritizovat... Možná bychom už se připravovali na referendum o vystoupení z EU, protože ti zjistili, že Babiš je stále v konfliktů zájmů a tlačili ho, aby se s tím vypořádal. Neučiní tak.Paní Jourová je eurokomisařka a kdyby byla pouze europoslankyně, tak by táhla s Babišem za jeden provaz. Takto nemůže, musí být neutrální.

J. Vlček 13.4.2020 15:28

Paní Netolická, vaše postižení stihomamem je natolik vážné, že je ve vašem enormním zájmu vyhledat psychologa s psychiatrem zároveň. Snad se s tím dá ještě něco dělat. Dneska jsou lékaři šikovní, určitě si s tím poradí. Záleží jen na vás.

Š. Hašek 13.4.2020 16:04

Pane Vlčku,

no, ..... mě to občas baví. Pí Netolická není sprostá (tedy běžně, že), připomíná mi to úvodníky z Tvorby, které jsme kdys museli číst (odebírat, asi jedna na pět studentů) ....

Třeba je jí 25, vlasy září v jitřním štrasbruselském slunce východu, možná, že má osobní závazek tady školit zabedněnce. Pardon, myslím pouze sebe, jednotné číslo.

Má zápal a výdrž, mně už tedy dochází dech. A to piju teď silný kafe!

J. Svoboda 13.4.2020 16:29

Připomínáte mi Zaorálka. Udržet téma v rámci příspěvku je pro vás neřešitelný problém :o)

Pěkný den.

Š. Hašek 13.4.2020 16:44

Vy mi zas připomínáte mě. Takových odboček a kejklů, docela puntičkář slovíčkový ......

Uznávám, že díky izolaci splečenské občanstva, se zde plká. No a co?

Zkráceno.

J. Svoboda 13.4.2020 18:09

Nuda.

J. Vlček 13.4.2020 16:38

Pane Hašku, vaše omluva není namístě, neboť zabedněnci jsme minimálně my, oba dva. S tím zápalem a vydrží máte naprostou pravdu. Ta u paní Netolické dosahuje úrovně mánie.

J. Vintr 13.4.2020 16:29

Vypadá to na velmi vážné postižení. Tady by asi pomohlo jen vyměnit celý mozek.

J. Jurax 13.4.2020 20:37

No, po mém soudu se mýlíte prakticky ve všem.

Zejména Vaše víra v milchvilprdy zachraňující demokracii je až dojemná.

I. Pávek 13.4.2020 15:50

Paní Netolická vím že se na mě budete zlobit ale po několikerém přečtení Vaší přípisky - nevěřil jsem vlastním očím - jsem zalitoval, že na Psu nejde místo odpovědi jednoduše charakterizovat přispívatelku kresbou.

Š. Hašek 13.4.2020 16:51

Ale no tak!!! Pane Pávku!!!

To mě pustilo po tanečních!!!

Paní Netolická je slušná ... Možná má hodně naštudované kibucy. Ale už jich tam moc není. Nebo jí je "kazajka ČR moc fest".

P. Zinga 13.4.2020 16:29

To byl pokus o ironii?

J. Kanioková 13.4.2020 17:07

Nesouhlasím !

J. Jurax 13.4.2020 20:19

Ehm - pojem "svoboda a demokracie podle EU" znamená něco jiného než pojem "svoboda a demokracie". Přestože znějí podobně.

P. Adámek 13.4.2020 11:34

Moc tomu článku nerozumím. Nevím, co to je "přehodnotit svůj vztah k EU". V EU buď jsme, nebo nejsme. EU je spolek subjektů s určitými právy a závazky Můžeme v rámci pravomocí jednoho z členských států tlačit na některé změny, například ústup od LS, a když najdeme dost spojenců, může se to podařit, jinak ne. Nebo můžeme z EU vystoupit (což by podle mého názoru byla v Evropě s existující EU katastrofa). Tak jak si to pan Lenz tedy představuje konkrétně?

Š. Hašek 13.4.2020 12:37

Na změny tlačit nemůžeme. Mechanismus proti nesouhlasným poznámkám je velice chytře vymyšlen.

Takže vystoupit. Pouze nesamostatný, vyčůraný, rozmazlený mladíček ve věku 29 let může kafrat, fňukat, přesvědčovat ....... že ostěhováním od maminky zahyne do dvaceti minut.

Takže Peksa, Jourová, Schw. ........ jsou kdo? Občané ČR? A nebo propagandisté štrasbrusele, hnusné podržtašky placené bruselí, vlastenci bruselští (ten poslední)???

J. Dvořák 13.4.2020 11:33

Odhad, že referendum o vystoupení ČR z EU by byla plichta je z dílny prounijní neomarxistické liberální pražské kavárny.

P. Victorin 13.4.2020 10:48

S autorem plně souhlasím v tom, že Klaus, řečený Pružinskij, nepatří za své "veřejné zásluhy" do psychiatrického zařízení, nýbrž do výkonu trestu nepodmínečného odnětí svobody, nejlépe na doživotí...

P. Dvořák 13.4.2020 11:04

Obsese. Jak je napsáno něco, co má souvislost s Klausem, byť by se týkalo čehokoliv, máte neovladatelné nutkání napsat nesmysl.

Proč jste tak blbě investoval v kuponovce? Čím vás kdo přinutil do toho vrazit prachy? Komu jste skočil na špek?

Š. Hašek 13.4.2020 11:45

Trefná poznámka.

J. Jurax 13.4.2020 20:46

Opravte mne, jestli se mýlím, ale nemohu se ubránit dojmu, že byvšího prezidenta Klause nějak nemáte rád.

Akorát nepochopuji, proč to imrvére furt a všude zdůrazňujete.

L. Novák 13.4.2020 21:15

Chorý magor... :-P

P. Pavel 13.4.2020 10:35

To měl autor napsat burešovi než se před von der Leyenovou opakovaně zesraI a odkýval jí nejdřív uhlíkovou neutralitu a následně zelený úděl.